TWÓJ KOKPIT
0

Klasyczna Trylogia

Zdjęcia menu do oryginalnego wydania DVD Powrotu Jedi

2006-09-09 22:06:00 StarWars.com

StarWars.com informuje o pojawieniu się kolejnych zdjęć menu do oryginalnego wydania DVD „Powrotu Jedi”. Jak w przypadku poprzednich Epizodów tak i w tym całe menu składa się z filmowych scen, plakatów, jak i konceptów artystycznych wraz ze storyboardami. Zdjęcia prezentujemy poniżej.


Odnośniki zdjęć menu do wszystkich Epizodów mieszczą się poniżej.

Epizod IV Nowa Nadzieja
Epizod V Imperium Kontratakuje
Epizod Vi Powrót Jedi
KOMENTARZE (14)

Klasyczna Trylogia

Zamieszanie wokół nowego wydania Klasycznej Trylogii

2006-09-09 22:04:00 Resztki Imperium

W sieci pojawiają się spekulacje na temat nowego wydania oryginalnej klasycznej trylogii w niezmienionej formie. I choć pozostały zaledwie trzy dni do amerykańskiej premiery (europejska będzie jeszcze wcześniej) na dzień dzisiejszy poza małymi, sentymentalnymi zapowiedziami na oficjalnej. Jednak, to co najbardziej dziwi wielu dziennikarzy zajmujących się rynkiem DVD to brak recenzji tych wydań. Przyjęło się, że dziennikarze dostają je wcześniej, by móc zrecenzować produkt. Tym razem firma PR promująca Gwiezdne Wojny oświadczyła, że nie będzie rozsyłania wcześniej kopii czy pokazów ze względu na piractwo. Co ciekawe, ludzi Lucasa nie powstrzymało to przed wysyłaniem krytykom kopii DVD poprzednich filmów z cyklu, które same z siebie miały szanse być większym sukcesem finansowym, więc de facto Lucasfilm miał więcej do stracenia. Chyba, że za wszystkim kryją się jeszcze inne rzeczy. Analitycy rynku stawiają dwie teorie.

Pierwsza to, że produkt nie jest wystarczająco dobry. Trudno to sobie wyobrazić, tym bardziej, są to filmy, które wszyscy znają i kochają, a także Lucas mimo, iż nie poprawiał ich cyfrowo, z pewnością dołożył wszelkich starań, by filmy jakoś się prezentowały. Choć z drugiej strony pogłoski o przegraniu ich bezpośrednio z nośników LaserDisc mogą być niepokojące. Z pewnością dźwięk Dolby 2.0 czy efekty specjalnie nie odpowiadają obecnym standardom Lucasa. Warto dodać, iż w USA filmy będą dostępne do tylko do końca roku. A to prowadzi do drugiej teorii.

A brzmi ona tak, że to wydanie to tylko zapchanie dziury w rynku, które ma wspomóc wyczyszczenie go, zdjęcie poprzednich wydań z półek sklepowych, przed kolejnym, które mogłoby się pojawić już w przyszłym roku. Mógłby to być transfer do kolejnej jeszcze lepszej jakości. Wiadomo, że Lucasfilm chce stworzyć wersje 3-D filmów (a wtedy pewnie poza wersją kinową czeka nas też wersja DVD, która pozwoli oglądać filmy w trójwymiarowych okularach w domowym zaciszu). A więc jeśli miała by powstać jeszcze jedna, poprawiona wersja na trzydziestolecie, wyciszenie tej obecnej miałoby pewien sens. Lucas z pewnością nie chciałby utwierdzać fanów, że po raz kolejny sprzedał im to samo, a ludzie ponownie kupili te same filmy.

Tu od razu przypomina się pewna historia sprzed lat. Gdy Mroczne Widmo wyszło na DVD, niebawem pojawiła się informacja o rzekomym trzecim dysku (więcej >>>), która ostatecznie okazała się być tylko plotką dziennikarską. Ale wiele osób zdążyło ponownie Lucasa i jego chciwość skrytykować.
KOMENTARZE (4)

Klasyczna Trylogia

Epizod VI: Co się zmieniło?

2006-09-09 21:59:00 StarWars.com

Na łamach oficjalnej strony Sagi pojawił się trzeci i ostatni artykuł z serii „What Has Changed?” (Co się zmieniło?). Porównuje on wersję Epizod VI Powrotu Jedi z roku 1983, z tą jaka została wydana w czteropaku na DVD w roku 2004.
Tekst wraz z galerią 97 zdjęć mieści się pod tym linkiem >>>.

Odnośniki do wszystkich artykułów z serii „Co się zmieniło?” wraz ze zdjęciami znajdują się poniżej:

Epizod IV Nowa Nadzieja
Epizod V Imperium Kontratakuje
Epizod VI Powrót Jedi


W końcowej scenie z trzema Duchami Mocy stary Anakin (Sebastian Shaw) został zastąpiony w wydaniu z 2004 roku młodszym Anakinem (Hayden Christensen) z prequeli (warto dodać, iż głównym zmianom uległa głowa postaci)

KOMENTARZE (7)

Klasyczna Trylogia

Zdjęcia zawartości wrześniowego wydania DVD klasycznej trylogii

2006-09-03 17:53:20 StarWars-Union.de

Na stronie StarWars-Union.de zaprezentowano zdjęcia zawartości najnowszego wydania DVD klasycznej trylogii, które za oceanem i w zachodniej Europie ukaże się już na dniach, a w Polsce dopiero pod koniec listopada (więcej...). Fotosy możecie zobaczyć poniżej.

Odwroty okładek:


Wkładki:


Krążki DVD:

KOMENTARZE (11)

Klasyczna Trylogia

Epizod V: Co się zmieniło?

2006-09-03 17:03:21 StarWars.com

Mniej niż dziesięć dni pozostało do wydania oryginalnej klasycznej trylogii na DVD za oceanem, a tymczasem oficjalna zaprezentowała kolejną część artykułu o nazwie "What Has Changed?". Tym razem możemy zobaczyć jakie zmiany zaszły pomiędzy wersją "Imperium kontratakuje" z roku 1980, a tą z 2004. Krótki tekst, a także obszerną galerię składającą się ze 151 zdjęć znajdziecie w tym miejscu>>>.


Kosmetyczne zmiany w Mieście w ChmurachKOMENTARZE (15)

Klasyczna Trylogia

Zdjęcia menu do oryginalnego wydania DVD Imperium Kontratakuje

2006-09-03 16:39:57 StarWars.com

Kilka dni temu informowaliśmy>>> o screenach z menu do płyty z oryginalną wersją "Nowej Nadziei". Tymczasem na łamach StarWars.com ukazały się już zdjęcia menu do wydania DVD "Imperium kontratakuje", które można zobaczyć poniżej. Przypominamy że oryginalna trylogia na DVD ukaże się w Polsce dopiero pod koniec listopada - czyli z ponad dwumiesięcznym opóźnieniem do reszty Europy.
KOMENTARZE (6)
Loading..