TWÓJ KOKPIT
0

Twórczość fanów

Ciastka z bohaterami SW

2009-06-21 12:48:46 ClubJade

Fani z całego świata tworzą nie tylko figurki, opowiadania, ubrania itp. inspirowane Sagą. Wśród nich znajdują się także osoby o talencie do wypieku ciast przedstawiających symbole, bohaterów i statki z Gwiezdnych Wojen. Przedstawiamy kilka z nich.

Oto Han w karbonicie, autorstwa Mandy LackeyKolejna fotka przedstawia ciastka autorstwa DottyliciousI na koniec tego krótkiego przeglądu ciasto, które upiekła autorka imieniem Meg. Inspirowane jest starwarsowymi postaciami z klocków Lego.Ostatnia autorka ciastek może pochwalić się zbiorem innych starwarsowych wypieków, które można obejrzeć w jej galerii.


KOMENTARZE (27)

Twórczość fanów

Modele statków i fanarty

2009-06-19 22:56:22 Adam i Marek Kulesza

Zgodnie z zapowiedzią kolejna dawka niezwykłej twórczości fanów. Z przyjemnością przedstawiamy dzieła braci Adama i Marka Kuleszów, którzy od wielu lat swoje zamiłowanie do Star Wars łączą z innymi hobby, takimi jak modelarstwo i malowanie.

Oto co jeden z nich, Adam, ma do powiedzenia na temat swojej pasji:
„Moja fascynacja tematyką Gwiezdnych Wojen zaczęła się w 1980 r., gdy po raz pierwszy obejrzałem film STAR WARS. Film zrobił na mnie piorunujące wrażenie, byłem oszołomiony tym co zobaczyłem na ekranie: wspaniałe efekty specjalne (jak na ówczesne czasy), wartkość akcji oraz sama tematyka filmu z mnogością ras i cywilizacji, zainspirowały mnie do tego co chciałbym robić w życiu. Moje hobby ściśle związane jest ze wszystkim co kojarzy się z kosmosem. Buduję wierne kopie statków kosmicznych z filmu Star Wars, maluję plakaty o tematyce s-f. W 1984 r. zbudowałem pierwszy model DESTROYERA (ok. 100 cm), potem były kolejne modele: B-WING, TIE-INTERCEPTOR, no i ten 190 cm model STAR DESTROYER. Pokazywałem efekty swojej pracy na kilku wystawach, między innymi na POLKONIE w 2003 r., BRANIEWO 2005 r., WARSZAWA 2007, 2008 r. Każdą wolną chwilę spędzam na rozwijaniu swoich zainteresowań i tworzeniu projektów i planów na przyszłość. Tu chciałbym podziękować żonie, która wykazuje się ogromną cierpliwością i tolerancją do tego co robię. Mogę zająć się tym co jest moją ogromną pasją: iść śladami LUCASA. Mam brata bliźniaka Marka, który również pasjonuje się tematyką Gwiezdnych Wojen, rysuje i buduje modele statków. Fani Star Wars od zawsze podziwiają wielkość i potęgę statków kosmicznych. Fenomen tego filmu polega na pokazaniu technicznego świata w prosty, normalny sposób, wszystko jest stare, ale działa, zobaczymy chyba jeszcze nie jedno. Pozdrawiam fanów STAR WARS. NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI.”

Zapraszamy do obejrzenia niezwykłych modeli statków z Gwiezdnych Wojen, które bracia stworzyli sami, od podstaw.
W tym miejscu znajdziecie galerię zdjęć przedstawiających Sokoła Millenium, B-Winga, Myśliwca TIE oraz TIE Interceptora. A już wkrótce będziecie mogli obejrzeć Gwiezdnego Niszczyciela.

Natomiast tutaj znajdziecie, równie godną uwagi, kolekcję prac związanych z Gwiezdnymi Wojnami.


Na koniec mamy dobrą wiadomość. Prezentowane prace można obejrzeć na żywo w Ostrowie Wielkopolskim na wystawie w Muzeum Miasta, w terminie od 18 czerwca do 25 lipca. Więcej szczegółów znajdziecie w tym miejscu.


Sprostowanie.
W wyniku nieporozumienia niezamierzenie wprowadziliśmy Was w błąd sugerując, że wszystkie zamieszczone prace i modele stworzył Adam Kulesza. Tymczasem część z nich wykonał jego brat Marek. W galeriach zostały one teraz odpowiednio opisane.
Za omyłkę przepraszamy.
KOMENTARZE (15)

Twórczość fanów

Nowe prace w galerii...

2009-06-15 18:10:37 Tomasz Matynia

Każdego, kto widział już prace stworzone przez Tomasza Matynię, nie trzeba zachęcać do zapoznania się z nowymi obrazami, które można obejrzeć w jego galerii.
Wśród nowych prac znajdziecie portrety Obi-Wana i C-3PO oraz Hana zamrożonego w karbonicie, którego nie tylko Jabba chciałby mieć na ścianie.A już wkrótce więcej niezwykłych dzieł zdolnych polskich fanów.
KOMENTARZE (22)

Twórczość fanów

Pluszowy acklay

2009-06-12 19:35:39 Weirdbuglady

Fanka z USA ukrywająca się pod pseudonimem Weirdbuglady, która zajmuje się tworzeniem pluszowych podobizn owadów i innych bezkręgowców stworzyła acklaya, potwora znanego z areny na Geonosis w "Ataku Klonów".Zdjęcia innych pluszaków Weirdbuglady możecie obejrzeć na jej stronie.


KOMENTARZE (21)
Loading..