TWÓJ KOKPIT
0

Twórczość fanów

"A Light in The Darkness" – część I

2010-09-26 17:28:18 /Film

"A Light in The Darkness" to fanfilm stworzony z miłości do filmu oraz Gwiezdnych Wojen. Jego trailer został finalistą konkursu na najlepszy fanfilm 2010 roku zorganizowany przez AtomFilms, którego finał miał miejsce podczas konwentu Celebration V.

Kilka słów o fabule:

„Akcja rozgrywa się 1 rok przed Bitwą o Yavin na małej planecie w Zewnętrznych Rubieżach. Młody chłopak jest świadkiem jak oddział klonów zabija rycerza Jedi, który wyzwolił kopalnię. Wiele lat później zostaje członkiem małej grupy powstańców, którzy nie godzą się na rządy Imperium na ich planecie. Ich planem jest zwrócenie uwagi nowo powstałego Sojuszu Rebeliantów na siebie. Za pomocą miecza świetlnego, należącego do zamordowanego Jedi, grupka buntowników zamierza wywołać zamieszki w miejscowym garnizonie i obalić despotycznego gubernatora. Po jakimś czasie ludzie zaczynają mówić o duchu Jedi, który powrócił a ich ciche ataki rodzą legendy i zwracają uwagę na ten zapomniany przez wszystkich zakątek galaktyki. Ale kto przybędzie pierwszy – Imperium czy Rebelia?”

Pierwszą część "A Light in The Darkness" możecie obejrzeć poniżej lub na stronie twórców w tym miejscu. Część druga jest obecnie postprodukcji a ukazać ma się jeszcze w tym roku.Strona twórców "A Light In The Darkness"
Profil na Facebooku
Konto na Twitterze
KOMENTARZE (32)

Twórczość fanów

Projekt: "Napisy do fanfilmów"

2010-09-18 21:37:57 JohnnyTano na forum

JohnnyTano od jakiegoś czasu zajmuję się tworzeniem napisów do wielu fanfilmów, nie tylko tych spod znaku Gwiezdnych Wojen. Na forum co jakiś czas informuje nas o swoich postępach i planach nas przyszłość oraz prosi o pomoc w tłumaczeniu chętne osoby.

Poniżej prezentujemy spis fanfilmów, które zostały ostatnio wzbogacone o napisy do ściągnięcia na dysk twardy z naszego serwera. Mamy nadzieję, że z czasem będzie przybywać zarówno napisów jak i samych recenzji fanfilmów. Resztę napisów możecie znaleźć na chomiku autora w tym miejscu.

Bounty Trail
Broken Allegiance
Contract of Evil
Duality
Esence of the Force
George Lucas in Love
Grape Scented
I.M.P.S. – The Relentless - Chapter 1: Davenport Gateway
Revelations
Troops
Versus


Jeśli macie trochę wolnego czasu, chęci a także lubicie fanfilmy przyłączcie się do tej inicjatywy. Przyda się każda pomoc przy tłumaczeniu i tworzeniu napisów, bo przecież o wiele przyjemniej ogląda się fanowską twórczość gdy rozumie się o czym rozmawiają bohaterowie :)

Temat na forum
KOMENTARZE (10)

Twórczość fanów

''The Solo Adventures 3D''

2010-09-17 17:05:23 Vimeo.com

Co stało się z tajemniczym ładunkiem Sokoła Millenium, którego tuż przed Epizodem 4 musiał pozbyć się Han Solo, przez co tak bardzo nienawidził go Jabba the Hutt? Odpowiedź znaleźć można w animowanym fanfilmie ''The Solo Adventures 3D''. Film jest komputerową animacją w trójwymiarze, autorstwa studentów szkoły filmowej przy Universal Studios w Orlando na Florydzie. Otrzymał on nagrodę Star Wars Fan Film Movie Challenge w kategorii "Najlpesza animacja".

Fanfilm ten wyświetlany był też na Celebration V, a nasi korespondenci w swojej relacji z tego konwentu napisali: "pomijając włosy postaci, cała reszta bije na głowę poziom TCW, nawet z ich wodą. Jakby ktoś miał okazję zobaczyć ten fanfilm, polecamy, zwłaszcza w 3D."


Co ciekawe film jest dostępny do obejrzenia w 3D, w tym miejscu. Do oglądania wystarczą klasyczne okulary do 3D z czerwonym i niebieskim szklem.
KOMENTARZE (31)

Twórczość fanów

''The Clone Wars'' w filmowej twórczości fanów (cz. III)

2010-09-16 23:45:09 YouTube

Dziś kolejna porcja fanowskich filmików związanych z "The Clone Wars". Te zaprezentowane poprzednio znajdziecie tutaj oraz tutaj. Tym razem przedstawiamy "teledyski" z jeszcze innej grupy - filmików o parach.A na deser, coś z innej beczki - małe zestawienie "Wojen klonów" z piosenką z "Mulan":


Premiera trzeciego sezonu "The Clone Wars" w Stanach już jutro!
KOMENTARZE (9)

Twórczość fanów

Szachy z Imperium kontratakuje

2010-09-16 12:30:47 oficjalny blog

Fan Gwiezdnych Wojen i kolekcjoner klocków LEGO - Brandon Griffith - zbudował niedawno własny zestaw do gry w szachy. Za pionki robią oczywiście postacie z zestawów LEGO z filmu Imperium kontratakuje. Również sama mata do gry została zbudowana z klocków. Po jednej stronie znajdują się siły Imperium z AT-ATami jako wieżami, Wampami robiącymi za konie czy łowcami nagród jako gońcami. Po drugiej stronie oczywiście możemy zobaczyć siły Rebelii, a pośród nich znajdziemy wieżyczki z Hoth, Tauntauny, Luke'a z Yodą czy Leię i Hana. Więcej możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach.


KOMENTARZE (22)

Twórczość fanów

''The Clone Wars'' w filmowej twórczości fanów (cz. II)

2010-09-15 22:55:57 YouTube

Na krótko przed startem nowego sezonu "The Clone Wars" proponujemy mały przegląd fanowskich "teledysków" związanych z tym serialem. Pierwszą porcję, poświęconą ogólnie Wojnom klonów, mogliście zobaczyć tutaj, natomiast dziś prezentujemy filmiki poświęcone konkretnym postaciom z serialu. Mamy nadzieję, że zaostrzą one apetyt na nowe odcinki.

Cad Bane


Generał Grievous


Pre Viszla


Doktor Nuvo Vindi


Bestia Zillo


Rex


Anakin

KOMENTARZE (4)

Twórczość fanów

Rise of the Rebellion – Odcinek #3

2010-09-15 21:44:59 RiseOfTheRebellion.com


W sieci pojawił się trzeci odcinek tureckiego fanfilmu „Rise of the Rebellion”, który nazywa się „Another Happy Landing”. O tym projekcie informowaliśmy już was w tym miejscu.

Oto krótki opis „Rise of the Rebellion”:

„Nowopowstały Sojusz Rebeliantów ma możliwość zebrania materiałów i informacji o "ostatecznej broni" Imperatora. W międzyczasie, resztki Jedi ukrywających się w Zewnętrznych Rubieżach mają nadzieję, że nie dosięgną ich gniew Imperatora. Dwóch rebelianckich szpiegów podróżuje z wiernymi przyjaciółmi na planetę okupowaną przez Imperium, gdzie spotykają nowych sprzymierzeńców, obce istoty i maszyny zła”

Planowanych jest sześć krótkich odcinków trwających od 6 do 10 minut, które będą pojawiać się co miesiąc na stronie twórców. Poniżej prezentujemy wam najnowszy odcinek, dwa pierwsze możecie obejrzeć w tym miejscu lub na stronie twórców.


Odcinek 3 – Another Happy Landing


Strona na Facebooku
Teaser na YouTube
KOMENTARZE (6)

Twórczość fanów

''The Clone Wars'' w filmowej twórczości fanów (cz. I)

2010-09-14 22:53:56 YouTube

Już w najbliższy piątek rozpocznie się trzeci sezon serialu, budzącego wśród fanów skrajne emocje - "The Clone Wars". Żeby przygotować się do tej premiery i odpowiednio nastroić proponujemy przyjrzeć się, co niektórzy fani robią z klipami z "Wojen klonów". Poniżej znajdziecie kilka przykładowych "teledysków", których autorzy wykorzystali fragmenty serialu i zestawili je z, mniej lub bardziej znanymi, utworami muzycznymi.
Może któreś filmiki przypadną do gustu nawet przeciwnikom animowanego serialu o przygodach Anakina, Obi-Wana i Ahsoki?
Pierwsza porcja muzycznych filmików poświęcona jest Wojnom klonów, jako całości.


KOMENTARZE (12)

Twórczość fanów

Kolejne okładki do fanowskich opowiadań

2010-09-14 19:04:12 zdolni fani

Efekty Konkursu na ilustrację do opowiadania mogliście obejrzeć tutaj i tutaj. Natomiast dziś prezentujemy kolejne okładki do opowiadań i wierszy zebranych w bastionowej biblioteczce z fanowskimi opowiadaniami.
Mamy nadzieję, że prace nawiązujące do polskich fanfików będą nadal napływały, by ozdobić kolejne tytuły i tym samym łącząc w sobie dwie popularne formy twórczości fanów. Nie zapomnijcie przeczytać zilustrowanych tekstów ;]


pitir
Ilustracja do opowiadania: "Kamino" (Urthona)


Darth_Guzes
Ilustracja do opowiadania: "Bitwa o Hoth" (Jedi Nadiru Radena)
KOMENTARZE (11)
Loading..