TWÓJ KOKPIT
0

Klasyczna Trylogia

Greedo bez maski

2012-06-26 17:45:00

Bloga zawieszony, oficjalna rzadko aktualizowana, ale jednak coś żyje. Facebook, tam teraz czasem ludzie z LFL wrzucają ciekawe rzeczy. Oto jedna z nich, jak wygląda Greedo pod maską?Tak naprawdę to Maria De Aragon, która faktycznie wystąpiła jako Greedo, ale tylko podczas dokrętek. Praktycznie we wszystkich scenach z Greedem występował Paul Blake, tyle że zdecydowano poprawić maskę w zbliżeniach. Dokręcono więc fragmenty już w USA, ale ściągnięcie tam Paula Blake'a nie wchodziło w grę. Potrzeba było kogoś innego i tak rola ta przypadła Marii De Aragon.

Swoją drogą oficjalna pisała o tym z osiem lat temu (więcej). Wtedy jednak nie opublikowano zdjęcia Marii. Dziś natomiast na Facebooku jest tylko zdjęcie, reszty trzeba poszukać samemu. Samej aktorce, a raczej statystce nie udało się zaistnieć w showbiznesie.
KOMENTARZE (0)

Klasyczna Trylogia

Szpiegowski materiał zza kulis Powrotu Jedi

2012-06-10 17:42:40 Blastr.com

Powrót Jedi w trakcie kręcenia ukrywany był pod fałszywym tytułem Blue Harvest aby odstraszyć gapiów, a tym bardziej wścibskich fanów. Swego czasu w sieci pojawiła się pewna historia o grupie fanów Star Wars, którzy przypadkowo poniszczyli plan filmowy w czasie zdjęć właśnie do Blue Harvest: Horror Beyond Imagination.

Okazuje się, że jeden z nich był filmowcem i miał ze sobą kamerę 8mm. Nazywa się Jeff Broz. To właśnie on wpadł na pomysł aby zabrać sprzęt do filmowania na piaszczyste równiny Buttercup Valley w Kalifornii w nadziei, że Blue Harvest może okazać się czymś więcej. Przeczucie było dobre, ponieważ Broz wraz z resztą fanów natknęli się na filmowanie sekwencji akcji z Luke`iem na Barce Jabby the Hutta.

W sieci pojawiło się 7 minut materiału nagranego przez Jeffa Broza. Filmik nie ma dźwięku. Obraz, który nie jest w wysokiej rozdzielczości HD, Broz określa mianem „Sand-o-Vision”. Mimo wszystko, w nagranym materiale nadal czuć klimat czegoś odkrywczego, czego my fani nie mieliśmy nigdy oficjalnie zobaczyć.

Materiał filmowy przedstawia kulisy powstania scen na Barce Jabby na Tatooine. Można obejrzeć Skiffa przenoszonego przez dźwig czy poszczególne segmenty Barki Jabby, a także ujrzeć Marka Hamilla trenującego choreografię walk, jak i inne sceny kręcone pod zupełnie innym kątem niż możemy je podziwiać w filmie.


KOMENTARZE (17)

Klasyczna Trylogia

Saga na BD nagrodzona

2012-06-06 17:56:00

Doroczne nagrody magazynu Home Media za wydania BD i DVD za rok 2011 zdominowały dwa wydania. "Ben Hur" i "Gwiezdne Wojny". Ten pierwszy został między innymi tytułem roku. Sagę nagrodzono w następujących kategoriach: Blu-ray roku, najlepsza kolekcja, najlepszy box, najlepsze dodatki, oraz najlepsze poprawki. Swoją drogą ta ostatnia kategoria jest chyba najlepsza, właśnie te poprawki fanom, które nie przypadły do gustu, specjaliści z branży zostały uznali za najlepsze.
KOMENTARZE (0)
Loading..