TWÓJ KOKPIT
0

Klasyczna Trylogia

P&O 542: Co to za Ewoki w kokpicie?

2023-05-28 09:03:12Świętujemy czterdziestolecie “Powrotu Jedi” pytaniem o ten film.

P: Jak się nazywają Ewoki, które pomagały Chewbacce dowodzić AT-ST podczas bitwy o Endor?

O: Adaptacja powieściowa Powrotu Jedi błędnie nazywa ich: Wicket i Teebo. Takie błędy w powieściach to norma, wynikająca ze zmian, które powstają podczas produkcji lub post-produkcji filmu. Z kolei „Star Wars Action Figure Archive” twierdzi, że jeden z tych Ewoków to Warok, ale zdjęcie nie pasuje do żadnego z Ewoków, których widzieliśmy w kokpicie.Ewok w czerwono-brązowym kapturze i brązowym futrze to Widdle Warwick, który pojawił się także w telewizyjnych filmach o Ewokach. Ewok o ciemnym futrze, ciemnym nosie noszący ciemny kaptur pozostaje nienazwany.

Żeby jeszcze było bardziej skomplikowanie dwa Ewoki, które widzimy z Chewbaccą zdobywające AT-ST to nie są te Ewoki z kokpitu. Jeden z nich ma brązowe futro i kaptur (to może być Warok), podczas gdy ciemny Ewok ma skórzany strój i kolorowy nos. I tu nie ma co spekulować, który to Ewok, ponieważ aktorzy grający Ewoków byli bardzo starannie wybierani do robienia popisów kaskaderskich.
KOMENTARZE (4)

Klasyczna Trylogia

40-lecie „Powrotu Jedi”

2023-05-25 19:27:55

Dzisiaj mija dokładnie czterdzieści lat od premiery „Powrotu Jedi”. To wydarzenie jest na swój sposób świętowane przez cały rok, a sam film wrócił z tej okazji do kin w kilku krajach. Na Celebration w tym roku odbył się panel z tej okazji na którym o filmie rozmawiali Billy Dee Williams, Anthony Daniels, Warwick Davis, Ian McDiarmid, Doug Chiang, Rob Bredow i Neal Scanlan. Dzisiaj, w rocznicę premiery, oficjalna opublikowała nagranie z tego panelu.


KOMENTARZE (2)

Klasyczna Trylogia

P&O 541: Jak Porkins mógł przetrwać na polu bitwy?

2023-05-21 08:06:11Jakiś czas temu było pytanie o Porkinsa i katapultowanie (wiecej). Dziś mamy pytanie doszczegóławiające.

P:W „Nowej nadziei” Biggs sugeruje Porkinsowi by się katapultował ze swojego X-Winga. Jeśli tak by się stało, jak mógłby on przetrwać i ewakuować się z pola bitwy?O: Każdy kto widział, co się stało z biednym Goosem w „Top Gun”, wie że wystrzelenie się w środku bitwy to ryzykowna propozycja. Ale tak, X-Wing jest wyposażony w system katapultowy. Oczywiście, gdyby przetrwał wystrzelenie musiałby się modlić, aby Sojusz był w stanie go odnaleźć i zabrać. Tyle, że szanse na to, gdy wkoło latają TIE Fightery i jesteśmy na jakieś 20 minut przed tym jak Luke Skywalker wysadzi Gwiazdę Śmierci, są prawdopodobnie niższe niż nawigowanie w polu asteroidów.
KOMENTARZE (7)

Klasyczna Trylogia

„Powrót Jedi” radzi sobie dobrze w kinach w USA

2023-05-04 22:24:12

Gwoli przypomnienia, w ten weekend w Stanach Zjednoczonych a także Wielkiej Brytanii na krótko w kinach pojawił się „Powrót Jedi”. Była to mocno limitowana dystrybucja z okazji 40-lecia. Dziś film powinien zejść z ostatnich kin. Niemniej jednak warto zauważyć, że w zeszły weekend całkiem nieźle poradził sobie finansowo.W Stanach w trzy dni zarobił 5,1 miliona USD. To dużo i mało. Wystarczająco by zająć czwartą pozycję na liście. Pierwsze miejsce zajął kinowy fenomen czyli film „Super Mario Bros. Film” z 40,8 milionami USD (wyświetlano go w 4204 kinach, co daje średnie zyski – 9713 USD). Na drugim miejscu wylądowało „Martwe zło: Przebudzenie” z 12,1 milionami USD (3417 kin i średnia 3350 USD). Na trzecim pierwsza nowość – „Are You There God? It’s Me, Margaret” z 6,7 milionami USD (3343 kin i średnia 2015 USD).

„Powrót Jedi” wyświetlano w USA jedynie w 475 kinach, więc średnia zarobków na kino to 10738 USD, co jest najlepszą wartością tego weekendu. Miejmy nadzieję, że te doskonałe wyniki sprawią, że Disney dotrzyma słowa i film trafi także na inne rynki. Po 40 latach ludzie wciąż, chcą oglądać ten film na wielkim ekranie, mimo jego obecności na Disney+, czy bardzo często w domowych kolekcjach.

Na chwilę obecną nie ma żadnych informacji o polskiej premierze.
KOMENTARZE (11)
Loading..