TWÓJ KOKPIT
0

Klasyczna Trylogia

Z okazji 30 rocznicy...

2003-04-10 19:01:00 TFN

Od pewnego czasu mówi się coś o specjalnym wydaniu Gwiezdnych Wojen na DVD, wszystkich 6 części, z wieloma nowymi dodatkami. To wydanie miałoby się pojawić w 30 rocznicę powstania pierwszego filmu, czyli w 2007 roku (o czym pisaliśmy wcześniej). Steve Sansweet zapytany o te dodatki powiedział tylko, że jest za wcześnie by podać dokładną specyfikację tego wydania (Uwaga, nie zaprzeczył, że to tylko wymysł fanów). Ale możemy przyjąć, że ma on albo trochę niekompletne dane, albo po prostu milczy. Dowód? Otóż zapytany o to, czy w innych krajach będzie wyświetlane AOTC w kinach IMAX, stwierdził, że nie ma jeszcze takich planów, a to jest dziwne, gdyż polska sieć tych kin, już dokładnie wie, kiedy ma dostać ich kopię (więcej >>>). Przy okazji stwierdził, że raczej jest nie tylko mało prawdopodobne, ale też i mało sensowne wydanie wszystkich niewykorzystanych ujęć, w tym dubli. Prawdopodobnie obejrzeliby je jedynie fanatycy.
KOMENTARZE (6)

Klasyczna Trylogia

1138 w ROTJ?

2003-04-08 20:17:00 Episode-X

Być może pamiętacie tego newsa, w którym pisaliśmy, że nawet Steve Sansweet i oficjalna nie wiedzą, gdzie w ROTJ znajduje się liczba 1138 (więcej). Otóż na Episode-X opublikowano bardzo ciekawą spekulację na ten temat. Otóż według nich nie ma tam liczby 1138 pojawiającej się wprost na ekranie, ale jest ona wpisana w konstrukcję ostatniej sceny w filmie. Najpierw widzimy samego Luke’a (to 1), potem dochodzi do niego Leia (druga 1), a zaraz potem ukazują się trzy duch Jedi – Anakina, Obi-wana i Yody (to 3), a następnie jest grupowa scena z Hanem, Landem, C-3PO, R2-D2, Chewbaccą, Wicketem oraz Lukem i Leią (to 8). Czyżby to było to?
Tutaj chciałbym nadmienić czym jest spekulacja, bo niektóre publikowane przez nas ostatnio wywołały pewne zamieszanie i trochę pytań w mejlach. Spekulacja, to wymysł fanów, bazujący na jakiś faktach i często oczekiwaniach. Wszystkie fanowskie scenariusze są spekulacjami. Spekulacje mogą zawierać spoilery, mogą być trafne, bądź robiące pewne zamieszanie. Nasze własne spekulacje (redakcji) oznaczamy specjalnie lub publikujemy je tylko na forum. Pozostałe spekulacje to tłumaczenia, które z różnych względów nas zainteresowały.
KOMENTARZE (5)
Loading..