Twórczość fanów

Trochę Poświęcenia

7

Dwa tygodnie temu został wyłoniony zwycięzca konkursu, polegającego na dokończeniu zaczętego już opowiadania:

Mistrz Aaron zbliżał się powoli do grodzi. Poruszał się bezszelestnie. Bezszelestnie dla człowieka, ale dla naszpikowanego elektroniką statku był doskonale widoczny. Powietrze zostało przeszyte przez delikatne buczenie świetlnego miecza. Wbił klingę w durastalową powierzchnię grodzi. "To pułapka" zdążył tylko pomyśleć...... Został nim Paweł "Fett" Borawski z opowiadaniem "Trochę Poświęcenia". Już jutro zaprezentujemy przeróbkę tej historyjki w postaci mini komiksu, która wyszła spod ręki Kisiela.
Zostańcie z nami!

Nowe Tapety

TFN i Wo_Ja_Ann
5

Już niedługo nadejdzie czas Świąt. Na łamach TFN pojawiły się nowe Fan Arty, które charakteryzują się magią Bożego Narodzenia, nawiązując oczywiście do Gwiezdnych Wojen. Serdecznie zapraszam tutaj.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, chciałbym w imieniu całej redakcji Bastionu życzyć, aby ten czas był dla każdego z Nas szczególnie miły i radosny, spędzony w gronie całej rodziny.

Niech Moc Będzie z Nami !!!

Nalot Padme

Benkai Hetta i Paweł Hudeczek
16

Dziś dodajemy rysunki właściwie monotematyczne, a mianowicie takie, które przedstawiają Padme Amidalę. Autorami są Paweł Hudeczek, oraz jego kuzynka Barbara Hudeczek. (Talent silny jest w waszej rodzinie... hmmm :))

Obrazki Benkai Hetty (Basi):Obrazki Pawła:Pierwszy z przedstawionych powyżej fanartów Pawła powstał w nawiązaniu do tego newsa, w którym opisany jest kostium Padme z Epizodu 3, zatem obrazek może zawierać pewne spoilery!

Dzięki Bankai Hetto i Pawle!

Zwycięzca konkursiku

18

Jakiś czas temu (pisaliśmy o tym w tym newsie) zaproponowaliśmy Wam wzięcie udziału w konkursiku. Polegał on na dokończeniu zaczętego już opowiadania:

Mistrz Aaron zbliżał się powoli do grodzi. Poruszał się bezszelestnie. Bezszelestnie dla człowieka, ale dla naszpikowanego elektroniką statku był doskonale widoczny. Powietrze zostało przeszyte przez delikatne buczenie świetlnego miecza. Wbił klingę w durastalową powierzchnię grodzi. „To pułapka” zdążył tylko pomyśleć......

Ograniczeniem była liczba znaków. Opowiadanie miało mieć ich maksimum 4 tys. (liczonych wraz ze spacjami i powyższym fragmentem).

Oceniliśmy (wraz z Kisielem) opowiadania i dziś publikujemy to, które zwyciężyło. Dodam, że niebawem (ale to zależy już tylko od weny Kisiela) zwycięzkie opowiadanie zostanie przerobione na komiks.
Najlepsze wybrane przez nas opowiadanie, autorstwa Pawła "Fetta" Borawskiego, pod tytułem "Trochę Poświęcenia" znajduje się tutaj. Zaraz za nim uplasowali się Luke Darklighter, Rael i na czwartym miejscu lukaszzz i Calsann, a potem na miejscu 5, (także jednocześnie) Mosii i Damian Usewicz.

Gratulujemy. Wszystkie pozostałe opowiadania zostaną opublikowane w biuletynie "Z Gwiazd".

"Holocron" cd ...

Stopklatka.
3

Tym razem Stopklatka donosi:


"Holocron", to amatorski film, którego akcja rozgrywa się w świecie Gwiezdnych Wojen. Tę nakręconą pod Wilanowem produkcję będzie można wkrótce ściągnąć z Internetu.

"Holocron" to opowieść o dwojgu Rycerzy Jedi walczących z siłami ciemności o kontrolę nad Holocronem - holograficznym urządzeniem zawierającym przekazy dawnych Mistrzów Jedi, które jest niezastąpionym źródłem wiedzy na temat korzystania z Mocy. Pomysł zrobienia własnego filmu narodził się w maju 2001 roku, po obejrzeniu pojawiających się w sieci filmów nakręconych przez fanów Gwiezdnych Wojen. Początkowo miał to być tylko pojedynek Rycerza Jedi z Sithem. Okazało się jednak, że podobnych filmów jest już kilka. Postanowiliśmy zatem wzbogacić naszą produkcję o fabułę. I tak w bólach zaczął powstawać scenariusz - piszą twórcy "Holocron".

Zdjęcia rozpoczęły się pod koniec września 2001 roku. Większość z nich powstała pod Wilanowem. - Nasza działalność budziła różne reakcje wśród spacerujących. Niektórzy chcieli wzywać Policję. Znalazł się też pan, który wziął nas za geodetów. Inni obserwowali nas z bezpiecznej odległości. Psy uciekały - wspominają twórcy filmu. Po nakręceniu plenerów ekipa "Holocronu" przeniosła się do wypełnionych stosowną scenografią wnętrz. Autorem scenariusza, operatorem, scenografem, animatorem, specem od efektów specjalnych, choreografem, rekwizytorem, producentem i reżyserem "Holocronu" jest Wiesław Jędrzejczak. On również występuje w jednej z ról obok Marka Jakubowskiego, Joanny Nestorowicz i Pawła Radomskiego. "Holocron" jest już praktycznie ukończony i niedługo odbędzie się jego premiera w Internecie. Film, który będzie trwał około 20 min. będzie można ściągnąć z jego oficjalnej strony. Póki co warto tam zajrzeć i obejrzeć zwiastun ten produkcji.

Więcej na temat znajdziecie na stronie oficjalnej Fan Filmu Holocron.

Nowe tapetki!

ShVagYeR
3

ShVagYeR podesłał wykonane przez siebie dwie tapetki. Wszystkich, którzy są przeczuleni na punkcie spoilerów związanych z Epizodem 3. ostrzegamy, że te prace pokazują Anakina i Obi Wana takich, jakich zobaczymy ich w najnowszym Epizodzie.


Dzięki!

Nowe fanarty w galerii

14

Waśnie dodaliśmy kilka prac różnych autorów do Bastionowej Galerii. Zapraszamy wszystkich do podziwiania fanartów.

Nowa praca Greedo:Nowootwarta galeria Greedo jest tutaj. Można tam znaleźć także jego poprzedni rysunek.

Obrazek przedstawiający Obi Wana, autorstwa Pawła Hudeczka:I wreszcie, nowe prace Dartha Guzesa:Dzięki wam! Czekamy na kolejne!

Przypadki kierownika

Luke Darklighter
0

Zamieszczamy dziś kolejne opowiadanie. tym razem jego autorem jest Luke Darklighter, a znajduje się ono tutaj.
Czyta się je naparwdę świetnie. W ciekawy sposób jest tam przedstawione życie przedsiębiorcy w świecie Gwiezdncyh wojen. Nic więcej nie zdradzę. :) Zapraszamy gorąco!
Dzięki Luke!

Fantastyczne Fanarty

Paweł Hudeczek
12

Paweł Hudeczek przysłał kilka swoich prac.


Pierwszy obrazek przedstawia Grievousa. Uwaga, potencjalny spoiler!!!


Są bardzo dobre, zatem otwieramy na Bastionie nową galerię. Tam też znajdziecie więcej prac Pawła. Zapraszamy!
Czekamy na więcej!

Baza na Endorze

Greedo
16

Greedo podesłał świetny fan art przedstawiający Bazę na Endorze. Nie wiadomo jednak czy należącą do Imperium, czy do Sojuszu. Nie istotne to jest jednak. Obrazek jest świetny! Czapki z głów!

Wolność

Yoda
2

Oto przed wami pierwsza część opowiadania Yody pod tytułem "Wolność". Wszystkich zainteresowanych zapraszamy od razu tutaj.
Opowiadanie dostępne jest też w wersji PDF.
Dzięki Yoda! Świetna robota!

Wszystkie fanfice oczekujące na publikację zostaną niebawem dodane. Podobnie jak ten który wygrał nasz nieoficjalny konkurs :)

Kolejne Gwiezdne Wojny ...

Stopklatka.Pl
11

Stopklatka donosi:

Trwają prace nad niezależnym filmem 'Holcron', kolejnej po 'Ostatecznej próbie' polskiej produkcji, której akcja rozgrywać się będzie w świecie Gwiezdnych wojen.

Obraz według własnego scenariusza reżyseruje Wiesław Jędrzejczak. Będzie to opowieść o dwojgu Rycerzy Jedi walczących z siłami ciemności o kontrolę nad Holocronem - holograficznym urządzeniem zawierającym przekazy dawnych Mistrzów Jedi. Jest ono niezastąpionym źródłem wiedzy na temat korzystania z Mocy.

Zdjęcia do filmu zostały już zakończone. Obecnie 'Holcron' znajduje się w fazie montażu. Trwają także prace nad efektami specjalnymi.

Więcej informacji na temat Fan Filmu, zanjdziecie na stronie Holocron'u.

zwiastun w formacie MPEG (zzipowany)
zwiastun w formacie AVI
Galeria zdjęć

temat na Forum o Holocronie.
Informacja o pracach nad filmem.

Archiwum wiadomości dla działu "Twórczość fanów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.