TWÓJ KOKPIT
0

Twórczość fanów

Tydzień Jedi - Dziecię Jedi

2010-02-28 20:07:43 Jedi OrderCzęść z Was pamięta zapewne opowiadanie o tytule "Bastion" autorstwa Shadowa, napisane z okazji piątych urodzin tego serwisu. W żartobliwy sposób przedstawiona była w nim historia powstania Bastionu. Niewielu jednak wie, że to opowiadanie było tak na prawdę kontynuacją innego tekstu, napisanego parę miesięcy wcześniej. Wspomniane opowiadanie zatytułowane "Dziecię Jedi" w równie żartobliwy sposób opowiada o narodzinach Jedi Order. Można je przeczytać w tym miejscu.

Tym samym jest to ostatnia atrakcja opublikowana z okazji "Tygodnia Jedi". Wszystkie, co zostało przygotowane podczas tego tygodnia przy udziale Jedi Order można zobaczyć w tym miejscu. Zapraszamy jednocześnie do wyrażania swoich opinii na temat tygodni do odpowiedniego tematu na forum i dziękujemy, że byliście przez ten czas z nami.
KOMENTARZE (4)

Twórczość fanów

Tydzień Jedi - Świadomosć drogi

2010-02-27 11:52:06 Rheen`Var i Gas Xar z Jedi OrderKim tak naprawdę są rycerze Jedi? Jak wygląda ich życie, ich wnętrze, gdy nie fechtują mieczami świetlnymi, ratując już po raz kolejny Galaktykę i jej mieszkańców? Poniższy tekst, formą podobną do opowiadania przybliża nam głębszy, może bardziej codzienny obraz Jedi. Tekst napisany przez Rheen' Vara i Gasa Xara, traktujący o dwójce zakonników, wykonujących misję na Caamasie, można przeczytać w tym miejscu.

Wszystkie atrakcje tygodnia Jedi przygotowywane przy udziale Jedi Order można zobaczyć w tym miejscu.
KOMENTARZE (2)

Twórczość fanów

Tydzień Jedi - Jedi w grafikach

2010-02-24 13:58:39 Nefer-tina z Jedi OrderDla fanów Gwiezdnych Wojen zakon Jedi i użytkownicy Jasnej Strony Mocy stanowił źródło inspiracji dla wielu rysunków i dzieł w których Jedi to motyw przewodni. Stąd takie bogactwo dzieł o tej tematyce w różnego rodzaju galeriach internetowych jak popularny deviantart czy mniej znany polski digart. Zapraszam na wirtualną wycieczkę do galerii najciekawszych prac związanych z Jedi jakie dostępne są w Internecie.

Na początek najbardziej charakterystyczny z Jedi - Yoda autorstwa Yvaine.

Jedi Order

Mara Jade Skywalker wykonana przez wraithdt

http://wraithdt.deviantart.com/

imbong

http://imbong.deviantart.com/

I Aayla Secura wykonana przez natebaertsch

http://natebaertsch.deviantart.com/

jakdaw

http://jakdaw.deviantart.com/

Mace Windu autorstwa dfbovey

http://dfbovey.deviantart.com/

Kyle Katarn wykonany przez Stormhammera

http://www.kylekatarn.com/1ffart.htm

Shaak Ti autorstwa miraei

http://miraea.deviantart.com/

Oraz wiele grafik przedstawiających nieznanych Jedi

saehral

http://saehral.deviantart.com/

shadowbox

http://shadowbox.deviantart.com/

Nefer-tina (Arjuka)

http://arjuka.deviantart.com/

Z Jedi zawsze wiąże się miecz świetlny...

ace-mcguire

http://ace-mcguire.deviantart.com/

cm023

http://cm023.deviantart.com/Wszystkie atrakcje tygodnia Jedi przygotowywane przy udziale Jedi Order można zobaczyć w tym miejscu.
KOMENTARZE (26)

Twórczość fanów

TheBenKenobi recenzuje #8

2010-02-23 21:33:58 TheBenKenobi
Dla tych, którzy stęsknili się za serią TheBenKenobi recenzuje mamy dobrą wiadomość: od wczoraj na YouTube dostępny jest nowa recenzja. Jej podmiotem jest figurka Leia Organa z The Legacy Collection. TheBenKenobi w swoim „oświadczeniu” na początku nagrania informuje, że częstotliwość recenzji w najbliższych miesiącach zmniejszy się. A to z uwagi na edukacyjne plany i ambicje prowadzącego, cel w życiu jest przecież istotny, nie ważne na jakim etapie się jest.

W swojej ósmej video recenzji TheBenKenobi opowiada o beznadziejności figurki Leii Organy, porównuje ją nawet do omawianego wcześniej Jar Jar Binksa i dowodzi jego wyższość nad Leią Organą. Zabawny jest fragment o artykulacji figurki, ale szczegółów zdradzać nie będziemy, najlepiej jak prawdę o produktach Hasbro poznacie sami, oczywiście dzięki recenzji.
W tym miejscu znajdziecie wszystkie gwiezdne recenzje TheBenKenobiego, na jego kanale na YouTube.


Temat na forum
KOMENTARZE (14)

Twórczość fanów

''Startynki'' w fanartach

2010-02-14 14:57:57 deviantArt, KubaWinter

W zeszłym roku z okazji święta zakochanych mogliśmy obejrzeć kilka przykładów filmików, których motywem przewodnim była miłość w odległej galaktyce, natomiast w tym roku skupimy się na innej dziedzinie twórczości fanów - fanartach.
Bez względu na to, czy uznajecie Walentynki za skomercjalizowane święto, czy na samą myśl o tym dniu drżycie z podekscytowania, nic nie stoi na przeszkodzie by obejrzeć z tej okazji prace graficzne związane z miłością w świecie Star Wars.

Oczywiście prezentowane tu fanarty są zaledwie niewielkim ułamkiem prac, które można znaleźć w sieci. Te prezentowane dziś pochodzą ze strony deviantArt.com. Zachęcam do odwiedzenia galerii autorów tych prac, w poszukiwaniu wielu innych ciekawych (nie tylko romantycznych) prac.
Fanarty, które znajdziecie poniżej przedstawiają kanoniczne pary z filmów i Expanded Universe. Na wszelki wypadek ostrzegam, że zawierają mniejsze i większe miłosne spoilery do takich pozycji jak: seria Nowa Era Jedi, trylogia Mroczne Gniazdo, seria Dziedzictwo Mocy, seria Fate of the Jedi, seria Komandosi Republiki, serial The Clone Wars, seria Uczeń Jedi, gra Knights of the Old Republic, seria Empire. Zawsze możecie obejrzeć prace, bez czytania opisów ;]

Na początek dwie filmowe pary czyli Leia z Hanem oraz Padmé z Anakinem.

Księżniczka i łajdak w wersji manycomics:

www.manycomics.deviantart.com

Senator i Jedi autorstwa Gorgony

www.gorgona.deviantart.com

…i na fanarcie Nicole Kiser jako kucyki Pony:

www.animeangels.net www.draw2much.deviantart.com

Następna praca, autorstwa FalconFana, przedstawia Luke’a oraz Marę:

www.falconfan.deviantart.com

Natomiast na fanarcie redtenko widzimy ich w scenie z „Wizji przyszłości”:

www.redtenko.deviantart.com

Dwie kolejne prace autorstwa rurouni-jedi przedstawiają następne pokolenie rodu Skywalkerów, czyli Jainę wraz Jaggedem Felem:

www.rurouni-jedi.deviantart.com

…oraz jej brat Jacena z Tenel Ka, kolory: call-me-lydia

www.rurouni-jedi.deviantart.com
www.call-me-lydia.deviantart.com

Poniżej inna scena przedstawiająca tę samą parę, gdy byli trochę młodsi, autorstwa RachelAV:

www.rachelav.deviantart.com

Natomiast poniżej znajdują się dwa fanarty autorstwa Re-DEE-Mer przedstawiające wzór wszystkich cnót Obi-Wana Kenobiego oraz dwie kobiety, które obdarzył uczuciem:
Jedi Siri Tachi:

www.re-dee-mer.deviantart.com

oraz księżną Mandalory Satine Kryze:

www.re-dee-mer.deviantart.com

Druga praca FalconFana przedstawia Wedge’a Antillesa wraz z jego żoną Iellą Wessiri:

www.falconfan.deviantart.com

Joanne Renaud narysowała fikcyjną okładkę do gwiezdno-wojennego czasopisma z romansami, na której znaleźli się Deena Shan i Kale Roshuir:

www.suburbanbeatnik.deviantart.com

Kolejne prace, autorstwa aimo, przedstawiają dwie zakochane pary z gry Knights of the Old Republic (zależne od tego jaką płeć wybierze gracz):
Revan z Bastilą:

www.aimo.deviantart.com

Revan z Carthem Onasi:

www.aimo.deviantart.com

Poniżej mamy natomiast coś dla fanów Mandalorian, bo nawet najwięksi twardziele mogą kochać.

Autorka: Dennika

www.daennika.deviantart.com

Autorka: orcasaurus

www.orcasaurus.deviantart.com

Obok fanartów przedstawiających mniej i bardziej znanych bohaterów Gwiezdnych Wojen, znaleźć można również takie, na których widnieją postacie wymyślone przez samych autorów.

Autor: artbytravis

www.artbytravis.deviantart.com

Autor: turin-the-forsaken

www.turin-the-forsaken.deviantart.com

Wśród prac zgromadzonych w bastionowej galerii fanartów o wiele trudniej o znalezienie fanartów o miłosnej tematyce. Poniżej przykładowa praca autorstwa TIBI_TIBI. Czyżby polscy fani byli mniejszymi romantykami?


Fanarty TIBI_TIBI

Jeśli ktoś z Was chce wysłać dziś gwiezdnowojenną walentynkę, to zapraszamy tutaj i tutaj. Znajdziecie tam 7 przyjacielskich walentynek autorstwa Jamesa Stowe’a z postaciami z uniwersum Star Wars.Jeśli ktoś chce podyskutować o Walentynkach, to może zrobić to na Forum

Buziaki od Redakcji Bastionu :*
KOMENTARZE (32)
Loading..