Klasyczna Trylogia

28 urodziny Gwiezdnych Wojen!

38

25 maja 1977 roku odbył się w kinach pierwszy pokaz filmu "Gwiezdne Wojny". Oczywiście chodzi o Epizod IV Nową Nadzieje. To właśnie dzisiaj obchodzone są urodziny od czasu kiedy Gwiezdna Saga zawitała na ekrany. To już dwadzieścia osiem lat od kiedy rozpoczęła się fantastyczna droga, którą kroczą Fani do dziś.
Jednak Epizodu IV miały inny obrót niż przewidywano. Początkowo w czasie premiery w 1977 George Lucas nie był pewien czy film okaże się sukcesem na świecie. Podtytuł "Nowa Nadzieja" jak i dopisek "Część IV" zostały nadane temu filmowi dopiero po premierze Epizodu V Imperium Kontratakuje w 1980 roku, kiedy to Gwiezdne Wojny zdobyły miano filmu kultowego. Nowa Nadzieja odznacza się interesującą fabułą, jak i domieszką wciągającej akcji. Uwagę widza przykuwa również kapitalny wątek tajemniczości wszystkich postaci. Niektóre z nich zostały rozwiane już 19 maja tego roku od kiedy zawitał na ekran Epizod III Zemsta Sithów.
Jako ciekawostkę można przytoczyć fakt, iż Nowa Nadzieja po pierwszym seansie zdobyła rzeszę Fanów. Film zdobył wiele prestiżowych nagród, choćby "Oscary" m.in za muzykę, fenomenalne jak na tamte czasy efekty specjlane jak i najlepszy film.
Dodatkowo w ówczesnych dyskotekach panował szał na Gwiezdne Wojny. Specjalnie z tej okazji powstawały zmienione na typ disco utwory z Sagi .

Saturny dla Trylogii

Stopklatka
0

Trylogia na DVD otrzymała niedawno kolejną nagrodę - mianowicie złotego Saturna w kategorii Wydanie Kolekcjonerskie. Listę pozostałych nagród możecie przeczytać tutaj

Archiwum wiadomości dla działu "Klasyczna Trylogia"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.