TWÓJ KOKPIT
0

Twórczość fanów

Idą święta...

2007-11-23 20:10:00

Na oficjalnym blogu zaprezentowano dość ciekawy sposób na realizowanie swoich fanowsko-konstruktorskich zapędów. Otóż jeden z fanów kupił sobie srebrne bombki i pomalował je w następujący sposób:


KOMENTARZE (0)

Twórczość fanów

Cztery nowe opowiadania...

2007-11-08 20:57:00 Nadiru Radena, Valara i Urthona

W Stanach zapowiedziano niedawno kolejną, czwartą część powieści z serii Komandosi Republiki, ale Polacy nie gęsi i swoich komandosów mają, wprawdzie nieoficjalnych, ale za to nieskrępowanych umowami licencyjnymi z Sue Rostoni i dzięki temu radośnie fanowskich...

Pierwszym lokalnym następcą Karen Traviss jest Nadiru Radena, który niczym Józef Ignacy Kraszewski niestrudzenie raczy nas kolejnymi historiami. Jego Komandosów Republiki: Idealnie zaplanowany odwrót można przeczytać tutaj. Ponieważ nie każdy zna jezyk Mando'a, autor zamieścił na końcu opowiadania glosariusz, który wyjaśnia obce słowa i sformułowania. Gorąco zachęcamy do przeczytania i komentowania, tym bardziej, że Nadiru Radena podesłał nam jeszcze jeden tekst, Ysanne Isard. Dzień i noc, do przeczytania w tym miejscu.
To jednak jeszcze nie wszystko. Temat komandosów podjęła również debiutantka, Valara, w swoim tekście pt.: Prolog do Bezpośredniego kontaktu widziany oczyma Talera, z którym można (i trzeba) zapoznać się tutaj.
Wreszcie last, but not least znany z kilku wcześniejszych tekstów Urthona podesłał nam opowiadanie pod tytułem Kamino, dostępne tutaj. Nie jest ono może bezpośrednio o komandosach, ale jego akcja nawiązuje do głośnego komiksu z serii Republic: The Defense of Kamino, więc w jakiś sposób wpisuje się w tendencję.
Gorąco (bo za oknem zimno) zachęcamy do czytania i komentowania.
KOMENTARZE (8)
Loading..