
Niedawno
pisaliśmy o aukcji na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przedmiotem której jest replika hełmu szturmowca.
Do końca aukcja pozostało jeszcze 8 dni, a
licytować można w tym miejscu.
Warto jednak podkreślić, że nie jest to zwykła replika. Jest to bowiem pierwszy hełm szturmowca wykonany całkowicie w Polsce, przez grupę modelarzy z Warszawy zajmujących się produkcją imperialnych replik ze świata Gwiezdnych Wojen.
Jak można przeczytać na Allegro:
"Przedmiotem aukcji jest pierwsza wykonana całkowicie w Polsce wierna replika hełmu szturmowca (TK), spełniająca wysokie standardy kostiumowe 501. Legionu. Hełm wykonany jest w skali 1:1, z wysokiej jakości plastiku, techniką formowania próżniowego, dzięki czemu jest lekki i wygodny w użytkowaniu."
Oraz na stronie twórców repliki:
"Hełm wykonany jest z wysokiej jakości form, metodą termoformowania z białego 3 mm ABS'u, materiału o wspaniałej odporności na obciążenia udarowe, gięcie czy też upadki (wykorzystywany również w kaskach budowlanych). Hełm posiada soczewki wykonane z 2 mm ciemnozielonego poliwęglanu (z tego materiału wykonana jest większość okularów ochronnych). Pod grillem znajduje się metalowa siatka (gradient 800), wyściółka hełmu z twardej gąbki kolor czarny mat. Wnętrze hełmu malowane na kolor czarny mat, zewnętrzne detale hełmu malowane ręcznie."
Wszystkich, którzy chcą dowiedzieć się więcej na temat hełmu, poznać pozostałą ofertę jego autorów oraz być może zamówić którąś replikę zapraszamy na stronę
www.imperial.waw.pl
Natomiast
w tym miejscu znajduje się temat na forum 501st Legion, w którym znajdziecie informacje o postępie prac nad hełmem oraz opinie członków legionu i innych fanów.