TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

''The Clone Wars'' w TVP1! - UPDATE

2008-12-30 17:02:35 wszystkie programy telewizyjne

Doniesienia o kolejnych burzliwych zmianach politycznych w TVP przysłaniają jeszcze ciekawsze informacje. Czujni fani na naszym forum wypatrzyli, że w kilku programach telewizyjnych, między innymi od niedawna na stronie telemagazyn.pl, na 4 stycznia o godzinie 9:25 jest zapisany program "Młoda godzina: Gwiezdne wojny: Wojny klonów (1) - serial animowany, USA 2008". Z jednej strony nie jest to nieprawdopodobne, bo według listy oficjalnej strony StarWars.com za emisję serialu na świecie nie odpowiadają lokalne oddziały kanału Cartoon Network, a inne stacje telewizyjne, na przykład w Niemczech jest to kanał ProSieben, a w Wielkiej Brytanii stacja Sky Movies. Cała lista znajduje w tym miejscu.
Ponadto należy pamiętać, że Telewizja Polska już od jesieni zajmowała się emisją filmów z serii Star Wars, jednak, było to na telewizyjnej dwójce, a nie jedynce. Poza tym według wielu pozostałych magazynów telewizyjnych, w programie na ten czas zapisany jest kolejny odcinek serialu "Hannah Montana". Odpowiedź na to pytanie przyniósł dział ds. Kontaktów z Widzami Telewizji Polskiej, który w krótkim liście do redakcji odpowiedział, że według ich zapowiedzi 4 stycznia wyemitowany będzie serial "Młoda godzina – Hannah Montana", a nie "Wojny klonów".

Jednakże problem pozostaje, ponieważ w telegazecie TVP1 wciąż na liście znajduje się tytuł "Gwiezdne wojny", a w pewnych programach telewizyjnych znaleźć można nawet tytuł odcinka: "Ambush".

Na zakończenie warto zauważyć, że skądś te plotki o tak szybkiej emisji serialu "The Clone Wars" muszą się brać. W tej sprawie obiecujemy trzymać rękę na pulsie.


UPDATE (Burzol - 31/12/2008 12:30)

Dzielni fani donoszą w komentarzach o kolejnych źródłach podających różne informacje na temat niedzielnego seansu, teraz jednak przyszła nowa odpowiedź znów od działu ds. Kontaktów z Widzami Telewizji Polskiej. Najnowsze doniesienia z tamtejszej redakcji wskazują, że w najbliższą niedzielę 4 stycznia o godzinie 9:20, na kanale TVP1, zostanie wyemitowany pierwszy odcinek serialu „Gwiezdne wojny: Wojny klonów”. Serial emitowany będzie w ramach cyklu „Młoda godzina”.

Drobnym problemem może być drobna różnica czasu w różnych wersjach, ale najważniejsze się chyba nie zmieni: w niedzielę rano obejrzymy "The Clone Wars" w TVP.

Temat na forum.
KOMENTARZE (162)

Wojny Klonów

Wojny Klonów na DVD i Blu-ray w Polsce – szczegóły

2008-12-21 22:35:14 Galapagos Films

Pojawiły się okładki i szczegółowe informacje na temat polskiego wydania DVD i Blu-ray filmu "Gwiezdne Wojny: Wojny Klonów". Oba wydania będą jednopłytowe, z dodatków: na DVD będą tylko komentarze twórców, zaś posiadacze odtwarzaczy Blu-ray będą mogli się też cieszyć dokumentami: „Wojny Klonów - nieopowiedziane historie”, „Głosy Gwiezdnych Wojen”, „Nowa muzyka”, a także galeriami konceptów i szkiców produkcyjnych. Płyty wydaje firma Galapagos, widzowie będą więc mogli się cieszyć szerokim wachlarzem wersji językowych, oraz dubbingiem polskim w jakości Dolby Digital EX 5.1.

Oto opis filmu nadesłany przez dystrybutora: W odległej galaktyce... saga Gwiezdnych Wojen trwa dalej po raz pierwszy w animowanym filmie prosto ze studia Lucasfilm Animation! Oprócz swoich ulubionych bohaterów zobaczycie też całkiem nowych, a Gwiezdne Wojny zachwycą Was jak nigdy wcześniej. Gdy Wojny Klonów ogarniają całą galaktykę, Anakin Skywalker i jego nowy padawański uczeń, Ahsoka Tano, wyruszają w niebezpieczną misję, aby uratować porwanego syna pana zbrodni Jabby the Hutta. Renegat Hrabia Dooku chce za wszelką cenę im przeszkodzić i z pomocą swojej zabójczyni Asajją Ventressą sprawia, że będzie to misja ze śmiertelnymi konsekwencjami. W międzyczasie na linii frontu Obi-Wan Kenobi i Mistrz Yoda prowadzą ogromną armię klonów w odważnej próbie pokonania armii droidów i oparcia się sile ciemnej strony. Miecze świetlne w pogotowiu! Nowa era przygody już czeka!


Wersje językowe filmu: rosyjska, polska, angielska
Dźwięk wersji oryginalnej filmu: Dolby Digital EX 5.1
Dźwięk polskiej wersji dubbingowej: Dolby Digital EX 5.1
Napisy: łotewskie, ukraińskie, rosyjskie, polskie, litewskie, estońskie
Wersja dla niesłyszących: Angielska
Dodatki: komentarze twórców filmu
Format obrazu: 2.35:1 /Szerokoekranowy (16:9)/ LetterboxWersje językowe filmu: węgierska, portugalska, włoska, hebrajska, turecka, tajska, rosyjska, polska, angielska
Dźwięk wersji oryginalnej filmu: Dolby Digital EX 5.1
Dźwięk polskiej wersji dubbingowej: Dolby Digital EX 5.1
Napisy: łotewskie, ukraińskie, rosyjskie, polskie, litewskie, estońskie
Wersja dla niesłyszących: Angielska
Dodatki: komentarze twórców filmu Wojny Klonów - nieopowiedziane historie, Głosy Gwiezdnych Wojen, Nowa muzyka, Galeria konceptów i szkiców produkcyjnych, Epizody sieciowe
Format obrazu:2.40:1 /Szerokoekranowy (16:9)/ Letterbox


Oba wydania ukażą się w polskich sklepach 6 lutego 2009. Nie wykluczone, że ta premiera będzie w jakimś stopniu łączyć się z potencjalną polską premierą telewizyjną serialu "The Clone Wars", wszak wtedy właśnie zaczyna się nowy sezon telewizyjny.

Przypominamy, że o serialu jak i filmie dyskutować można na forum.
KOMENTARZE (27)

Wojny Klonów

TCW – kolejny odcinek dopiero w przyszłym roku

2008-12-15 18:34:55 StarWars.com

Po zeszłotygodniowym odcinku "Lair of Grievous" w serialu The Clone Wars przyszedł czas na przerwę świąteczną. Kolejny odcinek pod frapującym tytułem "Dooku Captured" zostanie wyemitowany 2 stycznia 2009. W tym odcinku Anakin i Obi-Wan podczas poszukiwania Hrabiego Dooku odkrywają, że został on już porwany przez gwiezdnych piratów pod przywództwem kapitana Hondo Ohnaka. Zapowiedź filmową tego odcinka można ujrzeć tutaj.

Przy okazji tego, że dowiedzieliśmy się jaki będzie następny odcinek, dowiedzieliśmy się też, że lista odcinków zamieszczona na wydaniu DVD filmu TCW jest prawdziwa, a obejrzeć ją możecie w tym miejscu.

Z kolei w broszurce SCI Fi Preview znalazła się zapowiedź dwóch kolejnych odcinków serialu: "Jedi Crash" i "Defenders of Peace", które ukażą się odpowiednio 16 i 23 stycznia. Okazuje się, że po raz kolejny Gwiezdne Wojny połączą się ze Star Trekiem, ponieważ George Takei, znany ze swej roli jako Hikaru Sulu w pierwszym serialu Star Trek, użyczy swego głosu do roli neimoidańskiego generała Lok Durda. Spoiler: Niecny generał tworzy broń o sile rażenia ziemskich bomb atomowych, która niszczy całe życie, ale pozostawia działające droidy bojowe armii Separatystów. Anakin i Ahsoka lądują na trawiastej planecie Maridun, na której żyje pokojowo nastawiona rasa Lurmenów, którzy nie chcą stawać po żadnej ze stron wojny i odmawiają schronienia Jedi, którzy uciekają przed nadciągającymi siłami Separatystów, pomimo tego, że generał Durd planuje przetestować swoją nową broń na ich rodzimej planecie. Koniec spoilera. Pisemko cytuje też Dave’a Filoniego, który mówi, że "te dwa odcinki podnoszą bardzo ciekawe pytanie, czy Jedi wciąż mogą być uważani za strażników pokoju, odkąd stali się żołnierzami podczas wojny?"
Pozostaje doczekać nam do końca roku, aby poznać odpowiedź na to pytanie.

Przypominamy, że o serialu można burzliwe podyskutować na forum.
KOMENTARZE (11)

Wojny Klonów

HNN: kryzys nadchodzi do odległej galaktyki

2008-12-13 00:57:23 StarWars.com

Pojawił się nowe szokujące wiadomości z Holonetu. Dotąd Gwiezdne Wojny były ucieczką od rzeczywistości, ale im bardziej rozwijają się Wojny Klonów, tym trudniej Republice utrzymać jest stabilność finansową. Kryzys światowy zamienia się w intergalaktyczny. O problemach finansowych Republiki opowie Rule Davenbay.
Napisaną przez Pablo Hidalgo historyjkę przedstawił edytor dźwięku David W. Collins, zaś w Mas Ameddę wcielił się sam Steve Sansweet. W tle muzyka Jesse Harlina. Zapraszamy do wysłuchania HoloNet News.

Zapraszamy do wysłuchania HoloNet News.Na koniec jeszcze ciekawostka: Spencer Brinkerhoff III, artysta związany z Lucasfilm, stworzył do poprzedniej edycji HNN animację, dzięki czemu teraz możemy również obejrzeć szokującą wiadomość o atakach piratów na Rodię:KOMENTARZE (5)

Wojny Klonów

TCW #10 dziś w TV

2008-12-12 10:50:31 StarWars.com

Dzisiejszego wieczoru swoją premierę będzie maił kolejny odcinek serialu The Clone Wars. Dziesiąty odcinek nosi tytuł "Lair of Grievous".
Generał Grievous musi dowieść swej wartości separatystom, kiedy hrabia Dooku doprowadza mistrza Jedi Kita Fisto i jego byłego padawana, Mon Calamari Jedi Nahdar Vebb do kryjówki Grievousa.

Wypowiedź twórców serialu na temat nowego odcinka znajdziecie w tym miejscu. Natomiast komiks będący wstępem do nowego odcinka znajduje się tutaj.

Przypominamy, że serial można również oglądać online na CaroonNetwork.com w dziale „video”.

Poniżej znajduje się preview do dziesiątej części.

The Clone Wars 1x10: Lair of Grievous – previewTemat na forum.
KOMENTARZE (10)

Wojny Klonów

Twórcy o dziesiątym odcinku TCW - Lair of Grievous

2008-12-09 14:19:33 StarWars.com

Jeśli ktoś już nie może doczekać się kolejnego odcinka "The Clone Wars" może przygotować się do seansu czytając opowieść autorów o tym co wymyślili w konkretnym odcinku, dlaczego pokazują to tak, a nie inaczej i czy podoba im się to co robią. W najbliższy piątek ukaże się odcinek, w którym swój serialowy debiut będzie miał Kit Fisto, słynny uśmiechnięty rycerz Jedi. Scenariusz odcinka napisał Henry Gilroy, a reżyserią zajął się japoński twórca anime - Atsushi Takeuchi, który wypowiadał się już o tym odcinku na Celebration Japan. Pisaliśmy o tym w tym miejscu.

Lair of Grievous

W tym odcinku Generał Grievous musi udowodnić swoją wartość dla Separatystów gdy Hrabia Dooku zwabia Mistrza Jedi Kita Fisto i jego byłego mon calamariańskiego padawana Nahdara Vebba do podstępnej kryjówki generała.

Scenarzysta odcinka Henry Gilroy opowiadał, że zawsze był zaintrygowany pomysłem pokazywania gdzie mieszka zło, a ta historia o próbie odkupienia Generała Grievousa dawała świetną okazję, aby skorzystać z tej koncepcji. "Wróciłem do starych seriali z lat trzydziestych, żeby pooglądać straszne stare miejsca, które były tworzona dla łajdaków. To były stare domy pełne pułapek i potworów, domy z obrazami które mają dziury na oczy, aby można było przez nie szpiegować. To duża radość aby stworzyć taki dom dla czarnego charakteru, żeby zrobić takie miejsce, w którym nawet bohater nie chce przebywać. To świetny układ, ponieważ kiedy Jedi przybywają, oczekują znaleźć Nute Gunraya, nie mają pojęcia, że są w niebezpiecznej kryjówce Grievousa. Potem, kiedy zdają sobie z tego sprawę nie mogą już uciec, wtedy zaczyna się po prostu walka o przetrwanie."

Odcinek ten jest też wspaniałą okazją to zaprezentowania nowej postaci w serialu: Kita Fisto, popularnego Mistrza Jedi, który pojawił się wcześniej w "Ataku klonów" i "Zemście Sithów". Tak inni Jedi, jego postać dotąd sprowadzała się tylko do tła w filmie, ale teraz poznamy go lepiej dzięki animacji The Clone Wars. "Kit nie jest jednym z najpoważniejszych Jedi" - opowiada Gilroy. "On bywa często wesoły. Wpasowując go w okropną sytuację, w której musi walczyć o życie, dostajemy lepszą przygodę, ponieważ on zawsze ma tendencję do pozytywnego patrzenia na świat, do humorystycznej strony życia. Strach się go nie trzyma.

"Kit jest wspaniały do tego odcinka" - mówi Dave Filoni główny reżyser serialu. "Fisto ma świetny pojedynek z Grievousem, który jest wspaniale wyreżyserowany przez Atsushi Takeuchi. Mieliśmy sporo trudności przy wyborze głosu dla Kita Fisto, ale kiedy zapadła decyzja, że ma mieć odrobinę jamajskiego akcentu, Phil LaMarr sprawił się do tej roli doskonale."

Temat na forum.
KOMENTARZE (7)

Wojny Klonów

TCW #9 dziś w TV

2008-12-05 12:15:58 StarWars.com

Po dwóch tygodniach przerwy czas na kolejny odcinek serialu The Clone Wars. Dzisiejszego wieczoru w USA zostanie wyemitowana dziewiąta część zatytułowana "Cloak of Darkness".
Ashoka i mistrzyni Jedi Luminara eskortują schwytanego wicekróla Nute'a Gunraya na proces nieświadome, że hrabia Dooku wysłał swoją zabójczą uczennicę Asajj Ventress z misją uwolniła więźnia i wyeliminowania Jedi .

Wypowiedź twórców serialu na temat nowego odcinka znajdziecie w tym miejscu.

Przypominamy, że serial można również oglądać online na CaroonNetwork.com w dziale „video”.

Poniżej znajduje się preview do dziewiątej części.

The Clone Wars 1x09: Cloak of Darkness – previewTemat na forum.
KOMENTARZE (7)

Wojny Klonów

TCW: twórcy opowiadają o odcinku 9

2008-12-02 20:49:50 StarWars.com

Jeśli ktoś już nie może doczekać się kolejnego odcinka "The Clone Wars" może przygotować się do kolejnego seansu czytając opowieść autorów o tym co wymyślili w konkretnym odcinku, dlaczego pokazują to tak, a nie inaczej i czy podoba im się to co robią. Już w najbliższy piątek ukaże się odcinek, którego głównymi bohaterkami będą: Luminara Unduli, Ahsoka Tano i Asajj Ventress.

Cloak of Darkness

Po przekazaniu schwytanego Nute'a Gunraya kapitanowi Argyusowi i jego Senackim Komandosom, Luminara Unduli i Ahsoka Tano muszą udaremnić separatycki atak prowadzony przez Asajj Ventress.

Główny reżyser Dave Filoni, który zajął się również reżyserią odcinka "Cloak of Darkness", razem z głównym scenarzystą Henry'm Giloryem sporo namęczyli się, żeby w pierwszym sezonie serialu zaprezentować szeroką gamę różnych bohaterów. Kiedy zaczęli myśleć o postaciach kobiecych, zarówno tych dobrych jak i złych, od razu zgodnie stwierdzili , że najlepszym scenarzystą do opisania kobiecej historii SW będzie Paul Dini.

Praca Paula Dini w animacji oraz komiksach przyniosły mu wielu miłośników jego twórczości, ponadto jest on pamiętany ze stworzenia kilku oszałamiających postaci kobiecych. Dini, który obecnie oddalił się od animacji zajmując się redagowaniem historii serialu "Lost", powiedział, że bez wahania podjął się zadania wyznaczonego mu przez Lucasfilm Animation. "Interesujące było wziąć Ahsokę, która zawsze działa według własnych reguł, i przenieść ją pod kuratelę bardziej doświadczonej Jedi. Ona nie może zachowywać się przy Luminarze, tak jak zachowywała się przy Anakinie i Obi-Wanie. To nie chodzi tylko o różnicę płci, chodzi też o różnice metod. Luminara zawsze ściśle trzyma się regulaminu, więc oczekuje od padawanki, że zawsze będzie przestrzegać zasad. Podczas gdy Ahsoka chwyta za miecz świetlny i biegnie w stronę bitwy, Luminara chce poczekać chwilę i ocenić sytuację wczuwając się w potęgę Mocy. Wystarczy do tego dorzucić jeszcze Ventress i powstaje z tego bardzo interesującą mieszankę wybuchową."

Z kolei Filoni mówi, że galaktyka Gwiezdnych Wojen jest wypełniona wieloma kobiecymi postaciami, które przykuwają uwagę, ale większość z nich nie miało dużej poważnej roli...dotąd. "Ten serial dał nam możliwość korzystania z tych postaci w dużo większej ilości. W tym odcinku skupiamy się na tym w jaki sposób Luminara, Jedi starej szkoły, będzie współpracować z młodą padawanką taką jak Ahsoka. Ustawiając je razem daje możliwość ukazania kontrastu między dwoma zupełnie różnymi charakterami. "

Paul Dini mówi, że zarówno w komiksach, jak i w animowanych serialach akcji, zdecydowana przewaga bohaterów męskich zapewnia spore wyzwanie, aby stworzyć dla nich kobiece towarzystwo, które dorównywałoby złożoności i motywacjami. "Bardzo często kobiece postacie – a w szczególności bohaterki negatywne – stają się bardzo proste, jednowymiarowe. Dostają one jedynie czasem możliwość ponownego krótkiego pojawienia się, albo sprowadzane są do bardzo stereotypowych ról. Ja chciałbym wiedzieć co nimi kieruje, to jest dopiero interesujące. Jeśli możesz w takiej postaci odnaleźć ten ludzki moment, to dodajesz tej postaci bardzo ludzki element motywacji, wtedy postać staje się wiarygodniejsza i – nawet jeśli jest to czarny charakter – można zacząć jej współczuć." Dini dodaje jednak, że widzowie nie zaczną czuć sympatii do Ventress i to nie dlatego, że brak jej wyraźnej motywacji. "Ventress ma dziką potrzebę, żeby dowieść swojej wartości. Ona naprawdę chce zostać kolejnym Lordem Sithów i zrobi wszystko, żeby to osiągnąć. Jest najbardziej bezwzględna, przebiegła i bezlitosna, ze wszystkich bohaterów serialu. Czysty gniew, który w niej jest, robi z niej nieobliczalną postać, kiedy go uwolni staje się berserkiem. Kiedy walczy jest jak wąż, jest niemal jak dzikie stworzenie. Jeśli nauczy się kontrolować swój gniew może wygrać, ale ona zawsze poddaje się tej sile, która tym samym staje się przeszkodą, jej słabością."

Temat na forum.
KOMENTARZE (14)

Loading..