TWÓJ KOKPIT
0

Klasyczna Trylogia

Kompletna Saga Star Wars na Blu-ray - szczegóły wydania

2011-05-04 21:36:13 StarWars.com

W styczniu pojawiła się zapowiedź wydania sagi Star Wars na dyskach Blu-ray, dziś możemy zaprezentować okładki i szczegółową listę komentarzy i dodatków, które znajdą się na pełnym 9-dyskowym wydaniu Kompletnej Sagi Star Wars. Dla przypomnienia warto dodać, że w sprzedaży będą dostępne także Star Wars: Prequel Blu-ray Trilogy i Star Wars: Original Blu-ray Trilogy, zawierające poszczególne trylogie w HD, nie zawierające jednak dodatkowych płyt. Na trzech dodatkowych płytach Star Wars: The Complete Saga znajdzie się aż 40 godzin dodatkowych materiałów, w tym nie prezentowane wcześniej filmy dokumentalne, a także sceny wycięte, alternatywne i rozszerzone. Filmy na Blu-ray wydane przez Lucasfilm i Twentieth Century Fox Home Entertainment w sprzedaży w wielu krajach będą dostępne już 12 września, w Polsce w pełnej wersji językowej, w tym z wersjami dźwiękowymi filmów z dubbingiem, w październiku. Pierwsze spojrzenie na nowe wydania fani będą mieli podczas tegorocznego Comic-conu, gdzie Lucasfilm będzie świętować 35-lecie swojej obecności na tym konwencie.Star Wars: The Complete Saga zawiera po raz pierwszy w historii całą kompletną sagę Star Wars wydaną w wysokiej jakości obrazie HD i dźwięku 6.1 DTS Surround Sound.

Dysk pierwszy - Gwiezdne Wojny: Część I - Mroczne widmo
Komentarz audio: George Lucas, Rick McCallum, Ben Burtt, Rob Coleman, John Knoll, Dennis Muren i Scott Squires
Komentarz audio z archiwalnych wywiadów z obsadą i ekipą

Dysk drugi - Gwiezdne Wojny: Część II – Atak klonów
Komentarz audio: George Lucas, Rick McCallum, Ben Burtt, Rob Coleman, Pablo Helman, John Knoll i Ben Snow
Komentarz audio z archiwalnych wywiadów z obsadą i ekipą

Dysk trzeci - Gwiezdne Wojny: Część III – Zemsta Sithów
Komentarz audio: George Lucas, Rick McCallum, Rob Coleman, John Knoll and Roger Guyett
Komentarz audio z archiwalnych wywiadów z obsadą i ekipą

Dysk czwarty - Gwiezdne Wojny: Część IV – Nowa nadzieja
Komentarz audio: George Lucas, Carrie Fisher, Ben Burtt i Dennis Muren.
Komentarz audio z archiwalnych wywiadów z obsadą i ekipą

Dysk piąty - Gwiezdne Wojny: Część V – Imperium kontratakuje
Komentarz audio: George Lucas, Irvin Kershner, Carrie Fisher, Ben Burtt i Dennis Muren.
Komentarz audio z archiwalnych wywiadów z obsadą i ekipą

Dysk szósty - Gwiezdne Wojny: Część VI - Powrót Jedi
Komentarz audio: George Lucas, Carrie Fisher, Ben Burtt i Dennis Muren.
Komentarz audio z archiwalnych wywiadów z obsadą i ekipą

Dysk siódmy – NOWY! Star Wars Archiwa: Epizody I-III
Zawiera: usunięte, rozszerzone i alternatywne sceny, prezentacje rekwizytów, makiet i kostiumów, szkice koncepcyjne, dodatkowe wywiady z obsadą i ekipą, przechadzka po archiwach Lucasfilm, i więcej

Dysk ósmy – NOWY! Star Wars Archiwa: Epizody IV-VI
Zawiera: usunięte, rozszerzone i alternatywne sceny, prezentacje rekwizytów, makiet i kostiumów, galerie malowanych teł i szkiców koncepcyjnych, dodatkowe wywiady z obsadą i ekipą, i więcej

Dysk dziewiąty – Star Wars Filmy Dokumentalne
  • NOWY! Star Warriors (2007, kolor, około 84 minut) – niektórzy fani Star Wars chcą zbierać figurki...inni chcą się nimi stać! Hołd złożony Legionowi 501st, globalnej organizacji entuzjastów kostiumów Star Wars, ten wnikliwy dokument prezentuje jak super-fanklub promuje zainteresowanie filmami dzięki akcjom charytatywnym i pomaganiu podczas zbiórek i specjalnych wydarzeń na całym świecie.

  • NOWY! "Rozmowa z Mistrzami: Imperium kontratakuje 30 lat później" (2010, kolor, około 25 minut) - George Lucas, Irvin Kershner, Lawrence Kasdan i John Williams patrzą wstecz na proces tworzenia "Imperium kontratakuje” podczas głębokich retrospektyw od Lucasgfilm, stworzone, żeby przy okazji świętowania 30-lecia filmu. Mistrzowie dyskutują i wspominają na temat jednego z najbardziej ukochanych filmów wszechczasów.

  • NOWY! Star Wars Spoofs (2011, kolor, około 90 minut) – farsa jest w nim silna! Ciesz się prześmieszną kolekcją żartów i parodii Star Wars , które powstały na przestrzeni lat, włączając w to klipy programów: Family Guy, The Simpsons, How I Met Your Mother, i wiele więcej, nie przegap też jedynego w swoim rodzaju hołdu dla Mrocznego Widma autorstwa "Weird Al" Yankovica.

  • The Making of Star Wars (1977, Kolor, około, 49 Minut) - poznaj niezwykłą historię o tym jak oryginalne "Gwiezdne wojny" zostały przeniesione na wielki ekran w fascynującym filmie dokumentalnym prowadzonym przez C-3PO i R2-D2. Zawiera wywiad z Georgem Lucasem i wypowiedzi Marka Hamilla, Harrisona Forda i Carrie Fisher.

  • The Empire Strikes Back: SPFX (1980, Color, Apx. 48 Minutes) – poznaj sekrety robienia filmu dziejącego się w bardzo odległej galaktyce. Prowadzony przez Marka Hamilla, ten odkrywczy dokument oferuje spojrzenie na proces powstawania niezwykłych efektów, które przeniosły wizje "Gwiezdnych wojen" i "Imperium kontratakuje" George’a Lucasa w rzeczywistość!

  • Classic Creatures: Return of the Jedi (1983, kolor, około 48 minut) - zajrzyj za kulisy, i do kostiumów, podczas prezentacji materiałów z produkcji "Powrotu Jedi", poprzetykanych klipami z gigantycznymi potworami, w tej głębokiej analizie technik użytych przez George'a Lucasa, żeby stworzyć klasyczne kreatury i postaci widziane w filmie. Prowadzony przez Carrie Fisher i Billy’ego Dee Wiliamsa.

  • Anatomy of a Dewback (1997, kolor, około 26 minut) – zobacz jak niektóre efekty specjalne w Star Wars stały się jeszcze bardziej specjalne dwie dekady później. George Lucas wyjaśnia i demonstruje jak jego drużyna przerobiła oryginalne stwory dewbaki z nieruchomych gumowych kukiełek (oryginalna wersja z 1977 roku) w pozornie żywe oddychające kreatury w Edycji Specjalnej z 1997 roku.

  • Star Wars Tech (2007, kolor, około 46 minut) – odkrywając techniczne aspekty Gwiezdnych Wojen, pojazdów, broni i gadżetów, Star Wars Tech konsultuje z najważniejszymi naukowcami w dziedzinach fizyki, protetyki, laserów, inżynierii i astronomii, żeby sprawdzić możliwość istnienia technologii Star Wars w oparciu o dzisiejsze dokonania nauki.I to na razie wszystko, wciąż nie znamy zakresu zmian jakie George Lucas po raz kolejny wprowadzi w swoich filmach przy okazji wydania Blu-ray. Spekuluje się, że będą to zmiany drobne, jak polepszenie efektów specjalnych, na przykład mieczy świetlnych, komputerową wersję Yody w Mrocznym Widmie, albo polepszenie efektów dźwiękowych, ale być może zmiany będą jednak głębsze. Na potwierdzenie tych plotek będziemy musieli jednak jeszcze poczekać.

Temat na forum
KOMENTARZE (36)
Loading..