TWÓJ KOKPIT
0

Twórczość fanów

Filcowe figurki

2013-12-28 09:21:58

Na serwisie Etsy można znaleźć czasem bardzo ciekawe rzeczy. Tym razem prezentujemy minifigurki z Gwiezdnych Wojen wykonane z filcu.

Autorem tych figurek jest Don Nguyen z Los Angeles. Te i inne dzieła można pooglądać i zakupić na stronie twórcy na Etsy.
KOMENTARZE (8)

Twórczość fanów

Tydzień KotORa: Gadżety "Fan made"

2013-12-24 12:31:51W poprzednim wpisie o gadżetach i zabawkach inspirowanych KotORem , przedstawiłem wam produkty które zostały stworzone na licencji przez profesjonalne firmy specjalizujące się w tej gałęzi przemysłu. Tym razem chciałbym jednak pokazać wam do czego są zdolni kreatywni fani w tworzeniu fanowskich perełek kolekcjonerskich.

Pewien fan używający nicku Sith_Fire30 tworzy fanowskie figurki jak i scenki rodzajowe pochodzące z różnych fantastycznych uniwersów. Wśród jego prac można znaleźć kilkanaście dzieł wzorowanych na postaciach bohaterów serii "Knights of the Old Republic". Poniżej możecie zobaczyć efekty jego pracy, a jeśli ciekawią was pozostałe prace twórcy, to odwiedźcie jego blog.Inne fanowskie produkcje:Fani również wykorzystują produktów znanych marek to tworzenia autorskich projektów. Na przykład budują Ebon Hawka z klocków LEGO lub krążownik Hammerhead.
Popularne też jest tworzenie ludzików LEGO na wzór postaci które nigdy wcześniej nie pojawiły się w oficjalnych zestawach.

KOMENTARZE (4)

Twórczość fanów

Tydzień KotORa: Cosplay'e inspirowane KotORem

2013-12-21 10:48:27Fani od zawsze pragnęli upodabniać się do postaci z filmowych epizodów. W większości przebierańcy skupiają się na postaciach najbardziej kojarzonych z filmową sagą, jednak popularne są też kostiumy oparte na bohaterach znanych tylko z Expend Universe. KotOR i jego wszelakie rozwinięcia dały nam szeroki wachlarz nowych postaci, którzy stali się celem fanowskich cosplay'ów.

Kostiumy oparte na antagonistach z obu części KotORa:


Stroje oparte na protagonistach:
Wartym osobnej adnotacji są kostiumy tworzone przez Roberta Rodgersa, którego prace oparte na różnych postaciach fantastycznych. Rodgers stworzył też trzy cosplay'e inspirowane bohaterami z serii gier KotOR. Oprócz Revana którego strój został zaakceptowany przez 501 Legion, stworzył kostiumy Dartha Nihilusa i Mandalora Ostatecznego. Ze szczegółami i materiałami wideo prezentujące stroje można zapoznać się na jego stronie MyWickedArmor.

Żeby nie było, że Polacy nie potrafią, to nasi rodzimi fani również przebierają się za bohaterów obu KotORów. Wśród nich można wymienić Przemysława "Pepcoka" Kwiatkowskiego ze strojem Dartha Nihilusa i Izabelę "Taraissu" Rutkowską-Dobosz w stroju Visas Marr, którzy zasilają Polski Garnizon 501 Legionu. Taraissu również należy do Rebel Legionu i niedawno zarejestrowała strój mistrzyni Atris, bohaterki "The Sith Lords".


KOMENTARZE (10)

Twórczość fanów

Tydzień KotORa: Fanarty

2013-12-19 21:38:09 deviantArtFani KotORa posiadający artystyczne zdolności przez dziesięć lat zdołali stworzyć pokaźną ilość wszelkiej maści fanartów. Poniżej znajdziecie przegląd prac zainspirowanych obiema częściami gry "Knights of the Old Republic". Fanarty te powstały z użyciem różnych technik oraz w różnych stylach i są zaledwie małą reprezentacją wszystkich, które można odnaleźć w sieci. Ich mnogość to kolejny dowód na to, że KotOR jest wciąż dla wielu fanów istotnym elementem Gwiezdnych Wojen, do którego lubią powracać. Na stronach wielu z poniższych artystów znajdziecie więcej starwarsowych artów, więc zachęcamy do zapoznania się z nimi.


www.Isriana.deviantart.com


www.clarkspark.deviantart.com
www.Callista1981.deviantart.com


www.AshleyKayley.deviantart.com

www.ChrisOzFulton.deviantart.comwww.kokomiko.deviantart.com


www.Grotesk-Victor.deviantart.com


www.misao-chan.deviantart.com


www.k-do2.deviantart.com


www.kyla79.deviantart.com

www.DancinFox.deviantart.com

www.Jinzali.deviantart.comwww.MinioN2.deviantart.com

www.defcombeta.deviantart.com

www.HeavyMouse.deviantart.comwww.IcedWingsArt.deviantart.com

www.Eji.deviantart.com

www.Rinter.deviantart.comwww.hattonslayden.deviantart.com

www.ElectroCereal.deviantart.com

www.XAVERIVS.deviantart.comwww.DarthFar.deviantart.com

www.TyrineCarver.deviantart.com

www.mizzillan.deviantart.comwww.kathrynlayno.deviantart.com

www.Jinzali.deviantart.comwww.Halteclayre.deviantart.com
www.hello-ground.deviantart.com
www.Zimeta.deviantart.com

www.DanaeOP.deviantart.com


Oczywiście jest to jedynie jeden z przejawów twórczości fanów inspirowanej KotORem, a więcej przykładów zaprezentujemy w kolejnych dniach tego tygodnia.

Wszystkie atrakcje tygodnia KotORa znajdziecie tutaj.
KOMENTARZE (5)

Twórczość fanów

Księżniczki Disneya i Star Wars

2013-12-13 19:02:30

Disney ma „Gwiezdne Wojny” i może z nimi zrobić wszystko, co mu się podoba. Włącznie z cross-overami. Jeden z fanów, Ralph Sevelius, podpowiada Disneyowi co można zrobić. Najlepiej wziąć księżniczki Disneya i przerobić je na „Star Wars”. Ralph właściwie już dokonał tego czynu. Poniżej kilka przykładów.Więcej grafik artysty znajdziecie na jego stronie.
KOMENTARZE (7)

Twórczość fanów

Bohemian Rapsody

2013-12-09 22:35:54

Fani często wykorzystują znane utwory, aby stworzyć ich gwiezdno-wojenne przeróbki. W ostatnim tygodniu opublikowana została przeróbka jednej z najsłynniejszych piosenek brytyjskiej grupy Queen pt. Bohemian Rapsody. Ten mający prawie 40 lat utwór doczekał się nie tylko nowej wersji słów, ale i własnego teledysku ze świata Star Wars. Całość przygotowała grupa fanów z Arizony. Zachęcamy do zobaczenia jak im to wyszło.O innych przeróbkach na podstawie utworów grupy Queen pisaliśmy już w tym miejscu.
KOMENTARZE (12)

Twórczość fanów

Wyjątkowe prace z papieru

2013-12-05 09:09:22

Quilling -technika z rodzaju papieroplastyki, (zwana też papierowym filigranem) służąca do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru.
Tako rzecze Wikipedia, mniejsza jednak o detale techniczne, zobaczcie jak wyjątkowe prace powstają tą metodą. Jeśli jesteście zainteresowani to kartki są na sprzedaż, po $200 od sztuki, można je zakupić tutaj. Dostępne są również kartki z Bohaterami komiksów, Transformerami i postaciami z gier.
KOMENTARZE (3)

Twórczość fanów

Twi’lekańskie czapki na zimę

2013-12-04 17:05:12

Nadchodzi zima, do kalendarzowej jeszcze trochę daleko, ale jak się patrzy czasem na termometr za oknem, to jednak się już ją czuje. Jest wiele sposobów na przygotowanie się do niej: można przypomnieć jak się robi bałwany AT-AT, można zrobić sobie ciepły kominek, czy w końcu skombinować budkę dla ptaków, cóż karmnik byłby lepszy, ale budka wystarczy. Natomiast pewna fanka z Florydy, niejaka Alison Berrios zajmuje się tworzeniem czapek inspirowanych sagą, a dokładniej Twi’lekami. Patrząc na to, że czapki te powstają na Florydzie, raczej ciepłe nie będą, ale i tak lepiej wyjść w takiej czapce niż z gołą głową. W dodatku można udawać Twi’leka.Czapeczki kosztują niecałe 160 PLN i można je zakupić na Etsy.
KOMENTARZE (7)

Twórczość fanów

Australijski fanfilm ''Star Wars Downunder''

2013-12-01 14:41:50 www.swdufanfilm.comWiele osób odpoczywa dziś zapewne po andrzejkowych imprezach. Fanfilm, który niedawno ukończyli fani z Australii opowiada historię planety, na której organizacja imprez została zagrożona, ponieważ złowieszczy Lord Sithów ograbił całą planetę z piwa. Nie może na to pozwolić Jedi, który właśnie powrócił po długiej przerwie do domu i miał ochotę uraczyć się %Mocą%. Jak mówią twórcy jest to "epicka historia o dobrym, złym i spragnionym" Poniżej znajdziecie zwiastun oraz pełną wersję (30 minut) fanfilmu. Jest on dostępny z angielskimi napisami, które zdecydowanie przydają się podczas oglądania. Reżyseria Michael Cox, scenariusz Bryan Meakin i Michael Cox.

Więcej informacji o projekcie znajdziecie na stronie www.swdufanfilm.com.
KOMENTARZE (7)
Loading..