TWÓJ KOKPIT
0

Klasyczna Trylogia

Nowa Nadzieja

2005-02-23 22:22:00 Paweł

1 marca telewizja Polsat wyemituje dwukrotnie Epizod I: Mroczne Widmo. Idąc za przykładem chyba każdej innej sieci telewizyjnej, a także patrząc na swe poprzednie działania, wyświetli także kolejną część Sagi. Wbrew pozorom nie bedzie to jednak Atak Klonów, a Nowa Nadzieja. Film będziemy mogli obejrzeć 6 marca (niedziela) o godzinie 12:45. Powtórka odbędzie się następnego dnia, o 12:30.
KOMENTARZE (30)

Klasyczna Trylogia

Trylogia wśród najlepszych DVD

2005-02-10 23:12:00 Stopklatka

Najlepsze wydawnictwa DVD 2004 roku

Po raz piąty w historii rozdano DVD Exclusive Awards. W gronie nagrodzonych znaleźli się Hilary Duff, Jennifer Tilly, Sid Caesar, Jonathan Winters i James Coburn. Najwięcej nagród otrzymał "Król Lew 3" (The Lion King 1/2). Trzy wyróżnienia przyznano wersji rozszerzonej filmu "Władca Pierścieni: Powrót Króla".

"Król Lew 3" zwyciężył w pięciu kategoriach, w tym Premiera animowanego filmu na DVD, Reżyser (filmu premierowego na DVD), Scenariusz (filmu premierowego na DVD). Firma Disney zgarnęła w sumie 12 nagród. Hilary Duff otrzymała nagrodę za najlepsze wydane DVD programu muzycznego. Jedną z nagród otrzymał także Mark Hamill (Aktor w filmie premierowym na DVD), zaś klasyczne "Gwiezdne wojny" z jego udziałem okazały się bezkonkurencyjne wśród klasycznych filmów wydanych na DVD.

Wersja rozszerzona "Władcy Pierścieni: Powrotu Króla" otrzymała trzy nagrody, w tym tę najważniejszą przyznawaną w kategorii Nowy Film na DVD oraz za nowe sceny i komentarze. Trzy nagrody powędrowały także do twórców "Gwiezdnych wojen", które poza wspomnianą nagrodą dla klasycznego filmu doceniono także za menu oraz materiał "Poza planem".

600 osób znajduje się w gronie członków DVD Exclusive Academy, w tym między innymi Sam Raimi, Ridley Scott, Bradley Whitford i Sylvester Stallone. Członkowie organizacji otrzymują płyty z filmami i przesyłają do Akademii swoje oceny (w skali od 1 do 5). Liderzy tych zestawień tworzą listy z nominowanymi produktami w 24 kategoriach. Laureaci wybierani są w tajnym głosowaniu.

Lista nagrodzonych w wybranych kategoriach:

SPECJALNE EDYCJE

Klasyczny Film na DVD (włączając to materiały dodatkowe)
Star Wars Trilogy (Fox)

Poza planem (nowe dla DVD)
"Empire of Dreams: The Story of the Star Wars Trilogy" - Kevin Burns; Star Wars Trilogy (Fox)

Projekt menu
Star Wars Trilogy; Van Ling (Fox)

Pełną listę nagrodzonych znajdziecie tutaj, a nominowanych tutaj.
KOMENTARZE (0)

Klasyczna Trylogia

Imperium Kontratakuje - ze scenariusza na ekran

2005-02-10 15:38:00 Resztki Imperium za StarWars.com

W końcu na oficjalnej pojawił się sieciowy komentarz do „Imperium kontratakuje” na DVD. Można dzięki niemu przeglądać film scena po scenie, ze scenariusza na podstawie którego kręcono TESB, napisany przez Leigh Brackett i Lawrence’a Kasdana na podstawie opowiadania George’a Lucasa. Można dzięki temu podziwiać, jak była opisana akcja na Hoth, zanim przybrała swój ostateczny kształt.

Kolejne komentarze pojawią się do Powrotu Jedi, a potem dodatkowe atrakcje do DVD z TPM i AOTC. Pierwszy scenariusz na ekranie, do trylogii pojawił się we wrześniu do ANH , który jest dostępny tutaj.
KOMENTARZE (2)
Loading..