TWÓJ KOKPIT
0

Klasyczna Trylogia

P&O 33: Czy będą w tym roku wydane Gwiezdne Wojny w wersji 3-D?

2013-08-25 14:18:43Tym razem mamy pytanie z roku 2007, które wciąż pozostaje aktualne.

P: W zeszłym roku dużo mówiono o wydaniu Gwiezdnych Wojen w wersji 3-D w 2007? Czy te filmy pojawią się w kinach w ramach obchodów 30-lecia sagi? Czy to jeszcze aktualne?

O: Na chwilę obecną nie ma ostatecznych planów wprowadzenia Gwiezdnych Wojen w wersji 3-D. I choć sam projekt nas intryguje, Lucasfilm na razie jest zajęty innymi rzeczami związanymi z 30-leciem, a także produkcją nowego serialu animowanego, nowej części Indiany Jonesa oraz innymi projektami rozrywkowymi.

K: W roku 2007 faktycznie to przedsięwzięcie wydawało się jednak mało realne, ze względu na ilość kin, które byłby w stanie poradzić sobie z odtwarzaniem filmów 3-D. To jednak się zmieniło dzięki cyfrowej rewolucji, która miała także miejsce w Polsce. Oprócz klasycznych analogowych projektorów pojawiły się cyfrowe, które potrafiły zarówno wyświetlać obraz 3-D, jak i zwykły. To zaowocowało tym, że prace nad sagą 3-D nabrały tempa. W lutym 2012 mieliśmy premierę „Mrocznego widma 3-D”. Kolejne były w planach. „Atak klonów 3-D” został skończony (i był pokazywany na Celebration Europe II). Plany marketingowe na rok 2014 dotyczące gadżetów wciąż w wielu miejscach bazują na „Zemście Sithów”, która miała wejść do kin w wersji 3-D w przyszłym roku. Jednak wykupienie Lucasfilmu przez Disneya przeniosło premierę 3-D tych filmów na czas bliżej nieokreślony.
KOMENTARZE (15)

Klasyczna Trylogia

20 ciekawych faktów na temat Carrie Fisher

2013-08-23 21:38:54 JoeMonster.org

Carrie Fisher mimo tego, że przez większość życia patrzyła na świat "przez różowe okulary", to jednak jej losów nie można uznać za szczęśliwe. Uzależnienia więcej człowiekowi zabierają, niż dają... Swoistym sposobem na rozliczenie się z przeszłością dla Carrie była jej autobiografię „Wishful Drinking”. Serwis JoeMonster zebrał parę dni temu 20 ciekawych faktów na temat odtwórczyni roli księżniczki Leii i Gwiezdnych Wojen - niektóre z nich są fanom powszechnie znane, ale kilka z nich może zszokować lub wprawić w śmiech. Oto i one:1) W wydanej przez siebie bestselerowej autobiografii aktorka napisała wręcz " George Lucas zrujnował mi życie".
2) Nienawidziła białej sukienki z Nowej Nadziei, ale największą odrazą darzyła metalowe bikini z "Powrotu Jedi"! Powodem było, że strój nie całkiem zasłaniał to, co zasłaniać powinien. "Niosący mnie Boba Fett mógł sobie obejrzeć dokładnie całą mnie, i to wiele razy, bo scenę powtarzaliśmy bez końca" - wyznała Carrie.
3) Odkryła, że istnieje odmiana marihuany o nazwie Księżniczka Leia po tym, jak chłopak jej córki próbował dostać zniżkę u dilera, który okazał się policjantem.
4) Ponad dwa tuziny aktorek w castingu do roli. Wśród nich Sissy Spacek, Farrah Fawcett, Glenn Close, Jessica Lange, Meryl Streep, Sigourney Weaver, Cybill Shepherd, Jane Seymour, Anjelica Huston, Kim Basinger, Kathleen Turner i Geena Davis.
5) W przypadkach, gdy strój nie umożliwiał noszenia bielizny, piersi aktorki były oklejane taśmą klejącą. "W przeciwnym razie zachowywały się zbyt swobodnie, podskakiwały, pojawiały się to tu, to tam" - pisze Carrie w swojej książce.
6) Charakterystyczne uczesanie księżniczki Lei doprowadzało ją do wściekłości, jednak rzadko się skarżyła, ponieważ bała się rozzłościć reżysera.
7) Ze względu na ograniczony budżet amerykańscy członkowie obsady i ekipy polecieli do Anglii w klasie ekonomicznej, a nie pierwszą klasą. Kiedy matka Carrie Fisher, również filmowa gwiazda - Debbie Reynolds - dowiedziała się o tym, zadzwoniła do George'a Lucasa z wyrzutami. Lucas podał telefon do Carrie, która powiedziała: "Mamo, lubię latać złomem, odpieprz się!" I odłożyła słuchawkę.
8) Carrie nie uważa się za dobrą aktorkę, podkreślając zwłaszcza swój "niewydarzony pół-brytyjski, pół-amerykański akcent".
9) Na przykład scena, w której Luke i Leia przeskakują ze statku na statek przy pomocy liny była kręcona przez kaskaderów. Jednak po n-tym nieudanym podejściu do sceny Carrie i Mark Hamill zdecydowali się wykonać ten wyczyn sami. Udało się za pierwszym podejściem.
10) Wstępne badanie z 20th Century Fox za pomocą tytułu i krótkiego streszczenia filmu wykazało, że tylko mężczyźni w wieku poniżej 25 lat byli zainteresowani obejrzeniem filmu. Fox wprowadził do obrotu materiały promocyjne w celu przyciągnięcia starszej widowni i kobiet kinomanów, ustawiając wizerunki ludzi, w tym księżniczki Lei, na środku sceny i odnosząc się w promocji do mitycznych tonów, nie science fiction.
11) Carrie Fisher twierdzi, że "uwielbia frajerów, ponieważ dzięki przespaniu się z jednym dostała rolę Lei". Chodzi o Lucasa.
12) Po jednej szczególnie trudnej scenie powiedziała do Lucasa "Można pisać takie teksty, ale nie da się ich mówić". I przerabiała część dialogów, żeby "lepiej pasowały".
13) Lucas myślał nad ideą zmiany Luke'a Skywalkera w kobietę i wycięcia księżniczki Lei ze scenariusza. Miał też pomysł zamiany wszystkich głównych postaci z filmu w krasnoludki.
14) Na pytanie, jaki jest jej ulubiony moment z trylogii Star Wars, Carrie Fisher odpowiada zawsze, że jej ulubione momenty to sceny z dyskusjami między nią i Harrisonem Fordem.
15) Najbliżej spotkania jest, gdy Księżniczka Leia widzi go z daleka podczas pojedynku na miecze świetlne.
16) Mark Hamill i Carrie Fisher są pochodzenia szwedzko-żydowskiego. W prequelach ich rodziców odegrali Hayden Christensen i Natalie Portman, którzy również mają szwedzko-żydowskie pochodzenie.
17) W nowelizacji trylogii George'a Lucasa, książka zaczyna się od krótkiego prologu recytowanego przez księżniczkę Leię. Opowiada ona o upadku "Old Republic", powstaniu Imperium i powstaniu Sojuszu Rebeliantów.
18) Po otrzymaniu skryptu, przed jej przesłuchaniem, Carrie Fisher przeczytała go na głos z jej przyjacielem, aktorem Miguelem Ferrerem. Obydwoje zdecydowali, że na castingu będą się starali o rolę Hana Solo!
19) W wywiadzie, którego udzieliła w Australii, aktorka wyjawiła, że uzależniła się od kokainy podczas kręcenia "Imperium Kontratakuje" oraz że przeżyła przedawkowanie. "To było modne. Ale zdałam sobie sprawę, że zażywam więcej narkotyków niż inni i że tracę nad tym kontrolę", powiedziała.
20) Kilka scen planowanych z udziałem jej i Harrisona Forda nie zostało nakręconych, ponieważ aktorka była zbyt niskiego wzrostu. Ma 151 cm.


KOMENTARZE (16)

Klasyczna Trylogia

Kolejne wydanie sagi w USA

2013-08-05 17:14:41

Wygląda na to, że 20th Century Fox stara się wykorzystać „Gwiezdne Wojny” jak tylko może, zanim większość praw przejdzie do Disneya. Dlatego 8 października w USA pojawi się kolejna edycja filmów. Tym razem będą to dwa combo packi DVD+BD. Pierwszy to jak łatwo się domyśleć oryginalna trylogia, a drugi prequele. Nic nie wskazuje na to, by pakiety te miały jakąkolwiek dodatkową zawartość, po prostu będzie to reedycja wcześniejszych wydań. Będą one kosztować po 59,99 USD.Na razie brak jakichkolwiek informacji na temat wydania tego w drugim regionie.

Update (2013-08-08) Według oficjalnej wydanie to będzie dostępne jedynie w pierwszym regionie (USA). W innych krajach można spodziewać się jedynie analogicznego wydania DVD, ale dokładnych planów nie zdradzono.
KOMENTARZE (14)
Loading..