Klasyczna Trylogia

Kompletna Saga Star Wars na Blu-ray - szczegóły wydania

StarWars.com
36

W styczniu pojawiła się zapowiedź wydania sagi Star Wars na dyskach Blu-ray, dziś możemy zaprezentować okładki i szczegółową listę komentarzy i dodatków, które znajdą się na pełnym 9-dyskowym wydaniu Kompletnej Sagi Star Wars. Dla przypomnienia warto dodać, że w sprzedaży będą dostępne także Star Wars: Prequel Blu-ray Trilogy i Star Wars: Original Blu-ray Trilogy, zawierające poszczególne trylogie w HD, nie zawierające jednak dodatkowych płyt. Na trzech dodatkowych płytach Star Wars: The Complete Saga znajdzie się aż 40 godzin dodatkowych materiałów, w tym nie prezentowane wcześniej filmy dokumentalne, a także sceny wycięte, alternatywne i rozszerzone. Filmy na Blu-ray wydane przez Lucasfilm i Twentieth Century Fox Home Entertainment w sprzedaży w wielu krajach będą dostępne już 12 września, w Polsce w pełnej wersji językowej, w tym z wersjami dźwiękowymi filmów z dubbingiem, w październiku. Pierwsze spojrzenie na nowe wydania fani będą mieli podczas tegorocznego Comic-conu, gdzie Lucasfilm będzie świętować 35-lecie swojej obecności na tym konwencie.Star Wars: The Complete Saga zawiera po raz pierwszy w historii całą kompletną sagę Star Wars wydaną w wysokiej jakości obrazie HD i dźwięku 6.1 DTS Surround Sound.

Dysk pierwszy - Gwiezdne Wojny: Część I - Mroczne widmo
Komentarz audio: George Lucas, Rick McCallum, Ben Burtt, Rob Coleman, John Knoll, Dennis Muren i Scott Squires
Komentarz audio z archiwalnych wywiadów z obsadą i ekipą

Dysk drugi - Gwiezdne Wojny: Część II – Atak klonów
Komentarz audio: George Lucas, Rick McCallum, Ben Burtt, Rob Coleman, Pablo Helman, John Knoll i Ben Snow
Komentarz audio z archiwalnych wywiadów z obsadą i ekipą

Dysk trzeci - Gwiezdne Wojny: Część III – Zemsta Sithów
Komentarz audio: George Lucas, Rick McCallum, Rob Coleman, John Knoll and Roger Guyett
Komentarz audio z archiwalnych wywiadów z obsadą i ekipą

Dysk czwarty - Gwiezdne Wojny: Część IV – Nowa nadzieja
Komentarz audio: George Lucas, Carrie Fisher, Ben Burtt i Dennis Muren.
Komentarz audio z archiwalnych wywiadów z obsadą i ekipą

Dysk piąty - Gwiezdne Wojny: Część V – Imperium kontratakuje
Komentarz audio: George Lucas, Irvin Kershner, Carrie Fisher, Ben Burtt i Dennis Muren.
Komentarz audio z archiwalnych wywiadów z obsadą i ekipą

Dysk szósty - Gwiezdne Wojny: Część VI - Powrót Jedi
Komentarz audio: George Lucas, Carrie Fisher, Ben Burtt i Dennis Muren.
Komentarz audio z archiwalnych wywiadów z obsadą i ekipą

Dysk siódmy – NOWY! Star Wars Archiwa: Epizody I-III
Zawiera: usunięte, rozszerzone i alternatywne sceny, prezentacje rekwizytów, makiet i kostiumów, szkice koncepcyjne, dodatkowe wywiady z obsadą i ekipą, przechadzka po archiwach Lucasfilm, i więcej

Dysk ósmy – NOWY! Star Wars Archiwa: Epizody IV-VI
Zawiera: usunięte, rozszerzone i alternatywne sceny, prezentacje rekwizytów, makiet i kostiumów, galerie malowanych teł i szkiców koncepcyjnych, dodatkowe wywiady z obsadą i ekipą, i więcej

Dysk dziewiąty – Star Wars Filmy Dokumentalne
  • NOWY! Star Warriors (2007, kolor, około 84 minut) – niektórzy fani Star Wars chcą zbierać figurki...inni chcą się nimi stać! Hołd złożony Legionowi 501st, globalnej organizacji entuzjastów kostiumów Star Wars, ten wnikliwy dokument prezentuje jak super-fanklub promuje zainteresowanie filmami dzięki akcjom charytatywnym i pomaganiu podczas zbiórek i specjalnych wydarzeń na całym świecie.

  • NOWY! "Rozmowa z Mistrzami: Imperium kontratakuje 30 lat później" (2010, kolor, około 25 minut) - George Lucas, Irvin Kershner, Lawrence Kasdan i John Williams patrzą wstecz na proces tworzenia "Imperium kontratakuje” podczas głębokich retrospektyw od Lucasgfilm, stworzone, żeby przy okazji świętowania 30-lecia filmu. Mistrzowie dyskutują i wspominają na temat jednego z najbardziej ukochanych filmów wszechczasów.

  • NOWY! Star Wars Spoofs (2011, kolor, około 90 minut) – farsa jest w nim silna! Ciesz się prześmieszną kolekcją żartów i parodii Star Wars , które powstały na przestrzeni lat, włączając w to klipy programów: Family Guy, The Simpsons, How I Met Your Mother, i wiele więcej, nie przegap też jedynego w swoim rodzaju hołdu dla Mrocznego Widma autorstwa "Weird Al" Yankovica.

  • The Making of Star Wars (1977, Kolor, około, 49 Minut) - poznaj niezwykłą historię o tym jak oryginalne "Gwiezdne wojny" zostały przeniesione na wielki ekran w fascynującym filmie dokumentalnym prowadzonym przez C-3PO i R2-D2. Zawiera wywiad z Georgem Lucasem i wypowiedzi Marka Hamilla, Harrisona Forda i Carrie Fisher.

  • The Empire Strikes Back: SPFX (1980, Color, Apx. 48 Minutes) – poznaj sekrety robienia filmu dziejącego się w bardzo odległej galaktyce. Prowadzony przez Marka Hamilla, ten odkrywczy dokument oferuje spojrzenie na proces powstawania niezwykłych efektów, które przeniosły wizje "Gwiezdnych wojen" i "Imperium kontratakuje" George’a Lucasa w rzeczywistość!

  • Classic Creatures: Return of the Jedi (1983, kolor, około 48 minut) - zajrzyj za kulisy, i do kostiumów, podczas prezentacji materiałów z produkcji "Powrotu Jedi", poprzetykanych klipami z gigantycznymi potworami, w tej głębokiej analizie technik użytych przez George'a Lucasa, żeby stworzyć klasyczne kreatury i postaci widziane w filmie. Prowadzony przez Carrie Fisher i Billy’ego Dee Wiliamsa.

  • Anatomy of a Dewback (1997, kolor, około 26 minut) – zobacz jak niektóre efekty specjalne w Star Wars stały się jeszcze bardziej specjalne dwie dekady później. George Lucas wyjaśnia i demonstruje jak jego drużyna przerobiła oryginalne stwory dewbaki z nieruchomych gumowych kukiełek (oryginalna wersja z 1977 roku) w pozornie żywe oddychające kreatury w Edycji Specjalnej z 1997 roku.

  • Star Wars Tech (2007, kolor, około 46 minut) – odkrywając techniczne aspekty Gwiezdnych Wojen, pojazdów, broni i gadżetów, Star Wars Tech konsultuje z najważniejszymi naukowcami w dziedzinach fizyki, protetyki, laserów, inżynierii i astronomii, żeby sprawdzić możliwość istnienia technologii Star Wars w oparciu o dzisiejsze dokonania nauki.I to na razie wszystko, wciąż nie znamy zakresu zmian jakie George Lucas po raz kolejny wprowadzi w swoich filmach przy okazji wydania Blu-ray. Spekuluje się, że będą to zmiany drobne, jak polepszenie efektów specjalnych, na przykład mieczy świetlnych, komputerową wersję Yody w Mrocznym Widmie, albo polepszenie efektów dźwiękowych, ale być może zmiany będą jednak głębsze. Na potwierdzenie tych plotek będziemy musieli jednak jeszcze poczekać.

Temat na forum

Archiwum wiadomości dla działu "Klasyczna Trylogia"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.