TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

Kroniki Wojen Klonów – miesiąc 24 i 25

2010-08-31 23:58:21

Rozmach wojen klonów w 24 i 25 miesiącu konfliktu znacznie przygasł. Było wówczas coraz mniej monumentalnych bitew o wielką stawkę, dominowały raczej: stabilizacja frontu i okopywanie się. Mimo tego, nie brakowało starć, od których zależało bardzo wiele, nawet jeżeli nie musiały brać w nich udział wielkie armie.

24 i 25 miesiąc wojen klonów to stosunkowo spokojny okres, poprzedzający jeszcze bardziej senne czasy. Jednak zwaśnione strony nie wykorzystały okazji do pertraktacji, a wręcz przeciwnie, dalej brnęły w niekończący się lament Galaktyki. Do opracowania kronik z tych miesięcy skorzystaliśmy z:
 • Republic #68: Armor (Zbroja),
 • General Grievous,
 • Medstar I: Chirurdzy polowi,
 • Medstar II: Uzdrowicielka Jedi.  Kroniki Wojen Klonów
  miesiąc 24-ty
  miesiąc 25-ty  Kolejne Kroniki Wojen Klonów, a dokładnie okres od 26 do 30 miesiąca, będą ostatnimi. Przy okazji ich publikacji przypomnimy Wam, jaka była idea powstania tego cyklu i czy jest szansa na skompletowanie go w przyszłości...
  KOMENTARZE (3)
 • Wojny Klonów

  TCW sezon 3 - "Truly Cinematic"

  2010-08-31 09:36:23 StarWars.com

  Dzisiaj na Oficjalnej ukazał się filmik dokumentalny o trzecim sezonie, zatytułowany „Truly Cinematic”. W nim James Arnold Taylor (Obi-Wan), Dee Bradley Baker (klony), Ashley Eckstein (Ahsoka) i Matt Lanter (Anakin) opowiadają dlaczego uważają, że „Wojny klonów” są czymś niezwykłym, jeśli chodzi o animowane seriale. Wideo możecie zobaczyć poniżej.  Ponadto, ciekawa informacja pojawiła się na stronie TheForce.net. Jeden z fanów zauważył, że jednominutowy fragment trzeciego sezonu można pobrać ze sklepu iTunes. Przedstawia on atak Separatystów na Kamino. Aby pobrać wideo, kliknijcie w ten link. Do pobrania niezbędne jest posiadanie aplikacji iTunes.

  Zapraszamy do dyskusji na forum.
  KOMENTARZE (18)

  Wojny Klonów

  TCW 3x00 - tytuły dwóch pierwszych odcinków

  2010-08-30 10:04:10 Oficjalny blog

  Oficjalny blog „Gwiezdnych wojen” okazuje się często lepszym źródłem informacji niż strona Oficjalna, o czym mieliśmy okazję przekonać się dzisiaj. W jego kalendarzu podano bowiem tytuły pierwszych dwóch odcinków trzeciego sezonu „Wojen klonów”.

  Przypomnijmy – nowa odsłona serialu ma swoją premierę już 17 września. Będą wtedy wyświetlone dwa odcinki, „Clone Cadets” i ARC Troopers”. Kolejne epizody będą się ukazywały co piątek na amerykańskim Cartoon Network, miejmy nadzieję, że bez większych przerw, jak to miało miejsce w zeszłym roku.

  Na dokładkę mamy krótki film promocyjny z Cartoon Network.  Zapraszamy do dyskusji na forum.
  KOMENTARZE (38)

  Wojny Klonów

  TCW 2x21 w Polsce

  2010-08-25 17:49:27

  Już jutro, w czwartek, o godzinie 19:00 na polskim Cartoon Network będziemy mieli okazję zobaczyć przedostatni odcinek drugiego sezonu „The Clone Wars”. Tym razem tytuł to ”Wracaj do domu, R2”. Poniżej znajdziecie myśl, opis odcinka i trailer. Możecie również odwiedzić dział „Wojen klonów” na stronie Cartoon Network.

  Myśl odcinka: Niebezpieczeństwo jest prawdziwym testem przyjaźni.

  Opis: Kontynuacja wydarzeń przedstawionych w pierwszym sezonie. Stawka jest jeszcze wyższa, a przyszłość galaktyki leży w rękach Rycerzy Jedi. Niestety znajdują się oni na granicy wyczerpania, a liczba wrogów, którym muszą stawić czoła, rośnie. Wojna zbiera obfite żniwo i zdaje się nie mieć końca. Boba Fett i jego banda łowców nagród zwabiają Anakina i Mace'a w śmiertelną pułapkę na Vangor. R2-D2 musi wrócić na Coruscant i ostrzec pozostałych Jedi o niebezpieczeństwie. W drodze oddany droid zmuszony jest stawić czoła różnym bestiom i łowcom nagród, ale szczęśliwie udaje mu się przekazać ostrzeżenie Ahsoce i Plo Koonowi. Teraz mężni Jedi wyruszają na Vangor, aby ocalić Mace'a i Anakina przed śmiercią w płomieniach.  Za tydzień będziemy mogli zobaczyć ostatni odcinek, „Lethal Trackdown” .

  Zapraszamy do dyskusji na forum.
  KOMENTARZE (5)

  Wojny Klonów

  Quinlan Vos w trzecim sezonie "The Clone Wars" ?

  2010-08-24 05:25:58

  Czujni fani zauważyli w internecie figurkę Quinlana Vosa z "The Clone Wars", która ma być wydana przez Hasbro. Wygląda więc na to, że w trzecim lub dalszych sezonach ujrzymy słynnego Jedi. Nie wiadomo jaką rolę odegra on w serialu.  Vos miał pojawić się pierwotnie w odcinku "Bombad Jedi” z pierwszego sezonu, jednak nie udało się zrobić jego modelu. To już nie pierwszy raz, odkąd Quinlan został "wyrzucony" ze scenariusza. Z początku George Lucas chciał umieścić go w "Zemście Sithów", ale scena owa nie została nigdy sfilmowana ani nie wybrano aktora. Lucas ma duży wpływ na "The Clone Wars" i prawdopodobnie będzie chciał dokładniej "przyjrzeć się" w nich tej postaci. Byłby to kolejny po Shaak Ti i Saesee Tiinie "nowy" w sensie pokazania na ekranie Jedi w serialu (wcześniej widzieliśmy m. in. Aaylę Securę, Luminarę Unduli czy Kita Fisto). Pozostaje nam czekać na rozwój wypadków.

  Przypominamy, że premiera trzeciego sezonu w USA przewidziana jest na 17. września, a tymczasem zapraszamy do dyskusji na forum.
  KOMENTARZE (27)

  Wojny Klonów

  TCW 2x20 w Polsce

  2010-08-18 16:01:43 Cartoon Network

  Już jutro, w czwartek, o godzinie 19:00 na polskim Cartoon Network będziemy mieli okazję zobaczyć nowy odcinek drugiego sezonu „The Clone Wars”. Tym razem będzie to "Śmiertelna Pułapka”. Poniżej znajdziecie myśl, opis odcinka i trailer. Możecie również odwiedzić dział „Wojen klonów” na stronie Cartoon Network.

  Myśl odcinka: To, kim był mój ojciec, znaczy mniej niż moja pamięć o nim.

  Opis: Kontynuacja wydarzeń przedstawionych w pierwszym sezonie. Stawka jest jeszcze wyższa, a przyszłość galaktyki leży w rękach Rycerzy Jedi. Niestety znajdują się oni na granicy wyczerpania, a liczba wrogów, którym muszą stawić czoła, rośnie. Wojna zbiera obfite żniwo i zdaje się nie mieć końca. Młody Boba Fett za wszelką cenę chce zabić Mistrza Jedi Mace Windu. W tym celu zakrada się na statek Jedi w przebraniu kadeta-klona i podkłada bombę w kwaterze Windu. Jednak wybuch nie zabija Mace`a. Teraz każdy klon na pokładzie szuka sabotażysty. Aby odwrócić ich uwagę, Boba Fett niszczy reaktor statku, co sprawia, że zaczyna się on rozpadać. Młodzi kadeci nieświadomi, że to Boba jest zamachowcem, ratują mu życie.  Za tydzień będziemy mogli zobaczyć przedostatni odcinek, którego tytuł w języku angielskim brzmi „R2 Come Home” . Powtórki drugiego sezonu można oglądać w każdą środę o 19:00.

  Zapraszamy do dyskusji na forum, a także przeczytania wywiadu z Danielem Loganem (głos Boby Fetta oraz odtwórca jego roli w „Ataku Klonów”), który znajduje się w tym miejscu.
  KOMENTARZE (6)

  Wojny Klonów

  Kilka informacji na temat trzeciego sezonu "The Clone Wars"

  2010-08-18 07:56:41

  W tym newsie wspominaliśmy o tym, co na zakończonym niedawno konwencie Celebration V twórcy "The Clone Wars" powiedzieli na temat trzeciego sezonu. Oto kilka innych informacji, które podali.

  Joel Aron (specjalista od grafiki komputerowej) powiedział: "Wiedzieliśmy, że będziemy chcieli pokazać Kamino pod koniec drugiego sezonu, więc bardzo chcieliśmy stworzyć animację wody. Nie udało się nam wtedy, więc postanowiliśmy, że w sezonie trzecim będzie ona na najwyższym poziomie. Zobaczycie na początku trzeciego sezonu, że będzie to zupełnie inne widowisko - bardziej bogate i spełniające życzenia, które mieli Dave [Filoni] i George [Lucas].

  Pierwszym z nich było stworzenie wody... mieliśmy zrobić ją tak, abyśmy mogli ją pokazać, więc namalowaliśmy powierzchnię. Kolejną sprawą było pokazanie zniszczeń. Zamiast wybuchających rzeczy staraliśmy się, żeby było to bardziej widowiskowe, jak w kinie,bo nie można mieć głośnego dźwięku towarzyszącego małej eksplozji. Musieliśmy to podrasować".


  Następnie twórcy wypowiedzieli się o klonach.

  Dave Filoni: "Dla nas klony stały się ważną częścią serialu, tak jak Jedi. Ciężko jednak pokazać relacje między Jedi, bo mają oni Moc, która stawia ich na innym poziomie. Kiedy zrobiliśmy 'Rookies', odcinek w sezonie pierwszym, okazało się, że ludzie pokochali klony - kapitana Rexa i komandora Cody'ego. Stworzyliśmy zatem więcej historii 'kręcących się' wokół nich.

  Początek 3. sezonu skupia się na klonach - ich treningu, miejscach i osobach, które je trenują. Wprowadziliśmy Shaak Ti... to było ważne dla wszystkich. Wcześniej jej nie pokazaliśmy, żeby nie myliła się dzieciom z Ahsoką. Zobaczycie, że np. Rex różni się od Cody'ego - inaczej myślą, inaczej się zachowują. Chociaż są klonami, mają różną osobowość. Zżyliśmy się z nimi, zadawaliśmy sobie pytania, np. czy wszyscy żołnierze są efektywni kiedy przez większość czasu dorastali w tych wszystkich zbiornikach?"


  Wspomniano również o Zabraku imieniem Savage Opress, którego już przedstawialiśmy. Jak mówi Aron: "Jego historia była dla nas wyzwaniem. Chcieliśmy, żebyście mieli z nim emocjonalną więź - żebyście się go bali albo żebyście go polubili. (...) Zawsze chciałem, żeby był raczej cieniem i sylwetką w mroku. Animatorzy stworzyli różną mimikę twarzy dla niego (...) W całym sezonie zresztą poprawiliśmy mimikę i ekspresję twarzy postaci. Nie zobaczycie już więcej 'drewnianych' postaci, co jest dla nas olbrzymim skokiem naprzód".  Twórcy wypowiedzieli się również o Asajj Ventress, Siostrach Nocy i Dooku, co możecie przeczytać we wspomnianym newsie.

  Oto co mówili o planecie Dathomira:

  Filoni: "Dathomira była planetą wcześniej nie pokazywaną. Ta część historii jest bardzo ważna, bo mieliśmy potrzebę czucia, że dochodzimy do czegoś, chcieliśmy pokazać jak żyją tamtejsze wiedźmy. Planeta miała być 'żywa' i kontrolowana przez nie. Kiedy zobaczycie te odcinki, ujrzycie, że dym, można powiedzieć, ma swoje własne życie. Jest podobny do szaty Matki Talsain - kiedy pierwszy raz rozmawialiśmy o jej wyglądzie, pomyślałem, że fajnie by było jakby miała ona będącą w ciągłym ruchu jak woda, szatę.

  Chciałem, aby to, co znajduje się na powierzchni przypominało kości wychodzące z ziemi i żeby była spowitą mgłą. Kiedy zbliżasz się, widzisz, że jest tam mniej światła. Niekoniecznie spotkasz tam wesołych ludzi - dominuje tam kolor czerwony i jest bardzo niebezpiecznie."
  Przedstawiono również klipy filmowe, m. in. Asajj wychodzącą ze statku na Dathomirze i atak niewidzialnych postaci na Dooku. Oto one:

  Zapraszamy do dyskusji na forum.
  KOMENTARZE (36)

  Wojny Klonów

  "The Clone Wars Revealed"

  2010-08-15 08:20:10 Różne

  Na panelu „The Clone Wars Revealed” podano całą masę nowych informacji o sezonie trzecim – informacji, które, niestety, nie wszystkich ucieszą. Transkrypcję możecie znaleźć tutaj, a opis w tym miejscu

  Uwaga: w poniższym tekście znajduje się bardzo dużo spoilerów.

  Na początek przedstawiono nową postać w serialu: Zabraka o imieniu Savage Opress, który jest… bratem Dartha Maula. Będzie on trenował pod okiem hrabiego Dooku i pojawi się w czterech odcinkach, które będą skupione na Ventress. Ale o nim zaraz. Jak powiedział Filoni, Asajj będzie walczyć o swoje dobre imię, bo Sidious nie traktuje jej całkiem poważnie. Później Sith zdaje sobie sprawę, że może się ona stać wystarczająco silna, by zagrozić jemu albo Dooku – a to nic dobrego dla niej nie oznacza.

  Pojawią się Aqua Droidy podczas bitwy o Kamino. Jeżeli chodzi o planetę, to po raz pierwszy zobaczymy ją w promieniach słońca.

  W następnym klipie (którego nie ma w Internecie), Ventress wychodzi ze statku ranna na rzekomo swojej planecie (Darthomirze). Pojawia się kilka Nocnych Sióstr, a jedna z nich mówi: „Nie lubimy obcych” i ruszają do ataku. Potem jednak przywódczyni mówi: „Przestańcie, ona jest jedną z nas. Zabierzcie ją do wioski.” Asajj szepcze „Matko” i rzuca się jej w ramiona.

  Później twórcy zaczęli mówić o Dathomirze i jak ważna to planeta będzie w nadchodzącym sezonie. Nocna Siostra, którą Ventress nazwała matką, ma na imię Talzen i jest „duchową matką” dla wszystkich Sióstr w swoim otoczeniu. Potwierdzono, że nie jest ona biologicznym rodzicem Asajj. Filoni powiedział, że wedle Lucasa Nocne Siostry niekoniecznie muszą być wrażliwe na Moc, tu może chodzić również o coś innego. Dodał, że Moc objawia się w różny sposób w różnych istotach.

  Skoro mowa o Ventress, nie może też zabraknąć wieści o Dooku. Pokazano kolejny klip, w którym hrabia śpi w swoich komnatach. Nagle pojawia się trójka półprzezroczystych wojowników, na których okazję rzucić okiem mieliśmy przy poprzednim trailerze. Wojownik rzuca strzałkę w kierunku jego szyi. Dooku budzi się, mówi: „Nie potrzebuję oczu, by widzieć” i rozpoczyna się pojedynek. Jeden z jego przeciwników zaczyna pełzać po ścianie. Po klipie powiedziano, że chcieli pokazać co naprawdę hrabia potrafi w walce na miecze. Rozmawiali również o projektach jedwabnej piżamy dla Dooku, a także o tym, że zostanie wyjaśniona kwestia niewidzialności tych wojowników. Filoni powiedział, że należy pamiętać, że, podobnie jak jego Mistrz, hrabia ma dwie natury: jest Dooku i Tyranusem.

  Potem powiedziano, że zobaczymy to, czego efekty widać w „Zemście Sithów”: jak Jedi upadają emocjonalnie i politycznie. Dowiemy się też o co chodzi z „równowagą Mocy” i co oznacza dla Anakina bycie wybrańcem. Potem rozmowa zeszła na Grievousa. Dave oznajmił, że nie wie, czy generałowi obiecano coś, jeśli wygra wojnę, czy naprawdę mu zależy, ale jest on szczęśliwy, gdy walczy. Dodał, że Grievous prawdopodobnie nie wie jak bardzo poważna jest sytuacja, w której się znalazł. Collins przywołał przy tym odcinek „Lair of Grievous”, za co nagrodzono go oklaskami. Potem pokazano poniższy klip:  Zaczęła się rozmowa o Savage’u. Filoni powiedział, że nie mógł być czerwono-czarny, by go nie mylić z Maulem, więc jest żółto-czarny. Zwrócono uwagę, że na tego gościa trzeba uważać, a gdy mówi, to należy go słuchać..

  Mówiono też, że pojawi się baron Papanoida – postać grana przez Lucasa w „Zemście Sithów”. Zobaczymy również jego rodzinę. Oto klip z nim:  Potem nadszedł czas na pytania od fanów. Dowiedzieć się można z nich, że statku atakujące Kamino to rzeczywiście Tridenty (takie jak w filmie pełnometrażowym), tylko nieco przerobione. Nie będzie więcej wątku romantycznego pomiędzy Obi-Wanem a Satine, bo księżna zajmuje się swoją planetą. Gdy jakiś chłopiec zapytał się o młodego Chewiego albo Hana, Filoni zdjął kapelusz i odrzekł: Powiedzmy to… Boże, dziecko, nie masz pojęcia co mi właśnie robisz… Będą… PEWNE powiązania ze Starą Trylogią.

  Następnie puszczono trailer, który możecie zobaczyć poniżej.  Zapraszamy do dyskusji na forum.
  KOMENTARZE (49)

  Wojny Klonów

  "Dark Side Clouds Everything"

  2010-08-14 13:51:54 Różne

  Na wczorajszym panelu z „The Clone Wars”, zatytułowanym „Dark Side Clouds Everything” , podano nam kolejną dawkę świeżych wiadomości o sezonie trzecim. Najpierw jednak chcielibyśmy uzupełnić informacje z panelu „Evolution”.

  Uwaga: w tekście znajduje się kilka niewielkich spoilerów.

  Początek sezonu trzeciego to odcinki o Kamino. Podczas tworzenia tego aktu wiele scen zostało wyciętych, na przykład te, które przedstawiały pomieszczenia dla chorych. W drugim odcinku (Spoiler):odbędzie się bitwa o planetę i jest niewykluczone, że będzie on miał tytuł „The Battle of Kamino”, ale to na razie tylko domysły(Koniec Spoilera). Filoni powiedział, że przy tworzeniu Kamino wykorzystano koncepty z AOTC, na przykład te, które ostatecznie nie znalazły się w filmie.

  Sezon trzeci jest skończony w dwóch trzecich, czwarty jest w produkcji, a o piątym na razie rozmawiają. Serial będzie trwał tak długo, jak ludzie będą chcieli go oglądać. Zapytany, czy powstanie kolejny film pełnometrażowy, Filoni odparł: Nie mogę sobie wyobrazić, bym miał znaleźć na to czas. Zamiast tego, wolimy serwować wam minifilm każdego tygodnia.

  Dużo mówiło się o Bobie i Mandalorianach. Dave porównał Mandalorę do Niemiec po I wojnie światowej. Napomknął, że rząd Satine jest bardzo niestabilny, a Pre Vizsla może być uznany za Hitlera „Gwiezdnych wojen”. Księżna będzie przeżywać ciężkie czasy w trzecim sezonie. Reżyser uniknął odpowiedzi na pytania o kontrowersje dotyczące Mandalorian. Nie odpowiedział również , czy Boba będzie chodził w mandaloriańskiej zbroi. Powiedział tylko: No przecież kiedyś musiał ją zdobyć, nie?. (Skoro o tym mowa, to ciekawi fani mogą zajrzeć tutaj, kliknąć na „slideshow” i zobaczyć pierwszy obrazek.) Dodał też, że Boba jest w więzieniu, ale mógł stamtąd uciec.

  Ahmed Best powróci jako Jar Jar, za to bestia Zillo nie pojawi się więcej. Filoni przywołał napisy początkowe z „Zemsty Sithów”: Bohaterowie są po obu stronach. Zło jest wszędzie.. Dave powiedział: Ten sezon sporo ujawnia. Jedną z większych rzeczy, którą robimy, to skupienie się na Separatystach. Zobaczymy bohaterów po ich stronie i poznamy motywy, dlaczego robią to, a nie co innego. Niektórzy Separatyści byli przyjaciółmi z republikanami przed wybuchem wojny i zerwanie więzi nie będzie łatwe. Filoni dodał, że Aurra jest świetną postacią, ale Ventress mogłaby pogonić jej kota. Dee Bradlay Baker potwierdził, że Assajj ma dużą rolę w tym sezonie.

  Reżyser opowiadał też o komandosach z drużyny Delta: Mają oni bardzo, bardzo małą rolę, więc nie podniecajcie się za bardzo. Ale to nie znaczy, że nie wykorzystamy ich w przyszłości. Mamy ich modele, więc kto wie… (…) Ale gra była świetna. Nawet przerywniki filmowe wyglądały niesamowicie, z tymi Geonosianami czającymi się w ciemnościach… To między innymi zainspirowało nas przy „Landing at Point Rain”.

  Mówiono też o trudnościach przy tworzeniu szat Jedi – zabrałoby to wiele godzin, a na to nie mogą sobie pozwolić. Ale zobaczymy więcej włosów, które nie będą tak „drewniane”. Dave napomknął też, że może pojawić się kilka postaci z EU. A jeśli chodzi o wielokrotnie wspominane nawiązania do Starej Trylogii, to głównym ich źródłem będzie „Nowa Nadzieja”. Na sam koniec oznajmiono, że Saesee Tiin i komandosi to nic, w porównaniu z tym, co zobaczymy na panelu „Revealed”.

  Źródła: TFN, bigshinyrobot, IGN.

  Dark Side Clouds Everything

  Podczas tego panelu Dave i Pablo Hidalgo dyskutowali na temat kanonu. Powiedzieli to, co pewnie niektórzy z Was wiedzą z albumu „The Art of Star Wars: The Clone Wars” – że na początku Anakin i Obi-Wan mieli mieć tylko niewielkie role. Główną postacią miał być Twi’lekański Jedi, który walczyłby z piratami i najemnikami, a znane postaci miały się pojawiać tylko przy dużych bitwach. George miał jednak inne plany. Główną inspiracją Lucasa jest EU (które jednak modyfikuje wedle swej woli) i niewykorzystane koncepty.

  Hidalgo dodał, że Wojny klonów same w sobie są pogmatwane. Powiedziano, że wojna nie jest czarno-biała, i że Separatyści mają słuszne powody, by występować przeciwko Republice. Filoni wspomniał, że nie zamierzają pozbawiać Vadera „vaderowatości” (za co otrzymał oklaski).

  Potem nadszedł czas na pytania od publiczności. Wśród ciekawszych odpowiedzi były:
  • Zapewnieno, że jeśli chodzi o komandosów, raczej nie będzie sporów z kanonem. (Zwłasza w kwestii ich zbroi, wzorowanej na mandaloriańskiej).

  • Przy tworzeniu bitwy w „Landing at Point Rain” wykorzystano materiały filmowe z II wojny światowej.

  • Nie dowiemy się niczego o Gwieździe Śmierci .

  • Dave nie chciał, by Jedi stali się superbohaterami – z tego powodu na przykład nie zobaczymy uzdrowicielskich mocy Barrissy.

  • Na pytanie, czy Separatyści choć raz zwyciężą, Dave odparł, że wcześniej trzymali się z daleka od Dooku i Grievousa, ponieważ Republika by od nich uciekła, a Wielka Armia potrzebowała kilku zwycięstw.

  • Bothan nie zobaczymy w trzecim sezonie, ale Filoni powiedział, że będzie musiał porozmawiać o ich ewentualnym dodaniu z ekipą.

  • Nie będzie więcej prequelowych odcinków. „Cat i Mouse” powinno się uważać za pierwszy na linii czasu.


  • Źródło: TFN.

   Zapraszamy do dyskusji na forum.
   KOMENTARZE (18)

  Wojny Klonów

  "The Clone Wars Evolution"

  2010-08-13 09:21:56 EUCantina

  W związku z Celebration V nadszedł czas na wielkie zapowiedzi. Na wczorajszym panelu zatytułowanym „The Clone Wars Evolution” Dave Filoni i inni twórcy wyświetlili klip wideo, na którym pokazywali jak „działa” woda i deszcz na Kamino. Nie to jednak zwróciło największą uwagę publiczności – była to raczej obecność nowych postaci: Saesee Tiina i znanej z „Republic Commando” drużyny Delta.  Przed wyświetleniem klipu Filoni wyjaśnił, że w trzecim sezonie zobaczymy(Spoiler): klony trenujące na Kamino i że ich szkoleniem zajmie się Shaak Ti. (Koniec Spoilera) Przyczyną, dla której Togrutanka nie pojawiła się wcześniej, jest fakt, iż twórcy myśleli, że dzieci będą ją mylić z Ahsoką. Po potwierdzeniu, że komandosi na klipie to Boss, Fixer, Sev i Scorch, Dave został zapytany o drużynę Omega, ale nie podał konkretnej odpowiedzi.

  Poniżej możecie zobaczyć klip w niskiej jakości. Zapewne wkrótce lepsza wersja pojawi się na Oficjalnej.  Zapraszamy do dyskusji na forum.
  KOMENTARZE (45)

  Wojny Klonów

  TCW 2x19 w Polsce

  2010-08-11 18:07:58 Cartoon Network

  Już jutro, o 19:00 na polskim Cartoon Network będziemy mieli okazję zobaczyć nowy odcinek drugiego sezonu „The Clone Wars”. Tym razem będzie to ”Bestia Zillo atakuje ponownie”. Poniżej znajdziecie trailer odcinka. Możecie również odwiedzić dział „Wojen klonów” na stronie Cartoon Network.  Przypominamy, że powtórki sezonu drugiego są emitowane we środy o 19:00.

  Zapraszamy do dyskusji na forum.
  KOMENTARZE (13)

  Wojny Klonów

  "The Clone Wars" sezon trzeci - data premiery

  2010-08-11 09:57:45 Różne.

  W związku ze zbliżającym się szybko Celebration V, nadszedł czas na ujawnienie nowych informacji dotyczących trzeciego sezonu „The Clone Wars”. Pierwszą i najważniejszą z nich jest data premiery – w tym roku wyjątkowo wcześnie, bo jest to 17 września. Premiera będzie trwała godzinę, więc możemy się spodziewać dwóch odcinków. Tak jak w poprzednich latach, sezon będzie się składał z 22 epizodów.

  To jednak nie koniec. W tym miejscu możecie zobaczyć nową zapowiedź sezonu trzeciego. Poniżej znajduje się kilka obrazków z trailera, oraz wideo promocyjne z Cartoon Network.  Zapraszamy do dyskusji na forum
  KOMENTARZE (28)

  Wojny Klonów

  Kroniki Wojen Klonów – miesiące od 18 do 23

  2010-08-10 21:11:48

  W Kronikach Wojen Klonów nastały trochę smutniejsze czasy. Miesiące nie są już tak bogate w wydarzenia jak do tej pory, brakuje również grafik obrazujących starcia Republiki z Separatystami, pojawiają się też pierwsze miesiące-białe-plamy. Dlatego tym razem zamiast dwóch miesięcy prezentujemy opisy aż sześciu. Problemem są tu głównie źródła, praktycznie jedynym twardym źródłem jest komiks „Forever Young”. Pozostałe źródła to:
 • The New Essential Chronology”,
 • biuletyny informacyjne Republiki i Konfederacji,
 • opowiadania umieszczane w magazynie „Insider”,
 • „The Complete Star Wars Encyclopedia”.

  Na szczęście kilka następnych miesięcy jest bardziej soczystszych!

  Kroniki Wojen Klonów
  miesiąc 18-sty
  miesiąc 19-sty
  miesiąc 22-sty
  miesiąc 23-sty

  KOMENTARZE (13)
 • Wojny Klonów

  TCW 2x18 w Polsce

  2010-08-04 16:13:56 Cartoon Network

  Już jutro, o 19:00 na polskim Cartoon Network będziemy mieli okazję zobaczyć nowy odcinek drugiego sezonu „The Clone Wars”. Tym razem będzie to ”Bestia Zillo”. Poniżej znajdziecie trailer odcinka. Możecie również odwiedzić dział „Wojen klonów” na stronie Cartoon Network.  Przypominamy, że powtórki sezonu drugiego są emitowane we środy o 19:00.

  Zapraszamy do dyskusji na forum.
  KOMENTARZE (15)
  Loading..