TWÓJ KOKPIT
0

Parszywa Zgraja

„Parszywa Zgraja” #22 na Disney+

2023-02-01 15:28:09 RóżneW dniu dzisiejszym swą premierę na Disney+ ma dwudziesty drugi odcinek „Parszywej Zgrai” (a zarazem szósty drugiego sezonu), zatytułowany „Plemię” („Tribe”). Poniżej opis.

Parszywa Zgraja pomaga nowemu przyjacielowi wrócić do domu.

Piratka i film o Hunterze

Na ostatnim plakacie możemy podziwiać Phee Genoę - piratkę i poszukiwaczkę skarbów.Twitterowe konto „The Bad Batch” uraczyło nas również krótkim filmem prezentującym fakty na temat Huntera.Kinerowie: grzybki rymują się z...

Kinerowie z okazji dzisiejszego odcinka wstawili gifa z rosnącym grzybkiem i skomentowali poniżej, że: „Ktoś na pewno na to wpadnie”. I faktycznie dalej znajduje się odpowiedź, ale jeśli chcecie tylko drobną wskazówkę: chodzi o rymy. Po angielsku oczywiście.Do chóru twórców dołączyła się też scenarzystka Jennifer Corbett, która przywdziała maskujące barwy.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (9)

Parszywa Zgraja

„Parszywa Zgraja” #21 na Disney+

2023-01-25 16:19:12 RóżneW dniu dzisiejszym swą premierę na Disney+ ma dwudziesty pierwszy odcinek „Parszywej Zgrai” (a zarazem piąty drugiego sezonu), zatytułowany „Pogrzebani” („Entombed”). Poniżej opis.

Zgraja znajduje antyczny skarb, który uruchamia szokującą niespodziankę.

Wyścigowiec na plakacie

W ostatnich dniach na plakacie znalazł się TAY-O - droid wyścigowy pracujący dla Cid. W jego rolę wcielił się zresztą znany komediant Ben Schwartz.Kinerowie: #aliens

Tym razem bracia Kinerowie komentują nowy epizod gifem z Giorgiem Tsoukalosem - jeśli ktoś nie zna tego mema, wyjaśniamy: prowadzi on na kanale History 2 program „Starożytni kosmici”, w którym próbuje on dowieść, że wszelkie dawne historie, religie i wynalazki to dzieło obcych. Dorzućmy do tego jeszcze... niecodzienną fryzurę i materiał na mema gotowy. Przynajmniej w „Gwiezdnych Wojnach” są kosmici.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (15)

Parszywa Zgraja

„Parszywa Zgraja” #20 na Disney+

2023-01-18 11:28:42 RóżneW dniu dzisiejszym swą premierę na Disney+ ma dwudziesty odcinek „Parszywej Zgrai” (a zarazem czwarty drugiego sezonu), zatytułowany „Szybciej” („Faster”). Poniżej opis.

Zgraja wkracza do kolorowego i niebezpiecznego świata wyścigów.

Komandor na plakacie

W tym tygodniu na oficjalnym plakacie ukazała się postać, na której powrót długo czekaliśmy - komandor Cody.Baker o Codym

W zeszłym tygodniu byliśmy świadkami powrotu komandora Cody'ego i z tej okazji Oficjalna zadała kilka pytań Dee Bradley Bakerowi. Aktor zauważa, że klon, o którym mowa, po upadku Republiki nie zmienił strony i nadal był przekonany, że strzelanie do Jedi to właściwa rzecz. Niemniej wspólna misja z Crosshairem uświadomiła mu, że nie zawsze trzeba wykonywać rozkazy. Baker mówi, że klony nie są maszynami - mają swój kodeks moralny, wiedzą co jest słuszne, a co nie, a bezduszność snajpera otwiera oczy Cody'emu na to, na co się zapisał w Imperium.

Okazuje się też, że komandor to jedna z najulubieńszych postaci fanów - Dee bardzo często na konwentach dostaje do podpisu plakaty właśnie z nim.

Kinerowie znów w akcji

Bracia Kinerowie jak zwykle komentują nadchodzący epizod - choć tutaj zagadka nie jest zbyt trudna do rozwiązania.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (11)

Parszywa Zgraja

„Parszywa Zgraja” #19 na Disney+

2023-01-11 09:30:00 RóżneW dniu dzisiejszym swą premierę na Disney+ ma dziewiętnasty odcinek „Parszywej Zgrai”, zatytułowany „Samotny klon” („The Solitary Clone”). Poniżej opis.

Klony walczą z Separatystami.

Nowe plakaty

W tym tygodniu dostaliśmy plakat z Cid oraz... jednego kopiuj-wkleja.

Twórcy tweetują

Bracia Kinerowie jak obiecali, tak robią - komentują odcinki przedpremierowo, lekko przy tym trollując. Poniższy gif z „Crasha Bandicoota” nabiera więcej sensu po obejrzeniu początku sezonu...... natomiast poniższe zdjęcie na pewno będzie wymagało większego kontekstu. Miejmy nadzieję, że ten się pojawi.Natomiast dźwiękowiec/aktor David W. Collins napisał, że nadchodzący odcinek to jeden z jego ulubionych animowanych epizodów.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (15)

Parszywa Zgraja

„Parszywa Zgraja” #17 i #18 na Disney+

2023-01-04 12:06:19 RóżneW dniu dzisiejszym swą premierę na Disney+ mają siedemnasty i osiemnasty odcinek „Parszywej Zgrai”, zatytułowane „Łupy wojenne” („Spoils of War”) oraz „Zniszczenia wojenne” („Ruins of War”). Są to zarazem epizody pierwszy i drugi drugiego sezonu. Poniżej opisy.

„Łupy wojenne” - Parszywa zgraja planuje ryzykowny skok.

„Zniszczenia wojenne” - Zgraja planuje ucieczkę i musi wybrać komu zaufać.

Nowe oficjalne materiały...

Przed nami prawdopodobnie na razie ostatni plakat - tym razem z Crosshairem.A do tego kolejny spot reklamowy - zwróćcie uwagę, że spoilery znowu się potwierdzają, tym razem te dotyczące Echa....i ten mniej oficjalny.

Twitterowe konto Star Wars Television przygotowało grafikę, dzięki której możecie stworzyć własne badbaczowe bingo. Jakie macie pomysły? Dajcie znać w komentarzach.Twórcy o przeszłości Omegi

Jennifer Corbett i Brad Rau wypowiedzieli się krótko dla Games Radar na temat Omegi. Zobaczymy jak jej „tatusiowie” odnajdują się w swoich rolach. Na pewno też zostało dużo pytań dotyczących dziewczynki - dlaczego jest kobietą i czemu rośnie w normalnym tempie. Na pewno dowiemy się czemu przebywała na Kamino z Lamą Su i Nalą Se, ale tak naprawdę istotne jest to, że dla Zgrai nie liczy się jej przeszłość - dla nich jest po prostu ich młodszą siostrą.

Choć Omega jest w wieku Boby i były pogłoski, że ten w serialu się pojawi, to Corbett je ucięła, mówiąc, że Fett znajduje się na zupełnie innej ścieżce. Za to mamy dowiedzieć się co właściwie stało się z Nalą Se i dlaczego trafiła w ręce naukowców noszących te same uniformy co doktor Pershing.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (4)

Parszywa Zgraja

Plotki o „The Bad Batch” #11

2022-12-31 11:47:01 Różne

W ostatnim newsie o „Parszywej zgrai” przedstawiliśmy nieco wieści dotyczących drugiego sezonu serialu. Dzisiaj ciąg dalszy przedpremierowej kampanii reklamowej.

Jeszcze więcej plakatów i filmików

Omega nie była oczywiście jedyną, która dostała nowy plakat. Do ekipy dołączyli Hunter, Echo, Tech i Wrecker, a to zapewne jeszcze nie koniec.

Mamy też nowe spoty reklamowe. Widać na nich, że wrócimy na Kashyyyk (czy w końcu dostaniemy nawiązanie do nieukończonych odcinków TCW?). Sprawdzają się też słowa krytyków i niektóre ze spoilerów.

Bracia Kinerowie trollują

Dean i Sean Kinerowie, znani z regularnego tweetowania podczas emisji serialu, znowu się obudzili. Na początek nie wymyślili nic tajemniczego do przekazania, ale zapowiedzieli, że i w nowym sezonie będą się odzywać.No ale nie trzeba było długo czekać - jeden z użytkowników Twittera zapowiedział, że jeśli zginie Gungi, Cody, Hunter lub Omega, to będą rozruchy. Bracia odpowiedzieli tylko uśmieszkiem... odczytajcie to jak chcecie.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (4)

Parszywa Zgraja

Plotki o „The Bad Batch” #10

2022-12-27 13:45:28 Różne

Święta, święta i po świętach, choć nie dla nas, bo za nieco ponad tydzień dostaniemy nową porcję „Gwiezdnych Wojen”. Mowa oczywiście o drugim sezonie „Parszywej zgrai”, którym zacznie się ten wyjątkowo obfitujący w starwarsowe produkcje rok. Co zatem działo się od czasu najnowszego zwiastuna?

Oficjalne materiały

Zgodnie z tradycją, zaczynają pojawiać się plakaty. Na dobry początek dostaliśmy nieco starszą już Omegę.Pokazał się również krótki filmik promocyjny, w którym możemy zobaczyć kilka nowych ujęć.Pierwsze recenzje

Wybrani dziennikarze i blogerzy już widzieli niektóre odcinki i dzielili się swoimi wrażeniami w różnych mediach społecznościowych. Jest tego całkiem sporo, dlatego opiszemy tylko co ciekawsze spostrzeżenia.

 • Savannah Sanders z The Direct chwali animację i uważa, że Omega wkrótce stanie się kolejną ikoną Sagi. Jej zdaniem jednak serial nie osiągnął jeszcze poziomu „Rebeliantów” czy „The Clone Wars”, a już zwłaszcza gdy spojrzy się na „Andora” czy „Opowieści Jedi”.

 • Adam Holmes z Cinema Blend oglądał 14 odcinków i twierdzi, że TBB to godny następca TCW. Zobaczymy wiele zwrotów akcji, a usatysfakcjonowani będą zwłaszcza fani Omegi i Crosshaira.

 • Zdaniem Tessy Smithy z Mamma's Geeky pierwsze cztery odcinki są mroczne i pełne suspensu, ale jest tam też filler.

 • Sean Keane z CNET-u też zauważa, że opowieść o Crosshairze jest niesamowita. Do tego dostaniemy nawiązania do wojen klonów i będziemy światkami ważnych momentów z historii Sagi.

 • Wedle Jacoba Fishera z Discussing Film możemy spodziewać się jednej z lepszych starwarsowych animacji, mimo obecności kilku słabszych odcinków. Historia jest całkiem mroczna i stanowi duży skok jakościowy w stosunku do sezonu pierwszego.

 • Tricia Barr jest zdania, że fani TCW postradają zmysły. Ponadto możemy spodziewać się wątków takich jak dynamika społeczna, machinacje polityczne dokonywane przez jednostki, trauma czy związki rodzinne. Tricia, fanka Techa, jeszcze bardziej się do niego przywiązała po obejrzeniu prawie całego drugiego sezonu.

 • Russ Milhelm to kolejna osoba podkreślająca dobrą historię sklonowanego snajpera. Zauważył też wiele nawiązań i ciekawostek do ogółu SW.

 • What's On Disney Plus zdradza więcej - nie za dużo, ale zaznaczamy spoilery, jeśli całkiem chcecie ich unikać: (Spoiler):zobaczymy wyścigi ścigaczy, poszukiwanie skarbów, napady i wiele więcej(Koniec Spoilera). Całość łatwo się ogląda, a jeśli podobał Wam się sezon pierwszy, to i ten się spodoba.

 • Corey Van Dyke z The Convor Call zauważa, że trzeci odcinek jest najlepszy, jeśli chodzi o historie o klonach. Również jego zdaniem Crosshair jest najbardziej wyróżniającą się postacią, był pewien moment, w którym bardzo mu kibicował. Fani Echa (i różnych klonów) również dostaną co nieco więcej.

 • Thomas Storai z Future of the Force zdradza, że pojawi się kilka znanych postaci.

 • Main Imagination uważa, że strona techniczna drugiego sezonu jest gorsza, niemniej dostajemy o wiele lepszą historię. Zwłaszcza druga połowa idzie w stronę, której nikt się nie spodziewa.

 • William Deveraux z Ion Cannon Cast twierdzi, że serial ma wiele serca, a fani będą skakać z radości, choć nie do końca podoba mu się format „misji tygodnia”.


Twórcy opowiadają

Na IGN-ie ukazał się wywiad z Jennifer Corbett, główną scenarzystką, Dee Bradley Bakerem, Bradem Rau, naczelnym reżyserem i Michelle Ang, Omegą. Niestety filmu nie można osadzić. Co można się z niego dowiedzieć?

Po zniszczeniu placówki na Kamino Imperium jest zdania, że Parszywa Zgraja nie żyje. Na początku sezonu drugiego skaczemy w czasie o kilka miesięcy - ekipa w tym czasie ukrywała się, więc jest nieco poobijana, ich zbroje mają nowy wygląd, który zresztą widzieliśmy na materiałach promocyjnych. Niewychylanie się ma swoje plusy, niemniej im więcej misji Badbacze wykonają, tym bardziej będą otwierać im się oczy na to co Imperium - i nie tylko - robi w Galaktyce. A zatem przyjdzie czas na ponowne stanięcie do walki. Zresztą gdy rząd dowie się, że ekipa żyje, nie spocznie, dopóki jej nie dopadnie, bo jest ona świadkiem wydarzeń, które powinny pójść w zapomnienie, a które mogą doprowadzić do buntu.

Zobaczymy jak Omega i jej „ojcowie” rozwijają się i wpływają na siebie wzajemnie. Dziewczyna zacznie podejmować coraz więcej samodzielnych decyzji, zresztą rola najemniczki dobrze jej służy. Nie jest już bezustannie zachwycona światem dookoła, teraz więcej frajdy sprawiają jej misje i rozwijanie swoich umiejętności. Zauważy, że posiadanie otwartego umysłu jest najbardziej pragmatycznym rozwiązaniem w wielu sytuacjach. Będzie miała wszak problem z zaufaniem innym - wszystko będzie chciała robić sama. W drugim sezonie zobaczymy nieco więcej interakcji między nią a Techem i Echem.

Crosshair miał pod koniec sezonu pierwszego wybór - mógł bezpiecznie odlecieć z dawną ekipą lub pozostać sam na platformie pośrodku morza. Wybrał to drugie, przez co nie opuścił Imperium. Żołnierz nie uważa się za złoczyńcę, teraz jeszcze bardziej jest przekonany, że postąpił słusznie. Nie jest oczywiście ślepy - będzie widział zmiany zachodzące dookoła, ale sam będzie uważał się za elitarnego wojaka, niezbędnego nowemu rządowi. Mężczyzna rozwinie relację z Codym, którego będzie postrzegał jako równie dobrego żołnierza.

Wątek innych klonów będzie również istotny. Zobaczymy jak radzą sobie jako zwykli żołnierze, choć stanie się jasne, że dla Imperium będą mięsem armatnim. Rząd będzie miał bowiem inne plany na rozwój swojej armii, czego zaczątki widzieliśmy już w sezonie pierwszym. Parszywa Zgraja będzie miała inne poglądy na pewne sprawy, między innymi na tą.

Wchodzimy na spoilerowe terytorium. Spośród osób, które oglądały odcinki w Lucasfilmie znalazło się trochę takich, które podzieliły się szczegółami dotyczącymi odcinków na Twitterze i Reddicie. Oczywiście nie wiemy na ile to prawda (a niektóre z nich wyglądają na szyte naprawdę grubymi nićmi), ale czytacie dalej na własną odpowiedzialność. Jest też kilka nowych obrazków.(Spoiler):
 • AZI podobno zostanie zatrudniony w barze u Sid - nie wiadomo czemu ekipa po prostu nie wzięła go ze sobą.

 • Serenno - na zwiastunie widać okna pałacu Dooku - podobno „nie ma sensu w historii i pojawia się na 20 sekund”.

 • Historia Huntera nie jest jakaś niezwykła, ale możemy się martwić o Omegę i jej przyszłość - zostanie pochwycona przez Imperium. Ostatni odcinek nazywa się „Plan 99” i ma to być misja jej uratowania.

 • Echo zacznie się zastanawiać dlaczego drużyna nie pomaga za bardzo innym ludziom i ścierać się na tym tle z Hunterem.

 • Cody będzie musiał podjąć trudną decyzję, ale nie taką, jakiej się spodziewamy.

 • Omega ma spotkać się sam na sam z Kaminoanami, gdzie będzie miała „silną pozycję” w rozmowie. Mamy dowiedzieć się co nieco o jej przeszłości, ale nie wszystkie pytania znajdą swe odpowiedzi. Ma się pojawić wątek jej DNA. Na górze Tantiss ma się stać „nie to, czego się spodziewamy”. Ma to mieć związek z Nalą Se i Crosshairem.

 • Na pytanie, czy pojawi się Boba Fett, użytkownik Borodulin odpowiedział, że nie chce spoilerować „przyjemnych niespodzianek w przyszłym tygodniu”.

 • Wątek zniszczenia Tipoca City ma być pociągnięty i tutaj ważną rolę odegra Bail Organa.

 • Będziemy płakać pod koniec odcinka 14 (gdy zagra motyw Omegi) i gdy Crosshair będzie musiał podjąć trudną decyzję. Będą epizody tylko o nim, bez reszty Zgrai.

 • Była plotka, że Rex będzie w związku z... jedną z sióstr Martez, ale podobno to nieprawda.

 • Będzie więcej gościnnych wystąpień niż w sezonie pierwszym. Pojawi się dwójka Jedi. O Gungim wiemy choćby z trailera, został zatem jeszcze jeden. Wystąpi również prawie cały oddział Delta, wspomniany będzie Grogu.


(Koniec Spoilera)

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (24)

Parszywa Zgraja

Drugi zwiastun drugiego sezonu „Parszywej Zgrai” [AKTUALIZACJA #2]

2022-12-07 16:24:20 Disney Plus

Czekaliśmy, czekaliśmy, no i się doczekaliśmy - zwiastun drugiego sezonu „Parszywej Zgrai” jest już dostępny... ale tylko na Disney+. Musicie wejść w stronę serialu i kliknąć w „Dodatki”.

Czy zajawka trafiła tam przypadkiem? Być może, niemniej wczoraj trochę się działo na starwarsowym twitterze. Scenarzystka Jennifer Corbett wysłała zdjęcie z premiery sezonu drugiego w Lucasfilmie, a oficjalne konto odpowiedziało jej tajemniczo: „To początek nowej ery”.Wcześniej zapowiedziała, że będzie pisać o serialu na Twitterze razem z braćmi Kinerami (którzy zasłynęli ze swoich komentarzy przy okazji pierwszego sezonu, więc mamy nadzieję, że wrócą i tym razem).Na zwiastun w sieci nie trzeba było długo czekać. „The Bad Batch” powraca 4 stycznia 2023.AKTUALIZACJA

Oficjalna uraczyła nas jeszcze nowym plakatem z głównymi bohaterami.

AKTUALIZACJA #2

Na Oficjalnej ukazały się tytuły i daty premiery wszystkich odcinków (poniżej tweet z grafiką). Wygląda na to, że prócz zwyczajowej podwójnej premiery będziemy mieć dwa odcinki w połowie sezonu. Do tego żadnych przerw - wszystkie epizody będziemy oglądać co środę.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (7)

Parszywa Zgraja

D23: Drugi sezon „The Bad Batch” w styczniu

2022-09-10 20:48:18 RóżneNa D23 - nareszcie - potwierdzono, że drugi sezon „Parszywej zgrai” zadebiutuje 4 stycznia 2023. Taka wiadomość krążyła po Internecie już od jakiegoś czasu - najpierw na stronie Dsny, która skanuje kod aplikacji/strony Disney+. A potem tuż przed samą imprezą - informacja o styczniowej dacie premiery pojawiła się na telebimach.

I... to właściwie tyle, jeśli chodzi o wieści z imprezy. Fani są nieco zawiedzeni, że nie pokazano klipu z Celebration albo chociaż jakiegoś obrazka. Ale pewnie na większą promocję będziemy musieli poczekać aż się skończą „Andor” i „Tales of the Jedi”.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (7)

Parszywa Zgraja

„Parszywa zgraja” jednak we wrześniu (?)

2022-08-31 21:20:08 Różne

Ostatnio pisaliśmy o tym, że drugi sezon „The Bad Batch” został przesunięty z września na bliżej nieokreślony termin - najprawdopodobniej z powodu zbliżającej się wielkimi krokami premiery „Andora”.

Okazuje się, że może (zaznaczamy: wielkie może) nie jest to do końca prawda. Informacja o dacie 28 września pojawiła się na australijskiej stronie Disney+... tylko że teraz już informacja ta została zdjęta.Jest też relacja rozmowy jednego z użytkowników Reddita, który skontaktował się z pomocą techniczną Disney+ i pracownica też potwierdziła mu, że serial faktycznie wychodzi we wrześniu. Na ile to prawdziwy screen - nie wiadomo.Więc kto wie, być może to prawda, ale pozostaje kwestia niemal całkowitego braku promocji. Jeśli serial faktycznie wychodziłby za niecały miesiąc, to moglibyśmy dostać chociaż zajawkę czy plakat. Do powyższych informacji należy zatem podchodzić sceptycznie.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (8)
Loading..