TWÓJ KOKPIT
0

Klasyczna Trylogia

Reedycja sagi w Empikach

2013-09-25 15:17:00

Dziś w sieciach Empik pojawiła się reedycja sagi na DVD, w dwóch wersjach jedna to klasyczna trylogia, druga to prequele. Tym razem wszystkie filmy mają nie tylko dźwięk angielski 5.1, ale także i polski dubbing. Reszta prawdopodobnie bez zmian. Każdy z pakietów kosztuje 99,99 PLN, choć taniej można go kupić na Empik.com. Na razie pakiety te nie pojawiły się w innych sieciach, ani Internecie. Wydawcą oczywiście jest jeszcze Imperial Cinepix. Więcej o reedycji pisaliśmy tutaj.


KOMENTARZE (6)

Klasyczna Trylogia

P&O 37: Kto podkładał głos Vaderowi w wersji specjalnej TESB?

2013-09-22 07:39:10Czasem fanów fascynują też zmiany w filmach, w tym także to jak były dokładnie robione.

P: Czyj głos był użyty jako głos Dartha Vadera w wersji specjalnej „Imperium kontratakuje”? Chodzi mi dokładnie o nową scenę, w której Vader mówi: „Powiadomcie mój niszczyciel, by przygotowali się na moje przybycie”.

O: Tę kwestię wygłosił James Earl Jones. To jedna z linii nagranych do „Nowej nadziei”, których nigdy nie wykorzystano.

K: To pytanie jest o tyle na miejscu, że w wersji specjalnej dodano kilka nowych scen z Vaderem. Część z nich, także w „Imperium kontratakuje” zostało nakręcone przy okazji „Powrotu Jedi”, choćby przylot Vadera na Drugą Gwiazdę Śmierci, który stał się lądowaniem na niszczycielu. Natomiast w kilku innych scenach, nowo nagranych, Vadera odgrywał C. Andrew Nelson, normalnie pracownik ILM i LucasArts. Nelson grywał też Vadera w grach komputerowych np. Rebel Assault II czy Dark Forces. Podkładał zaś głos pod Luke’a Skywalkera (np. w X-wingu). Zresztą, dzięki dokrętkom do wersji specjalnych, Rick McCallum pojawił się jako szturmowiec (lub raczej jego część) w klasycznej trylogii.
KOMENTARZE (5)

Klasyczna Trylogia

Reedycja sagi w Polsce

2013-09-11 16:59:28

25 września 2013 w Polsce pojawi się kolejna reedycja sagi na DVD. Będą dostępne dwa pakiety z klasyczną trylogią oraz prequelami. O amerykańskich pakietach pisaliśmy tutaj. Polskie (ale nie tylko, bo dotyczy to prawie wszystkich krajów poza USA) nie będą zawierały Blu-ray, będzie to jedynie wersja DVD. Według Imperiala będzie to wersja sprzed ostatnich poprawek. Prawdopodobnie nie będzie na tych wydaniach lektora. Oficjalnie nie ma go w zapowiedziach, ale na niektórych płytach z prequeli może on się pojawić. Oba pakiety kosztują po 99,99 PLN.Według niektórych źródeł na rynku powinny pojawić się też ponownie płyty z pojedynczymi epizodami.
KOMENTARZE (18)
Loading..