TWÓJ KOKPIT
0

Star Wars TV

„Maggie Simpson: W odległej galaktyce” na Disney+

2023-05-06 18:21:40

Na Disney+ 4 maja 2023 pojawił się jeszcze jeden film, a właściwie filmik niespodzianka, który raczej umknął uwadze w wirze euforii nad „Wizjami” i „Młodymi Rycerzami Jedi”. Jest to kolejna parodia, czyli „Maggie Simpson: W odległej galaktyce”. Polski tytuł zupełnie rozmija się z duchem oryginału, który brzmi: Maggie Simpson in Rogue Not Quite One, co ewidentnie nawiązuje do „Łotra 1”.Parodia jest oczywiście zrobiona w klimatach popularnych „Simpsonów”. Trwa zaledwie 4 minuty i w polskim Disney+ jest dostępna jedynie z napisami.

W drodze do przedszkola Homer traci z oczu Maggie, która wskakuje do gondolki Grogu i wyrusza w hiperprzestrzenną podróż po galaktyce. Gdy Maggie stawia czoła imperialnej eskadrze myśliwców TIE, walka przenosi się do Springfield. Wszytsko to w spektakularnym krótkim metrażu na cześć uniwersum Gwiezdnych Wojen. I jeszcze oryginalny plakat.Warto przypomnieć, że poprzednia parodia w stylu „Simpsonów” - The Force Awakens from Its Nap pojawiła się na Disney+ dokładnie dwa lata temu. Trwała trzy minuty, więc obecna jest o 33% dłuższa.
KOMENTARZE (2)

Star Wars TV

Premiera „Przygód młodych Jedi”

2023-05-04 13:41:45 Różne

W dniu dzisiejszym, z okazji Dnia Gwiezdnych Wojen, ma swoją premierę serial dla dzieci przedszkolnych - „Przygody młodych Jedi”. Wszystkie siedem odcinków jest już dostępnych na Disney+, łącznie z filmikami krótkometrażowymi, które pokazały się na platformie w zeszłym tygodniu. Jeśli jednak wolicie tradycyjną telewizję, to dwa pierwsze epizody będą dziś emitowane na Disney Junior o 08:00, 11:00, 13:30, 16:00, 18:30 i 21:00. Poniżej zapowiedź oraz zwiastuny po polsku i angielsku.

Nie wiadomo też czemu odcinków jest siedem, a nie - jak wedle polskiej zapowiedzi - dwadzieścia pięć. Niemniej trwają one po 27 minut, więc całkiem sporo.

Młodzi Jedi: Kai, Lys i Nubs razem uczą się na planecie Tenoo i przeżywają przygody, przemierzając galaktykę razem z doświadczoną pilotką Nash na pokładzie „Karmazynowego Jastrzębia”!

A oto lista poszczególnych odcinków wraz z opisami i link do spisu.

  • Odcinek 1 - „Młody Jedi/Misja Yody” - Jedi lądują na Tenoo. Yoda ma misję dla Kaia.

  • Odcinek 2 - „Wyścig Nash/Zaginiony statek Jedi” - Nash startuje w wyścigu. Jedi znajdują zaginiony statek.

  • Odcinek 3 - „Zdrowiej, Nubs/Złomdroidka” - Kai i Lys uczą się współpracy. Jedi zatrzymują złodzieja.

  • Odcinek 4 - „Lys i ratunek w śnieżycy/Atak droidów” - Jedi zaganiają zwierzęta. Dzieci muszą powstrzymać droidy.

  • Odcinek 5 - „Pogoń za owocem/Safari stworzeń” - Jedi zakradają się do siedziby piratów. Bohaterowie odkrywają nowy gatunek.

  • Odcinek 6 - „Szwadron/Leśni obrońcy” - Jedi mają próbny lot. Dzieci bronią lasu.

  • Odcinek 7 - „Jedi i złodziejka/Zaginiony kibbin” - Kai i Zia łączą siły. Lys pomaga łowcy nagród.


Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (5)

Star Wars TV

Premiera drugiego sezonu „Star Wars: Wizji”

2023-05-04 13:22:46 Różne

W dniu dzisiejszym - May the 4th, święcie „Gwiezdnych Wojen” na Disney+ trafia drugi sezon „Star Wars: Wizji”, czyli animowanej antologii prezentującej różne opowieści i różne style z naszego ukochanego uniwersum. Przez ostatni tydzień oficjalny Twitter wstawiał plakaty z poszczególnych odcinków, które prezentujemy poniżej.

Wszystkie odcinki możecie oceniać już w naszym spisie.

Na początek mamy też trochę reklam i gifów.

Opis odcinkówNazwa odcinka: „Sith”.

Studio: El Guiri (Hiszpania).

Opis: Spokojne życie byłej uczennicy Sitha zostaje zagrożone.Nazwa odcinka: „Screecher's Reach”. („Leże skrzeczuchy”)

Studio: Cartoon Saloon (Irlandia).

Opis: Młoda dziewczyna wyrusza z przyjaciółmi w podróż do legendarnej jaskini skrywającej mroczną siłę.Nazwa odcinka: „In the Stars”. („Wśród gwiazd”)

Studio: Punkrobot (Chile).

Opis: Dwie siostry, ostatnie przedstawicielki swojego ludu, walczą z siłami Imperium o przetrwanie.Nazwa odcinka: „I am your Mother”. („Jestem twoją matką”). Tu nie ma jeszcze plakatu, ale jak się pojawi, wstawimy.

Studio: Aardman (Wielka Brytania).

Opis: Młoda pilotka Anni, zażenowana troskliwością swojej mamy startuje razem z nią w szaleńczym wyścigu..Nazwa odcinka: „Journey to the Dark Head”. („Wyprawa do Mrocznej Głowy”)

Studio: Studio Mir (Korea Południowa).

Opis: Zdeterminowana specjalistka od statków i sceptyczny rycerz Jedi próbują odwrócić losy wojny.Nazwa odcinka: „The Spy Dancer”. („Wirująca agentka”)

Studio: La Cachette (Francja).

Opis: Na jaw wychodzi tożsamość głównej tancerki w popularnym wśród żołnierzy Imperium lokalu.Nazwa odcinka: „The Bandits of Golak”. („Bandyci z Golak”)

Studio: 88 Pictures (Indie).

Opis: Chłopiec i jego wrażliwa na Moc młodsza siostra szukają schronienia w tętniącej życiem dhabie.Nazwa odcinka: „The Pit”. („Dół”)

Studio: D’Art Shtajio i Lucasfilm Ltd (Japonia/USA).

Opis: Młody robotnik, zmuszony przez Imperium do wydobywania kyberu, chce uwolnić siebie i współwięźniów.Nazwa odcinka: „Aau's Song” („Pieśń Aau”)

Studio: Trigger Fish (RPA).

Opis: Dziewczynka, która pragnie śpiewać, musi być cicho, by nie wywołać katastrofy w kopalni.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (7)
Loading..