Wojny Klonów

Sezon czwarty "The Clone Wars" na DVD i blu-ray - UPDATE

Różne
15

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów "The Clone Wars" - jak donosi Blu-ray forum, czwarty sezon serialu już wkrótce trafi na półki sklepowe w Stanach Zjednoczonych. Stanie się to 23 października tego roku. Serial będzie dostępny na DVD i blu-ray; cena tego pierwszego to 44,98 $, za drugą wersję przyjdzie nam zapłacić 59,99 $. Prócz dwudziestu dwóch odcinków na płytach znajdziemy: pięć komentarzy wideo od twórców; tylko na blu-ray i tylko przez pewien okres czasu: Archiwa Świątyni Jedi - baza danych wczesnych prac koncepcyjnych i animacji oraz modele 3D. W opakowaniu znajdzie się również plakat.

Producent wykonawczy George Lucas i Lucafilm Animation prezentują: "Star Wars: The Clone Wars", sezon czwarty. Bitwa o ocalenie galaktyki jest coraz niebezpieczniejsza i mroczniejsza. Szlachetni rycerze Jedi i żołnierze - klony bronią egzotyczne planety przed siłami wroga. Prowadzą potyczki pod wodą, na planecie okrytej cieniem; stają także przeciwko bezlitosnej Straży Śmierci. Przed naszymi herosami stają niespotykane dotąd wyzwania - Anakina nawiedzają duchy przeszłości, Ahsoka walczy o uwolnienie swojego ludu, a Obi-Wan, korzystając z przebrania, bierze udział w śmiertelnym turnieju łowców nagród. Kulminacją sezonu czwartego jest powrót czarnego charakteru z przeszłości: bezlitosnego Dartha Maula, który nie cofnie się przed niczym, byle tylko się zemścić. Wartka akcja, ponadczasowi bohaterowie i niesamowite miejsca oraz muzyka "Gwiezdnych Wojen" kumulują się w sezonie czwartym "The Clone Wars".

Inną wiadomością jest fakt, który ogłosił niedawno Kyle Newman na swoim Facebooku. Znany dotąd jako reżyser Fanboys, Newman dołączył do ekipy aktorów dubbingowych z "The Clone Wars". Jak sam napisał, jego postać będzie zabawna, a sceny nagrywał razem z żoną, Jaimie King (która wcieliła się między innymi w łowczynię nagród Aurrę Sing). Nie wiadomo jednak na razie, czy wystąpi on jeszcze w tym sezonie.

UPDATE

IGN podał więcej szczegółów na temat nadchodzącego wydania oraz udostępnił trailer, który można zobaczyć poniżej.Dźwięk na płytach będzie w formacie 5.1 z angielskim, francuskim i hiszpańskim dubbingiem i napisami w tych samych językach. Jeśli chodzi o wspomniane wyżej komentarze, będą to:
  • "The Battle of Mon Cala" - który wyjaśni proces powstawania środowiska podwodnego.

  • "Darkened World of Umbara" - w którym zostaną omówione aspekty techniczne tworzenia Umbary i tajemnice scenariusza czteroodcinkowego aktu.

  • "Obi-Wan Undercover" - o historii Obi-Wana działającego pod przykrywką.

  • "Slaves of Zygerria" - będzie mowa o historii, która swoje życie rozpoczęła jako komiks, by następnie przeobrazić się w animowaną opowieść.

  • "Darth Maul Returns" - jak nazwa wskazuje, dyskusja będzie dotyczyć powrotu Sitha i związanych z tym trudnościach.

Zapraszamy do dyskusji na forum.

Trailer piątego sezonu "The Clone Wars" wreszcie oficjalnie dostępny

EW.com
39

Na stronie Entertainment Weekly pojawił się wczoraj trailer sezonu piątego, którego amatorskie nagrania z Disney Star Wars Weekends już przedstawialiśmy. Tym razem jest on dostępny w bardzo dobrej jakości (w końcu!). Dodatkowo autor artykułu, w którym się ów trailer pojawił podzielił się z czytelnikami kilkoma swoimi przemyśleniami i wypowiedziami Dave'a Filoniego, których fragmenty przedstawiamy poniżej:

1. Dlaczego Maul wygrał pojedynek podczas swojego pierwszego spotkania z Obi-Wanem po 10 latach? Dlatego za pierwszym razem był tylko najemnikiem wypełniającym wolę swojego pana, Sidiousa. Teraz zaś napędzała go żądza zemsty i stał się "superprzewodnikiem" Ciemnej Strony. Dave Filoni mówi: "Maul będzie miał do rozwiązania kilka problemów. Będą one inne od tych, których się spodziewaliście". Zapowiedź tego co się zdarzy mamy w trailerze, kiedy mówi o "tym pretendencie, Dooku". Zapewne Darth Maul będzie wściekły na Sidiousa za opuszczenie go, a na Dooku za zajęcie miejsca u jego boku. Raczej wątpliwe jest, żeby Maul i Savage przyłączyli się do Separatystów. Kto wie, czy nie pokieruje jakąś trzecią stroną przeciwko nim i Republice? Prawdopodobnie będą to widoczni na trailerze Faleenowie i Czarne Słońce.

2. Wygląda na to, że Straż Śmierci przygotowuje się do kampanii w celu odzyskania dominacji nad Mandalore. W końcu Dooku opuścił Pre Vizslę kiedy ten zawiódł w zabójstwie Satine. Być może przywódca Mandalorian będzie szukać zemsty na własną rękę.

3. Jednym z pól bitwy będzie znana m. in. z komiksów "Tales of the Jedi" planeta Onderon. To może być sprytne posunięcie ze strony twórców TCW ze względu na popularność gry "The Old Republic". Poza tym, jak mówił w jednym z wywiadów Filoni, mają już modele Darthów Bane'a i Revana, które to postacie miały pojawić się w Trylogii Mortis z trzeciego sezonu, lecz zostały wycięte. Czyżbyśmy mieli zobaczyć nieco dawnej historii?

4. Hondo Ohnaka, mimo kilku porażek w poprzednich sezonach serii, powróci i pewnie rozpocznie nową karierę jako półlegalny dostawca broni. Podczas jednego z czatów niejaki Alex Gregory zapytał Filoniego czy Dooku wróci na planetę Florrum, by zemścić się na przywódcy piratów, jak obiecał w sezonie pierwszym. "Dooku ma dobrą pamięć" - stwierdził wówczas Filoni.

Na koniec jeszcze jedna wypowiedź reżysera TCW:

"Myślę, że pomału zobaczycie jak The Clone Wars coraz bardziej zbliża się i wiąże z Nową Nadzieją. Przygotowujemy się już do tego, co w przyszłości stanie się Galaktycznym Imperium".

A teraz już obiecany trailer:Zapraszamy do dyskusji na forum.

Plotki o "The Clone Wars" #31

Różne
24

Star Wars Weekends już dobiegają końca, ale to właśnie na ostanie spotkanie twórcy przygotowali najwięcej atrakcji dla odwiedzających. Jedną z nich jest nagrany z kamery, ale za to prawie dwuminutowy klip przedstawiający łowcę nagród Embo ścigającego Padme i Anakina. Filmik jest dostępny poniżej, a na Oficjalnej możecie zobaczyć klip, w którym Dave Filoni wyjaśnia dlaczego Obi-Wan w sezonie czwartym tak często obrywał. Reżyser zapewnia, że w piątym będzie podobnie.Ten weekend był wyjątkowy ze względu na obecność Filoniego, który spotkał się z fanami oraz zdradził to i owo o nadchodzącym sezonie. Tosche Station donosi na przykład, że nadchodząca historia na Onderonie będzie zwiastunem tego, co zdarzy się w przyszłości - zawiązania Sojuszu Rebeliantów. Ventress ma współpracować z kimś "bardziej interesującym" niż Obi-Wan, a opisując relację Mistrza Jedi z Satine, reżyser użył zwrotu: "Smutek potrafi mieć czasem słodki smak". Kwestia "zmartwychwstania" Maula ma być wyjaśniona dogłębniej. Na koniec Filoni dodał, że na Celebration prawdopodobnie zostanie wyświetlony któryś z odcinków.

Zapraszamy do dyskusji na forum.

Archiwum wiadomości dla działu "Wojny Klonów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.