TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

Wojny Klonów na DVD i Blu-ray w Polsce w lutym

2008-11-24 18:03:52 Galapagos Films

Jak dowiedzieliśmy się od firmy Galapagos Films, czyli wyłącznego dystrybutora filmów studia Warner, w lutym przyszłego roku w Polsce ukaże się na DVD i Blu-ray film "Wojny Klonów". Przypomnijmy, że film ten ukazał się w USA 11 listopada.

Oba polskie wydania będą jednopłytowe. Na wydaniu DVD prócz filmu znajdzie się komentarz reżysera (Dave Filoni), scenarzysty (Henry Gilroy), producenkti (Catherine Winder) oraz wydawcy. Wydanie Blu-ray będzie zawierało dodatkowo: reportaże zza kulis filmu, muzykę, galerie z planu, sceny dodatkowe, zwiastuny, epizody sieciowe, oraz grę – wyzwanie pamięci hologramowej.

Ponadto jeszcze pod koniec stycznia film trafi do polskich wypożyczalni DVD i Blu-ray.

Temat na forum.
KOMENTARZE (25)

Wojny Klonów

HNN: szlaki dostawcze Rodii nękane atakami piratów

2008-11-21 11:50:31 StarWars.com

Jak mieliśmy okazję kiedyś napisać oficjalna postanowiła przy okazji serialu The Clone Wars powrócić do wiadomości Holonet News. Dziś pojawiła się nowa audycja dźwiękowa, która jest fragmentem wiadomości z odległej galaktyki. Krótkie ponadminutowe nagranie informuje nas o podłych atakach piratów na szlaki dostawcze Rodii. Tym samym ten serwis informacyjny jest wprowadzeniem do dzisiejszego odcinka „Bombad Jedi”.
Audycja napisana została przez Pablo Hidalgo, który wcielił się też w droida protokolarnego, dźwiękiem zajął się David W. Collins, który nagrał też kwestie Rule Davenbay i Mowan Mowadona. Muzyka - Jesse Harlin.

Zapraszamy do wysłuchania HoloNet News.

KOMENTARZE (7)

Wojny Klonów

TCW #8 dziś w TV

2008-11-21 10:28:03 StarWars.com

Kolejny odcinek przed nami. Dziś w USA zostanie wyemitowana ósma część serialu TCW. Tytuł nowego odcinka to "Bombad Jedi".
Jar Jar Binks jest rycerzem Jedi? Tak przynajmniej sądzą separatyści kiedy komiczny bohater Gungan i C-3PO walczą aby uratować senator Amidalę od zagłady z rąk złego wicekróla Nute'a Gunrayego.

Wstęp w postaci komiksu znajduje się w tym miejscu.

Przypominamy, że serial można również oglądać online na CaroonNetwork.com w dziale „video”.

Poniżej znajduje się preview do ósmego odcinka.

The Clone Wars 1x08: Bombad Jedi – previewTemat na forum.
KOMENTARZE (20)

Wojny Klonów

TCW: twórcy opowiadają odcinkach szóstym, siódmym i ósmym

2008-11-18 19:50:04 StarWars.com

Kto już nie może doczekać się kolejnego odcinka "The Clone Wars" ten może przygotować się do kolejnego seansu czytając opowieść autorów o tym co wymyślili w konkretnym odcinku, dlaczego pokazują to tak, a nie inaczej i czy podoba im się to co robią. Już w najbliższy piątek ukaże się odcinek z Jar Jar Binksem. Jednak najpierw zacznijmy od dwóch poprzednich odcinków, których nie mogliśmy wam wcześniej napisać z powodu kłopotów technicznych.

Downfall of a Droid

W tym odcinku R2-D2 gubi się podczas burzliwej bitwy kosmicznej, a Anakin musi go szybko znaleźć, nim Separatyści odkryją tajemnice wojskowe Jedi zawarte w pamięci astrodroida.

Scenarzysta odcinka George Krstic, twórca serialu Cartoon Network "Megas XLR", mówi, że R2-D2 jest jego ulubioną postacią w Gwiezdnych Wojnach. "Artoo jest trochę jak dziecko, jest taki ciekawski i nie ma dla niego żadnych przeszkód, jest lojalny i bardzo odważny, i mimo tego, ze nie mówi po angielsku, myślę, że wszyscy dobrze go rozumieją. Wspaniałe skonstruowane odgłosy i świetnie odegrany ruch, sprawiły, że niezależnie jakim językiem mówisz i skąd jesteś, możesz doskonale poznać o co chodzi Artoo."

Krstic, urodzony w Cuyahoga Falls w stanie Ohio, a obecnie mieszkający w Los Angeles, napisał aż trzy odcinki z serialu Wojny Klonów. Mówił, że największą radością było kiedy odkrył, że niektóre z jego postaci trafią do zabawek i gier promujących serial. "Niektóre z postaci, które stworzyłem dla serialu, zostaną wydane jako figurki, dla mnie jako fana, to jest już szczyt kariery, teraz mogę umrzeć szczęśliwy, ponieważ nic lepszego nie może mnie spotkać" – żartuje Kristic.

Temat na forum.


Duel of the Droids

Z czego zrobiony jest R2-D2? Widownia przekonała się o tym w odcinku "Pojedynek droidów", w którym Anakin, Ahsoka i zastępczy droid R3 podczas misji ratunkowo-sabotażowej, dowiedzieli się, że R2-D2 jest przetrzymywany w tajnej bazie Generała Grievousa.

Scenarzysta Kevin Campbell, który wcześniej pracował nad takimi serialami jak "Cafe Myszka", czy "Przygody Jackie Chana"), dał załodze Lucasfilm Animation sporo pracy, kiedy użył niezwykle barwnego określenia "rozczłonkowany", aby opisać w jaki sposób R2-D2 zostanie w odcinku rozmontowany na stole operacyjnym. To dało ekipie produkcyjnej wielką szansę, aby zajrzeć do środka Artoo, a także mieć trochę radości na koszt reżysera Roba Colemana. "Dave (Filoni) i inni projektanci, w szczególności Killian Plunkett, opracowali co tak naprawdę znajdowało się w środku Artoo" opowiada Coleman. "On jest lepszy niż szwajcarski scyzoryk, a wszyscy przecież kochamy, że ma w sobie tyle różnych urządzeń, jednak kiedy chce się to opracować i zanimować nie jest już tak zabawnie. Pracownik Lucasfilm Animation Gary Scheppke dostał całe pudło pełne kawałków Artoo, oraz modeli, które stworzone były na prawdziwych urządzeniach i na ich podstawie złożył komputerowy model R2. Oczywiście były tam wszystkie chwytaki, które znamy z filmów, jak również te urządzenia zaprezentowane po raz pierwszy w serialu. A potem zanimowali jeszcze takie rzeczy jak podajnik groszku, czy rękawica bokserska, tylko po to, żeby zwrócić moją uwagę. To zabawni goście."

Campbell mówi, że był dumny, że dostał szansę na poszerzenie historii Artoo, a także jego możliwości, pokazując takie strony droida, których jeszcze nie było dane nam widzieć. "Kocham, że dodajemy mu jakąś historię. Odkrywamy, że kiedy Księżniczka Leia chowa plany Gwiazdy Śmierci w Artoo, to nie był pierwszy raz, kiedy ktoś mu zachował ważne informacje. Podoba mi się też to, że możemy zaprezentować emocjonalną stronę Anakina. Jedi mówią, że on się za bardzo przywiązuje, że jest gotów poświęcić wszystko, żeby odzyskać Artoo. On co prawda jest Jedi, ale jednak przywiązuje sentymentalną wartość do nieożywionych przedmiotów. Mogę to zrozumieć, ponieważ to właśnie jest prawdziwa lojalność."

Temat na forum.


Bombad Jedi

Kiedy siły Separatystów przez pomyłkę biorą Jar Jar Binksa za rycerza Jedi humor i akcja łączą się razem w nadchodzącym odcinku The Clone Wars. Nasz komiczny gungański bohater razem z C-3PO usiłują uratować Padmé Amidalę przed zagładą z rąk złego wicekróla Nute'a Gunray.

Reżyser Jesse Yeh mówi, że wyolbrzymione zwyczaje i wygląd Jar Jara, sprawiają, że pasuje on idealnie do animowanej formy Wojen Klonów. "Wygląd Jar Jara, jego miny i osobowość pozwalają nam zanimować go w tak przesadzony sposób, że wspaniale wyróżnia się pośród innych humanoidalnych postaci. Dla mnie to postać niemal prosto z klasycznych kreskówek Disneya, albo Braci Warner. On nie zawsze wie gdzie się znajduje, jest niezdarny, wydaje się mieć niezwykły talent do robienia błędów, które naprawdę mają konsekwencje – czasem pozytywne, czasem fatalne. Myślę, że łatwo jest być przyciągniętym przez jego niewinną, niemal dziecięcą, naiwną stronę. Jar Jar jest jak przyjaciel, który dobrze chce, taki, którego nie chcesz mieć przy sobie, kiedy to sprawa życia lub śmierci, ale kiedy już wykaraskasz się z problemów z pewnością chętnie zaprosisz go na przyjęcie". Yeh reżyseruje akcję i komedię równie chętnie, ale mówi, że inspirację w codziennym życiu łatwiej znaleźć jest dla tej drugiej. "Jeśli zwrócisz trochę więcej uwagi na ludzi wokół ciebie zauważysz, że każdy ma swoją zabawną stronę, niezależnie od tego jaką osobą wydaje się być. Tak naprawdę wrzuciłem do tego odcinka dużo „codziennych” gagów, a niektóre reakcje Jar Jara są prawdziwymi przemyśleniami ludzi, których znam. Ale oczywiście nie powiem wam o kim mówię."

Scenarzysta Kevin Rubio, twórca komiksów o Tagu i Binku, oraz fanfilmu "Troops", mówi, że miał dużo radości tworząc pierwszy odcinek w serialu, który opiera się na humorze i uważa Jar Jara, za idealną postać do stworzenia takiego odcinka. "Chciałem znaleźć równowagę pomiędzy śmieszną stroną Jar Jara i jego heroicznością. On jest jak ryba wyjęta z wody, i tak, bywa czasem głupawy, ale czasami jego działania przynoszą niezły skutek. Jest takie wyrażenie, które dobrze opisuje chyba każdy odcinek, który widziałem i które wpłynęło na mnie przy pisaniu tego odcinka. Pojawia się w prologu oryginalnej adaptacji książkowej Gwiezdnych wojen: „Znaleźli się w niewłaściwym miejscu, o niewłaściwym czasie. Oczywiście zostali bohaterami.” To chyba doskonale opisuje Jar Jara"

Temat na forum.
KOMENTARZE (17)

Wojny Klonów

TCW #7 dziś w TV

2008-11-14 09:47:48 StarWars.com

Kolejny piątek i kolejna część serialu TCW. Przed nami siódmy odcinek pt. „Duel of the Droids”.
Anakin musi odnaleźć swego wiernego towarzysza R2-D2 i zniszczyc sekretną bazę generała Grievousa.

Wstęp w postaci komiksu znajduje się w tym miejscu.

Przypominamy, że serial można również oglądać online na CaroonNetwork.com w dziale „video”.

Poniżej znajduje się preview do szóstego odcinka.

The Clone Wars 1x07: Duel of the Droids – previewTemat na forum.
KOMENTARZE (31)

Wojny Klonów

Spis odcinków pierwszego sezonu TCW

2008-11-13 22:26:48 Club Jade

11 listopada, w nasze Święto Niepodległości, miała miejsce premiera pilota kinowego „The Clone Wars” na DVD i Blu-Ray w Stanach Zjednoczonych. O tym wydaniu pisaliśmy dość szeroko w tym newsie. Nadal jednak nie wiemy, kiedy „Wojny Klonów” w wersji płytowej zawitają do naszego kraju. Obecnie jedynym pewnikiem jest to, że polskie wydanie będzie zawierało zarówno dubbing jak i napisy.

Najważniejsze jednak, że na filmowym DVD pojawił się oficjalny spis odcinków pierwszego sezonu „The Clone Wars”. Ma on zawierać 22 odcinki i zakończyć się trylogią Ryloth. Dokładny spis prezentuje się następująco:

 • 1x01: Ambush
 • 1x02: Rising Malevolence
 • 1x03: Shadow of Malevolence
 • 1x04: Destroy Malevolence
 • 1x05: Rookies
 • 1x06: Downfall of a Droid
 • 1x07: Duel of the Droids
 • 1x08: Bombad Jedi
 • 1x09: Cloak of Darkness
 • 1x10: Lair of Grievous
 • 1x11: Dooku Captured
 • 1x12: The Gungan General
 • 1x13: Jedi Crash
 • 1x14: Defenders of Peace
 • 1x15: Trespass
 • 1x16: Hidden Enemy
 • 1x17: Blue Shadow Virus
 • 1x18: Mystery of a Thousand Moons
 • 1x19: Hostage Crisis
 • 1x20: Storm Over Ryloth
 • 1x21: Innocents of Ryloth
 • 1x22: Liberty on Ryloth

Bastionowy spis odcinków z opisami i ciekawostkami znajdziecie tutaj.
KOMENTARZE (23)

Wojny Klonów

TCW #6 dziś w TV

2008-11-07 09:52:10 StarWars.com

W związku z przerwą spowodowaną Halloween na kolejny odcinek serialu TWC fani musieli czekać dwa tygodnie. Dziś jednak ponownie będzie można zasiąść przed telewizorem, aby obejrzeć szósty odcinek pt. „Downfall of the Droid”.
W najnowszym odcinku R2-D2 zaginie w akcji, a zadaniem Anakina będzie odnalezienie swego blaszanego towarzysza.

Wstęp w postaci komiksu znajduje się w tym miejscu.

Przypominamy, że serial można również oglądać online na CartoonNetwork.com w dziale „video”.

Poniżej znajduje się preview do szóstego odcinka.

The Clone Wars 1x06: Downfall of the Droid – previewTemat na forum.
KOMENTARZE (29)
Loading..