TWÓJ KOKPIT
0

Twórczość fanów

Dwa nowe opowiadania...

2007-12-30 20:23:00 Darth Sabacc i The One

Idziecie na Sylwestra?
Niezależnie od odpowiedzi na to pytanie, serdecznie zachęcamy, abyście - zanim porwie Was szał sylwestrowo-noworocznej rozpusty - zapoznali się z ostatnimi w tym roku, publikowanymi na naszych łamach opowiadaniami.
Pierwsze z nich, autorstwa znanego już skądinąd Dartha Sabacca, to kontynuacja znanego i popularnego cyklu wampirycznych impresji pod wspólnym tytułem Moja zupa. Część trzecią tego cyklu można przeczytać tutaj.
Z kolei inny wzięty autor, The One, podesłał nam ostatnio długiego i wciągającego fanfica pt.: Popiół z nich nawet nie zostanie. Można go przeczytać w tym miejscu.
Zapraszamy więc do czytania i komentowania!
KOMENTARZE (4)

Twórczość fanów

Polski podcast SW „StarCast” – część 7

2007-12-28 11:14:31 Wedge

Kolejny StarCast ujrzał już światło dzienne. W nocy zakończono montaż, a już z rana możecie go ściągnąć i posłuchać informacji ze świata Gwiezdnych Wojen przygotowanych jak zwykle przez Wedga i Miśka.

Obecna edycja jest edycją dwumiesięczną listopadowo-grudniową. Jak udało mi się dowiedzieć, nie będzie sztywnych reguł odnośnie tego, czy StarCast będzie wychodził co miesiąc czy co dwa.

StarCast dostępny do ściągnięcia jest tutaj.

Stałych słuchaczy zachęcać chyba nie musze do ściągnięcia. Natomiast jeśli jeszcze nie miałeś kontakt z StarCastem, to jest to idealna okazja aby sprawdzić co to jest.

Zapraszam również do dyskusji w odpowiednim temacie na forum.
KOMENTARZE (17)

Twórczość fanów

Lando w wersji Shaft

2007-12-26 21:32:00

Artysta Matt Haley zrobił plakat z TESB przedstawiający Landa, acz plakat ten jest ewidentnie stylizowany na film "Shaft".


KOMENTARZE (0)

Twórczość fanów

Zniszczony AT-AT...

2007-12-06 20:31:41 ICO za Starship Modeler

Mamy zaszczyt przedstawić Wam projekt, który zdobył zdecydowanie zasłużone pierwsze miejsce (oraz specjalne wyróżnienie) w konkursie Starship Modelers: "Wrecks". A jest to znana i kochana przez wszystkich zniszczona machina krocząca AT-AT, porzucona i opuszczona, którą tubylcy przerobili na schronienie, a później również je opuścili... Więcej informacji o dziele oraz więcej zdjęć znajdziecie tutaj, a sama strona konkursu oraz inne prace czekają tutaj.
KOMENTARZE (27)

Twórczość fanów

The Secret History of Star Wars...

2007-12-05 22:51:41 Rafał Skibicki

Jak donosi nasz szpieg w Trójmieście, ukazało się właśnie drugie wydanie fanowskiej książki "The Secret History of Star Wars" autorstwa Michaela Kaminskiego (naszego rodaka zamieszkałego w Stanach). "Sekretna historia Gwiezdnych Wojen" to kompilacja wielu źródeł opowiadająca o genezie naszych ulubionych filmów. Czym odróżnia się ona od wielu innych, niekiedy szumnie zapowiadanych tytułów? Nie ma co prawda kolorowych fotek brodacza we flanelowej koszuli, jakie zdobią oficjalnie wydanie opracowania, za to na prawie 600 (sic!) stronach autor postarał się pokazać nam jak zmieniała się wizja Lucasa, postacie bohaterów, fabuła itd. - bo wbrew jego dzisiejszym oficjalnym wystąpieniom nie wszystko, czego byliśmy świadkami, zaplanował 30 lat temu. Kaminski sięga do wielu opracowań, biografii Lucasa, wczesnych wersji treatmentów i scenariuszy, starych wywiadów (np. wraca tu jak zły szeląg temat 9 czy 12 części filmu) - i nie tylko z samym George'm. Tak więc nie jest to naprędce wysmażony artykulik, ale owoc wielu miesięcy (lat?) pracy. Starzy wyjadacze znajdą tutaj wiele nowych faktów i analiz "dlaczego akurat tak", a mniej zaangażowani fani zostaną wielokrotnie zaskoczeni rzadko publikowanymi informacjami (np. czym jest "Dziennik Whillsów"?). Książka obejmuje nie tylko Klasyczną Trylogię, ale także Prequele. Wszystkich chętnych zapraszamy do ściągnięcia e-booka za darmo na stronie projektu w tym miejscu.
KOMENTARZE (4)

Twórczość fanów

Trzy nowe opowiadania...

2007-12-02 13:16:00 Apophis i Nadiru Radena

Chociaż do Mikołajków jeszcze parę dni, uzdolnieni literacko fani Star Wars postanowili już dzisiaj uraczyć nas owocem swoich pisarskich wysiłków. Tradycyjnie już swoje teksty przesłał nam Jedi Nadiru Radena; jego pierwsze opowiadanie, umiejscowione w czasach Nowej Ery Jedi, a zatytułowane Kilka kredytów, można przeczytać tutaj, zaś eksperymentalny tekst, osadzony w realiach Starej Republiki, znajduje się tutaj (a jego tytuł brzmi Bitwa o Neum).
Z kolei Jakub "Aphopis" Kołaciński podesłał nam dłuższy tekst, którego akcja rozgrywa się w nieopisanym dotąd i wciąż pociągająco tajemniczym okresie nowych wojen Sithów. Epickie starcie można przeczytać tutaj, do czego tradycyjnie już gorąco zachęcamy i czekamy na kolejne owoce literackiej pracy wszystkich zdolnych fanów Gwiezdnych Wojen.
KOMENTARZE (23)
Loading..