Twórczość fanów

Tydzień ''Powrotu Jedi'' – twórczość fanów

Deviantart, YouTube
15

Jak zapewne wiecie, fani bardzo często nie pozostają tylko biernymi odbiorcami Gwiezdnych Wojen. Kosmiczna saga jest dla wielu źródłem inspiracji. Poniżej znajduje się niewielki zbiór prac związanych z „Powrotem Jedi”. Są to przede wszystkim wykonane różnymi metodami rysunki.Na początek portrety Luke’a Skywalkera, będącego kluczową postacią tego epizodu.
Fani często przelewają na papier (lub monitor) poszczególne sceny z filmu.Lubią też je komentować.Wśród fanów (nie tylko SW) bardzo popularne są crossovery z innymi produkcjami. Poniżej dwa przykłady – skrzyżowanie "Powrotu Jedi" z Mappetami oraz z serialem „Avatar: The Last Airbender” (tym samym, przy którym pracował Dave Filoni).To, że częstym tematem prac związanych z SW jest złote bikini księżniczki Leii, jest zrozumiałe. Pisaliśmy już o tym. Dlatego tym razem tylko jeden art, ale za to z niejedną niewolnicą. I na dokładkę zniewolona Leia zrobiona na szydełku.Wśród fanów bardzo popularne jest tworzenie zwiastunów do filmów z użyciem ścieżki audio z trailerów do innych produkcji. Poniżej możecie zobaczyć dwa przykłady. W pierwszym „Powrót Jedi” spotyka się z „Piratami z Karaibów: Na krańcu świata”, a w drugim z pierwszym filmem o Narnii: „Lew, czarownica i stara szafa”.
Fani bawią się też Gwiezdnymi Wojnami w inny sposób. Dokonując najprzeróżniejszych manipulacji z materiałem z filmów. Poniżej możecie zobaczyć jeden z takich filmików. W tym przypadku Vader… A zresztą sami zobaczcie;)I to już koniec Tygodnia "Powrotu Jedi", przypominamy, że wszystkie atrakcje znaleźć można tutaj.

StarCast #10 kwietniowo-majowy

StarCast
15

W imieniu załogi StarCastu, polskiego podcastu poświęconego w całości Gwiezdnym Wojnom chcieliśmy serdecznie zaprosić Was do odsłuchania dziesiątej, kwietniowo-majowej audycji. Świętujący swą pierwszą rocznicę StarCast został przez twórców odświeżony w nowej formie i ponownie podzielony na dwie osobne części. Pierwsza z nich, trwająca pół godziny, przedstawi Wam wyłącznie najnowsze informacje i doniesienia z naszego kochanego uniwersum, w bonusie z okazji rocznicy prezentując także wywiad z Anną "FaultFett" Hikiert, tłumaczką powieści "Dziedzictwo Mocy: Wygnanie", która ukaże się na naszym rynku już 3 czerwca. Z kolei druga część, trwająca aż 50 minut zawiera recenzje najnowszych komiksów, wspomnienia z urodzin Bydgoskiego Fanklubu Star Wars, "recenzję na życzenie" dotyczącą tym razem wydanego jakiś czas temu w Polsce cyklu książkowego, oraz wiele innych niespodzianek. Serdecznie zapraszamy do pobrania i odsłuchania całej audycji, a także do wyczekiwania na premierę specjalnej edycji StarCastu, która na dniach powinna znaleźć się w sieci. Po więcej szczegółów zapraszamy na blog StarCastu, gdzie redaktorzy StarCastu z wytęskieniem czekają na Wasze rady i opinie. Jeśli zaś osobiście chcecie o coś zapytać lub poprosić twórców, możecie to zrobić za pośrednictwem maila.

Nowego StarCasta możecie pobrać tutaj:
Część 1
Część 2

Poprzednie odcinki możecie ściągnąć lub odsłuchać tutaj. Natomiast na temat samej audycji możecie porozmawiać w tym miejscu na forum Bastionu.

Opowiadanie z okazji 25 lecia ''Powrotu Jedi''

Nadiru Radena
4

Jak wiecie dziś mija 25 lat od dnia gdy "Powrót Jedi" trafił do kin. Jedi Nadiru Radena postanowił to uczcić i specjalnie na tę okazję napisał opowiadanie pt. "Bitwa o Endor", w którym wspomina ostatni (chronologicznie) zbrojny konflikt jaki mogliśmy ujrzeć w kinach.
Zapraszam wszystkich do przeczytania "Bitwy o Endor" i świętowania rocznicy VI epizodu.

Obrazy Tomasza Matynii

27

Kolejny raz mamy przyjemność zaprezentować Wam prace niezwykle utalentowanego fana - Tomasza Matynii. Tym razem są to obrazy malowane farbami olejnymi na płótnie. TUTAJ można obejrzeć ich zdjęcia.

Nowe opowiadanie...

Nadiru Radena
2

Długi weekend trwa. Pogoda nie do końca sprzyja odpoczykowi na wolnym powietrzu, więc dla odmiany można odpocząć czytając opowiadania fanów z naszych bogatych zbiorów.
Jedi Nadiru Radena podesłał nam kolejne opowiadanie pt. "Spotkanie z Jedi", które znajdziecie w tym miejscu.

Archiwum wiadomości dla działu "Twórczość fanów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.