TWÓJ KOKPIT
0

Wojny Klonów

Sezon szósty TCW to dwa akty

2013-03-24 09:22:33 TheForce.net

Od jakiegoś czasu wiemy już, że sezon szósty "The Clone Wars" zostanie w pewien sposób skrócony; od tego czasu fani zadawali sobie pytanie co to tak naprawdę znaczy - innymi słowy, ile odcinków rzeczywiście dostaniemy.

Prawdopodobnie nie będzie ich wiele - TheForce.net twierdzi, ponownie powołując się na źródła z Lucasfilmu, że dostaniemy jedynie dwa akty. Przez pojęcie "aktu" należy tu rozumieć zamkniętą historię, która może się składać od dwóch do pięciu odcinków; najpopularniejsze były trylogie i tetralogie. Nie ujrzymy niemal już skończonej historii, która miała opowiadać o Bobie Fetcie i innych łowcach nagród. Tam rzekomo mieliśmy poznać losy Cada Bane'a i Aurry Sing. Na ile źródło TFN-u jest wiarygodne, tego nie wiadomo.

Potwierdziły się również wieści o zwolnieniach pracowników Lucasfilm Animation. TFN donosi, że reagowali oni różnie na akcje fanów mające na celu przywrócenie serialu - jedni dość chłodno, twierdząc, że widzowie przyjęli fakt końca serialu ze spokojem, inni przyjęli inicjatywy fanowskie z entuzjazmem. Jeśli chcecie wesprzeć taką akcję, kliknijcie w powyższy link, tam znajdują się informacje jak można to zrobić.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (29)

Wojny Klonów

Piąty sezon "The Clone Wars" w Polsce

2013-03-21 09:34:37 Cartoonnetwork.pl

Dobra wiadomość dla wszystkich oczekujących na piąty sezon "The Clone Wars" w naszym kraju - jego premiera nastąpi już w poniedziałek, 15 kwietnia, o godzinie 20:15 na antenie Cartoon Network Polska. Jak w poprzednim roku, odcinki będą emitowane pięć dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku, zapewne możemy też spodziewać się weekendowych maratonów. Poniżej zapraszamy do zapoznania się z informacją prasową z oficjalnego bloga kanału, dotyczącą pierwszego odcinka serii.

„Gwiezdne Wojny: Wojny klonów” George’a Lucasa wracają na antenę Cartoon Network z 5 sezonem przygód bohaterów z odległej galaktyki. Pełni gniewu i pragnienia zemsty, bracia Savage Opress i Maul sieją terror w całej galaktyce. Przemocą rekrutują Hondo Ohnaka i jego piratów, za którymi w pościg ruszają Obi-Wan Kenobi i Adi Gallia, co prowadzi ich do niebezpiecznej konfrontacji. Czy Rycerze Jedi zwyciężą?

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (26)

Wojny Klonów

Fani w obronie "The Clone Wars"

2013-03-20 14:16:04 Różne

Po ostatnich wieściach na temat skasowania/skrócenia "The Clone Wars" w sieci wiele się dzieje. Choć jeszcze nikt nie jest pewny co właściwie oznacza to dla serialu i jak będzie wyglądała jego przyszłość, to wielu zaczęło wzywać do akcji mającej na celu przywrócenie normalnej emisji.

Fani serialu na pewno mają o co walczyć - jak donosi Big Shiny Robot, wedle aktorów, "The Clone Wars" miało mieć osiem sezonów, a z ostatnich wypowiedzi Jamesa Taylora wiemy, że nagrywanie szóstego zostało zakończone. Aktor uważa też, że nazywanie szóstej serii "materiałami bonusowymi" jest czystym nieporozumieniem - z całą pewnością nie będą to dodatki z rodzaju tych znajdowanych na płytach DVD lub w internecie. Co więcej, redakcja TFN-u twierdzi, że źródła z Lucasfilmu podają, iż w sezonie szóstym nie znajdziemy konkluzji historii takich postaci jak Ahsoka Tano czy Asajj Ventress - a co za tym idzie, obietnica "dokończenia wszystkich wątków" byłaby niespełniona. Dodatkowo, wszystko to wiąże się z redukcjami w Lucasfilm Animation - osoby, które do tej pory tworzyły TCW zostaną albo przeniesione, albo stracą pracę. Ewentualne przyszłe seriale telewizyjne będą powstawać bliżej Disneya.

Wbrew pozorom, z wielkimi korporacjami da się walczyć, a Disney w przeszłości ulegał presji widzów. Tak było w przypadku serialu "Kim Kolwiek", który zamierzano skończyć po trzech sezonach, lecz fani listownie przekonali przedstawicieli firmy do zrobienie jeszcze jednego. Udało im się również nakłonić Disneya do dystrybucji "Księżniczki Mononoke" na DVD z oryginalnym, japońskim dubbingiem. Swoje poparcie dla "The Clone Wars" możecie pokazać na wiele sposobów:
  • Na Facebooku - strony Save Star Wars: The Clone Wars i Save The Clone Wars.

  • Podpisując petycję - w internecie jest ich wiele, ale na szczególną uwagę zasługuje ta, zorganizowana między innymi przez stronę Save The Clone Wars. Do jej podpisania niezbędne jest przejście do aplikacji Causes na Facebooku.

  • Wysyłając list do przedstawicielstwa Disneya i Lucasfilmu - ponieważ większość z nas żyje poza Stanami Zjednoczonymi, sprawa ta jest nieco kłopotliwa; na szczęście przedstawiciele tej strony pomogą w przekazaniu mejli od osób spoza USA. Pierwsza fala listów będzie wysłana 25 marca. Oczywiście mejl powinien być napisany w języku angielskim.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (37)

Wojny Klonów

Mejle o Ahsoce

2013-03-07 20:20:50 Oficjalny blogTym razem w Holo z Oficjalnej przyjrzymy się mejlom wymienianym przez Dave'a Filoniego i Ashley Eckstein, a które pomogą lepiej zrozumieć wybór, którego dokonała Ahsoka - oczywiście znajdują się w nich spoilery dotyczące końcówki sezonu piątego. Główny reżyser udzielił też ciekawego i długiego wywiadu, w którym analizuje po kolei wszystkie akty z piątej serii. Najważniejsze pada jednak pod koniec: sezon szósty definitywnie istnieje (Codziennie widzę fajne rzeczy... to takie niesprawiedliwe!), ale Filoni nie może jeszcze podać do wiadomości publicznej jego szczegółów i, jak Eckstein w kilku poprzednich wywiadach, każe czekać.

Jestem pewna, że do tej pory wszyscy mieliście już okazję przetrawić to, co stało się pod koniec sezonu piątego "The Clone Wars". Było to bardzo emocjonalne i, jak dawałam do zrozumienia przez cały sezon, macie teraz więcej pytań niż odpowiedzi odnośnie tego, co się stało i tego, co stanie się potem.

Spróbujcie postawić się na moim miejscu, musiałam trzymać to w sekrecie przez tak długi czas! Niepewność mnie zabijała! Te cztery odcinki nagraliśmy rok temu i byłam definitywnie zszokowana, gdy Dave Filoni powiedział mi, że Ahsoka odejdzie z Zakonu Jedi. Trochę czasu zajęło mi przetrawienie tych wieści i pamiętam jasno, jakby to było wczoraj, że w końcu do mnie dotarło, iż moje i jej życie zmieni się na zawsze. Dave Filoni wysłał mi mejla o nagraniu ostatniej wspólnej sceny z Mattem Lanterem. Słowo "ostatnia" uderzyło we mnie niczym tona cegieł. Robiliśmy "The Clone Wars" przez siedem lat. Czas spędzony w studiu nagraniowym zaczął mi się niezmiernie podobać, a zwłaszcza te chwile, gdy odgrywałam razem z Mattem sceny pomiędzy Anakinem i Ahsoką.

Natychmiast odesłałam mejla Dave'owi, aby zrozumieć CZEMU? Aby dobrze oddać natężenie emocjonalne ostatnich odcinków, musiałam wejść do głowy Tano. Jego odpowiedzi były niesamowite i chciałabym się nimi z wami podzielić, jeśli macie takie same pytania, jakie ja miałam.

Ashley: Łał, naprawdę dużo się zmieniła. Wiedziałam, że to nadchodzi, ale ta zmiana dopiero teraz we mnie uderza, gdy zaczynam zdawać sobie sprawę, że wszystko idzie do przodu i do tego w innym kierunku; to nie będzie tylko jeden odcinek, po którym można wrócić. To świetne! Historia jest fantastyczna i zaszczytem jest brać w niej udział. Chcę porozmawiać więcej o przyszłym tygodniu. Czemu odchodzi, zamiast powrócić?

Dave: Ahsoka odchodzi, ponieważ czuje wewnętrzny konflikt. Nie jest wściekła na Anakina, wie, że zrobienie tego zrani go, ale ma nadzieję, że zrozumie. Jest sfrustrowana z powodu Rady, ma poczucie, że została zdradzona. Wiele z tego jest związane z treningiem Anakina i jej przywiązaniem do niego. Odchodzi też, ponieważ, mimo przekonania, iż Barrissa popełniła błąd, to nie może zaprzeczyć, że w jej słowach kryła się prawda, zwłaszcza w świetle własnych doświadczeń. Potrzebuje szerszej perspektywy.

Ashley: To znaczy powrót byłby rzeczą łatwą, ale nie właściwą... Odejście to właściwa rzecz, prawda?

Dave: Tak naprawdę nie ma właściwej i niewłaściwej rzeczy. Podjęła decyzję. Ta decyzja "zdaje się" właściwa. Nie jest gotowa na powrót. Łatwo byłoby wrócić, przyjąć wdzięczność Rady. Ale nie "czułaby", że to jest stosowne. Jej ścieżka się zmieniła, przynajmniej na razie.

Ashley: Czy widzi to, że nic nie będzie już takie samo?

Dave: Myślę, że w kryzysie nigdy nie jesteśmy pewni co się zdarzy. Niepewność rodzi strach. Zmiana rodzi strach. Ale nie musimy bać się zmian. Wszystko im podlega, nic nie zostaje takie samo. To główna zasada dorastania. Myślimy, że nasi rodzice zawsze będą naszymi rodzicami, nie rozumiemy, że mają wady, że sami byli kiedyś dziećmi, które dorosły. Ahsoka w pewien sposób potyka się z tym wszystkim. Wadami w Radzie, wadami w niej samej. Próba udowodnienia swojej wartości to wysiłek polegający na pozostawieniu rzeczy takimi, jakimi są, nie tylko zachowania samej siebie, lecz także życia, które miała, i które zna. Zachowania jej komfortowej strefy.

Ashley: Czy Ahsoka zawsze robi wszystko, by postępować dobrze?

Dave: Nikt tak naprawdę nie wie, co jest dobre. Tano idzie za głosem swojego serca w sposób, który czasem przeciwstawia się naukom Jedi. To jest to, co robią Anakin i Qui-Gon. Rządzi nią serce, a nie logika umysłu. Nie jest zupełnie bezinteresowna, ale nie jest też całkiem zła. Czynienie wyłącznie dobra jest absolutem, a tylko Sithowie wierzą w absoluty. Ktoś mógłby powiedzieć: słuchaj Kanclerza Republiki za wszelką cenę, ale czy to jest właściwe? Zdaje się, że tak, ale można również nazwać to ślepotą.

Ashley: Czy to jej kompas moralny i to, kim jest?

Dave: Jej kompas moralny wiedziony jest przez serce i instynkt. Ahsoka przejmuje się, bierze wiele rzeczy do siebie, a przynajmniej bardziej, niż robi to przeciętny Jedi. Właśnie przez to może zostać zraniona i rani ją decyzja Rady. W pewien sposób nie jest na tyle dojrzała, by zrozumieć niebezpieczeństwo w jakim znajduje się Rada oraz większych decyzji, które jej nie dotyczą, a które są podejmowane w jej otoczeniu. W tej chwili dostrzega tylko to, co dzieje się z nią i czuje żal, smutek, frustrację, które są tego nieodłącznym elementem. Ludzie chcą być elementem czegoś, mieć zasady, iść za tłumem, ale często wielkie ruchy w historii były zapoczątkowywane przez osoby, które szły w przeciwnym kierunku i zachowywali się niezgodnie z tym co było "popularne", "właściwe", a nawet "etyczne". Ahsoka musi teraz zdecydować co jest dla niej etyczne, co jest właściwe oraz jaka jest jej większa rola w tym wszystkim.

Ashley: Czy będzie już taka zawsze?

Dave : Jak każdy, Ahsoka ewoluuje. Jak Luke w filmach.

Ahsley : Na chwilę obecną, jaką wiadomość chcesz przekazać poprzez jej wybory?

Dave : To, że mamy wybór, i że czasami nie zawsze jest on łatwy. To, że często właściwy nie jest prosty i uderza w twoich przyjaciół. To nie oznacza, że są złymi ludźmi, a ty nie masz z nimi nic wspólnego, ale musisz zdecydować się na coś, co jest dobre dla ciebie.

No i macie! Mam nadzieję, że to pomogło. Chciałabym podziękować wszystkim fanom za miłe słowa podczas tego weekendu To było fantastyczne pięć sezonów i wasze wsparcie było niesamowite!Zapraszamy do dyskusji na forum
KOMENTARZE (17)

Wojny Klonów

Aktorzy i twórcy opowiadają o "The Clone Wars"

2013-03-03 19:13:41 Różne

Piąty sezon "The Clone Wars" właśnie się skończył, więc nie mogło się przy tej okazji obejść bez kilku wywiadów, w których twórcy i aktorzy dzielą się swoimi spostrzeżeniami oraz zdradzają co nieco na temat nadchodzącej serii. O sezonie szóstym można już dyskutować w nowym temacie na forum, gdzie zebrano wszystkie plotki i pogłoski, jakie do tej pory ukazały się na jego temat. Wedle słów Ashley Eckstein, Lucasfilm Animation pracuje obecnie nad wydaniem oficjalnego oświadczenia w sprawie nowego kanału dla serialu, więc należy uzbroić się w cierpliwość. Przypominamy też, że polscy widzowie będą mogli obejrzeć piąty sezon "The Clone Wars" już w kwietniu na antenie Cartoon Network.Jako główna gwiazda ostatnich odcinków, Ashley Eckstein miała ostatnio najwięcej do powiedzenia. W facebookowym czacie opowiedziała między innymi o tym jak rozwija się jej firma i jakie nowe produkty spod znaku Her Universe czekają na nas niebawem. Aktorka, choć całym sercem kocha "Gwiezdne Wojny", to dopiero zaczyna się wkręcać w Expanded Universe - ostatnio przeczytała "Scoundrels". Ashley chciałaby też mieć większy udział w tworzeniu wszechświata i powiedziała, że sama mogłaby napisać książkę, najlepiej z silną postacią kobiecą, choć nie pogardziłaby też rolą w filmie lub serialu aktorskim. Jeśli chodzi o nową trylogię, zdradziła, że sama wie tyle, co przeciętny fan, ponieważ wszystko trzymane jest w największej tajemnicy. W czacie twitterowym wyznała, że bardzo chciałaby pojechać do Niemiec na tegoroczne Celebration i należy wypatrywać wieści w tej sprawie. Odpowiedziała też na kilka pytań fanów: raczej nie ma co liczyć na dalsze rozwijanie wątku romansowego pomiędzy jej postacią a Luksem Bonterim. Nagranie odcinka trwa średnio od czterech do sześciu godzin, ale wszystkie prace pochłaniają pół roku.

Eckstein nie wie jeszcze co ostatecznie Filoni i scenarzyści zaplanowali dla Ahsoki, choć "The Wrong Jedi" jest według niej wielką wskazówką. W dwóch rozmowach dla IGN poruszyła ten temat głębiej, choć tu znajdują się spoilery z ostatniego odcinka: (Spoiler):Większość ludzi, z którymi rozmawiała Eckstein, twierdziła, że Ahsoka albo przetrwa rozkaz 66, albo zginie w trakcie wojny; bardzo mało zakładało tę opcję, która wydarzyła się w ostatnim odcinku. Aby dobrze przedstawić uczucia Tano podczas procesu i chwili opuszczenia Zakonu, Filoni wprowadził Ahsley w temat nieco wcześniej - między innymi wymieniali ze sobą wiele mejli, w których reżyser wyjaśnił jej co dokładnie działo się w głowie Togrutanki. Według aktorki Tano czuje się zdradzona przez Radę i Barrissę, więc prawdopodobnie nigdy już nie będzie tą samą osobą, co kiedyś. Dziewczynę ma przerażać też fakt, że Offee nie myliła się całkowicie. Jeśli chodzi o przyszłość byłej padawanki, to oczywiście aktorka nie może nic powiedzieć, ale zdradziła, że końcowa scena odcinka była ostatnią (jak do tej pory), którą nagrała wspólnie z Mattem Lanterem, odtwórcą roli Anakina. Najnowszy Insider potwierdza też fakt, że Ahsoka przez pewien czas będzie nieobecna w serialu.(Koniec Spoilera)Interesującego wywiadu udzielił też Sam Witwer. Początkowo porusza w niej kwestię roli Dartha Maula w "The Empire Strikes Out" i chyba kultowej już piosenki "I'm So Awesome", która podobno powstała na drodze czystego przypadku. Jeśli chodzi o udział Zabraka w "The Clone Wars", to początkowo ekipa planowała ponownie go uśmiercić, ale Lucas stwierdził, że "drugi raz nie popełnią tego samego błędu". Wedle Witwera, Darth nie tylko wróci po wydarzeniach z piątego sezonu, lecz także jego rola i wpływy będą znaczne, choć Sidious raczej nie będzie się chwalił hrabiemu Dooku z powodu powrotu starego ucznia. Aktor zdradził też, że rozmawiał z Hadenem Blackmanem na temat historii w "The Force Unleashed III", ale jeśli gra powstanie, to raczej po premierze nowej trylogii. Na koniec Sam wyjawił, że jeden z jego przyjaciół będzie grał nową postać w nadchodzących odcinkach serialu - będzie to podobno "słynny bohater z Oryginalnej Trylogii".

Nadal nie ma od Filoniego wyjaśnienia w sprawie skrócenia piątego sezonu, choć reżyser stwierdził, że sprawą oczywistą było, aby to właśnie "The Wrong Jedi" zakończył serię. Fani nie powinni się obawiać o przyszłość serialu i należy po prostu wykazać się cierpliwością. Dave powiedział też kilka słów o nowym aktorze, który dołączył do ekipy - Timie Currym. Filoni jest zadowolony, że głosu Palpatine'owi użycza artysta tego kalibru; ekipie nie chodziło, by znaleźć kogoś, kto umiałby wiernie naśladować głos Iana McDiarmida czy Abercrombiego, ale raczej kogoś, kto mógłby wnieść do postaci coś swojego. Z innych ciekawostek z Insidera: reżyser chciał, by wśród młodzików budujących miecze znalazł się mały Kel Dor (rasa Plo Koona), ale Lucas stwierdził, że jest za brzydki i powiedział "nie".

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (16)

Wojny Klonów

TCW #108 w USA

2013-03-01 11:35:23 Różne

Dzisiaj wieczorem czasu kanadyjskiego na Teletoonie i jutro rano w Ameryce na Cartoon Network zostanie wyemitowany kolejny, ostatni już w tym sezonie odcinek serialu "The Clone Wars", zatytułowany "The Wrong Jedi". Poniżej dostępne są opis i klipy - w ostatnim można usłyszeć nowego aktora użyczającego głos Palpatine'owi. Według Big Shiny Robot jest to Tim Curry - aktor znany przede wszystkim z "The Rocky Horror Picture Show", choć grał też w wielu innych filmach i serialach animowanych ("Polowanie na Czerwony Październik", "Kevin sam w Nowym Jorku", "Piękna i Bestia", "Scooby Doo").

Podczas procesu, oskarżona o morderstwo Ahsoka staje naprzeciw swemu największemu wyzwaniu.W tej chwili ciężko powiedzieć kiedy, gdzie, ani nawet czy w ogóle zostanie wyświetlony sezon szósty. W zeszłym tygodniu, podczas pokazu finału piątej serii w siedzibie Lucasfilmu, Filoni i Hidalgo oznajmili, że oficjalnie nie ma jeszcze kanału, na którym serial mógłby się zadomowić. Podkreślili też, że ważne jest dla nich wsparcie fanów, które ma pokazać Disneyowi, że warto zainwestować w TCW. Najbardziej sceptyczni miłośnicy mówią nawet o możliwości zaniedbania serialu z powodu prac nad nową trylogią i fakcie wydawania kolejnych sezonów wyłącznie na płytach DVD i blu-ray, ale są to jedynie plotki. Zapewne wkrótce będziemy mogli spodziewać się większej ilości informacji, zwłaszcza po tegorocznych Star Wars Weekends, Celebration i innych konwentach.

Zapraszamy do dyskusji na forum.
KOMENTARZE (24)
Loading..