TWÓJ KOKPIT
0

Klasyczna Trylogia

Gwiezdne Wojny powracają do TVP

2010-08-19 23:34:15 jaroslaw1922 na forum

Jak donosi czujny jaroslaw1922 na forum, Telewizja Polska opublikowała zarys swojej jesiennej ramówki programowej. Wśród stertów odgrzewanych seriali, przebojowych kreskówek i „nowych” filmów, nie zabrakło prawdziwej klasyki w postaci naszych ukochanych Gwiezdnych Wojen. Na wiosnę tego roku na kanałach TVP1 i TVP HD wyemitowano Nową Trylogię. Teraz Telewizja Polska chce dokończyć dzieła i zapodać także Oryginalną Trylogię. Póki co nie ujawniono dnia ani godziny emisji Epizodów. Z krótkiej notki podanej do wiadomości publicznej nie możemy w zasadzie dowiedzieć się więcej. Będziemy bacznie obserwować zapowiedzi na długie jesienne wieczory i niezwłocznie poinformujemy Was o dacie i godzinie transmisji Star Wars w TVP.


Temat na forum
KOMENTARZE (19)

Klasyczna Trylogia

Lucas na Celebration V

2010-08-16 09:05:20 Uk.IGN.com

Wczoraj w Orlando na Florydzie zakończył się konwent Celebration V. Jedną z głównych atrakcji było zaprezentowanie nigdy wcześniej nie pokazywanej wyciętej sceny z Powrotu Jedi oraz zapowiedź wydania Blu-Ray wszystkich sześciu Epizodów, przez samego George`a Lucasa.
Oto co twórca Gwiezdnej Sagi powiedział na temat nowego wydania:
Zostaną dołączone różnego rodzaju materiały dodatkowe. Myślę, że widzieliście (Fani przyp. red.) już wystarczająco wiele materiałów zza kulis. W przypadku tego wydania uwzględnimy naprawdę dobry materiał, łącznie z dużą ilością wyciętych scen, jakich do tej pory w ogóle nie widzieliście”
Co więcej, Lucas dodał, że nowo ujawnione wycięte sceny nie będą w żaden sposób dołączone do filmów. Mają one stanowić oddzielny materiał dodatkowy.


KOMENTARZE (13)

Klasyczna Trylogia

Wycięte ujęcia z TESB

2010-08-15 18:35:15 YouTube

W sieci pojawiły się wycięte ujęcia z Imperium Kontratakuje. Cała sekwencja przedstawia rozmowę Hana i Lei na planecie Bespin.
Dialogi między postaciami są inne niż te, jakie wykorzystano w finałowej wersji filmu. Dodatkowo, sekwencje uchwycono pod innym kątem kamery i stanowią one zbiór niewykorzystanych ujęć w filmie.
Warto dodać, że możemy na nich zobaczyć nie pokazywany wcześniej w tej scenie pocałunek Hana i Lei.
Poniżej możecie zobaczyć wycięte sekwencje.


KOMENTARZE (15)

Klasyczna Trylogia

George Lucas zapowiada wydanie sagi na Blu-Ray

2010-08-14 23:10:23 Oficjalna


Podczas spotkania z Lucasem na Celebration V prowadzonym przez Jona Stewarta, jednym z najczęściej pojawiających się pytań od fanów było pytanie o wydanie Sagi na Blu-Rayu. George Lucas odpowiedział: „Chciałbym powiedzieć, że wyjdzie w tym roku, ale.. wyjdzie w przyszłym roku”.

Zestaw sześciu epizodów ukażę się jesienią 2011 roku i oprócz filmów w najwyższej jakości dźwięku i obrazku będzie zawierał także wiele dodatków. Jednym z nich będzie dodanie zaginionej wyciętej sceny z „Powrotu Jedi”, o której od dawno już dyskutowano w Internecie, a w której to Luke Skywalker montuje swój nowy miecz świetlny i ukrywa go w kopule R2. Owa scena, posiadająca już dźwięk i efekty specjalne, została wycięta dopiero na etapie postprodukcji.

„Miałem czarny płaszcz, rękawiczki, i pomyślałem, wow, tym razem mogę być antagonistą. Nie spodziewałem się, że przewiduję drogę jaką obejmą prequele” - powiedział Hamill wskazując na podobieństwa Luke'a do Anakina Skywalkera w tej scenie".

Poniżej możecie zobaczyć wyciętą scenę, którą pokazana na Celebration V:Temat na forum
KOMENTARZE (85)
Loading..