TWÓJ KOKPIT
0

Twórczość fanów

Polskie plakaty do trylogii

2013-06-29 16:58:25

Plakaty „Gwiezdnych Wojen” doczekały się własnego albumu. Oczywiście nie te z prequeli, a te z klasycznej trylogii. Pewnie dlatego, że w każdym kraju powstawały własne, bardziej artystyczne, a polska szkoła plakatu miała tu dużo do powiedzenia. Niektóre z nich nadal są dość popularne. W pewien sposób do polskiej szkoły plakatu chciał nawiązać student Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, Michał Krasnopolski, który zaprojektował cały cykl plakatów filmowych w ramach swojej pracy dyplomowej. Używał przy tym ascetycznych środków, najczęściej samych kółek i kresek. Filmy, jak łatwo się domyśleć to głównie uznane i kultowe tytuły, więc nie zabrakło tam „Gwiezdnych Wojen”.Wszystkie plakaty oraz wywiad z artystą możecie znaleźć tutaj.
KOMENTARZE (13)

Twórczość fanów

Gra o klon, czy jakoś tak

2013-06-25 22:03:20

„Gra o tron” skończyła się dość mocnym finałem trzeciego sezonu. Internet zawrzał, na szczęście w tym także ta twórcza jego cześć. Jednym z efektów są tapety artysty Andrew Speara, inspirowane „Gwiezdnymi Wojnami” i dziełem HBO/George’a R.R. Martina.
Tapetki w właściwiej wielkości możecie znaleźć na stronie autora. Z pewnością dojdą tam też nowe pozycje.
KOMENTARZE (9)

Twórczość fanów

Samurai Fett

2013-06-13 18:36:09
Pokazaliśmy już kiedyś jak mógłby wyglądać Vader gdyby został samurajem. Kasis odnalazła też dalekowschodnie wcielenie Boby Fetta. Dzisiaj przedstawiamy wam kolejną wizję najbardziej znanego łowcy nagród w odległej galaktyce. Czy podoba wam się bardziej taki dziki Fett? Figurka została przygotowana przez Emmanuela Péreza del Río. Jest to ten sam artysta, który wcześniej stworzył wspomniane figurki Vadera i szturmowca. Na jego stronie możecie zobaczyć więcej ciekawych prac związanych nie tylko z Gwiezdnymi Wojnami ale także światem Marvela.


KOMENTARZE (4)

Twórczość fanów

Co chemia robi z ludźmi?

2013-06-06 16:27:37

Czasem twórczość fanów przekracza pewne granice absurdu. Właśnie takie coś stworzyli fani z ETCKT, przygotowali oni układ okresowy postaci z „Gwiezdnych Wojen”. Wygląda to tak:Ale, żeby nie było, nad dziełem się mocno napracowali. Z każdego takiego „pierwiastka” da się dużo wyczytać. Najlepiej widać to na przykładzie:Od lewej od góry mamy liczbę porządkową/atomową czy jak to się w tym przypadku nazywa, numer Epizodu w którym postać pojawiła się po raz pierwszy, inicjały aktora. Poniżej jakiś pseudoninicjał postaci, czasem jak w przypadku Vadera też inicjały drugiego aktora, no i nazwę postaci na samym dole. Swoją drogą to nie jest ich pierwszy pomysł z rozpisaniem czegoś na wzór tablicy Mendelejewa.
KOMENTARZE (8)
Loading..