TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

"The Clone Wars" znika z Cartoon Network

2013-01-29 10:44:43 RóżneOd czasu ogłoszenia wieści o sprzedaży Lucasfilmu Disneyowi nie milkną plotki i domysły co takiego stanie się z serialem "The Clone Wars", który na razie jest emitowany na Cartoon Network i powoli zbliża się ku końcowi piątego sezonu. Większość z fanów przypuszcza, że prawdopodobnie seria znajdzie nowy dom na kanale Disney XD; chodzą też pogłoski, że może stać się to już w lipcu.

Te jeszcze niepotwierdzone informacje zdają się być coraz bardziej realne. Cartoon Network ostatnio poinformowało o swoich planach na lata 2013 - 2014. I ani wśród listy nowych seriali, ani tych powracających, nie wspomina się o TCW, choć czeka nas nowy film spod znaku LEGO. Można oczywiście założyć, że stacja nie ma jeszcze informacji na ten temat, ale raczej jest to mało prawdopodobne, zważywszy na fakt, że plany obejmują dwa lata.

Z drugiej strony, skrócenie piątego sezonu możemy praktycznie uznać już za pewnik - scenarzysta Matt Michnovetz potwierdził, że trylogia o Clovisie została przesunięta do sezonu szóstego. Czy była to decyzja "polityczna", związana z przewidywanymi przenosinami - zapewne dowiemy się tego w marcu, gdy piąty sezon się zakończy.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (21)

Wojny Klonów

Odcinki o Maulu dostępne na Oficjalnej

2013-01-28 10:13:18 Apophis na forum

Nie wiadomo za sprawą jakiej tajemniczej siły napis na Oficjalnej, który zwykle gościł przy próbie odtworzenia odcinka "The Clone Wars" ("We're sorry, but odtwarzanie filmu nie jest dozwolone dla twojej lokalizacji (PL)"), zniknął przy dwóch ostatnich. Epizody "Eminence" oraz "Shades of Reason" mogą oglądać nie tylko Amerykanie. Niestety, tak nie jest ani w przypadku dostępnego jeszcze "Point of No Return", ani powtórek poprzednich sezonów. Nie wiadomo ile czasu taki stan się utrzyma i czy możemy w przyszłości spodziewać się podobnej możliwości; być może jest to forma reklamy aktu o Maulu, który i w kraju, i za granicą zbiera bardzo dobre recenzje. Odcinki znajdują się w tym dziale na Oficjalnej.

Jak wiemy z ostatniego Celebration, fakt, iż epizody są dostępne jedynie dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych nie wynika z ksenofobii czy niechęci dzielenia się z innymi, a raczej z umów ze stacjami telewizyjnymi, na których serial jest emitowany. Innymi słowy - chodzi o to, by możliwość oglądania w internecie nie zabierała widzów tymże stacjom. Tym niemniej mamy nadzieję, że i w przyszłości będzie można obejrzeć odcinki "The Clone Wars" razem z Amerykanami, legalnie.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (10)

Wojny Klonów

TCW #103 w USA

2013-01-25 09:36:31 Różne

Dzisiaj wieczorem czasu kanadyjskiego na Teletoonie i jutro rano w Ameryce na Cartoon Network zostanie wyemitowany kolejny odcinek serialu "The Clone Wars", zatytułowany "Shades of Reason". Poniżej można przeczytać opis i zobaczyć klipy z odcinka.

Sithowie i Straż Śmierci, dzięki wsparciu kryminalnego podziemia, rozpoczynają atak na Mandalorę.Parę dni temu pisaliśmy o możliwym skróceniu sezonu poprzez wyrzucenie z niego aktu opowiadającego o Clovisie. I choć nadal jest to jedynie plotka, taka opcja staje się coraz bardziej prawdopodobna; serwis związany z Teletoonem opublikował najbliższe plany emisji stacji, z których wynika, że ostatni epizod - "The Wrong Jedi" - będzie miał swoją premierę 1 marca. Po prostym podliczeniu wychodzi na to, że po odcinkach z Maulem pozostanie jedynie czas na cztery epizody z Ahsoką - jeśli oczywiście Teletoon i Cartoon Network nie zwiększyłyby częstotliwości emisji, co jest mało prawdopodobne.

Może jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło, bo inna pogłoska wskazuje na to, że nowych odcinków moglibyśmy się spodziewać szybciej niż zwykle. W Wielkiej Brytanii odbywają się właśnie targi Toy Fair, z których ciekawą informację podała strona Jedi News: na imprezie pokazano rodzaj kalendarza, z podanymi datami ważnych gwiezdnowojennych wydarzeń na przyszłe lata. Wynika z niego, że sezon szósty "The Clone Wars" miałby się rozpocząć w lipcu bieżącego roku oraz zakończyć w grudniu. I choć często informacje z takich konwentów okazują się nieprawdziwe, być może tkwi w tym ziarno prawdy, ponieważ nowy rozkład mógłby się wiązać z ewentualnymi przenosinami serialu na Disney XD.

O nadchodzącym akcie z Ahsoką - jak również o wielu innych sprawach - Dave Filoni wypowiedział się dla nowopowstałego podcastu Rebel Force Radio. Najbliższe odcinki mają być podobno najlepszymi jakie kiedykolwiek wyprodukowano - widzowie mają dostać "wielki puzzel w układance przedstawiającej los Ahsoki" i posłuchać najbardziej udanych utworów Kevina Kinera jakie powstały do tej pory. Reżyser opowiedział też o początkach Rebelii na Onderonie, ale zaznaczył, że Sojusz nie powstał formalnie w okresie wojen klonów - owej formalizacji należy szukać w innych historiach; przy tej okazji wymienił "The Force Unleashed". Jeden z fanów zapytał go o Yularena, który ostatnimi czasy przestał występować - przyczyną tego jest fakt, że twórcy chcą pokazywać różne postaci, ale fani admirała nie powinni być zawiedzeni - wróci on z nowym modelem, na którym bardziej przypomina starszą wersję siebie z "Nowej nadziei".

Na deser dobra wiadomość dla polskich fanów "The Clone Wars" - Cartoon Network oficjalnie wyznaczyło datę premiery piątego sezonu na kwiecień, niestety, na razie bez podawania konkretnej daty.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (16)

Wojny Klonów

Pilot "Wojen klonów" dzisiaj w TVP

2013-01-19 10:14:08 TVP.pl

Dzisiaj o godzinie 15:10 na antenie pierwszego kanału Telewizji Polskiej będzie można zobaczyć pilota serialu "Wojny klonów", czyli pierwszy pełnometrażowy animowany film kinowy spod znaku Gwiezdnych Wojen.Poniżej prezentujemy opis ze strony Telewizji Polskiej, który prawdopodobnie mylnie został zamieniony z tym do odcinka "Ambush" z pierwszego sezonu serialu:
Mistrz Jedi Yoda jest na sekretnej misji, aby zawrzeć pakt z królem strategicznego układu Toydaria, kiedy nagle jego statek zostaje zaatakowany przez hrabiego Dooku. Yoda i trzej żołnierze - klony muszą odeprzeć złowrogą zabójczynię Ventress."
KOMENTARZE (28)

Wojny Klonów

TCW #102 w USA

2013-01-18 13:52:49 Starwars.com

Dzisiaj wieczorem czasu kanadyjskiego na Teletoonie i jutro rano w Ameryce na Cartoon Network zostanie wyemitowany kolejny odcinek serialu "The Clone Wars", zatytułowany "Eminence". Poniżej można przeczytać opis i zobaczyć klipy z odcinka.

Savage i Maul formują przymierze ze Strażą Śmierci, by dopaść wspólnego wroga: Obi-Wana Kenobiego

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (18)

Wojny Klonów

Plotki o "The Clone Wars" #33

2013-01-16 22:39:31 Różne

Dziś zapraszamy na kolejną porcję plotek o serialu "The Clone Wars", który niedawno zaczął drugą połowę piątego sezonu i to właśnie o owej drugiej połowie będzie mowa. Już w najbliższą sobotę ponownie rozpocznie się akt z Darthem Maulem i z tej okazji USA Today przygotowało kolejny klip z "Eminence". Dave Filoni odezwał się ostatnio na swoim Facebooku i zapewnił, że dwa najbliższe akty będą czymś innym, niż to, co do tej pory widzieliśmy.

O Maulu już wiemy, ale jaki będzie drugi wspomniany przez niego akt? Choć w chwili obecnej nie ma oficjalnego potwierdzenia, serwis zap2it podał nazwy kolejnych epizodów, które prawdopodobnie będą dotyczyły Ahsoki. Fani kina zauważą, że tytuły te w dużym stopniu pokrywają się z filmami Hitchcocka, a skądinąd wiemy, że serial czerpał już z dorobku tego reżysera.
  • 5x17 - "Sabotage"

  • 5x18 - "The Jedi Who Knew Too Much"

  • 5x19 - "To Catch a Jedi"

  • 5x20 - "The Wrong Jedi"

To być może nie jest oficjalna numeracja, ale jeśli byłaby taką, to w sezonie pozostają dwa "niezajete" odcinki po wymienionych wyżej. Fani zaczęli więc zadawać sobie pytanie co w takim razie z trylogią o Clovisie, która była zapowiadana jeszcze na Celebration. Na razie wiemy, że nic nie wiemy, a Strażnik Holokronu potwierdził jedynie, że ten akt nie ma oficjalnie wyznaczonej daty, co skłania niektórych do twierdzenia, iż zobaczymy go dopiero w przyszłym sezonie. Pojawiły się też głosy, że trwająca obecnie seria może zostać skrócona.

Wracając jeszcze do wiadomości na tablicy Filoniego, reżyser przekazał tam również kilka innych informacji. Oto najciekawsze fragmenty:

Mam nadzieję, że wy, jako fani, będziecie w stanie z czasem zrozumieć wybory, jakich dokonaliśmy w tym sezonie. Wiem, że im bardziej będziemy zbliżać się do letnich dni, to pewne rzeczy zaczną wywoływać dyskusję.

Akt z Darthem Maulem był ostatnim, nad jakim pracowałem z moim przyjacielem, Ianem Abercrombie'em, który odszedł niemal rok temu w styczniu. Jego ostatnia rola jest jego najlepszą. (...) Pamiętajcie, w "Mrocznym widmie" Maul był uczniem. Teraz zobaczymy czemu Sidious jest mistrzem.


A na koniec prezentujemy kolejną odsłonę obrazkowej promocję serialu - tym razem jest to wiadomość przesłana przez Wilhuffa Tarkina do Kanclerza, w której admirał komentuje ostatnie wydarzenia i rolę Jedi w wojnie.Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (13)

Wojny Klonów

TCW #101 w USA

2013-01-11 15:55:29 Starwars.com

Dzisiaj wieczorem czasu kanadyjskiego na Teletoonie i jutro rano w Ameryce na Cartoon Network zostanie wyemitowany kolejny odcinek serialu "The Clone Wars", zatytułowany "Point of No Return". Poniżej można przeczytać opis i zobaczyć klipy z odcinka.

R2-D2 i jego drużyna muszą powstrzymać sabotowany krążownik Jedi przed przewaniem niezwykle ważnej konferencji Republiki.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (7)

Wojny Klonów

Leland Chee o chronologii "The Clone Wars" #6

2013-01-08 19:56:29 Oficjalny blogPo długiej przerwie Leland Chee powraca z kolejnymi uwagami na temat chronologii serialu "The Clone Wars". Jak zwykle, spis wszystkich jego ustaleń, znajdziecie w tym miejscu.

Wirus błękitnego cienia uwolniony! Bitwa o Ryloth!

"Mystery of a Thousand Moons" (S118) - Uwolniono śmiercionośnego wirusa błękitnego cienia, który zaraża Ahsokę, Padmé i wielu żołnierzy-klonów. Anakin i Obi-Wan muszą ścigać się z czasem, by znaleźć antidotum.

Spora część tego odcinka dzieje się na Iego, planecie wspomnianej w "Mrocznym widmie"; widzimy też jednego z Aniołów, opisywanych przez Anakina. Tutaj debiutują przeprogramowane droidy bojowe, aczkolwiek zobaczymy więcej jednostek użytych w innym celu niż zakładał producent w sezonach trzecim i czwartym.

"Storm over Ryloth" (S119) - Ahsoka ignoruje rozkazy Anakina i traci większość członków swojego oddziału - czym daje mistrzowi pretekst do nauki o szacunku dla przełożonych i szansę na odkupienie.

"Innocents of Ryloth" (S120) - Aby sabotować potężną broń Separatystów, Obi-Wan i mały oddział klonów wchodzą do okupowanego miasta, gdzie odkrywają, że mieszkańcy są używani jako żywe tarcze.

"Liberty on Ryloth" (S121) - Wojska Windu są rozproszone, więc mistrz musi przekonać twi'lekańskiego bojownika o wolność, Chama Syndullę, by pomógł mu w ocaleniu stolicy przez zniszczeniem jej przez droidy.

Ten trzyczęściowy akt opowiada o kampanii mającej na celu wyzwolenie Ryloth. Pojawia się on w sezonie pierwszym, aczkolwiek "Supply Lines" z serii trzeciej służy jako preludium. To tu debiutują Waxer i Boil, klony służące u gen. Kenobiego i komandora Cody'ego. Ich doświadczenie polegające na zaprzyjaźnieniu się z młodą twi'lekańską sierotą, Numą, zmieni ich sposób postrzegania wojny. Komandor służący pod rozkazami Windu, Ponds, także tutaj pojawia się po raz pierwszy. Pod koniec aktu Wat Tambor zostaje pochwycony. Musi jeszcze pojawić się w serialu ponownie, ale wiemy, że do czasu "Zemsty Sithów" udaje mu się uciec. Nawiązanie do "Indiany Jonesa": wśród skarbów prezesa Unii Technokratycznej można znaleźć Arkę Przymierza.


Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (4)

Wojny Klonów

"The Clone Wars" zbliża się ku końcowi?

2013-01-07 11:52:22 Różne

Zaledwie parę dni temu serial "The Clone Wars" świętował emisję swojego setnego odcinka. Wszyscy zapewne pamiętają, że pięć lat temu, gdy TCW stawiało swoje pierwsze kroki, Lucas na konferencjach prasowych mówił, że czekać nas będzie właśnie około setki epizodów i pięć sezonów. Tym niemniej, serial zyskał popularność, dlatego już wiadomo, że na piątej serii się nie skończy, bo szósta jest już od dawna potwierdzona. Ale czy będzie się tak ciągnąć w nieskończoność?

Cóż, okazuje się, że nie. Brent Friedman, jeden ze scenarzystów TCW, pierwszego stycznia opublikował na swoim Twitterze informację o spotkaniu z Lucasem, Filonim i resztą ekipy, podczas którego ustalali szczegóły zakończenia serialu.Później, na pytania użytkowników serwisu, odpowiedział, że nie będzie to koniec, a raczej ładne przeniesienie do akcji "Zemsty Sithów". Nie należy zapominać o fakcie, że podobno ostatni akt w serialu ma dotyczyć Ahsoki, a chodziły również słuchy o rozkazie 66. Nie wiadomo też jak TCW wpłynie na kłopotliwą sprawę porwania Kanclerza, która była przedstawiana w wielu źródłach i nie ma oficjalnie ustalonej wersji. Friedman zaznaczył też, że wykupienie Lucasfilmu przez Disneya może mieć wpływ na to kiedy i gdzie będą emitowane przyszłe odcinki, dlatego ciężko stwierdzić za ile lat tak naprawdę "The Clone Wars" się zakończy. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że końcówka serialu jest dopiero omawiana, to przed nią długa droga - musi przejść przez etap scenariuszy, animacji, dubbingu, udźwiękowienia, etc. Można zatem spokojnie założyć, że czekają nas jeszcze co najmniej dwa sezony.

Póki co, serial zostaje z nami, dlatego na deser zapraszamy do obejrzenia najnowszego klipu z "Eminence" - odcinka, który za dwa tygodnie ponownie podejmie przerwany wątek Dartha Maula. Filmik jest dostępny pod tym adresem a poniżej wersja z Youtube:Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (39)

Wojny Klonów

TCW #100 w USA

2013-01-04 10:29:39 Różne

Dzisiaj wieczorem czasu kanadyjskiego na Teletoonie i jutro rano w Ameryce na Cartoon Network zostanie wyemitowany kolejny, setny już odcinek serialu "The Clone Wars", zatytułowany "Missing in Action". Poniżej można przeczytać opis i zobaczyć klipy z odcinka.

W niemalże wyludnionym mieście R2-D2 i jego towarzysze znajdują klona-komandosa cierpiącego na amnezję.

Ponieważ jest to rocznicowy, setny odcinek, a przerwa w emisji była dość spora, więc w internecie nie mogła się nie pojawić nowa dawka klipów. Na początek filmik prezentujący ważniejsze postaci i ujęcia ze wszystkich sezonów, z małą zapowiedzią tego, czego możemy spodziewać się w przyszłości. To doskonała okazja, by zobaczyć jak zmieniała się animacja przez te wszystkie lata. Własną wersję rocznicowej reklamy przygotowało też Cartoon Network.

Nieco po czasie, ale do sieci trafił też klip, o którym pisaliśmy przy okazji Celebration; jest to nagrany komórką filmik ukazujący pokój Anakina.A już na sam koniec coś dla tych, którzy lubią liczby i statystykę; Leland Chee na swoim Twitterze zrobił małe podsumowanie całego serialu i innych mediów z nim związanych, z którego wynika, że:

  • Liczba haseł w oficjalnym Holocronie opatrzona tagiem "The Clone Wars" wynosi 3422.

  • Mamy 986 postaci, 137 światów, 188 ras obcych i stworzeń, 101 typów droidów, 170 pojazdów, 234 rodzaje broni, 305 grup oraz 25 istotnych konfliktów.

  • Jeśli chodzi o liczbę wystąpień w odcinkach, tu numerem jeden jest Anakin - 69. Drugie miejsce przypada Obi-Wanowi (60) i trzecie Ahsoce (57). Kolejne miejsca zajmują: Rex (41), Dooku (33), Padmé (26), Mace Windu (23), Plo Koon (18), Grievous (16), Satine (11), Fives (10), Asajj Ventress (10), Cad Bane (10), Hondo Ohnaka (9), Pre Vizsla (6), Savage Opress (6) oraz Darth Maul (4).

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (25)
Loading..