TWÓJ KOKPIT
0

Klasyczna Trylogia

P&O 590: Czy Han zdobywając bunkier zostawił imperialnego zwiadowcę na straży?

2024-04-28 07:34:31Tym razem jedno z pytań o kluczowym znaczeniu dla przebiegu bitwy o Endor.

P: Kiedy Han, Chewie i Leia zdobywają bunkier na Endorze, to gdy wchodzą do środka za nimi widać zwiadowcę Imperium. Czy to coś, czego przypadkiem nie powinienem zauważyć? Błąd w filmie?

O: Świetnie to wypatrzyłeś, ale to tylko fragment obrazu. Przypomnijmy sobie całą scenę. Wpierw zwiadowcy ruszają w pościg za Ewokami, zostaje jeden z nich. Han go oszukał i rebelianci go pojmali. Ponieważ pozostali zwiadowcy i szturmowcy, którzy są w lesie, mogą w każdej chwili wrócić, jeden z rebelianckich komandosów przebiera się w zbroję zwiadowcy i zamierza udawać, że stoi na straży. Jeśli dobrze przypatrzysz się tej scenie o której mówisz, dostrzeżesz, że za drzwiami, za Hanem, Chewiem i Leią, ten zwiadowca dopiero zakłada hełm na głowę.
KOMENTARZE (1)

Klasyczna Trylogia

P&O 588: Kim są wysocy Jawowie i co się z nimi stało?

2024-04-14 16:10:27Tym razem kolejne pytanie o pewnie filmowe problemy.

P: Co się stało z wysokimi Jawami? Widziałem je tylko w Epizodzie IV, potem nic, ani w innych filmach, ani w EU, ani nawet figurek. W ogóle co to było? Ludzie udający Jawów, czy może jakieś mutanty?

O: Dobrze wypatrzone. Dla tych, którym się to nie udało, w scenie sprzedaży droidów w Epizodzie IV jest co najmniej troje Jawów o wysokości ponad 1,5 metra, czyli znacząco więcej niż pozostali w grupie. To raczej nie są ludzie, a patrząc na źródła mała szansa, by Jawowie zaakceptowali kogoś obcego w swoim klanie.

Natomiast gdzie ich można wypatrzeć? W scenie gdy R2-D2 toczy się w kierunku Luke’a i R2-D2, tam z tyłu za R2-D2 stoi biało-czerwony septodroid, a przy nim członek ekipy udający Jawę. Nawet da się dostrzec kawałek białej dłoni czy twarzy, ale nie jest to żadne kanoniczne wytłumaczenie, że to człowiek mieszkający wśród Jawów. Po prostu wpadka filmowców.

<


Kanonicznie może ta trójka Jawów faktycznie jest wysoka. Ludzie średnio mają 1,7 metra wysokości, ale przecież zdarzają się znacząco wyżsi.

Możliwe też, że mutacja jest dobrym wytłumaczeniem. Za tym mogą stać gracze, którzy pamiętają stare gry na Nitendo. Tam był wielki zmutowany szczur pustynny. Może mutagenem była woda, albo coś innego i zadziałało to także na tych Jawów.
KOMENTARZE (1)
Loading..