TWÓJ KOKPIT
0

Twórczość fanów

Do obejrzenia 4 maja

2023-05-04 17:55:02 YouTube

Dziś 4 maja czyli święto fanów Gwiezdnych Wojen - Star Wars Day. Może więc z tej okazji obejrzeć kilka fanowskich montaży poświęconych Sadze? Tak w ramach świętowania. Poniżej znajdziecie zaledwie kilka przykładów twórczości fanów - niedługie filmiki, w sam raz do przerwy na kawę, herbatę czy co tam popijacie świętując dzisiejszy dzień.

Andor jako serial z 1975 r.Mandalorian - Glitter & GoldDarth Vader - HurtMay the Fourth Star Wars TributeStar Wars - A TributeMay the 4th be with You!
KOMENTARZE (1)

Twórczość fanów

„Kenobi: Trials of the Master”, zwiastun 2

2023-03-31 17:03:55

Jak pamiętamy serial „Obi-Wan Kenobi” wywołał sporo emocji wśród fanów. Powrót Ewana McGregora do tej roli był mocno wyczekiwany, nie tylko przez samego aktora. Serial jednak spotkał się z mieszanym przyjęciem. Wielu widzi w nim fajne elementy, ale niekoniecznie są w stanie zaakceptować go jako całość. Stąd dość szybko zaczęły pojawiać się różne fanowskie poprawki, które miały ulepszyć produkt. Dziś kolejna, zwiastun fanowskiego montażu „Kenobi: Trials of the Master”. Jego twórca PixelJoker95 nie tylko chce serial przerobić na film, nie tylko poprawić jego montaż, ale również efekty specjalne, wliczając w to kontrowersyjnego Wielkiego Inkwizytora. Drugi zwiastun możecie obejrzeć poniżej.


KOMENTARZE (4)

Twórczość fanów

„2001: Odyseja kosmiczna” reż. George Lucas

2023-02-03 18:17:41

Co by było gdy to George Lucas wyreżyserował „2001: Odyseję kosmiczną”? Właściwie nie wiadomo, bo jak dobrze pamiętamy film Kubricka miał duży wpływ na rozwój efektów specjalnych i był jedną z inspiracji Lucasa. Natomiast bez tego przełomu, ciężko byłoby ILM osiągnąć to, co osiągnęło w IV Epizodzie. Niemniej jednak od kilku dni w sieci krąży fanowska odpowiedź na to pytanie. Czyli jak wyglądałaby „2001: Odyseja kosmiczna” gdyby wyreżyserował ją George Lucas.Rok temu ten sam autor odpowiedział na inne pytanie. Ja by wyglądała „Nowa nadzieja” w reżyserii Stanleya Kubricka. Możecie ją oglądać tutaj:Więcej o inspiracjach które zaczerpnął Lucas od Kubricka przeczytacie tutaj.
KOMENTARZE (3)

Twórczość fanów

Beskar dla każdego

2022-12-13 22:28:06

Jeśli ktoś z Was chciałby się przed znajomymi w szkole lub w pracy pochwalić, względnie na imprezie rodzinnej sztabkami beskaru, to jest ku temu możliwość. Co prawda, beskar jako taki nie istnieje, ale sztabki, które wyglądają jak z „The Mandalorian” można sobie kupić. To produkt rzemieślniczy, czyli dostępny na Etsy. Cena to ponad 170 PLN, ale czego się nie robi dla kultury Mando. Gadżet w sam raz do nabycia przed trzecim sezonem.


KOMENTARZE (5)

Twórczość fanów

P&O 513: Czy twórczość fanów jest kanoniczna?

2022-11-06 03:01:02Dziś mamy dywagację na temat tego jak twórczość fanów może stać się kanoniczna.

P: W jednym z wywiadów, George Lucas wspomniał o trzech filarach kanonu. Trzeci z nich to są te rzeczy w uniwersum Gwiezdnych Wojen, które stworzyli fani. Czy to znaczy, że twórczość fanowska jest oficjalanie kanoniczna?

O: Jeśli chodzi o te trzy filary, o których wspomniał George Lucas, to pierwszy z nich, czyli filmy i produkcje telewizyjne to coś nad czym ma bezpośrednią kontrolę. Drugi filar to wszystko, co zostało stworzone przez Lucas Licensing, czyli gry, książki czy zabawki, nad którymi kontrola George’a jest minimalna. Oba te filary stanowią oficjalną część kanonu. Trzeci filar to wszystko, co tworzą fani, czyli to jest fanowski kanon (w skrócie fanon). Może on przybierać formę fan fiction, fan filmów czy fan artów. Fani tworzą go z nowymi postaciami oraz ich historiami i inni mogą to swobodnie konsumować. Mogą się posiłkować taki rzeczami jak RPG czy choćby gry jak „Star Wars Galaxies”, gdzie kreuje się bohaterów. Ale równie dobrze może to być dziecięca zabawa figurkami, gdzie powstają własne, unikalne przygody. I choć generalnie wszystko to, nie tylko nie jest kanonem, ale nie ma na niego żadnego wpływu, to jednak jest kilka wyjątków od tej reguły.

Prawdopodobnie najbardziej znanym przypadkiem materiału stworzonego przez fanów jest grupa zajmująca się kostiumami szturmowców, znana jako Legion 501., który stał się częścią kanonu dzięki powieści Rozbitkowie z Nirauan Timothy’ego Zahna. Numer legionu wykorzystano także w Revenge of the Sith The Visual Dictionary, jako szturmowców towarzyszących Vaderowi w szturmie na świątynie Jedi. Cała kampania w grze Battlefront II koncentruje się na 501. Legionie. Inny przykład kanonu wygenerowanego przez fanów to różowy astromech R2-KT, którego stworzono z myślą o Katie Johnson, córce założyciela Legionu, Albina Johnsona, która umierała z powodu guza mózgu. R2-KT pojawił się w ramach wielu akcji charytatywnych, ale także w „Wojnach klonów”. Były też oficjalne akcje pomagające fanom tworzyć kanon, jak „What’s the Story” która miała miejsce na Hyperspace (nieistniejąca już część starwars.com) czy konkurs „Darth Who?”, gdzie wybierano imię Jacena Solo jako Sitha.
KOMENTARZE (3)

Twórczość fanów

Fan Prequeli kontra fan Sequeli

2022-10-30 15:17:23 YouTube

Premiera Sequeli sprawiła, że wielu fanów bardziej doceniło Prequele. I podczas gdy Oryginalna Trylogia nie wywołuje większych sporów wśród fanów, to dwie które powstały po niej, już tak.
Kiedy dochodzi do konfrontacji zwolenników tych dwóch trylogii to fani generalnie mają do dyspozycji argumenty, ewentualnie wyzwiska. Co by się jednak stało gdyby dać im miecze świetlne?
Odpowiedź na to pytanie możemy obejrzeć w poniższej produkcji, którą znajdziecie na youtubowym kanale braci Macfarlane.


KOMENTARZE (8)

Twórczość fanów

Deska do krojenia w kształcie „Sokoła Millennium”

2022-10-27 21:57:23

Coś dla fanów lubiących przesiadywać w kuchni. Jest tam już pewnie sporo różnych gadżetów, ale można dodać kolejny. Deskę do krojenia w kształcie „Sokoła Millennium”. Jest dostępna na Etsy, zrobiona z drewna i kosztuje jakieś 280 PLN. Niestety wysyłka jest dość droga. Twórcy pochodzą z Litwy i na razie w swojej ofercie koncentrują się na innych produktach z drewna, bez specjalnego wchodzenia w gwiezdno-wojenne gadżety.


KOMENTARZE (6)

Twórczość fanów

Upiekli Hana Solo...

2022-10-18 16:43:57

W Kalifornii jest niewielka, rodzinna piekarnia, prowadzona przez matkę z córką - Catherine i Hanalee Pervin. Raz na jakiś czas starają się one sprawić, by o ich biznesie było głośno, robiąc coś niesamowitego. Upiekły więc Hana Solo, a dokładniej zrobiły ciasto przedstawiające Hana Solo w karobonicie, w naturalnej wielkości. Na wszelki wypadek dzieło nazwali Pan Solo, żeby Disney się do nich nie doczepił o tantiemy. Dorobili też historię o dostarczeniu Pana do Javy Hutta.Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie piekarni. Podobno wcześniej upiekły też coś związanego z „The Mandalorian”. Natomiast na razie nie wiadomo, co się stanie z tym nietypowym chlebem.
KOMENTARZE (3)

Twórczość fanów

Trailer „KotOR: The Spire”

2022-08-08 17:28:58 AJ73 na forum

Ekipa Unreal Cinema znana już dobrze fanom z fanfilmu „Malak: An Old Republic Story” rozpoczęła jakiś czas temu pracę nad swoim kolejnym projektem. Zgodnie z ich zapowiedziami ma być to historia KotORa opowiedziana w formie animacji. W planach mają trzy sezony po 10-11 odcinków każdy. Co z tak ambitnych planów wyjdzie trudno powiedzieć, ale na razie możemy się cieszyć zwiastunem tej produkcji.Temat na forum
KOMENTARZE (5)

Twórczość fanów

Gwiezdno-wojenna moneta Majów

2022-07-22 22:48:04

Fanowskie rękodzieła to czasem kopalnia pomysłów na gadżety o których licencjonobiorcom się nie śniło. Tym razem mamy monetę stylizowaną na monety Majów, tylko z gwiezdno-wojennymi motywami. Kosztuje to jakieś 100 PLN i można zamawiać tutaj. A prezentuje się jak poniżej.
KOMENTARZE (1)
Loading..