Twórczość fanów

Boba Fett na iPada

0

Jeśli ktoś ma iPada i chciałby mieć do niego opakowanie z motywami Gwiezdno-wojennymi, to czy może być coś lepszego od hełmu Boby Fetta? Może niektórzy się nie zgodzą, ale fani tego łowcy nagród, z pewnością kupili by coś takiego.

Niestety nie jest to produkt oficjalny, a fanowski. Dostępny na Etsy za 29 USD.

Tydzień Ataku Klonów: Twórczość fanów

deviantArt, YouTube
10„Atak klonów”, jak każdy epizod Star Wars, znalazł odzwierciedlenie w twórczości fanów. Postacie i wydarzenia z tego epizodu są częstym źródłem inspiracji dla miłośników Gwiezdnych Wojen, bez względu na to jaki rodzaj twórczej działalności uprawiają.

W ramach trwającego tygodnia zaprezentowaliśmy już fanowskie plakaty do „Ataku klonów”, które fani tworzyli na długo przed tym nim pojawiły się pierwsze oficjalne postery. Możecie obejrzeć je w tym miejscu.
Dzisiaj natomiast na pierwszy ogień weźmiemy jedną z najpopularniejszych form fanowskiej ekspresji czyli wszelkiej maści fanarty. Oczywiście to zaledwie niewielki czubek góry lodowej, garść przedstawicieli fanów-artystów i ich dzieł. Dużo więcej można znaleźć chociażby na stronie deviantArt oraz w naszej galerii fanartów. Przed Wami fanarty kilku osób, które na tematykę swoich prac wybrały właśnie II Epizod. Zachęcamy do odwiedzenia ich galerii, w poszukiwaniu wielu innych ciekawych prac.www.renny08.deviantart.com


www. gallegosart-com.deviantart.com


www.roberthendrickson.deviantart.com


www.markmchaley.deviantart.com


www.deemonproductions.deviantart.com


www.rayn44.deviantart.com


www.acrosstars22.deviantart.com


www.khallion.deviantart.com


www.r4design.deviantart.com


www.alexdeb.deviantart.com


www.tristis.deviantart.com


www.thechamba.deviantart.com


www.jakjak.deviantart.com


www.bamboleo.deviantart.com


www.greensauceboy.deviantart.com


www.bencurtis.deviantart.com


www.noloter.deviantart.com


www.loweak.deviantart.com


www.otisframpton.deviantart.com


www.ramirotorreblanca.deviantart.com


Poniżej natomiast widnieje garść przykładowych prac z bastionowej galerii fanartów:

Fani tworzą oczywiście różnej maści filmiki poświęcone tej odsłonie Gwiezdnych Wojen. Niektóre z nich to fanowskie trailery. Dwa pierwsze z prezentowanych poniżej powstały na długo przed premierą samego epizodu. Być może niektórzy z fanów rozpoznają w nich filmiki oglądane ponad 10 lat temu.

Ostrzeżenie: poniższy filmik zawiera błędy merytoryczne mogące zirytować fanów.

Poniżej prezentujemy jeszcze kilka innych przykładów twórczości fanów związanej z "Atakiem klonów".


www.jvcustoms.deviantart.com


www.mirax-chan.deviantart.com


www.darthcuddle.deviantart.com

Opowiadanie „Bitwa o Geonosis” autorstwa Jedi Nadiru Radeny.


Przy okazji przypominamy również twórczość fanów prezentowaną w przeszłości i poświęconą klonom oraz Wojnom klonów.


Wszystkie atrakcje Tygodnia Ataku Klonów znajdziecie w tym miejscu.

Anatomia AT-AT

0

Pamiętacie szkielet tauntauna? Tym razem pewien brytyjski fan o pseudonimie rubyred, poszedł krok dalej. Zrobił szkielet AT-AT.Na jego stronie oczywiście można zamówić ten wzór na koszulkę. Swoją drogą bardzo pomysłowe i oryginalne.

Znaczki pocztowe z odległej galaktyki

16

Zastanawialiście się kiedyś jak wyglądałaby instytucja poczty w świecie Gwiezdnych Wojen? Ile czasu zajęłoby wysłanie kartki z Coruscant na Naboo i z jaką wiązałoby się opłatą? Takie pytania zadawał sobie Stefan van Zoggel i postanowił sam na nie odpowiedzieć. W ten sposób powstała ta wyjątkowa seria znaczków pocztowych ozdobionych motywami z różnych planet.
Sam twórca nie zamierza wprowadzać serii do sprzedaży, rozważa jedynie wypuszczenie jednej kolekcjonerskiej serii


Izolacja na kubek

0

Znów Etsy. Tym razem ktoś zrobił wełnianą izolację na kubek, w kształcie hełmu Boby Fetta. Sama taka izolacja kosztuje 22 USD, a ponieważ to Etsy można mieć pewność, że jest zrobiona przez fana z sercem. Swoją drogą wysyłka jest z Hawajów.

Swoją drogą powinno świetnie pasować do wełnianej czapki.

Adapter R2-D2

Resztki Imperium
10

Choć płyty winylowe i adaptery poniekąd kojarzą się z okresem premiery oryginalnej trylogii, wtedy płyty jeszcze królowały, dopiero powoli zaczynały wypierać je kasety, to dziś jednak ten sprzęt nie kojarzy się już z nowoczesnością. Co najwyżej z old schoolem. Niemniej jednak są fani (i DJe), którzy chętnie by sobie sprawili gwiezdno-wojenny adapter. Skoro nie można kupić, można zrobić. Oto adapter, który pewna Amerykanka imieniem Jessica przerobiła na R2-D2.


Baleriny i Gwiezdne Wojny

Etsy.com, theuniblog.evilspacerobot.com
7

Czy można łączyć Star Wars z baletem? Pomysł może się wydawać nietypowy, ale twórczym fankom to nie przeszkadza. Poniżej możecie obejrzeć dwa kostiumy do baletu, zainspirowane postaciami z Gwiezdnych Wojen: Vaderem i R2-D2. Jak podaje Wikipedia widoczne poniżej spódniczki baletowe fachowo nazywane są paczką lub tutu i dzielą się na dwa rodzaje: dłuższą paczkę romantyczną oraz krótką zwaną po prostu paczką lub tutu.
Gwiezdnowojenną paczkę romantyczną z tiulu w mrocznym vaderowskim wydaniu można zakupić za jedyne 75 $ w internetowym sklepie z rękodziełami – www.Etsy.com.Natomiast fanka cosplayu - Leeloo poszła o krok dalej i stworzyła kompletny kostium baleriny inspirowany najbardziej znanym po tej stronie Drogi Mlecznej droidem. Zdjęcia wykonał Hunter Bond i jeśli chcecie zobaczyć więcej ujęć z tej sesji, zapraszamy tutaj.

Przegląd konkursowych opowiadań

zdolni fani
7Prezentujemy dziś porcję opowiadań, które fani zgłosili do Urodzinowego konkursu literackiego. Poznaliście już laureatów oraz trzy zwycięskie teksty, które przedstawiliśmy tutaj. Natomiast dziś przedstawiamy trzy z pozostałych tekstów nadesłanych na konkurs. Przypominamy, że autorzy mieli za zadanie wkomponować w swoje prace liczbę 10.

"Dziesięć stopni piekła" - hashhana
Co działo się z siostrą Janga Fetta po śmierci rodziców?


"Zły los" - Stanisław "exsul" Plenzler
Historia dwóch braci żyjących w czasach Galaktycznej wojny domowej.


"Dawno temu, w Odległej Galaktyce" - Zielony Czarnoksiężnik
Jak żyją Jedi dziesięć tysięcy lat po Drugiej galaktycznej wojnie domowej?


Wszystkim uczestnikom jeszcze raz serdecznie dziękujemy za udział w konkursie!
Zapraszamy do lektury oraz oceniania i komentowania opowiadań. Już wkrótce kolejna porcja!

Temat na forum

Makijaż R2-D2

www.jangsara.blogspot.com
10

W przypadku niektórych kobiet makijaż kończy się na rzuceniu na twarz podkładu i pudru, pociągnięciu rzęs tuszem i użyciem błyszczyka. Ale dla wielu innych makijaż to sztuka. Finka Jangsara zajmująca się makijażem i prowadząca blog poświęcony tej tematyce postanowiła uczcić Dzień Gwiezdnych Wojen starwarsowym makeupem. Na jej powiekach zagościł R2-D2, czego efekt możecie zobaczyć poniżej.Jangsara sięga po inspiracje z filmów, książek i komiksów. Niedawno zaprezentowała serię pod tytułem Avengers Assemble!

''Saber 2: Return of the Body Wash''

YouTube
12

Zgodnie z zapowiedzią w Dniu Gwiezdnych Wojen na kanale YouTube portalu Nerdist pojawiła się kontynuacja fanfilmu „Saber”, będąca parodią reklam kosmetyków dla panów. W przeciwieństwie do fanfilmu z 2009 roku, akcja rozgrywa się nie w barze, a w łazience w prywatnej rezydencji, do której wezwane zostały bohaterki świadczące pewne usługi. W krótkometrażówce znów wystąpiły dwie panie z Team Unicorn: Clare Grant oraz Rileah Vanderbilt. Reżyserią zajął się tym razem Seth Green (prywatnie mąż Grant). Z efektami ich pracy możecie zapoznać się poniżej, a jeśli jeszcze nie widzieliście pierwszej części, to zapraszamy w to miejsce.

Jak się pisze ''Wookiee''?

YouTube
12

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku, przedstawiającego normalny dzień fanów Star Wars: praca nad fanfilmem, gwiezdnowojenne gry, cytowanie Gwiezdnych Wojen i drobne spory o istotne szczegóły. Jednym słowem normalka. No chyba, że w towarzystwie znajdzie się mniej "oświecona" osoba...
Autorem filmiku jest Corey Vidal, którego dwie produkcje mogliście oglądać już na Bastionie w przeszłości ("John Williams a cappella" oraz "May The Fourth Be With You").

Archiwum wiadomości dla działu "Twórczość fanów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.