TWÓJ KOKPIT
0

Klasyczna Trylogia

Saga na BD we wrześniu w USA!

2011-03-29 21:27:43 StarWars.com

Niedawno informowaliśmy o dacie premiery wydania Sagi na nośniku BD w USA i w Polsce. Jednak pojawiła się aktualizacja na łamach StarWars.com. Wygląda na to, że zmieniono datę premiery zestawu.
Premiera Gwiezdnych Wojen na nośniku BD nastąpi już 16 września w Stanach Zjednoczonych.
Mimo braku nowej daty premiery w Polsce należy się spodziewać, że również zostanie przesunięta na połowę wrzesnia.
KOMENTARZE (17)

Klasyczna Trylogia

"Nowa nadzieja" wybrana najlepszym filmem SF w historii kina

2011-03-23 20:40:21 TheForce.Net

Star Wars znów triumfują w rankingu podsumowującym ponad stuletnią historię kinematografii. W zorganizowanym wspólnie przez amerykańską telewizję ABC News i magazyn "People" głosowaniu wzięło udział ponad pól miliona internautów. Zdecydowali oni, że Nowa nadzieja to najlepszy film science-fiction w dziejach X Muzy. Czwarty epizod Gwiezdnych Wojen pokonał dzieła takich tuzów gatunku jak Steven Spielberg i James Cameron. Pierwsza piątka nagrodzonych filmów przedstawia się następująco:
  • Gwiezdne Wojny - Epizod IV: Nowa Nadzieja (1977), reż. George Lucas
  • E.T. (1982), reż. Steven Spielberg
  • Avatar (2009), reż. James Cameron
  • Matrix (1999), reż. rodzeństwo Wachowskich
  • Bliskie spotkania trzecie stopnia (1977), reż. Steven Spielberg

Wyniki opublikowano wczoraj wieczorem na stronie internetowej stacji w trakcie trwania specjalnej audycji. Warto dodać, że data to wyjątkowa, bowiem 35 lat temu - 22 marca 1976 - padł pierwszy klaps na planie Nowej nadziei, zatytułowanej wówczas po prostu Star Wars

Zwycięstwo Ep. IV to nie koniec sukcesów "Flanelowca" i Stevena Spielberga w rankingu "Best in Film". Poszukiwacze zaginionej Arki zwyciężyli w kategorii "Najlepszy film akcji", zaś dr Henry "Indiana" Jones junior zajął piąte miejsce w kategorii "Najlepsza postać filmowa".

Na koniec warto wspomnieć, że za film wszechczasów internauci uznali Przeminęło z wiatrem (1939) na podstawie powieści Margaret Mitchell

Wszystkie wyniki znajdziecie tutaj
KOMENTARZE (25)

Klasyczna Trylogia

Polski dubbing klasycznej Trylogii

2011-03-12 17:33:04 dubbing.pl, wikipedia

Strona dubbing.pl podała informację dotyczącą polskich aktorów, którzy podłożą głosy pod postacie z klasycznej Trylogii w wydaniu BD. Polska wersja językowa zostanie opracowana przez SDI Studio. Agnieszka Zwolińska zajmie się reżyserią „Nowej Nadziei”, a Wojciech Paszkowski wyreżyseruje „Imperium Kontratakuje” oraz „Powrót Jedi” (informowaliśmy o tym tutaj>>>).

Poniżej obsada polskiej wersji klasycznej Trylogii:

Luke Skywalker - Kacper Kuszewski (Marek Mostowiak z M jak miłość)
Han Solo - Piotr Polak
Księżniczka Leia - Monika Pikuła
Lando Calrissian - Jakub Szydłowski
C-3PO - Grzegorz Wons (ten sam aktor podkładał głos w Nowej Trylogii)
Darth Vader - Grzegorz Pawlak (w Nowej Trylogii głos podkłada Mirosław Zbrojewicz)
Anakin Skywalker - Andrzej Blumenfeld (w Nowej Trylogii głos podkłada Tomasz Bednarek)
Imperator - Ryszard Nawrocki (ten sam aktor podkładał głos w Nowej Trylogii)
Obi-Wan Kenobi - Miłogost Reczek (w Nowej Trylogii głos podkłada Jarosław Domin)
Mistrz Yoda - Mariusz Czajka (ten sam aktor podkładał głos w Nowej Trylogii)
Boba Fett - Wojciech Machnicki
Admirał Piett – Wojciech Machnicki
pozostałe role - Piotr Borowiec, Grzegorz Kwiecień, Rafał Karczmarczuk, Paweł Bukrewicz, Waldemar Barwiński, Piotr Bąk, Jarosław Boberek, Andrzej Chudy, Stefan Knothe, Adam Krylik, Agnieszka Kunikowska, Mieczysław Morański, Marek Włodarczyk, Cezary Kwieciński, Grzegorz Kwiecień, Janusz Wituch

Warto dodać, że narratorem będzie Piotr Borowiec. Wygląda na to, że napisy początkowe będą czytane.
KOMENTARZE (120)

Klasyczna Trylogia

Kolejne plotki o sadze na BD

2011-03-04 20:02:02 Resztki Imperium

Ostatnio do internetu powoli wyciekają informacje o wydaniu Sagi na BD. Dwie najważniejsze to proponowana cena oraz dubbing.

Zacznijmy od tej drugiej. Na stronie Wojciecha Paszkowskiego znalazła się następująca informacja: „NAGRYWAMY POLSKI DUBBING DO GWIEZDNYCH WOJEN - NOWA NADZIEJA, IMPERIUM KONTRATAKUJE I POWRÓT JEDI! Mam zaszczyt reżyserować część V i VI... Na DVD i Blu-ray już w październiku.”

Czyli, choć wciąż jeszcze nieoficjalnie, ale wygląda na to, że dubbing klasycznej trylogii stanie się faktem. Dodatkowo wszystko wskazuje na to, że prócz wydania BD zostanie też wydane DVD, także z dubbingiem.
Dla przypomnienia, Wojciech Paszkowski brał udział w dubbingu "Ataku klonów" i "Zemsty Sithów", gdzie podkładał głos pod Jango Fetta oraz klony.

Swoją drogą o ile sprawa dubbingu wygląda już na przesądzoną, o tyle sprawa lektora nie została jeszcze potwierdzona/zdementowana. Według BlueDVD.pl wszystkie pakiety mają mieć dubbing. Natomiast wg Empik.com, klasyczna trylogia ma mieć dubbing i lektora, zaś prequele tylko lektora. Choć do doniesień Empiku raczej należy podejść sceptycznie, być może nie wszystkie dane zostały już zmienione. Miesiąc temu BlueDVD.pl miało wszędzie wpisanego lektora, obecnie zastąpiono go dubbingiem w opisie.

Druga sprawa, to ceny. O samej dacie wydania i kilku innych szczegółach pisaliśmy już wcześniej. Mniej więcej po miesiącu od tego newsa w sklepach internetowych zaczęły pojawiać się ceny sagi.

Np. na Empik.com pakiet 6 filmów (9 płyt BD) jest obecnie w cenie promocyjnej 386,99 PLN (429,99 PLN bez promocji - dostępna tutaj), a oba pakiety trylogii mają kosztować 188,99 PLN (bez promocji 209,99 PLN – Prequele i Klasyczna Trylogia).
Data wydania to 3 października 2011.

Na BlueDVD.pl ceny wynoszą 399,99 PLN (9 płyt – pakiet) i 199,99 PLN (3 płyty – Prequele i Klasyczna trylogia). Data to również 3 października 2011.

Warto zwrócić uwagę, że w sieci pojawiają się też i inne daty, włącznie z 9 października. 3 października należy więc traktować jako orientacyjny. Za to ceny już raczej nie powinny się zmienić, w innych sklepach będą miały podobną wysokość. Data, dubbing, dodatki czy zmiany, pewnie zostaną jeszcze potwierdzone za jakiś czas.

Natomiast samą kwestię dubbingu klasycznej trylogii można przedyskutować tutaj.
KOMENTARZE (35)
Loading..