TWÓJ KOKPIT
0

Klasyczna Trylogia

Specjalny pokaz "Powrotu Jedi" z Markiem Hamillem jako gościem

2010-10-20 15:38:59 Oficjalny blog SW

Jak donosi Oficjalny Blog SW Mark Hamill weźmie udział w specjalnym pokazie Powrotu Jedi, który w listopadzie zorganizuje California State Parks Foundation. Projekcja odbędzie się w ramach organizowanego przez fundację już po raz drugi cyklu filmowego, gdzie temat przewodnim są obrazy, do których zdjęcia powstawały w jednym z kalifornijskich parków narodowych. Oprócz Hamilla gościem na seansie RotJ będzie też David Barclay, jeden z lalkarzy odpowiedzialny za animację Yody. Obaj panowie mają odpowiadać na pytania zgromadzonych widzów.

Impreza, która zaplanowa została na 6 i 7 listopada nosi nazwę "California State Parks starring in Hollywood Films" i odbędzie się w Paramount Studios. Oprócz epizodu VI (w którym podziwiać możemy wspaniałe plenery Prairie Creek Redwoods State Park, Patrick's Point State Park oraz Grizzly Creek Redwoods State Park) w jej ramach wyświetlone zostaną odcinki serialu M*A*S*H, Spartakus Kubricka oraz Planeta Małp Schaffnera.

Szczególy znajdziecie tutaj.
KOMENTARZE (1)

Klasyczna Trylogia

Kilka unikatowych zdjęć z ''Imperium kontratakuje''

2010-10-17 18:11:55 Vanity Fair

Kilka dni temu do sprzedaży wypuszczono książkę "The Making of The Empire Strikes Back", o czym pisaliśmy już w tym miejscu. Nowa książka J.W. Rinzlera jest napisana w podobnym stylu jak książka o "Nowej nadziei", czy ta o powstawaniu filmów z serii Indiana Jones, tym razem jednak w pewnej części bazuje na oryginalnym wydaniu książki z lat 80., ale w przeważającej części jest to absolutnie nowy rewelacyjny materiał. Ile takich materiałów poukrywanych jest jeszcze w archiwach Lucasfilm, tego nie wie nikt.

Przy okazji promocji tego tytułu w sieci pojawiły się zdjęcia po raz pierwszy upublicznione właśnie w tym albumie:

Resztę galerii można obejrzeć w tym miejscu.
KOMENTARZE (26)

Klasyczna Trylogia

Już jutro ''Powrót Jedi'' w TVP1 i TVP HD o 20:30

2010-10-04 20:02:46 TVP.pl

Jutro Telewizja Publiczna wyemituje ostatni Epizod Sagi George’a Lucasa. Film rozpocznie się, podobnie jak poprzednie części Gwiezdnych Wojen tydzień i dwa temu, o godzinie 20:30 na kanale TVP1 i TVP HD. Dla odmiany zabraknie nocnej emisji „Powrotu Jedi”. W zamian za to Telewizja Publiczna dała widzom inny wariant w postaci poranka ze Star Wars w środę o godzinie 8:30 równocześnie na TVP1 i TVP HD.

Zasadnicza różnica pomiędzy wersjami „Powrotu Jedi” na obu kanałach TVP jest taka, że w TVP1 przetłumaczone dialogi filmowe będzie czytał lektor, a format obrazu wyniesie 4:3. W TVP HD będzie o niebo lepiej, do wyboru dostaniemy napisy lub lektora – każdy posiadacz dekodera multimedialnego będzie mógł przełączyć sobie na dogodniejszą opcję – a obraz będzie w proporcjach 16:9.

Emisja „Powrotu Jedi” będzie zakończeniem jesiennego sezonu Starej Trylogii w Telewizji Publicznej, na wiosnę TVP puszczało Nową Trylogię. Być może w przyszłym roku nasza państwowa telewizja powtórzy ten krok i po raz kolejny będziemy mogli cieszyć się Gwiezdnymi Wojnami na paśmie ogólnodostępnym.


Temat na forum
KOMENTARZE (12)
Loading..