TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

Nowa postać w "The Clone Wars"

2009-10-31 17:12:28 Msnbc

Na stronie Msnbc ukazał się filmik potwierdzający niedawne plotki dotyczące nowej postaci w serialu, Barrissy Offee. Wypowiedź Dave’a Filoniego możecie obejrzeć pod tym linkiem lub poniżej.

Reżyser porównuje Barrissę do innych znanych nam postaci, jak Plo Koona czy Kita Fisto, które rozwinęły się dopiero w serialu. Podkreśla jej pokorę oraz oddanie swojej Mistrzyni, Luminarze Unduli. Filoni zapowiedział również, że Offee pojawi się w więcej niż jednym odcinku.


KOMENTARZE (25)

Wojny Klonów

Zdjęcia wydania pierwszego sezonu

2009-10-28 20:28:00

Na oficjalnej pojawiły się zdjęcia prezentujące dwa wydania pierwszego sezonu Wojen Klonów (na DVD i na BD). W USA ukaże się to 3 listopada. Wydanie będzie zawierać pełny sezon (22 odcinki) w zbiorczym pudełku. Każdy z odcinków będzie wzbogacony o film dokumentujący jego powstawanie. Siedem odcinków zobaczymy w wersji reżyserskiej. Dodatkowo na wydaniu Blu-Ray zobaczymy archiwa Świątyn iJedi - czyli testowe zdjęcia, koncepty, modele 3D i inne dodatki do każdego z epizodów. To oczywiście nie wszystko. Do obu wydań dołożono 64-stronicową książeczkę opisującą powstawanie serialu.

Wydanie DVD:Wydanie BD:


KOMENTARZE (0)

Wojny Klonów

Ahsoka nie zginie w serialu - felieton

2009-10-28 16:46:22 Kasis

Czego by nie mówić o serialu "Wojny Klonów" z pewnością jego najbardziej kontrowersyjnym elementem jest główna bohaterka, zupełnie nowa postać w świecie SW, krnąbrna padawanka rasy togrutańskiej: Ahsoka Tano.
Z kolei największą tajemnicą "The Clone Wars" jest ostateczne zakończenie serialu, w którym najprawdopodobniej dowiemy się co takiego stało się z Ahsoką, że nie ma jej w życiu Anakina Skywalkera pod koniec Wojen klonów, czyli w "Zemście Sithów". Nad tym problemem fani zastanawiają się na naszym forum, w tym temacie. Zainspirowana ich przemyśleniami Kasis spisała swój pogląd w tej kwestii w krótkim felietonie, który można przeczytać w linku poniżej:

Ahsoka nie zginie w ''The Clone Wars''

Temat na forum
KOMENTARZE (46)

Wojny Klonów

Premiera ''Wojen Klonów'' na DVD opóźniona

2009-10-27 15:31:53 emperator na forum

Jakiś niezwykły pech dręczy wydanie na DVD serialu "Wojen Klonów" w Polsce: najpierw pierwsza płyta z serialem, czyli pierwsze pięć odcinków, miało się pojawić w sklepach pod koniec sierpnia, potem premiera została przesunięta na 23 października o czym informowaliśmy w tym miejscu.

Teraz okazuje się, że "Wojny Klonów" na DVD zostaną wydane w naszym kraju jeszcze później, bo dopiero w przyszłym roku, najprawdopodobniej w okolicach marca 2010. Polski dystrybutor TCW, czyli Galapagos tłumaczy, że ta decyzja leży w całości po stronie Lucasfilmu, który postanowił opóźnić premiery tego serialu na nośnikach kin domowych niemal na całym świecie.

Wiadomość ta może dziwić, biorąc pod uwagę, że pełne wydanie pierwszego sezonu "The Clone Wars" na DVD i Blu-ray, którego szczegółową specyfikację można poznać tutaj, pojawi się w USA 3 listopada, a do Europy zachodniej - Wielkiej Brytanii, Francji, czy Niemiec, powinno trafić już w połowie listopada.

Wciąż brak wiadomości na temat ewentualnego polskiego wydania "Wojen Klonów" na Blu-ray.

Temat na forum
KOMENTARZE (20)

Wojny Klonów

Wywiad z Cary'm Silverem

2009-10-25 22:11:50 StarWars.com

Jakiś czas temu na Oficjalnej ukazał się wywiad z Cary’m Silverem, nowym producentem „The Clone Wars”. O tym, jak wygląda produkcja serialu i współpraca Silvera z innymi twórcami, możecie przeczytać poniżej. Wywiad w języku angielskim dostępny jest tutaj.

Rozmowę przeprowadził Pete Vilmur.

W którym momencie dołączyłeś do ekipy producentów „The Clone Wars”?

Dołączyłem do niej w chwili, gdy mieliśmy za sobą około trzech czwartych sezonu pierwszego. Najważniejszą sprawą było dla mnie znalezienie sposobu na to, by dostarczyć gotowe odcinki dla Cartoon Network, skończyć produkcję pozostałych, i wziąć się za sezon drugi. Przez cały ten czas starałem się nauczyć zasad działania nowego systemu produkcyjnego i kanałów przepływu informacji; chciałem poznać nową firmę i setki pracowników ze wszystkich działów pracujących nad „The Clone Wars”. Możecie sobie wyobrażać, że to całkiem wymagające zadanie, ale nie mogę nawet opisać jak wielki to dla mnie zaszczyt, być na tym stanowisku. Zdaję sobie w pełni sprawę, że jest to niezwykła możliwość współpracy z niezwykłymi ludźmi, w niezwykłej firmie, nad niezwykłym projektem. Staram się, by to wszystko wpływało na moje codzienne poczynania.

Czy jest coś, co różni ten proces produkcyjny od tych, nad którymi pracowałeś w przeszłości?

Różni się praktycznie wszystko. Po pierwsze, sam fakt pracowania z George’m Lucasem jest tym, co wyróżnia pracę nad tą produkcją od całej reszty. Ale na wiele sposobów to przedsięwzięcie bardzo się odcina od tych, z którymi miałem do czynienia, i to nie tylko z powodu tego, co robię, ale też ze względu na kreatywne aspiracje serialu. George wznosi na nowy poziom fabułę, styl animacji i kierownictwo artystyczne w sposób, który przypomina bardziej film fabularny – na przykład „Gwiezdne wojny”. Czujemy się tak, jakbyśmy tworzyli mini film na każdy weekend.

Jest także więcej specyficznych aspektów systemu produkcyjnego, których inne serialne telewizyjne nie biorą nawet pod uwagę lub nie mogą sobie pozwolić na korzystanie z nich – jak na przykład oprogramowania, które zaprojektowaliśmy i którego używamy w ramach procesu. Tworzenie „Gwiezdnych wojen” dla George’a Lucasa wymaga pewnego poziomu spójności w ekipie i ustalania nowych granic kreatywności oraz każdej części produkcji. Kolejna rzecz, która odróżnia serial, to utalentowanie i oddanie załogi – poczynając od naszego głównego reżysera, Dave’a Filoniego, poprzez reżyserów kolejnych odcinków, aż na ludziach z ekip artystycznych i produkcyjnych kończąc. Naprawdę nie ma bardziej utalentowanej i oddanej grupy ludzi od tej, która tworzy ten serial.

Rozumiem, że produkcja „Wojen klonów” idzie dość szybko – czy musiałeś bardzo ciężko pracować, gdy zacząłeś?

Oczywiście – ale nawet i to zdaje się być niedomówieniem. Czułem się tak, jakbym chwycił się pędzącego po torach pociągu i musiał przejść na przedni wagon, by zorientować się dokąd zmierzam, i jak mam poprowadzić ten pociąg w nowym i całkiem innym kierunku.

Czy możesz opisać swoją współpracę z George’m Lucasem i Dave’m Filonim?

Czuję, że moim zadaniem jest pomoc w znajdowaniu każdego możliwego sposobu, by powołać do życia wizję kreowaną przez George‘a, oraz codziennie ją realizować wraz z Dave’m. Z George’m to wszystko skupia się bardziej na większych sprawach, jak na przykład problemach dotyczących serialu i technologii, jak również jego pomysłach dotyczących „Wojen klonów” i ich produkcji w następnych latach.

Jeżeli chodzi o moją współpracę z Dave’m, skupia się ona raczej na sprawach przyziemnych, takich jak radzenie sobie ze specyficznymi problemami, wyrastającymi podczas tworzenia serialu tej skali i złożoności. Dave ma niesamowitą wiedzę o świecie „Gwiezdnych wojen”, posiada też specyficzną wrażliwość na opowieści George’a. Jest absolutnie niezbędny w procesie realizacji wizji Lucasa.

Jak opisałbyś różnice między pierwszym i drugim sezonem „Wojen klonów“ – różnice między animacją, postaciami, historią? Czy możesz dać nam wskazówki czego możemy się spodziewać po sezonie trzecim?

Myślę, że to zależy z której strony się na to spojrzy. Sezon pierwszy był przełomową próbą wprowadzenia „Gwiezdnych wojen” w realia seriali telewizyjnych. Był monumentalnym osiągnięciem, nie tylko z powodu jakości, jaką osiągnął, lecz także z powodu faktu, iż zdobył uznanie. W sezonie drugim wszystko jest po prostu lepsze; zobaczycie, że ma to swe odbicie w poszczególnych odcinkach. Serial stał się bardziej złożony i więcej w nim detali. Styl animacji został udoskonalony; jest ona płynniejsza i subtelniejsza zarazem, styl oświetlenia naprawdę się skrystalizował, a cała ta nowa rześkość opowieści znalazła swój rytm. Czekamy z niecierpliwością na odcinki w końcowej części sezonu, które po prostu powalą ludzi na kolana. Myślę, że fanów czeka prawdziwa uczta.
KOMENTARZE (10)

Wojny Klonów

Plotki o "The Clone Wars"

2009-10-22 21:04:28 ig9, ForceCast.net

W związku z niedawną premierą drugiego sezonu The Clone Wars chcielibyśmy zaprezentować nową serię artykułów. Będą one dotyczyły pojawiających się w Internecie plotek na temat serialu, jego produkcji, bohaterów i fabuły. Pogłoski te, oczywiście, mogą się w przyszłości okazać potwierdzone lub nie. Najnowsze plotki możecie poczytać w serwisach io9 i Newsarama, oraz ściągnąć audycję ForceCast w tym miejscu. Poniżej znajduje się tłumaczenie najważniejszych fragmentów:

Artykuł z serwisu io9:
(Spoiler):
Nowa padawanka

Ahsoka nie jest jedyną padawanką walczącą w Wojnach klonów. W tym sezonie zobaczymy uczennicę Luminary Unduli, Barrissę Offee (którą mieliśmy okazję poznać w „Ataku klonów” i miniserialu „Clone Wars”). Ahsoka zaprzyjaźni się z Barrissą i będziemy mieli czasem okazję zobaczyć jak wyruszają razem na front bez swoich Mistrzów. Relacja Barrissy z Luminarą będzie się wyraźnie odróżniała od tej pomiędzy Ahsoką i Anakinem. Będziemy mogli rozważyć wszystkie dobre i złe strony niecodziennej więzi pomiędzy Skywalkerem i Tano, jak również konsekwencje przywiązania Anakina do swojej uczennicy.

Widmo śmierci

Nie, Tano nie umiera w tym sezonie, a Ashley Eckstein, aktorka użyczająca jej głosu, nie wie jeszcze czy los Togrutanki został ostatecznie przypieczętowany. Ahsoka i Barrissa będą musiały stawić czoła faktowi, że bycie Jedi może oznaczać dla nich obu krótkie życie. Nawet jeśli Ahsoka jest przyzwyczajona do widoku śmierci, jako jednego z elementów wojny, to będzie musiała rozważyć, czy można zabić niewinną osobę, by zapobiec jeszcze większej tragedii.
Warto tutaj dodać o fragmencie wywiadu z Dave’m Filonim, który ukazał się na Newsaramie, gdzie reżyser wspomina, że pomysłem na pierwsze dwa sezony było pokazanie mnóstwa historii z Ahsoką w roli głównej, oraz procesu dorastania tej postaci.

Zombie

Skoro zbliżamy się do Halloween, to oczekujcie zabawnego odcinka rodem z „Nocy żywych trupów” czy serii filmów o Obcym. W owym epizodzie pojawia się potwór dużo bardziej przerażający od zombie.

Fragmenty wywiadu z Filonim z audycji ForceCast:

Pytanie: Na Comic Conie był taki moment, w którym pokazaliście nam obrazek przedstawiający chłopca, który wyglądał dziwnie znajomo… Chyba do tego czasu wszyscy domyśliliśmy się, że to Boba Fett. Wiem, że nie możesz zdradzić nam wielu szczegółów, ale co możesz nam powiedzieć o roli tej postaci w sezonie drugim?
Odpowiedź: Ten dzieciak będzie mieć kłopoty. (śmiech). (…).Niektórzy myśleli, że pokazany przez nas na Comic Conie szkic to Han Solo, ale mogę wam powiedzieć, że tak nie jest.
P:Mam tu parę pytań od słuchaczy. (…). Oto jedno z nich: Czy zobaczymy Qui-Gona? (…).
O: (…). To bardzo interesujące. Mogę wam powiedzieć, że kiedyś pytałem czy mogę zrobić odcinek, w którym Obi-Wan wciąż byłby padawanem Qui-Gona, ale powiedzieli, że nie.
(Koniec Spoilera)

Zapraszamy do dyskusji na forum
KOMENTARZE (31)

Wojny Klonów

TCW #26 w USA

2009-10-16 23:31:53 StarWars.com

Przed nami kolejny odcinek "Wojen Klonów". Dziś wieczorem w USA na amerykańskim Cartoon Network zostanie wyemitowany czwarty odcinek drugiej serii, pod tytułem "Senate Spy".

Wypowiedź twórców serialu na temat nowego odcinka znajduje się w tym miejscu. Natomiast komiks będący wstępem do nowego odcinka znajduje się tutaj.

Poniżej znajduje się preview do tego odcinka.

The Clone Wars 2x04: Senate Spy – previewPrzypominamy też, że polscy widzowie wciąż mogą złapać powtórki pierwszego sezonu "Wojen Klonów" na polskim kanale Cartoon Network: przez cały tydzień o godzinie 11:00, oraz w poniedziałki, wtorki i piątki o 19:00.

Temat na forum
KOMENTARZE (13)

Wojny Klonów

Twórcy o kolejnym odcinku TCW - Senate Spy

2009-10-15 00:04:34 StarWars.com

Wszystkich widzów "The Clone Wars" zapraszamy do przygotowania się do obejrzenia następnego odcinka serialu czytając opowieści autorów o tym co wymyślili w konkretnym odcinku, dlaczego pokazują to tak, a nie inaczej i czy podoba im się to co robią. A w najbliższym odcinku romans i polityka skrzyżują swe drogi w mrocznych kuluarach Senatu Republiki, a tajemnicze zadanie zlecone wprost od Rady Jedi sprawi, że pani senator Padmé Amidala znajdzie się rozdarta między miłością i obowiązkiem w odcinku "Senate Spy".

Senate Spy

Wbrew woli Anakina, Padmé Amidala zostaje poproszona o przeprowadzenie śledztwa przeciwko innemu senatorowi - i dawnej miłości - oskarżonemu o konspirowanie z nikczemnym Klanem Bankowym. Konflikt dzielący tak mocno jak Wojny Klonów, może zmieniać serca i umysły, a ona odkrywa, że nawet starzy przyjaciele mogą posiadać zupełnie nowe poglądy. Tymczasem Anakin musi bezsilnie obserwować z daleka jak jego wybranka serca dobrowolnie usiłuje uwieść innego mężczyznę...

Według Catherine Taber, czyli odtwórczyni roli Padmé Amidali, to płomienna relacja między dwoma silnymi osobowościami Anakina i Padmé napędza ducha serialu i pozostawia "Wojny Klonów" interesującymi. "Myślę, że ten związek jest po prostu miło obserwować. Staramy się wprowadzać kilka elementów, które są niezbędne dla wszystkich związków miłosnych, takie jak zazdrość, czy niewielka walka o wpływy, albo te wewnętrzne żarty, które mogą istnieć tylko pomiędzy dwiema osobami, które dobrze się znają i sobie ufają. Chciałabym, żeby ludzie czuli to, że tylko kiedy Anakin jest w coś zamieszany, wtedy Padmé traci koncentrację. Uważam, że tak naprawdę, to sprawia, że ona czuje się nieswojo, wtedy uważa, że musi udowodnić - samej sobie - że jej priorytetem jest Republika. Osobiście wierzę, że w głębi serca ona przede wszystkim wierna jest Anakinowi, ale nie wydaje mi się, żeby kiedykolwiek się do tego przyznała."

W ramach odskoczni od epickich bitew i gwałtownych pojedynków, które są znakiem szczególnym "The Clone Wars", odcinek "Senate Spy" pokazuje zupełnie inną stronę konfliktu, skupiając się zamiast tego na politycznych machinacjach, które rozgrywają się w tle tej wybuchowej kosmicznej opery. "Dave [Filoni] i reszta ekipy mówili od początku, że chcieli pokazać sagę Star Wars z różnych perspektyw i ten odcinek jest tego świetnym przykładem" - opowiada Taber. "Oczywiście kocham epickie bitwy, ale tutaj mamy szansę przyjrzenia się tajemnicy, polityce i intrygom. Te powoli rozgrywające się polityczne "bitwy" tak naprawdę sterują całą wojną. Dave nawet kazał mi obejrzeć film "Osławiona" Alfreda Hitchcocka, nim zaczęliśmy pracować nad odcinkiem "Senate Spy". Chciał, żebym zobaczyła sposób w jaki rośnie napięcie, szczególnie kiedy zamieszana jest w to miłość. To zupełnie inny rodzaj niebezpieczeństwa, od tego co dotąd widzieliśmy w "Wojnach Klonów". Naprawdę kocham to w tym serialu, staramy się dać widowni Gwiezdnych Wojen - młodej i starej - coś specjalnego"

Temat na forum
KOMENTARZE (20)

Wojny Klonów

TCW #25 w USA

2009-10-09 18:33:15 StarWars.com

Przed nami kolejny odcinek "Wojen Klonów". Dziś wieczorem w USA zostanie wyemitowana kolejna część serialu, będzie to trzeci odcinek drugiej serii, pod tytułem "Children of the Force"

Wypowiedź twórców serialu na temat nowego odcinka znajduje się w tym miejscu. Natomiast komiks będący wstępem do nowego odcinka znajduje się tutaj.

Poniżej znajduje się preview do tego odcinka.

The Clone Wars 2x03: Children of the Jedi – preview

Ponadto w tym miejscu znajduje się krótki fragment tego odcinka, w którym Spoiler Darth Sidious ogląda pracę droidów w bazie na Mustafar Koniec spoilera.

Przypominamy też, że polscy widzowie wciąż mogą złapać powtórki pierwszego sezonu "Wojen Klonów" na polskim kanale Cartoon Network: przez cały tydzień, od poniedziałku do niedzieli, o godzinie 11:00, oraz w poniedziałki, wtorki i piątki o 19:00.

Temat na forum
KOMENTARZE (7)

Wojny Klonów

Twórcy o kolejnym odcinku TCW - Children of the Force

2009-10-08 16:06:44 StarWars.com

Wszystkich miłośników "The Clone Wars" zapraszamy do przygotowania się do obejrzenia następnego odcinka serialu czytając opowieści autorów o tym co wymyślili w konkretnym odcinku, dlaczego pokazują to tak, a nie inaczej i czy podoba im się to co robią. Jak wiadomo w premierowych odcinkach drugiego sezonu serialu bezlitosny łowca nagród Cad Bane przyniósł śmierć zniszczenie herosom Republiki, ale tak naprawdę był on zaledwie pionkiem w starciu większych galaktycznych sił. W zatrważającym finale wydarzeń zapoczątkowanych przez zdradzieckie działania Cada Bane'a ostateczny architekt zła pokaże swą twarz, aby zagrozić dzieciom Mocy w odcinku "Children of the Force".

Children of the Force

Po tym jak oszukał Jedi, złowrogi Cad Bane otrzymuje jeszcze bardziej ponure zadanie: ma znaleźć dzieci wrażliwe na Moc z całej galaktyki i przewieźć je na Mustafar. Jednak Bane jest tylko instrumentem zła, zabójczym odwróceniem uwagi, którym Jedi zajmują się podczas gdy prawdziwe źródło zła wciąż spiskuje w mroku. Choć pojawiał się już na chwile w poprzednich odcinkach, szczególnie w swej roli dobroczynnego Najwyższego Kanclerza Republiki, dopiero w odcinku "Children of the Force" Darth Sidious pojawi się jako bezpośrednie zagrożenie dla przyszłości galaktyki.

Jak opowiada Ian Abercrombie odtwórca roli Dartha Sidiousa: "On jest jak sekrety, które ma każdy z nas. Palpatine to jest twarz, a Sidious to mroczna dusza. Jeżeli ludzie są źli to nie mogą tego zmienić. Gdzieś tam w tle ciągle czuję, że Sidious zawsze tam jest i kiedyś przejmie panowanie. Zło często tak czyni." Dla Abercrombie, który prawdopodobnie najbardziej znany jest ze swojej roli w serialu "Kroniki Seinfelda", gdzie grał Mr. Pitta, ogrywanie głosem głównego czarnego charakteru w "Wojnach Klonów" to przyjemne odstępstwo, oraz unikatowe wyzwanie w karierze. "Ktoś kiedyś mi powiedział, że kiedy gra się czarny charakter, trzeba zawsze znaleźć w nim jakieś elementy odkupienia. Tutaj ich nie znalazłem. On jest zimny i kompletnie zamknięty. Zatem w moim wyobrażeniu on prezentuje bezruch, jest bardzo precyzyjny. Jest autorytatywny, wie o wszystkim co się dzieje, i tak bardzo często to on wszystkim steruje. To jest trudne do zagrania, ale jest bardzo interesujący, ponieważ nigdy nie można przewidzieć co zrobi. To w nim kocham."

Podczas gdy wcielanie się w zło tak ikonicznej postaci może być nowością dla szanowanego brytyjskiego aktora, samo uniwersum Star Wars nowością nie jest, choć nie mógł on przewidzieć, że będzie kiedyś grał wywrotową siłę z odległej galaktyki."To naprawdę niezwykłe. Byłem na pierwszym pokazie w Maju 1977 roku w Chinese Theater. Pierwsze Gwiezdne wojny! Nie mogę w to uwierzyć, ponieważ nigdy nie stawałem w kolejce na takie wydarzenia" - wspomina. "Jednakże ktoś sprzedał mi bilety, dlatego tam poszedłem. Nigdy nie wyobrażałem sobie, że będę tego częścią. To marzenie aktora, żeby grać w projekcie, który jest większy niż on sam. To wspaniała sprawa."

Temat na forum
KOMENTARZE (14)

Wojny Klonów

Oczekiwania wobec drugiego sezonu TCW - felieton

2009-10-02 00:58:37 ShaakTi1138

Już dziś w USA startuje drugi sezon "The Clone Wars". Oczekiwania fanów na kontynuację animacji z odległej galaktyki sięgają już zenitu, dlatego z tej okazji zaprosiliśmy do spisania i skomentowania wszystkich informacji, jakie dotąd mamy o nowym sezonie, fankę z forum, gorąco zaangażowaną w wyszukiwanie wieści o TCW: ShaakTi1138. W tym miejscu możecie zapoznać się z jej tekstem, w którym dowiecie się czego jeszcze możemy spodziewać się po serialu "Wojny Klonów", a przede wszystkim po drugim sezonie serialu z podtytułem "Rise of the Bounty Hunters".
Uwaga, przedtem jednak ostrzeżenie: tekst zawiera też dużo spoilerów dotyczących drugiego sezonu.

Oczekiwania wobec drugiego sezonu ''The Clone Wars''

Temat na forum
KOMENTARZE (43)
Loading..