TWÓJ KOKPIT
0

Twórczość fanów

Antologia Fanów 2009

2010-04-30 19:21:10

Polski Fandom Gwiezdnych Wojen dokonał milowy krok w dziedzinie integracji, przystępując do tak niebywale dużego projektu jakim stała się „Star Wars Antologia Fanów 2009”. Redaktorzy 14 polskich stron internetowych poświęconych Gwiezdnym Wojnom a także inni fandomowi działacze stworzyli jedyny w swoim rodzaju e-book, będący fanowskim przeglądem roku 2009. Motorem napędowym całego projektu był Srdjan „Jedi Nadiru Radena” Jovanovski naczelny „Antologii Fanów 2009” i redaktor serwisu Star Wars Extreme. W tym 140 stronicowym zbiorze znajdziecie: najważniejsze recenzje produktów wydanych w 2009 roku, felietony, podsumowania, opracowania, wywiady, relacje i wiele wiele innych ciekawych tekstów. Większość z tych artykułów mieliście okazję przeczytać w minionym roku na łamach polskich portali serwujących świeże dawki informacji na temat Star Wars, część z nich powstała jednak specjalnie na potrzeby „Antologii”. Bastion Polskich Fanów Star Wars również brał udział w całym przedsięwzięciu, „ludzie Firmy” maczali swoje palce w prawie każdym z dziesięciu działów e-booka.Jeżeli choć trochę interesuje was: jak z punktu widzenia fana Star Wars wyglądał rok 2009, to bez wahania sięgnijcie po „Antologię Fanów 2009”. Życzymy przyjemnej lektury!

Star Wars Antologia Fanów 2009 (26,7 MB, format pdf)30 kwietnia 2010 roku w kalendarzy fandomu można zaznaczy na czerwono, gdyż jest to dzień pierwszego zbiorowego internetowego sukcesu na miarę konwentów Dagobah czy StarForce. Od fanów dla Fanów...
KOMENTARZE (51)

Twórczość fanów

eSWu.pl – polski zin Star Wars

2010-04-26 21:50:43 SWCP

Dobra passa polskiego fandomu Star Wars trwa, a jej kolejnym etapem będzie start pierwszego gwiezdnowojennego zinu w naszym kraju! Czasopismo o tytule „eSWu.pl” zostało już jakiś czas temu zapowiedziane, a obecnie wraz z powstaniem oficjalnej witryny magazynu ESWM.pl pojawiają się pierwsze konkrety. Zin został nawet oficjalnie zaaprobowany przez Lucasfilm, co może jego przyszłości tylko jak najlepiej wróżyć.Jak podaje serwis Star-Wars.com.pl: „eSWu.pl” to 32 strony newsów, artykułów, recenzji, reportaży, wywiadów, felietonów. Magazyn to stałe działy jak kolekcjonerstwo, komiks, gry, konkursy, rozrywka, recenzje, itd. Każdy numer będzie miał swój temat przewodni, który postaramy się wyczerpać do końca. Nie zawsze będzie to możliwe, i w takim przypadku, temat zostanie przeniesiony do kolejnego numeru. Cena czasopisma została ustalona na poziomie 9,99 złotych brutto. „eSWu.pl” będzie można zamówić przez internet lub kupić na konwentach fantastycznych i innych imprezach tego typu.

Pierwszy numer „eSWu.pl” ukaże się w 30-stą rocznicę premiery „Imperium kontratakuje” czyli 21 maja 2010 roku. Według pierwszych informacji podawanych na SWCP jeszcze w styczniu w tymże numerze znajdziemy następujące atrakcje:

 • Ahsoka Tano, czy musi zginąć? Przyszłość bohaterki Wojen Klonów w Uniwersum Star Wars.
 • Super Plakat - Niespodzianka dla Fanów i nie tylko
 • Ekskluzywny wywiad z Biggsem Darklighterem (Garick Hagon)
 • Czy miecz świetlny to broń doskonała. Jak daleko nam od tej technologii?
 • „Star Wars: Dark Times”, polskie wydanie.
 • „Star Wars: The Force Unleashed” i wszystko o „Ultimate Sith Edition”. Czy jest szansa na alternatywny świat?
 • Muzyka w Gwiezdnych Wojnach.
 • Wojny Klonów
 • Star Wars 3D?
 • Organizacje kostiumowe w Polsce
 • Newsy
 • Rozrywka
 • Konkurs Redakcji eSWu.pl w którym wygrasz replikę miecza świetlnego Obi-Wana Kenobi.

  Redakcji „eSWu.pl” życzymy wysokiego nakładu i sukcesów na polu wydawniczym!


  Temat na forum
  KOMENTARZE (71)
 • Twórczość fanów

  Nowe grafiki Samuraj Neron

  2010-04-07 22:54:00 Samuraj Neron

  Z przyjemnością prezentujemy dziś porcję nowych grafik, których autorką jest Samuraj Neron znana również jako Nero. Obok stripu, który zajął II miejsce w konkursie na pasek komiksowy, możecie obejrzeć dwa loga na koszulki oraz pracę, którą sama autorka określiła jako coś w stylu "mandragora nie umarła" :D.
  Zapraszamy do zapoznania się z nowymi pracami w galerii Samuraj Neron.  BASTIONOWA GALERIA FANARTÓW

  KOMENTARZE (19)

  Twórczość fanów

  StarCast nr 16

  2010-04-03 19:48:17 Wedge i Taraissu  Po kilku miesiącach przerwy spowodowanej brakiem sprzętu do nagrywania powraca StarCast. Tym razem Wedge i Taraissu opowiedzą o:

  - drugim numerze pisma Star Wars Komiks z tego roku

  - trzech pierwszych odcinkach drugiego sezonu The Clone Wars, czyli Holocron Heist, Cargo of Doom oraz Children of the Force

  - książce Luke Skywalker i Cienie Mindora

  oraz komiksie Jango Fett: Łowy

  Zapraszamy do pobierania w tym miejscu.

  Temat na forum.
  KOMENTARZE (19)

  Twórczość fanów

  Stacja dokująca iPhone'a z LEGO

  2010-04-02 11:46:00

  I kolejny przykład możliwości wykorzystania klocków LEGO. Tym razem jako stacja dokująca do iPhone'a.  (Oczywiście za oficjalnym blogiem)
  KOMENTARZE (0)
  Loading..