TWÓJ KOKPIT
0

Klasyczna Trylogia

Sprzedaż Trylogii DVD w Polsce

2004-04-24 21:25:00 Tytymek

21 września Trylogia Gwiezdnych Wojen trafi na półki sklepowe, również w Polsce. Jednak od kilku dni w internecie można znaleźć oferty przedsprzedaży całego zestawu w cenie ok. 220zł. Niestety do tej pory zamówić można jedynie srebrną wersję (panoramiczna). Jedna ze stron potwierdziła, że w najbliższym czasie wersja złota (pełnoekranowa) trafi do sprzedaży.

Oto niektóre strony w których można już zamawiać Trylogie na DVD:

OceanDvd
DvdMania

KOMENTARZE (7)

Klasyczna Trylogia

Zdjęcie poprawionej sceny w TESB

2004-04-22 15:55:00 LSOficjalna data wydania Wersji Specjalnej Trylogii Gwiezdnych Wojen na DVD to 21 września 2004, również w Polsce.

Ostatnio wiele się mówiło na temat poprawiania scen Wersji Specjalnej Trylogii na DVD (więcej). Obrazek wyżej przedstawia porównanie nowej sceny w Imperium Kontratakuje. Wyżej widzimy aktora Iana McDiarmida, który zagrał w Epizodach 1,2,3,6. Zdjęcie pojawiło się kilka dni temu na sieci. Jednak wygląda ono na niezły fotomontaż.

Jednak zostało ono pokazane ludziom, którzy widzieli całkowity efekt pracy nad Trylogią na DVD. Potwierdzili jego autentyczność twierdząc, że to Ian McDiarmid odpowiednio ucharakteryzowany.

Kolejną sceną, która rzekoma została poprawiona, to rozmowa Hana Solo z Jabbą the Huttem w Nowej Nadziei. Otóż w Wersji Specjalnej Hutt był trochę sztuczny. W Epizodzie 1 widzieliśmy prawdziwe możliwości ILM. Prawdopodobnie tak właśnie będzie wyglądał Jabba w ANH DVD. Będzie to o wiele ładniejszy model komputerowy. Jednak nie wiadomo czy "motyw humorystyczny" tej sceny, czyli przypadkowe nadepniecie na ogon przez Hana, zostanie w filmie. Powyższe informacje, pomimo zapewnień, trudno jednak uznać, za pewnik. Może faktycznie lepiej je włożyć miedzy plotki.
KOMENTARZE (36)

Klasyczna Trylogia

Szczegóły wydania DVD

2004-04-20 14:25:00 LS za StarWars.Com

Oficjalna strona Gwiezdnych Wojen podała szczegóły zawartości wydania trylogii na DVD, które pojawi się jesienią 2004, przynajmniej amerykańskiego. Filmowi będzie towarzyszyć 10 godzin materiałów dodatkowych. Każdy z filmów będzie umieszczony na osobnej płycie, a na dodatek zostanie odrestaurowany oraz wyposażony w dźwięk Dolby Digital 5.1 Surround EX.
Miłym dodatkiem będą z pewnością komentarze o których pisaliśmy wcześniej.
Czwarty dysk zawierać będzie materiał dodatkowy (czyli analogicznie jak było w przypadku Indiany Jonesa). Jego najznakomitszym elementem będzie dokument "Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy" autorstwa Kevina Burnsa (dokument znany wcześniej pod roboczą nazwą "Gwiezdne Wojny - Film Niezależny"). Będzie to przeszło dwu i półgodzinny film, w którym przyjrzymy się ewolucji sagi, jak stała się z produkcji niezależnej ukochaną sagą wszechświata, jak jej fenomen zmienił kino. Będzie się składać z obszernych wywiadów z Georgem Lucasem i 40 innymi ludźmi z ekipy pracującej nad oryginalną trylogią. Będzie też zawierać nigdy nie opublikowana zdjęcia z planu trylogii, a także dyskusję z Walterem Cronkite'em, dziennikarzem i pisarzem, który opowie jaki wpływ wywarły na naszą kulturę filmy z trylogii.

Inne dodatki to:

"Episode III Behind the Scenes Preview: The Return of Darth Vader" - 10 minutowy dokument przedstawiający przywracanie Vadera do sagi, jego nowy kostium, przygotowanie Haydena, walka Anakina z Obi-wanem. Zawierać będzie on też informacje o III Epizodzie pochodzące od samego Lucasa. Plotka głosi, że nie będzie on zawierał ani jednej skończonej sceny z Epizodu III.

"The Birth of the Lightsaber" - dokument o źródłach i historii mieczy świetlnych.

"The Characters of Star Wars" - dokument przybliżający historię głównych bohaterów, skąd się wzięli, jak powstali. Będzie zawierać zarówno koncepty artystyczne, zdjęcia z planu, jak i wywiady z Lucasem, aktorami i resztą ekipy.

"The Force Is With Them: The Legacy of Star Wars" - dokument o wpływie Gwiezdnych Wojen na najbardziej twórczych i uznanych filmowców naszych czasów. Będzie zawierać wiele wywiadów z znakomitymi reżyserami, scenarzystami, czy producentami.

Zwiastun gry Star Wars Battlefront oraz grywalne demo nowej gry LucasArts. Demo będzie dostępne dla posiadaczy konsoli Xbox. Gra natomiast pojawi się 21 września (tego samego dnia co trylogia) i ma być dostępna na PC, Xbox i Playstation 2.

"Star Wars: Episode III Making the Game Preview" - zapowiedź gry która ma się ukazać na wiosnę 2005, powiązanej z Epizodem III, na Playstaion 2 i Xbox. Filmik pokaże kulisy powstawania gry, która ma być najbardziej autentycznym ukazaniem Jedi na ekranie komputera.

Oryginalne zwiastuny i spoty telewizyjne, zarówno z premiery jak i reedycji filmów.

Nigdy nieopublikowana galeria z produkcji, ukazująca materiały wygrzebana z archiwum Lucasfilmu.

Plakaty i ulotki reklamowe - w tym także te z różnych krajów. Swoja drogą ciekawe czy znajdzie się tam i polski plakat, który można było zobaczyć nawet w Behind the Magic (więcej o plakatach polskich).

I podobnie jak to było w przypadku AOTC i TPM, DVD otworzy sekretną stronę w internecie.

Przypominamy, że polskie wydanie także ma się pojawić 21 września.
Jak zapowiada oficjalna, to jeszcze nie jest wszystko. O zawartości 4 dysku można też porozmawiać na forum.
KOMENTARZE (11)

Klasyczna Trylogia

Trylogia na DVD w Polsce...

2004-04-16 07:16:00 Stopklatka.pl

21 września w Polsce ukaże się oczekiwane z wielką niecierpliwością wydanie DVD z klasycznymi "Gwiezdnymi wojnami". Tego samego dnia DVD trafi także na półki w USA.

W czterodyskowym zestawie znajdą się trzy płyty z filmami - "Gwiezdne wojny", "Powrót Jedi", "Imperium kontratakuje" - oraz dodatkowy dysk bonusowy. Na razie nie wiadomo jeszcze co zawierała będzie dodatkowa płyta w polskim wydaniu. Więcej informacji na ten temat ukaże się pod koniec kwietnia. Pakiet kosztował będzie ok. 220 PLN.


Jak już wcześniej informowaliśmy - w amerykańskim zestawie na bonusowym dysku znajdą się między innymi filmy dokumentalne o produkcji sagi oraz nigdy wcześniej niepublikowane materiały z planu. Będą to najprawdopodobniej:
  • "Star Wars: The Independent Films" (Gwiezdne Wojny: Filmy niezależne) – dokument
  • "The Evolution of Characters" (Ewolucja bohaterów)
  • "The Influence of Star Wars" (Wpływ Gwiezdnych Wojen)
  • "Lightsabers/Fights" (Miecze świetlne/walki)
  • "1977" - dokument o premierze
  • Galeria plakatów i szkiców.
  • Demo X-Boxowego wydania gry "Star Wars Battlefront"

KOMENTARZE (15)

Klasyczna Trylogia

Dodatki DVD Trylogii

2004-04-14 08:16:00 TFN

Na łamach TFN pojawił się oficjalny spis dodatków, które ukażą się na 4 płycie DVD Klasycznej Trylogii.

Gwiezdne Wojny - Niezależne filmy (cechują długie komentarze twórców). Historia Sagi jest opowieścią o najbardziej pomyślnie przyjętej niezależnej serii filmów, jaka kiedykolwiek została stworzona. Jest to opowieść o obcym człowieku z Hollywood George`u Lucasie, który posiadał mały budżet, a mimo wszystko udało mu się stworzyć fantastyczny film na innych zasadach i prawach jakie wtedy panowały w kinie. Jest to także historia rewolucji, zrodzonej ze snu. To opowieść o niezależnym filmowcu, który posiadał inwencje a także pomysły na zupełnie nową drogę w tworzeniu obrazów filmowych. Historia ta jest nową zasadą, która zrobiła krok na przód w kreowaniu procesu tworzenia filmów, nie dzięki systemowi studiów filmowych, lecz przez jednego filmowca, który posiadał proste marzenie. Cały dokument będzie trwał 150 min.

Zarys ewolucji postaci. W tym dokumencie główny nacisk został położony na przyjrzenie się temu jak wszystkie ulubione postacie z Sagi zostały stworzone od początku, czyli po przez koncepty, rozmowy z Georgem i ludźmi którzy nadali kształt i wyraz każdej z nich. Zawiera on odrębny filmik oraz galerie, w którą dodano muzykę z SW. Dzięki temu każdy będzie miał dostęp do szkiców koncepcyjny jak i klasycznych scen każdej głównej postaci. Cały dokument będzie trwał 30 min.

Wpływ Gwiezdnych Wojen. Dla Fana życie bez Gwiezdnych Wojen nie miało by sensu. Fantastyczne efekty specjalnie, dzięki którym powstała Gwiezdna Saga, nie tylko pomogły widzom w udaniu się w podróż do odległej galaktyki, ale zmieniły drogę kina, której żaden inny film wcześniej nie przetarł. Każdy doświadczył nigdy wcześniej niewidzianych efektów, które zrewolucjonizowały filmy, a także ich wpływ dzięki nowoczesnym efektom i filmowcom. Cały dokument będzie trwał 20 min.

Miecze świetlne/walki. Zapomniane bronie laserowe, miecze świetlne, czyli najciekawsze bronie w Gwiezdnej Sadze. Co wpłynęło na George`a Lucasa w procesie tworzenia mieczy świetlnych? Jak dublerzy oraz Mark Hamill, Alec Guiness, jak i Darth Vader radzili sobie w dzierżeniu miecza? Jak ludzie od efektów stworzyli promień miecza świetlnego ? Jak każdy pojedynek odnosił się do kolejnych ? Jak to oddziaływało na utworzenie dalszych filmów? Cały ten dokument będzie trwał 10min.

Uwypuklenie roku 1977 - powrót do czasów premier. W tym dokumencie zostaną ukazane wszystkie pop kultury cechujące ludzi od roku 1977. Dodatkowo dowiemy się wielu informacji dotyczących wzmianek w TV, zabawek, reklam promocyjnych, klipów, piosenek inspirowanych Gwiezdnymi Wojnami, magazynach, okładkach gazet, klasycznych grach demonstracyjnych. Cały dokument będzie trwał 20min.

Demo gry Star Wars Battlefront na platformę X-Box. 15min.

Oryginalne teasery i trailery pojawiające się w kinach w roku 1997. Wszystkie będą trwały 15min.

Oryginalne spoty TV pojawiające się w kinach w roku 1997. Wszystkie łącznię mają trwać 5min.

Galeria. Obszerny zbiór plakatów z całego świata, klasycznych szkiców, a także NIE WIDZIANYCH NIGDY WCZESNIEJ 300 ZDJĘĆ.

Dodatki dla DVD. Posiadacze odtwarzaczy dvd w komputerze, a także dostępu do internetu, dzięki tej opcji będą mogli obejrzeć specjalny dział na Star Wars.com.

Dokument dotyczący Epizodu 3.
KOMENTARZE (13)

Klasyczna Trylogia

Trylogia na DVD

2004-04-05 11:42:00 LS i TFN

Już wcześniej informowano o tym, że wydanie trylogii na DVD będzie cztero dyskowe. Teraz, lecz na razie tylko nieoficjalnie, mówi się o jej zawartości. Według wiarygodnych źródeł - informatorów serwisu TheForce.Net wydanie trylogii będzie składać się z:
Dysk 1 - film "Gwiezdne Wojny Cześć IV Nowa Nadzieja". Dodatkiem będą komentarza George'a Lucasa (scenariusz i reżyseria), Bena Burtta (efekty dźwiękowe), Dennisa Murena (efekty specjalne) oraz Carrie Fisher (księżniczka Leia).
Dysk 2 - film "Gwiezdne Wojny Cześć V Imperium Kontratakuje" z komentarzami George'a Lucasa (scenariusz), Irvina Kershnera (reżyseria), Lawrence'a Kasdana (scenariusz), Bena Burtta (efekty dźwiękowe), Dennisa Murena (efekty wizualne) oraz Carrie Fisher (księżniczka Leia)
Dysk 3 - film "Gwiezdne Wojny Część VI Powrót Jedi" z komentarzami George'a Lucasa (scenariusz), Lawrence'a Kasdana (scenariusz), Bena Burtta (efekty dźwiękowe), Dennisa Murena (efekty wizualne) oraz Carrie Fisher (księżniczka Leia)
Dysk 4 - Ma zawierać filmy dokumentalne o produkcji sagi oraz nigdy niepublikowane wcześniej materiały z planu. Jakoby miałby to być dokumenty:
- "Star Wars: The Independent Films" (Gwiezdne Wojny: Filmy niezależne) - dokument
- "The Evolution of Characters" (Ewolucja bohaterów)
- "The Influence of Star Wars" (Wpływ Gwiezdnych Wojen)
- "Lightsabers/Fights" (Miecze świetlne/walki)
- "1977" - dokument o premierze
- Galeria plakatów i szkiców.
- Demo X-Boxowego wydania gry "Star Wars Battlefront" (ma być też wersja PC)

Inną ciekawą informacją jest potwierdzona przez trzy niezależne źródła (zarówno w Lucasfilm jak i w Foxie) informacja, że do trylogii zostaną dołączone nowe ujęcia (niekoniecznie sceny). Kilka efektów zostanie poprawionych, czeka nas parę drobnych zmian (głównie w tle). Nie wiadomo tylko czy wycięte sceny zostaną wmontowane w film, czy umieszczone jako dodatki na czwartym dysku. W przypadku Mrocznego Widma i Ataku Klonów, umieszczono na drugim dysku wycięte sceny, lecz w obu filmach wersja DVD była nieznacznie wzbogacona w porównaniu z kinową.
KOMENTARZE (10)

Klasyczna Trylogia

DVD z klasycznymi "Gwiezdnymi wojnami" najpopularniejsze

2004-04-02 12:44:00 Stopklatka.pl

Na prawie sześć miesięcy przed premierą, DVD z klasyczną trylogią "Gwiezdnych wojen" uplasowało się w brytyjskim Amazonie na 1. miejscu listy z najpopularniejszymi wydaniami DVD.

Kosztujący 29 funtów zestaw zajął pierwsze miejsce już 24 godziny po tym jak serwis umożliwił sowim klientom jego zamawianie. Trzy części gwiezdnej sagi - "Gwiezdne wojny", "Powrót Jedi" "Imperium kontratakuje" - pokonały takie hity jak "Matrix Rewolucje" oraz "To właśnie miłość". Premiera "Gwiezdnych wojen" w Wielkiej Brytanii odbędzie się 20 września.

Podobnie jak wydana w ubiegłym roku trylogia przygód Indiany Jonesa, także trylogia "Gwiezdnych wojen" zostanie cyfrowo odświeżona i będzie dostępna wyłącznie w zawierającym cztery płyty komplecie. Będą to wersje specjalne filmów, które gościły w kinach w 1997 roku. Każdy z filmów trylogii wydany zostanie na oddzielnym dysku. Czwarta płyta zawierała będzie natomiast dodatki, a wśród nich sceny nigdy wcześniej nie pokazywane i materiały z planów poszczególnych filmów. Zapowiadany w USA dźwięk to Dolby Digital 5.1 Surround EX, a także napisy angielskie, francuskie i hiszpańskie. Przez lata, Trylogia była najbardziej oczekiwanym wydawnictwem DVD. Data polskiego wydania będzie zbliżonego do światowej premiery.

KOMENTARZE (12)
Loading..