TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

TCW 2x17 w Polsce

2010-07-28 16:11:12 Cartoon Network

Już jutro, o 19:00 na polskim Cartoon Network będziemy mieli okazję zobaczyć nowy odcinek drugiego sezonu „The Clone Wars”. Tym razem będą to ”Łowcy nagród”. Poniżej znajdziecie trailer odcinka. Możecie również odwiedzić dział „Wojen klonów” na stronie Cartoon Network.Przypominamy, że powtórki sezonu drugiego są emitowane we środy o 19:00.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (7)

Wojny Klonów

SDCC 2010: "The Clone Wars"

2010-07-25 14:48:24 Różne

W ostatni piątek mieliśmy okazję śledzić panele dotyczące „Gwiezdnych wojen” na Comic-Conie. Wśród nich nie zabrakło tego dotyczącego serialu „The Clone Wars”. Oto wiadomości, których dowiedzieliśmy się z imprezy.

Po pierwsze – w tym roku Dave Filoni, Joel Aron i Kilian Plunkett odebrali z rąk Craiga Glendaya certyfikat Guinessa. „The Clone Wars” zostało najlepiej ocenianym animowanym serialem science-fiction na świecie. (Relację wideo możecie zobaczyć poniżej; wystarczy kliknąć na „część 4” i przewinąć do około 7 minuty).

Sam panel był podzielony na dwie części. W pierwszej z nich twórcy dyskutowali na temat powstawania „trylogii Fetta”, czyli trzech ostatnich odcinków drugiego sezonu. Możecie szczegółowo o tym poczytać tutaj, a także obejrzeć na YouTubie (część 1, część 2). Pod koniec Filoni napomknął, że w sezonie trzecim „włosy będą odrobinę mniej drewniane”.

Druga część była poświęcona sezonowi trzeciemu, a zwłaszcza planecie Kamino. Filoni powiedział: Jedną z rzeczy, której wcześniej nie mogliśmy zrobić, to woda. Nie tylko dlatego, że ciężko ją zrenderować, lecz także dlatego, że styl serialu nie pozwala na użycie określonego efektu wody.

Kolejnym argumentem był fakt, iż wszystkie modele w TCW mają charakterystyczną, jakby namalowaną farbą teksturę. Właśnie w ten sposób do tego podchodzimy: jak zrenderowałby to malarz? Nie jak zasymulowałby wodę. Wszyscy wiedzą, że nie o to tu chodzi.

Na klipach (część 3) Joel Aron pokazał jak będzie wyglądać woda w TCW. Nie są to „płynne” symulacje, lecz raczej pomalowane powierzchnie, które symulują przepływ wody. Aron powiedział: To swego rodzaju oszustwo. Mogę bardzo szybko i tanio osiągnąć efekt wody. Wir wodny rodem z „Piratów z Karaibów” zająłby nam miesiące. A coś takiego nie byłoby możliwe, z powodu ograniczonego budżetu i już ustalonych terminów.

Ostatnia część panelu (część 4, część 5) była poświęcona odpowiadaniu na pytania słuchaczy. Filoni najpierw mówił o żołnierzach ARC, których zobaczymy na Kamino. Powiedział też, że będziemy powoli zmieniać zbroje. Co do Reksa, wspomniał, że ten nie uważa zbroi fazy drugiej za prawdziwe ulepszenie i woli swoje stare opancerzenie. Plunkett powiedział potem, że inspiracją dla kapelusza Bane’a był ten należący do Filoniego.

Następnie Filoni wyjaśnił, że powodem małej liczby wystąpień (a czasem nieobecności, jak w przypadku Ventress) przywódców Separatystów był fakt, że w drugim sezonie chcieli się skupić na łowcach nagród. Ale w najnowszych odcinkach będzie dużo więcej Grievousa i Asajj. Powiedział też, że nie wie, czy zostaną wydane albumy z pracami koncepcyjnymi z nowych sezonów, ale nie wykluczał takiej możliwości.

Później padło pytanie o Bane’a dzierżącego miecz świetlny. Dave powiedział, że tego pierwotnie nie było w scenariuszu, ale na taki pomysł wpadł Stevard Lee, reżyser tego odcinka. Potem dodał do chłopca zadającego pytanie: Jak przyjedziesz tu za rok i będziesz znał kontekst, to wtedy dokończymy tę rozmowę. Na sam koniec reżyser oznajmił, że sezon trzeci z całą pewnością nie jest ostatnim.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (13)

Wojny Klonów

SDCC 2010: Najnowszy zwiastun 3 sezonu "The Clone Wars" - UPDATE

2010-07-24 07:02:24 StarWars.com

Jak można było się tego spodziewać, w Internecie pokazano najnowszy, pochodzący z Comic-Conu trailer „The Clone Wars”. W tej chwili można go oglądać jedynie na Oficjalnej, pod tym linkiem. Wersja z YouTube pojawi się, gdy będzie dostępna.

Update

Trailer możecie zobaczyć poniżej.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (35)

Wojny Klonów

TCW 2x16 w Polsce

2010-07-22 11:03:04 Cartoon Network

Już dziś, o 19:00 na polskim Cartoon Network będziemy mieli okazję zobaczyć nowy odcinek drugiego sezonu „The Clone Wars”. Tym razem będzie to ”Kot i mysz”. Poniżej znajdziecie trailer odcinka. Możecie również odwiedzić dział „Wojen klonów” na stronie Cartoon Network.Przypominamy, że powtórki sezonu drugiego są emitowane we środy o 19:00. Natomiast w tą niedzielę, to jest 25 lipca, o 10:35 odbędzie się maraton z odcinkami z tego miesiąca.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (10)

Wojny Klonów

Nowe postacie w sezonie trzecim

2010-07-21 09:48:37 StarWars.com

Już w ten piątek będziemy mieli okazję zobaczyć co na ComicConie przygotowali dla nas twórcy. Aby osłodzić jednak chwile oczekiwania, Oficjalna strona zaserwowała nam kilka obrazków nowych i starych postaci, które pojawią się w sezonie trzecim.

Od lewej do prawej są to: (Spoiler):Ima-Gun Di(Koniec Spoilera), Anakin, Ahsoka i Obi-Wan, Shaak Ti i dwa klony.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (55)

Wojny Klonów

Kroniki Wojen Klonów – miesiąc 16 i 17

2010-07-19 23:37:31

Żeby osłodzić nieco czas wszystkim znudzonym wakacjami i urlopem powracamy do naszej serii artykułów sprzed dwóch lat pod tytułem „Kroniki Wojen Klonów”. W 2008 roku „Kroniki” były przygotowaniem gruntu dla „The Clone Wars”, który wówczas ruszał. Nie udało nam się wtedy dokończyć dzieła, teraz mamy zamiar naprawić swoją niekonsekwencję w kończeniu rzeczy rozpoczętych. Dla wielu osób będzie to pewnie pierwsze spotkanie z chronologią wojen klonów na poziomie sprzed startu serialu „The Clone Wars”. Dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszymi tekstami, warto dowiedzieć się jak wyglądał legendarny konflikt przedstawiany w źródłach wydanych przed premierą „Zemsty Sithów”. Wojny klonów podzieliliśmy na miesiące, w ten sposób łatwiej będzie „odkryć” ich przebieg.

16 i 17 miesiąc wojny to kontynuacja złej passy dla Republiki. Żołnierze klony i rycerze Jedi ponoszą ciężkie straty, na domiar złego w konflikt włączają się siły trzecie: mroczni Jedi, łowcy nagród, piraci i wielu innych. Wojna ogarnęła już niemal całą galaktykę a jej eskalacja jest nie do zatrzymania. W trakcie naszych opracowań korzystaliśmy głównie z komiksów serii „Republic” i zasobów Wookiepedii. Naszymi źródłami były komiksy:
 • Republic #59: Enemy Lines,
 • Republic #60: Hate and Fear,
 • Republic #61: Dead Ends,
 • Republic #62: No Man’s Land,
 • Republic #63: Striking From the Shadows,
 • Republic #64: Bloodlines,
 • Republic #65-66: Show of Force,
 • Jedi: Yoda.  Kroniki Wojen Klonów
  miesiąc 16-sty
  miesiąc 17-sty

  KOMENTARZE (14)
 • Wojny Klonów

  Plotki o "The Clone Wars" #12

  2010-07-19 10:34:40 Różne

  Na sam początek prezentujemy nową figurkę Hasbro z serii „The Clone Wars” – jest to (Spoiler):sierżant Bric(Koniec Spoilera). Obrazki przedstawiające go możecie zobaczyć poniżej.  Ostatnio ukazały się pliki wideo, do których dostęp można uzyskać po wpisaniu kodu z najnowszej linii figurek TCW. Filmiki owe oczywiście pojawiły się na YouTubie i prezentujemy je poniżej. Jest bardzo możliwe, że wideo zniknie niedługo, więc oglądajcie, póki jeszcze można. Pod filmem znajdują się informacje, jakich można się z niego dowiedzieć, ale przestrzegamy przed dużymi spoilerami.  Oto, czego można się dowiedzieć:

  • Na początku Filoni mówi o tym, że większość imion w „Gwiezdnych wojnach” ma jakieś znaczenie. Podobnie będzie w trzecim sezonie. Nową postacią będzie Mistrz Ima-Gun Di (Niktoanin z trailerów), co fonetycznie kojarzy się z „I am going to die” („Umrę”). Admirał towarzyszący mu ma na imię Dao. Gdy zamieni się litery miejscami i każdej z nich przypisze się znaczenie, to powstaje „Dead On Arrival” („Śmierć w momencie przybycia”).

  • Komandor Wolffe stracił oko w walce z Ventress. Ponadto, gdy utracił kolegów w wyniku ataków „Malevolence”, po otrzymaniu przydziału do nowego plutonu postanowił przemalować swoją zbroję.

  • Twórcy, całe szczęście, nie zerwali z kanonem dotyczącym Aurry Sing, i przeżyła ona ostatni odcinek. Hondo jest z kolei miłośnikiem „Slave I” – podobno został tylko jeden statek tego typu, więc Ohnaka zabrał go jako rekompensatę za zniszczenia w swojej bazie. Potem odbudował go i pomalował na zielono.

  • C-3PO miał właściciela jeszcze przedtem, zanim Anakin znalazł go na wysypisku i z tego powodu może posiadać w swoich podzespołach pewne informacje (np. dotyczące systemu Malachron [?]). Dowiaduje się o tym Cad Bane – jeden odcinek będzie właśnie temu poświęcony.

  • Lekarz generała Grievousa został odbudowany i znów go zobaczymy – Filoni mówi przy tym: Zastanawiam się kto go odbudował…

  • Przyczyną, dla której Anakin tak dba o R2 jest oczywiście fakt, iż służył on kiedyś Padme.

  • Nareszcie nadejdą obiecane zmiany w stylu walki Ahsoki. Wcześniej używała ona chwytu odwróconego. Anakin zdaje sobie sprawę, że Tano jest mała, ale dość szybka. Będzie więc ją uczył walki dwoma mieczami – jej własnym i shoto (wariant miecza z krótką klingą).  • Zapraszamy do dyskusji na forum.
   KOMENTARZE (26)

  Wojny Klonów

  Plotki o "The Clone Wars" #11

  2010-07-15 11:54:58 Różne

  Dziś po raz kolejny chcielibyśmy przedstawić Wam kolejne plotki dotyczące serialu animowanego „The Clone Wars”. Oczywiście pogłoski te mogą się sprawdzić, lub też nie.

  Na początek jednak prezentujemy potwierdzone informacje. Po pierwsze – „The Clone Wars” otrzymało kolejną nominację. Tym razem „Wojny klonów” biorą udział w konkursie organizowanym przez Home Media Magazine na najlepszą animację wydaną na Blu-Ray. W tej kategorii konkurencją są filmy “Family Guy: Something, Something, Something Dark Side”, “Potwory kontra Obcy”, “Odlot” i” Venture Bros.” Tak jak w przypadku NOW i Teen Choice Awards, w głosowaniu biorą udział internauci. Głos można oddać tutaj, do 30 lipca.

  Oficjalna podała też rozkład panelu TCW na tegorocznym Comic Conie. Będzie się on odbywał 23 lipca. Podczas trwającego godzinę „Inside the Force” będzie można się spotkać z Davem Filonim, Joelem Aronem i Kilianem Plunkettem, którzy będą pokazywali proces tworzenia odcinka. Wtedy też zostaną pokazane fragmenty trzeciego sezonu; zobaczymy również obrazki przedstawiające nowe postaci.

  Skoro o postaciach mowa, to w tym wideo Dave Filoni powiedział: Jasne, że w sezonie trzecim zobaczymy całą zgraję nowych bohaterów. Ale jeśli oglądaliście dwa poprzednie sezony, to spodziewajcie się powrotu starych „nowych” postaci. Dowiemy się więcej o ich historii.

  Na sam koniec prezentujemy kilka obrazków, które swego czasu ukazały się w Internecie. (Pierwszy z nich to nowa wersja okładki książeczki „Defenders of the Republic”; niektóre z tych obrazków zostały zrzucone z trailerów, dlatego mają niską jakość).

  Zapraszamy do dyskusji na forum.
  KOMENTARZE (17)

  Wojny Klonów

  TCW 2x15 w Polsce

  2010-07-14 11:59:50 Cartoon Network

  Już jutro, o 19:00 na polskim Cartoon Network będziemy mieli okazję zobaczyć nowy odcinek drugiego sezonu „The Clone Wars”. Tym razem będzie to ”Zbrodnia w Senacie”. Poniżej znajdziecie opis odcinka i trailer. Możecie również odwiedzić dział „Wojen klonów” na stronie Cartoon Network.

  Myśl odcinka: Szukanie prawdy jest łatwe, trudniejsza jest jej akceptacja.

  Opis: Kiedy Senator Onaconda Farr umiera w niewyjaśnionych okolicznościach, a lokalny Zarządca okazuje się być nieporadny, Padme decyduje się odnaleźć osobę odpowiedzialną za otrucie jej mistrza na własną rękę. Podążając za poszlakami, Padme i Bail Organa zagłębiają się w meandry zawiści, kłamstw i sekretów, za którymi stoją potężny Senator Mee Deechi i Hale Burtoni. Poszukiwania Padme mogą zniszczyć jej reputację i sprawić, że porzuci swoje ideały. Prawdziwa tożsamość zabójcy okazuje się być dla niej zaskoczeniem, tak wielkim, że nie była ona sobie nawet w stanie tego wyobrazić.  Przypominamy, że powtórki sezonu drugiego są emitowane we środy o 19:00. Natomiast 25 lipca, o 10:35 odbędzie się maraton z odcinkami z tego miesiąca.

  Zapraszamy do dyskusji na forum.
  KOMENTARZE (5)

  Wojny Klonów

  TCW wygrywa nagrodę NOW

  2010-07-10 13:11:12 StarWars.com

  Całkiem niedawno pisaliśmy o nominacji TCW do nagrody NOW. Jak podaje Oficjalna, „Wojny klonów” wygrały konkurs.

  Przypomnijmy: wyboru mogli dokonywać internauci, po zalogowaniu się na stronie. „The Clone Wars” było nominowane w kategorii „Najlepszy serial animowany” i pokonało „Futuramę”, „Family Guya” i „Archera”. Aby zobaczyć zwycięzców w innych kategoriach, wystarczy kliknąć tutaj.


  KOMENTARZE (32)

  Wojny Klonów

  TCW 2x14 w Polsce

  2010-07-07 16:29:10 Cartoon Network

  Już jutro, o 19:00 na polskim Cartoon Network będziemy mieli okazję zobaczyć nowy odcinek drugiego sezonu „The Clone Wars”. Tym razem będzie to ”Duchess z Mandalore”. Poniżej znajdziecie opis odcinka i trailer. Możecie również odwiedzić dział „Wojen klonów” na stronie Cartoon Network.

  Myśl odcinka: Podczas wojny, prawda ginie jako pierwsza.

  Opis: Po przybyciu na Coruscant, gdzie Satine miała przedstawić sytuację swojej planety, okazało się, że senatorowie Republiki uważają, iż księżniczka jest zamieszana w spisek Straży Śmierci. Kryze nie pozostało nic innego jak zwrócić się do jedynej osoby, której mogła zaufać – Obi-Wana, aby wstawił się za nią. Czy jednak jego wiara w prawdomówność księżniczki okaże się wystarczająca, by powstrzymać Republikę przed wysłaniem wojsk na Mandalore?  Przypominamy, że powtórki sezonu drugiego są emitowane we środy o 19:00. Natomiast 25 lipca, o 10:35 odbędzie się maraton z odcinkami z tego miesiąca.

  Zapraszamy do dyskusji na forum.
  KOMENTARZE (13)
  Loading..