TWÓJ KOKPIT
0

Klasyczna Trylogia

"The Empire Strikes Back" najlepszym sequelem w historii kina...

2010-04-30 13:21:37 Różne


W trzydziestą rocznicę powstania piątego epizodu Gwiezdnych Wojen internauci kolejny raz docenili TESB. Jak informują onet.pl oraz imdb.com, w zorganizowanym przez portal LoveFilm.com plebiscycie na najlepszy sequel w historii kina Imperium kontratakuje zajęło pierwsze miejsce. Film Irvina Kershnera pokonał w internetowym głosowaniu tak znane i cenione obrazy jak Ojciec chrzestny II Francisa Forda Coppoli (drugie miejsce) oraz Terminator II. Dzień Sądu w reżyserii Jamesa Camerona (miejsce trzecie). Na miejscu czwartym znalazł się Mroczny rycerz Christophera Nolana, zaś - zdaniem internautów - na pozycję piątą zasłużył kolejny obraz Camerona, czyli Obcy-decydujące starcie.KOMENTARZE (18)

Klasyczna Trylogia

Saga Star Wars na Blu-ray w ''nieodległej przyszłości''

2010-04-20 14:52:30 ForceCast

W ostatni weekend, podczas chicagowskiego konwentu C2E2, Steve Sansweet wspomniał po raz kolejny o planach wydania na Blu-ray całej filmowej Sagi Star Wars. Potwierdził, że takie wydanie od dawna jest przygotowywane, a jedyną kwestią jest sprawa decyzji o wypuszczeniu go do sprzedaży. "Pracujemy nad tym już od kilku lat, nie nazwałbym tego Ostatecznym Wydaniem, ponieważ wciąż znajdujemy nowe materiały, ale będzie to naprawdę pełen zestaw sześciu filmów na Blu-ray, z wieloma dodatkowymi materiałami". Jak dodaje Sansweet, wśród odkrywanych skarbów w archiwach Lucasfilm, znaleziono też wiele „dailies” – czyli w żaden sposób nie obrobionych taśm z nagraniami z planu, w tym ze scen wyciętych.

Pozostaje kwestia ostatecznej daty premiery takiego wydania, podczas konwentowej gwiezdnowojennej prezentacji Sansweet powiedział, że wydanie ukaże się "w nieodległej przyszłości", lecz niestety podczas wywiadu z podkastem ForceCast zweryfikował, że miał na myśli kilka najbliższych lat, a nie miesięcy.
KOMENTARZE (21)
Loading..