Klasyczna Trylogia

30 lat temu pojawił się pierwszy trailer TESB

StarWars.com
14

Równo 30 lat temu, czyli 15 sierpnia 1979 roku ukazał się pierwszy trailer Imperium Kontratakuje. Został on wyemitowany przed seansem Gwiezdnych Wojen, które dwa lata po premierze w 1977, trafiły znowu do kin. Właśnie wtedy do napisów początkowych zostało dopisane: "Epizod IV". Warto tutaj wspomnieć, że pierwsza pokazówka TESB pojawiła się troche wcześniej niż sam trailer. Jednak był to w zasadzie teaser, który pokazywał jedynie szkice koncepcyjne i zdjęcia z filmu.


W przyszłym roku nastąpi 30 rocznica Imperium Kontratakuje. Właśnie z tej okazji oficjalna postanowiła przypomnieć tę mało znaną wszystkim fanom datę.
Trailer Imperium Kontratakuje dostępny jest tutaj>>>.
Co ciekawe, do narracji tego trailera głosu użyczył sam Harrison Ford.
W starej pokazówce TESB można obejrzeć jedną z wyciętych scen. Chodzi tutaj o sekwencję, w której C-3PO odrywa znak ostrzegawczy z drzwi w bazie Echo. Początkowo w filmie, kiedy Imperialni wchodzą do bazy rebeliantów, mieli przejść wlaśnie przez te drzwi, a potem zostać zaatakowani przez Wampy. Niestety scena ta została całkowicie usunięta z filmu.
Dodatkowo nie ma tutaj żadnego wspomnienia o Mistrzu Yodzie. Wszystko przez to, aby utrzymać tą postać w tajemnicy do premiery filmu.Poniżej prezentujemy rozpiskę tego trailera:

Wczesne lata ILM

Vimeo.com
5

W sieci ukazał się niedawno pewien filmik. Prezentuje on wczesne lata pracy grupy pracowników z firmy ILM nad IV Epizodem Gwiezdnych Wojen.
Możecie go zobaczyć tutaj>>>.
Niektóre sceny filmiku prezentują proces powstawania powierzchni Gwiazdy Śmierci, czy Y-Winga do Nowej Nadzieji. Dodatkowo można dokładniej przyjrzeć się scenie wybuchu myśliwca Tie, kręconej na niebieskim ekranie, jak również testowaniu maski Chewbaccy.
Co więcej, można obejrzeć unikalne sceny z 50 gali wręczania Oscarów, na których widać C-3PO i R2-D2.
Filmik dostępny jest również do pobranie w dwóch wersjach:
- MPG (164mb)
- MP4 (61mb)

Po więcej informacji zapraszamy do działu Trylogia.

Archiwum wiadomości dla działu "Klasyczna Trylogia"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.