TWÓJ KOKPIT
0

Klasyczna Trylogia

Dzieje spoilera wszechczasów

2010-11-18 21:06:51 RI

W sieci aż huczy od nowej, wręcz niesamowitej plotki opublikowanej na stronie www.retroist.com, według której już w roku 1978, na dwa lata przed premierą „Imperium kontratakuje”, opublikowano najwiekszy spoiler wszechczasów. Wyjawiono, że Vader jest ojcem Luke'a. Artykuł podobno został opublikowany 24 lipca 1978 w „The San Francisco Examiner”. Zawiera on komentarz Davida Prowse'a (Darth Vader), w którym twierdzi, że w nadchodzącym sequelu okaże się, że Vader jest ojcem Luke'a. Ta pogłoska podobno pojawiła się jeszcze wcześniej, w fanzinie „Little Shoppe of Horrors #4” z kwietnia 1978, gdzie znalazł się długi i ekskluzywny wywiad z Prowsem. Czasopismo to można czasem jeszcze znaleźć na ebayu.Poza wywiadami, które udało się zebrać autorom między październikiem a grudniem 1977 (w tym na panelu na Horror Elite Convention w październiku), znalazł się komentarz bardzo podobny do tego z SF Examinera.

W następnym filmie, będzie konfrontacja między Lukiem a Darthem Vaderem i odkryją, że Darth Vader nigdy nie zabił ojca Luke'a bo to on nim jest. Więc syn nie może zabić ojca, a ojciec syna, więc Vader przeżyje do następnego sequela”.

I oto wycinek z tego artykułu.Tak więc wygląda, że Retroist miał prawie całkowitą rację. Z tym drobnym wyjątkiem. Ten spoiler padł publicznie już w 1977.

I na koniec artykuł z 1978, który jedynie potwierdza spoiler...Jak widać, w 1980 zaskoczeni byli, Ci którzy nie czytali spoilerów... I to nieoznaczonych.
KOMENTARZE (18)
Loading..