TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars TV

Data premeiry „Young Jedi Adventures”

2023-02-10 15:25:53 Oficjalna

O serialu dla dzieci przedszkolnych - „Young Jedi Adventures” - słyszymy od jakiegoś czasu. Teraz Oficjalna podzieliła się kilkoma nowymi informacjami o nim, przede wszystkim datą premiery. A będzie to święto fanów, Dzień Star Wars - 4 maja.

Dziejąca się w okresie Wielkiej Republiki animacja opowie historie o grupie młodzików pod okiem mistrza Yody, którzy przeżywają przygody, pomagają wszelkiej maści stworzeniom i uczą się jak być dobrymi Jedi. Poniższe obrazki ukazują ekipę podczas treningu na planecie Tenoo - i nie jest to nowy glob. Mapy ukazują go jako leżący w pobliżu Elphrony (tam stacjonowali Loden Greatstorm i Bell Zettifar w „Świetle Jedi”, odwiedzili ją również Luke Skywalker i Ben Solo w komiksie o tym drugim), Vasseka (to tam generał Grievous miał swój zamek w TCW) oraz Lotho Minor (planety-wysypiska, gdzie Maul stworzył swoje pajęcze nogi). Podsumowując, może być ciekawie, tym bardziej, że w z opisów książek dowiadujemy się, że na Tenoo znajdowała się placówka Jedi.

Oficjalna ujawniła też głównych aktorów. Prócz znanych już nam Jamaala Avery Juniora (Kai Brightstar, główna postać) oraz Emmy Berman (Nash Durango, rudowłosa pilotka), usłyszymy jeszcze:

 • Juliet Donenfeld jako Lys Solay, czyli pantorańską młodzik z fioletowym mieczem.

 • Dee Bradley Bakera jako Nubsa, młodzika o niebieskim futerku. Jego rasa to Pooba, choć były głosy fanów, że może jest przedstawicielem niezwykle podobnych Qubeyów.

 • Jonathan Lipowa jako RJ-83 - mały droid widoczny na obrazku.

 • Piotra Michaela jako mistrza Yodę. Nie udało nam się znaleźć czy aktor ma polskie korzenie, czy tylko nosi rodzime imię. Dlaczego w zielonego nie wciela się Tom Kane? Bo ten niestety w wyniku udaru, którego doznał w 2021 r., nie może prawidłowo mówić.


Seria pojawi się oczywiście na Disney+.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (7)

Star Wars TV

Drugi sezon „Star Wars: Wizji”: tytuły odcinków i studia

2023-02-02 22:52:54 OficjalnaW dniu dzisiejszym Oficjalna ogłosiła, że drugi sezon „Star Wars: Wizji” będziemy mieli okazję zobaczyć 4 maja, czy w Dzień Gwiezdnych Wojen. Tym razem zobaczymy dziewięć odcinków nie tylko z Japonii, lecz z całego świata. Dzięki temu, jak mówi producent wykonawczy James Waugh, będziemy mogli doświadczyć większej ilości stylów i - nomem omen - wizji świata Sagi.

Poniżej przedstawiamy listę tytułów odcinków oraz studiów odpowiedzialnych za ich stworzenie.

 • „Sith” - Studio El Guiri (Hiszpania) - reżyserem i scenarzystą będzie Rodrigo Blaas, który posiada imponujące portfolio: pracował nad „Epoką lodowcową”, „Gdzie jest Nemo”, „Iniemamocnymi”, „Ratatouille”, „WALL-E”, a ostatnio nad horrorem „Almą” (jest na YouTubie) i serialem del Toro „Łowcy trolli”.

 • „Screecher's Reach” (bez kontekstu ciężko przetłumaczyć - „Zasięg krzykacza”?) - Cartoon Saloon (Irlandia) - tu reżyserem będzie Paul Young, którego najsłynniejsze dzieła to chyba „Sekret księgi z Kells”, „Sekrety morza” oraz „Sekret wilczej gromady”. Kto oglądał, ten wie, że możemy się spodziewać charakterystycznego, żywego stylu.
 • „In the Stars” („Pośród gwiazd”) - Punkrobot (Chile) - reżyserem i scenarzystą będzie Gabriel Osorio. Specjalizował się w reklamach i serialach telewizyjnych, a jego „Bear Story” to pierwszy latynoamerykański film, który zdobył Oscara za krótkometrażową animację.

 • „In am Your Mother” („Jestem twoją matką”) - Aardman (Wielka Brytania) - a tutaj niespodzianka: reżyserką jest Polka, Magdalena Osińska. Studiowała na łódzkiej filmówce oraz uczelni w Beaconfield. Stworzyła filmy „Spirits of the Piano” i „Zbigniev's Cupboard”. Znana jest też z... reklamy płatków Chocapic (tej stylizowanej na „Wallace'a i Gromita”). Osińska pracuje teraz nad filmem „Jasia”, który przedstawi wspomnienia jej babci z ogarniętej drugą wojną światową Polski.


 • JASIA TRAILER 2 from Magdalena Osinska on Vimeo. • „Journey to the Dark Head” („Podróż do mrocznej głowy”) - Studio Mir (Korea Południowa) - dla Hyeonga Geuna Parka będzie to pierwszy samodzielny projekt. Wcześniej tworzył wiele zwiastunów do gier, pracował tez nad anime „Lookism” i „DOTA: Dragon's Blood”.
 • „The Spy dancer” („Tancerz-szpieg”) - Studio La Cachette (Francja) - Julien Chheng pracował dla Disneya i zajmuje się tradycyjną animacją. Stworzył film „Kot rabina” na podstawie słynnego komiksu, dostał też Emmy jako producent „Primal” Genndy'ego Tartakovsky'ego. Druga część z serii „Ernest and Celestine” była nominowana do Cezara.
 • „The Bandits of Golak” („Bandyci z Golaka”) - 88 Pictures (Indie) - Ishan Shukla pracował nad reklamami i teledyskami. Stworzył krótki film „Schirkoa”, który był pokazywany na 120 międzynarodowych festiwalach, a w tym roku ma się ukazać jego pełna wersja. Shukla pracuje też nad animacjami dla dorosłych.
 • „The Pit” („Dziura/otchłań”) - D’art Shtajio i Lucasfilm (Japonia/USA) - tu po pierwsze mamy znanego nam Justina Ridge'a, który pracował przede wszystkim nad „Ruchem oporu”. Pierwsze skrzypce będzie jednak grał LeAndre Thomas, który z jednej strony tworzy filmy niezależne, z drugiej pracował nad ostatnimi starwarsowymi produkcjami z Disney+, w tym filmami dokumentalnymi.


 • „Aau's Song” („Pieśń Aau”) - Triggerfish (RPA) - tę animację stworzy duet Nadia Darries i Daniel Clarke . Ta pierwsza stworzyła między innymi adaptację „Revolting Rhymes” Roalda Dahla. Clarke jest odpowiedzialny za „Kumbę” czy „Ślimaka i wieloryba”. Stworzył także powieść graficzną „Kariba”,
Miejmy nadzieję, że zwiastun zobaczymy już niedługo.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (11)
Loading..