TWÓJ KOKPIT
0

Klasyczna Trylogia

P&O 523: Dlaczego Lando przebrał się w strój Hana?

2023-01-15 09:02:14Dziś mamy pytanie modowe, o strój Lando w finałowych ujęciach Epizodu V.

P: Obejrzałem ponownie „Imperium kontratakuje” po obejrzeniu parodii Family Guy: Something, something, something Dark Side i wygląda na to, że Lando nosi strój Hana, kiedy leci z Chewiem odszkujać Hana. Dlaczego tak jest? Nie jest to trochę dziwne?O: Biorąc pod uwagę okoliczności, w których Leia, Lando, Chewie i droidy opuścili Miasto w Chmurach, Lando nie miał wiele czasu na spakowanie. Biorąc pod uwagę to, że Leia i Han nie zmieniali swoich stroi, nie wiadomo przez jak długo, podróżując z Hoth na Bespin, jest jasne, że garderoba nie była priorytetem dla Sojuszu Rebeliantów. Trzeba też przychylniej spojrzeć na Lando, gdyby Rebelianci nie zdecydowali się z nim spotkać na Bespin, Imperium nie zwróciłoby uwagi na jego operację górnicze w Mieście w Chmurach. Wiedząc, że Lando zamierza odbić Hana z rąk najgorszego gangstera galaktyki, to że pożyczył sobie ubranie Hana jest mało znacząca. Zwłaszcza w kontekście, że pożyczył również jego statek czy drugiego pilota.
KOMENTARZE (5)

Klasyczna Trylogia

P&O 521: Kiedy Boba Fett przemalował swoją zbroję i statek?

2023-01-01 02:28:38Tym razem pytanie dotyczące zmian i ciągłości wizualnej między prequelami a klasyczną trylogią.

P: Kiedy Boba Fett zmienia kolor „Niewolnika I” i swojej zbroi?

O: Zmiana koloru „Niewolnika I” między „Atakiem klonów” a „Imperium kontratakuje” sugeruje upływ czasu, dokładniej 25 lat, wskazując tym samym wiele modyfikacji, które Fett wprowadził. „Niewolnik I” dodatkowo widział sporo akcji w czasach Imperium, nie raz znajdował się w trudnych sytuacjach. W powieści młodzieżowej Boba Fett #5: A New Threat Fett walczył w kosmosie z Asajj Ventress, która mocno pokiereszowała „Niewolnika I”. Intencją opisania tej sceny było właśnie wyjaśnienie, że zmiana kolorów mogła mieć miejsce.

Jeśli chodzi o zbroję to Atak klonów: Słownik obrazkowy wskazuje, że Fett zmieniał sporo w swojej zbroi wyposażając ją w przedmioty przydatne do kolejnych misji. Jedne konfiguracje lepiej nadawały się do brutalnych starć, inne do nie zabójczego pojmania celu. Właśnie dlatego Jango miał dwa różne jetpacki w „Ataku klonów”, niebiesko-złoty widoczny na Kamino i niebiesko-srebrny widoczny na Geonosis. I choć ten z Kamino wygląda zupełnie jak ten, który miał Fett w klasycznej trylogii, wiemy, że tamten egzemplarz został zniszczony podczas potyczki z Obi-Wanem Kenobim.

Inne materiały z Expanded Unvierse sugerują, że Fett miał więcej niż jedną zbroję, bo nawet mocowanie rękawicy czy jetpack z „Imperium kontratakuje” różni się od tych, które widzieliśmy w „Nowej nadziei” czy „Powrocie Jedi”.

Gdy Fett pojawi się serialu aktorskim za parę lat, może pojawią się dodatkowe odpowiedzi do tego pytania.

K: Odpowiedź sugerowała raczej serial „Underworld”, Fett pojawił się za to w „The Mandalorian” oraz „Księdze Boby Fetta”. Jak wiemy odzyskał zbroję i zmodyfikował ją na tyle, by lepiej pasowała jego aktualnej posturze.
KOMENTARZE (1)
Loading..