Klasyczna Trylogia

Gwiezdne Wojny powracają do TVP

jaroslaw1922 na forum
19

Jak donosi czujny jaroslaw1922 na forum, Telewizja Polska opublikowała zarys swojej jesiennej ramówki programowej. Wśród stertów odgrzewanych seriali, przebojowych kreskówek i „nowych” filmów, nie zabrakło prawdziwej klasyki w postaci naszych ukochanych Gwiezdnych Wojen. Na wiosnę tego roku na kanałach TVP1 i TVP HD wyemitowano Nową Trylogię. Teraz Telewizja Polska chce dokończyć dzieła i zapodać także Oryginalną Trylogię. Póki co nie ujawniono dnia ani godziny emisji Epizodów. Z krótkiej notki podanej do wiadomości publicznej nie możemy w zasadzie dowiedzieć się więcej. Będziemy bacznie obserwować zapowiedzi na długie jesienne wieczory i niezwłocznie poinformujemy Was o dacie i godzinie transmisji Star Wars w TVP.


Temat na forum

Lucas na Celebration V

Uk.IGN.com
13

Wczoraj w Orlando na Florydzie zakończył się konwent Celebration V. Jedną z głównych atrakcji było zaprezentowanie nigdy wcześniej nie pokazywanej wyciętej sceny z Powrotu Jedi oraz zapowiedź wydania Blu-Ray wszystkich sześciu Epizodów, przez samego George`a Lucasa.
Oto co twórca Gwiezdnej Sagi powiedział na temat nowego wydania:
Zostaną dołączone różnego rodzaju materiały dodatkowe. Myślę, że widzieliście (Fani przyp. red.) już wystarczająco wiele materiałów zza kulis. W przypadku tego wydania uwzględnimy naprawdę dobry materiał, łącznie z dużą ilością wyciętych scen, jakich do tej pory w ogóle nie widzieliście”
Co więcej, Lucas dodał, że nowo ujawnione wycięte sceny nie będą w żaden sposób dołączone do filmów. Mają one stanowić oddzielny materiał dodatkowy.

Wycięte ujęcia z TESB

YouTube
15

W sieci pojawiły się wycięte ujęcia z Imperium Kontratakuje. Cała sekwencja przedstawia rozmowę Hana i Lei na planecie Bespin.
Dialogi między postaciami są inne niż te, jakie wykorzystano w finałowej wersji filmu. Dodatkowo, sekwencje uchwycono pod innym kątem kamery i stanowią one zbiór niewykorzystanych ujęć w filmie.
Warto dodać, że możemy na nich zobaczyć nie pokazywany wcześniej w tej scenie pocałunek Hana i Lei.
Poniżej możecie zobaczyć wycięte sekwencje.

George Lucas zapowiada wydanie sagi na Blu-Ray

Oficjalna
85


Podczas spotkania z Lucasem na Celebration V prowadzonym przez Jona Stewarta, jednym z najczęściej pojawiających się pytań od fanów było pytanie o wydanie Sagi na Blu-Rayu. George Lucas odpowiedział: „Chciałbym powiedzieć, że wyjdzie w tym roku, ale.. wyjdzie w przyszłym roku”.

Zestaw sześciu epizodów ukażę się jesienią 2011 roku i oprócz filmów w najwyższej jakości dźwięku i obrazku będzie zawierał także wiele dodatków. Jednym z nich będzie dodanie zaginionej wyciętej sceny z „Powrotu Jedi”, o której od dawno już dyskutowano w Internecie, a w której to Luke Skywalker montuje swój nowy miecz świetlny i ukrywa go w kopule R2. Owa scena, posiadająca już dźwięk i efekty specjalne, została wycięta dopiero na etapie postprodukcji.

„Miałem czarny płaszcz, rękawiczki, i pomyślałem, wow, tym razem mogę być antagonistą. Nie spodziewałem się, że przewiduję drogę jaką obejmą prequele” - powiedział Hamill wskazując na podobieństwa Luke'a do Anakina Skywalkera w tej scenie".

Poniżej możecie zobaczyć wyciętą scenę, którą pokazana na Celebration V:Temat na forum

Archiwum wiadomości dla działu "Klasyczna Trylogia"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.