TWÓJ KOKPIT
0

Twórczość fanów

Opee See Killer z LEGO

2012-03-31 12:31:15

Tym razem to nie jest oficjalny zestaw, a dzieło fana. James Pero postanowił uczcić premierę Gwiezdnych Wojen w 3D i zbudował z klocków LEGO potwora morskiego Opee (lub Guberfish jak twierdzi zoolog Jar Jar).

Więcej dzieł artysty można znaleźć tutaj.
KOMENTARZE (0)

Twórczość fanów

Premiera "Antologii Fanów 2010-2011" na papierze

2012-03-27 20:57:28 Jedi Nadiru Radena

Niedawno zakończył się Pyrkon, a drugiego dnia konwentu, 24 III, miała miejsce premiera papierowej wersji Star Wars Antologii Fanów 2010-2011. Część z Was pewnie miała sposobność widzieć prezentację książki na żywo, ale pozostali mogą zobaczyć nagranie z premiery:Jeżeli wciąż nie macie swojej antologii, a chcielibyście ją otrzymać, wciąż istnieje taka sposobność. Wystarczy wziąć udział w jednym z konkursów:

 • na facebookowym profilu Antologii, gdzie należy w kreatywny sposób skomentować podaną grafikę;
 • na portalu Paradoks, gdzie trzeba wykazać się wiedzą o filmach;
 • oraz na Valkirii, gdzie przyda się wiedza o kulisach produkcji Antologii.

  Wygrać książkę będzie można również na Stronie Mocy oraz Star Wars Extreme, gdzie przedłużony zostanie konkurs przygotowany przez Brotherhood of the Sith. Jeżeli jednak się Wam nie powiedzie, od 5 kwietnia powszechnie dostępna będzie wersja PDF.

  Temat na forum
  KOMENTARZE (16)
 • Twórczość fanów

  Antologia Fanów 2010-2011 nadchodzi #3

  2012-03-21 12:06:40 Jedi Nadiru Radena

  Już w ten weekend na poznańskim konwencie fantastyki Pyrkon odbędzie się premiera papierowej wersji "Star Wars Antologii Fanów 2010-2011". Będzie to miało miejsce w sobotę o godzinie 12:00, w budynku 14b na III piętrze. Aby podgrzać atmosferę przed sobotnią premierą poniżej prezentujemy grafikę przedstawiającą kalendarium oraz zdjęcie paczki pełnej, jeszcze świeżych, papierowych wersji Antologii.


  Chętne osoby, które chciałyby zdobyć swój własny drukowany egzemplarz Antologii Fanów mogą go wygrać w jednym z kilku specjalnie przygotowanych konkursów. Pierwszy to ostatnia odsłona antalogicznego konkursu na Star Wars Extreme, który znajdziecie w tym miejscu, drugi to konkurs przygotowany przez "Brotherhood of the Sith", trzeci konkurs trwa na facebookowym profilu "Gwiezdne Wojny" a znaleźć go można w tym miejscu.

  Przypominamy także o tym, że premiera wersji PDF odbędzie się 5 kwietnia, aby umilić sobie czas oczekiwania warto sprawdzać najnowsze wpisy na oficjalnym profilu Antologii na Facebooku, gdyż tam będą ukazywać się najświeższe informacje dotyczącego całego projektu.

  Temat na forum
  KOMENTARZE (2)

  Twórczość fanów

  Antologia Fanów 2010-2011 nadchodzi #2

  2012-03-15 11:43:58 Jedi Nadiru Radena

  Na profilu Antologii Fanów w serwisie Facebook ostatnio pojawiły się dwie nowe grafiki pochodzące z samego zbioru tekstów, artykułów i felietonów napisanych przez fanów dla fanów pod czujnym okiem Srdjana „Jedi Nadiru Radeny” Jovanovskiego. Pierwsza z nich prezentuje ramkę z działu Gry, drugi to to wygląd tylniej okładki Antologii. Obie grafiki, autorstwa Mateusza „Kelana Navarra” Gostomskiego, możecie podziwiać poniżej:


  Dla wszystkich chętnych, którzy chcieliby mieć swój własny drukowany egzemplarz Antologii Fanów przygotowano kilka konkursów. Jeden z nich można znaleźć na stronie Star Wars Extreme w tym miejscu (obecnie trwa drugi etap z pięciu zaplanowanych). Kolejny konkurs trwa na facebookowym profilu "Gwiezdne Wojny". Warto także sprawdzać najnowsze wpisy na oficjalnym profilu Antologii na Facebooku, gdyż tam będą ukazywać się najświeższe informacje dotyczącego tego projektu.

  Temat na forum
  KOMENTARZE (1)

  Twórczość fanów

  Antologia Fanów 2010-2011 nadchodzi!

  2012-03-09 19:17:10 Jedi Nadiru Radena


  W 2009 roku światło dzienne ujrzał niezwykle ciekawy projekt, który był krokiem milowym w integracji w Polskim Fandomie Gwiezdnych Wojen. Redaktorzy blisko 14 stron poświęconych szeroko pojętej tematyce Gwiezdnych Wojen (w tym redaktorzy naszego serwisu) oraz osoby mocno związane z fandomem wspólnymi siłami stworzyli ponad 140 stronnicowy zbiór najważniejszych recenzji produktów wydanych w 2009 roku, wywiadów, felietonów, relacji oraz wiele innych ciekawych tekstów. To wszystko zostało zbiorczo wydane pod szyldem „Antologii Fanów”, a całość można ściągnąć na swój dysk w tym miejscu (26,7 MB, format PDF). Dzisiaj po blisko dwóch latach „Antologia Fanów” powraca!

  Star Wars Antologia Fanów 2010-2011 to blisko stustronicowy zbiór felietonów, zestawień, recenzji, galerii, prezentacji i rozmaitych innych przejawów fanowskiej twórczości. Do jego powstania przyłożyli się zarówno pojedynczy fani, jak i redaktorzy dużych polskich portali oraz członkowie organizacji gwiezdnowojennych pod przewodnictwem Srdjana „Jedi Nadiru Radeny” Jovanovskiego. Także i tym razem redaktorzy Bastionu wnieśli olbrzymi wkład w tworzenie nowej edycji Antologii.

  Całość podzielona jest na siedem działów tematycznych takich jak:
  • Filmy i seriale
  • Gry
  • Książki
  • Komiksy
  • Fani
  • Różności
  Oprócz tekstów w środku będzie można znaleźć minikomiksy i grafiki, zarówno te licencjonowane jak i fanowskie.Każdy fan, mniej lub bardziej zaangażowany w opowieści z uniwersum George’a Lucasa, starszy i młodszy, powinien znaleźć dla siebie coś miłego.

  Przygotowana przez fanów dla fanów, Star Wars Antologia Fanów 2010-2011 będzie dostępna całkowicie za darmo w postaci pliku PDF, jednak w odróżnieniu od poprzedniej edycji z 2009 roku, będzie ją można także zdobyć w limitowanej wersji papierowej. Choć nie będzie dostępna w sprzedaży, otrzymać ją będzie można jako nagrodę w jednym z kilku organizowanych lub współorganizowanych przez autorów konkursów. Pierwszy odbędzie się podczas oficjalnej premiery Star Wars Antologii Fanów 2010-2011, która będzie miała miejsce 24 marca na poznańskim konwencie fantastyki Pyrkon 2012, na którym będzie można wygrać jeden z 5 egzemplarzy Star Wars Antologii Fanów.

  Premiera elektronicznej wersji Star Wars Antologii Fanów będzie miała miejsce półtora tygodnia później, 5 kwietnia. Tymczasem zapraszamy wszystkich do odwiedzenia oficjalnej strony Antologii na Facebooku, gdzie systematycznie będą się pojawiać kolejne zapowiedzi tego, co zobaczycie wewnątrz tego zbioru, a także informacje o wspomnianych wcześniej konkursach. Dodatkowo, wśród osób, które polubią facebookową stronę autorzy rozlosują 3 egzemplarze papierowych edycji Star Wars Antologii Fanów 2010-2011.
  KOMENTARZE (16)

  Twórczość fanów

  Stanik na fanowski biust

  2012-03-03 15:30:16 Etsy, deviantART, ...

  Zrobiło się cieplej, więc tym razem news nie o ciepłej odzieży, a czymś dokładnie odwrotnym.
  Koszulki Star Wars to jedno, ale fanki mogą pod spodem nosić jeszcze jedną „warstwę” gwiezdnowojennej odzieży – fanowski biustonosz. W ineternetowym sklepie Etsy.com oferującym rękodzieła pojawił się ostatnio push up Star Wars, dostępny w tym miejscu.  Nie jest to pierwszy fanowski projekt tego rodzaju, na podobnej do Etsy stronie – ArtFire.com można obejrzeć dwa kolejne staniki (tutaj i tutaj).  Fanki mogą również nosić staniki wykonane na potrzeby kostiumów postaci z uniwersum Star Wars, począwszy od najsławniejszego metalowego bikini, a kończąc na tym noszonym przez Darth Talon. Można też odpowiednio pomalować zwykły stanik.  Ale czasami nie potrzeba gwiezdnowojennego stanika, a jedynie odpowiednio przycięta koszulka Star Wars ;] Tak jak w przypadku pięknej modelki Nicole Whittaker, która jakiś czas temu pozowała dla podcastu ForceCast. Więcej zdjęć z tej sesji znajdziecie w tym miejscu.  O bieliźnie Star Wars donosiliśmy w przeszłości m.in.: tutaj, tutaj, tutaj i tutaj.
  KOMENTARZE (22)
  Loading..