TWÓJ KOKPIT
0

Klasyczna Trylogia

P&O 538: Co to za niebieska ręka szturmowca?

2023-04-30 07:46:53Dziś pytanie o szczegóły „Imperium kontratakuje”.

P: W scenie gdy Chewbacca idzie na złomowisko w Mieście w Chmurach (“Imperium kontratakuje”) jest coś, co wygląda jak niebieska zbroja szturmowca. Obok jest coś co wygląda jak robot. Co to jest?O: Dobre oko. Wśród śmieci na tym wysypisku jest też górna część torsu droida z srebrnym okryciem twarzy. Fragment ciała faktycznie przypomina niebieską, metaliczną część zbroi okrywającej rękę szturmowca, ale jest to zdecydowanie cześć droida. Były pomysły by nazwać tego droida i opowiedzieć jego historię, ale na razie jeszcze się to nie wydarzyło.
KOMENTARZE (3)

Klasyczna Trylogia

P&O 537: Co się stało ze strojami Hana i Luke’a gdy przebrali się za szturmowców

2023-04-23 08:37:52Tym razem pytanie, które nurtuje niektóre osoby oglądające „Nową nadzieję”.

P: W „Gwiezdnych Wojnach Części IV Nowej nadziei”, co się stało z ubraniami Hana i Luke’a, gdy założyli stroje szturmowców? Czy zbroje nałożono na stroje i Han został ze swoimi butami? A potem, gdy je zdjęto, ich oryginalne ciuchy są suche, mimo, że w zgniatarce była woda.O: Tak, twoje założenie, że zbroję szturmowców zakłada się na właściwy strój jest prawidłowe. Zbroja jest wodoodporna, więc dzięki temu strój nie przemoknął. Natomiast musisz zdać się na wiarę, szukając rozwiązania, co stało się z butami.
KOMENTARZE (4)

Klasyczna Trylogia

P&O 536: Czy Gwiazda Śmierci ma hipernapęd?

2023-04-16 11:24:50Tym razem pytanie, które nurtuje niektóre osoby oglądające „Nową nadzieję”.

P: Jak Gwiazda Śmierci przemieściła się z Alderaanu na Yavin 4 tak szybko, nie mając nawet silników?O: Choć silniki Gwiazdy Śmierci nie są wprost widoczne, prawda jest taka, że jest ona wyposażona w hipernapęd klasy 4.0, zlokalizowany koło równika. Tam też umieszczono silniki podświetlne. Zdolność niszczenia planet byłaby bezużyteczna, jeśli nie można byłoby przemieścić się w ich pobliże. To może prowadzić do pytania, jeśli „Sokół Milennium” jest tak szybki, to dlaczego Rebelianci nie wykorzystali przewagi i nie rozpoczęli ewakuacji. Będąc świadom mobilności Gwiazdy Śmierci Rebelianci uznali, że lepiej będzie spróbować wykorzystać szansę na atak na Gwiazdę Śmierci pod Yavinem.
KOMENTARZE (9)

Klasyczna Trylogia

„Powrót Jedi” wraca do kin z okazji 40-lecia

2023-04-08 20:24:05

Dziś na Celebration podczas panelu o 40-leciu „Powrotu Jedi” ogłoszono, że film wróci do kin. Po raz ostatni w normalnej dystrybucji szósta cześć sagi Skywalkerów była grana w 1997 w ramach „Wersji Specjalnej”.

Tym razem jednak będzie to ograniczona dystrybucja, zarówno czasowo jak i dostępna tylko w wybranych kinach. 28 kwietnia 2023 film zadebiutuje w Stanach Zjednoczonych (mają tam grać film do 4 maja), Wielkiej Brytanii (mają tam grać film do 1 maja) i na kilku innych rynkach. Na razie nie ma żadnych informacji o Polsce. Gdy w czasie pandemii „Imperium kontratakuje” wracało do kin, z pewnym opóźnieniem pojawiło się także w Polsce.

Z okazji powrotu do kin przygotowano też nowy plakat. Jego autorem jest Matt Ferguson.Jeśli pojawią się informacje o polskiej premierze, oczywiście o tym napiszemy.
KOMENTARZE (4)
Loading..