TWÓJ KOKPIT
0

Klasyczna Trylogia

Billy Dee Williams miał problemy po „Imperium kontratakuje”

2024-01-30 18:21:20

W najnowszym wydaniu podcastu Dagobah Dispatch, Billy Dee Williams opowiedział o tym, jak go potraktowano po występie w „Imperium kontratakuje”. Reakcje widzów nie były zbyt przychylne, ale aktor poradził sobie z tym.Mówił, że zaczęło się od dzieciarni. Kiedy jechał odebrać swoją córkę ze szkoły, inne dzieci jak go zobaczyły, zaczynały za nim krzyczeć: „zdradziłeś Hana Solo!” Potem było jeszcze gorzej, nawet w samolocie mu się takie wyzwiska zdarzały. Po paru latach tych docinków, aktor znalazł rozwiązanie i zaczął samodzielnie tłumaczyć ludziom tę sytuację. Jak miał się przeciwstawić samodzielnie tak potężnej figurze jaką jest Darth Vader, w dodatku wspierany przez Bobę Fetta? Ludzi, którzy najeżdżają twoją planetę i musisz się z nimi układać. Ale ostatecznie to właśnie to układanie sprawiło, że udało się ocalić Hana i jego przyjaciół przed kompletną zagładą. Lando zaś musiał zadbać o całość sytuacji.

Billy Dee Williams przyznał jednak, że z czasem tłumaczenie tego wszystkiego i przekonywanie ludzi go zaczęło męczyć i skrócił to. Odpowiada pytaniem „Czy ktoś zginął? Nie, nikt nie zginął”. I to właśnie jest rozwiązanie Landa na zaistniałą sytuację.

Mówił też o scenie, w której w V Epizodzie widzimy Landa po raz pierwszy. Trzeba było ludzi zainteresować, przyciągnąć. Więc zrobił to co zrobił, czyli zaprezentował siebie. Zrobił to co robi normalnie Billy Dee.
KOMENTARZE (8)

Klasyczna Trylogia

P&O 577: Czemu eskadry nie meldują do siebie wzajemnie?

2024-01-28 11:12:42Tym razem pytanie o “Nową nadzieję” z wojskowego punktu widzenia.

P: Będąc amerykańskim pilotem, zastanawiam się dlaczego różne grupy identyfikowane kolorami (Czerwoni i Złoci), którzy latają na X-wingach i bombowcach przeciw Gwieździe Śmierci w IV Epizodzie, nie meldują do siebie nawzajem.

O: Cóż, ponieważ w filmie nie słychać Złotych, skupmy się na Eskadrze Czerwonych. Meldują się oni w następującym porządku: Dziesiątka, Siódemka, Trójka (Biggs), Szóstka (Porkins), Dziewiątka, Dwójka (Wedge), Jedenastka i Piątka (Luke). Ujęcie Jacka Klaffa jako Johna D. (Czerwony Cztery) odmeldowującego się zostało wycięte podczas montażu. Z powodów zwiększenia dramaturgii Luke musiał w filmie zgłosić się jako ostatni. Pozostali eksponowani piloci (Biggs, Wedge i Porkins) musieli mieć czas, by zobaczyć ich twarz i to wpłynęło w dużej mierze na kolejność meldowania się pozostałych. Dodatkowo, gdybyśmy mieli słuchać pilotów meldujących się kolejno, byłoby to raczej nudne.
KOMENTARZE (3)

Klasyczna Trylogia

Jodie Foster o roli Lei

2024-01-24 22:03:06

To, że zanim Carrie Fisher dostała rolę Lei, ubiegały się o nią inne aktorki, wiemy od dawna. Wiemy, też że jedną z nich była Jodie Foster, o czym pisaliśmy choćby tutaj. Tym razem aktorka odwiedzając program Jimmy’ego Fallona odniosła się do tamtych czasów i wspomniała kilka słów o castingu.

Powiedziała wprost, że w jej przypadku najważniejszy był konflikt harmonogramów. Umówiła się na film dla Disneya – „Posiadłość Candleshoe”, miała kontrakt podpisany, więc nie chciała się z tego wycofywać. Tak więc „Nowa nadzieja” musiała znaleźć sobie inną Leię.

Natomiast mówiąc o samej Lei, wspomniała przede wszystkim o jej fryzurze. W żartach zastanawiała się jak by dała radę się odnaleźć w tej roli i jak jej włosy by wyglądały. Fragment z Jodie Foster możecie obejrzeć poniżej.


KOMENTARZE (7)

Klasyczna Trylogia

P&O 574: Która z sióstr Tonnika to Brea a która to Senni?

2024-01-07 09:27:47Dziś mamy kolejne pytanie zmieniające wydźwięk szczegółów “Nowej nadziei”.

P: W scenie w kantynie, która z sióstr Tonnika to Brea a która to Senni?

O: Dla tych, którzy mocno śledzili EU odpowiedź jest prosta, żadna. Ale zacznijmy od początku. Brea i Senni Tonnika zostały po raz pierwszy nazwane i zidentyfikowane w grze RPG wydanej przez West End Games. Wcześniej, podczas produkcji, były określane jako „kosmiczne dziewczyny”. W RPG zostały określone jako identyczne bliźniaczki, choć nie są identyczne w filmie. Tę nieścisłość wytłumaczył autor Timothy Zahn w opowiadaniu z antologii Opowieści z kantyny Mos Eisley, pisząc, że siostry Tonnika, które widzimy na filmie to strażniczki cienia z organizacji Mistryl, Shada D’ukal i Karoly D’ulin, które udają Breę i Senni. Shada to niby Brea, a Karoly to Senni.Od Star Wars Celebration III, aktorka Christine Hewett, czyli siostra Tonnika nosząca niebieskie ubranie, podpisywała się jako Brea Tonnika (czyli Shada D’ukal). Zatem druga aktorka, Angela Staines, ta w zielonym ubraniu, to musi być Senni (czyli Karoly D’ulin).
KOMENTARZE (4)
Loading..