TWÓJ KOKPIT
0

Klasyczna Trylogia

Szczegółowe fotosy modeli z Oryginalnej trylogii

2016-03-20 16:41:05 imgur.com

Mieliście kiedykolwiek możliwość przyjrzenia się rekwizytom i modelom, jakie były wykorzystywane przy produkcji starej trylogii? Chcielibyście zobaczyć deskę rozdzielczą skutera 74-Z lub szczegóły fregaty Nebulon czy rebelianckiego transportowca? To macie teraz taką okazję, dzięki galerii użytkownika zerobounds na stronie imgur.com.

Detail closeup photos of the old Star Wars props

KOMENTARZE (10)

Klasyczna Trylogia

P&O 165: Dlaczego szturmowcy mają różne głosy i wzrost?

2016-03-06 07:23:59Prequele zmieniały postrzeganie klasycznej trylogii. Czasem do tego stopnia, że ta na pozór wydawała się nielogiczna lub niedorobiona. To dokładnie taki przykład.

P: Czy szturmowcy nie powinni być klonami? Jeżeli tak, to dlaczego w „Nowej nadziei” mają różne głosy i wzrost?

O: Realia tworzenia filmów w latach 70. i 80. były inne, stąd zaistniały różnice w głosie i wysokości szturmowców w oryginalnej trylogii. Komputerowe wygenerowanie setki szturmowców klonów, tworząc dokładnie identyczne siły, nie było możliwie kilka dekad temu. Ale jest oczywiście i rozwiązanie tego problemu wewnątrz uniwersum, zaproponowane przez samego George’a Lucasa. Który podczas prac nad Epizodem III, powiedział swym współpracownikom, że szturmowcy widziani w Epizodzie IV pochodzą z różnych źródeł. Nie wszyscy są klonami Janga. Do tego czasu wielu dawców klonów było wybranych. A sam proces wyboru był bardziej polityczny, niż strategiczny, choćby wybór kuzyna oficera, który nadzorował proces. Wpływy polityczne spowodowała, wybór kandydatów niekoniecznie najlepszych, co powoduje właśnie problemy których doświadczyliśmy w klasycznej trylogii. A by jeszcze wszystko zamieszać, to prócz klonów, część szturmowców pochodzi z poboru lub sama wstąpiła do akademii, o czym mówią często źródła Expanded Universe.

K: Dodatkowo w „Przebudzeniu Mocy”, ale i w „Rebeliantach”, czyli w nowym kanonie widzimy, że szturmowców rekrutowano lub nawet porywano dzieci i wcielano je siłą do armii. To powoduje różnorodność.
KOMENTARZE (18)
Loading..