TWÓJ KOKPIT
0

XLVIII Spotkanie fanów Gwiezdnych Wojen we Wrocławiu :: Fandom

Tekst: Rusis


Imperiada XLVIII: Z pamiętnika agenta
20 października 2007
Czeski Film

Ściśle tajne.

Notatka ze spotkania zakonspirowanej grupy dążącej do obalenia obecnego rządu, ukrywającej się wśród fanów Gwiezdnych Wojen we Wrocławiu.

Lista obecnych:
 1. Urthona – podejrzany o tłumaczenie wywrotowych dokumentów z j. angielskiego na polski
 2. Kim Bo – znany jako „bramkarz”, pilnuje aby na spotkaniach pojawiały się tylko zaproszone osoby
 3. Rusis – zajmuje się montażem podług, a raczej skrytek w nich
 4. Sev – księgowy spiskowców
 5. Appo – pod tym pseudonimem się ukryłem między nimi
 6. Rav – przemyca przez granicę informacje
 7. Alex Verse Naberrie – plakaty wiszące na mieście to jej zasługa
 8. Lord Sidious – ma niejasne powiązania z Partią Zielonych
 9. Misiek – pisze materiały propagandowe
 10. Malak – na koncertach zabiera mikrofon wykonawcom i skanduje populistyczne hasła
 11. Ki Adi Mundi – wyrabia szczęki dla kolegów, którzy stracili je w walce z systemem
 12. Agnes jako nauczycielka ma indoktrynować kolejne pokolenia za parę lat
 13. Wedge główny kierowca spiskowców
 14. Taraissu zaopartuje ekipę w wyroby cukiernicze aby nie pomarli z głodu
 15. Maquis Scorpio – nawet ja nie wiem po co on tam jest


Dzień wcześniej zadbałem o to aby kamery były rozlokowane w odpowiednich miejscach. Niestety musieli je uszkodzić, gdyż na krótko przed spotkaniem przestały wysyłać sygnał. W takim razie musiałem się tam udać aby samemu obserwować spotkanie. Pewnie nie zorientują się jak wymyślę sobie jakiś pseudonim. Taki, który pasowałby do tej gromadki. Uznałem, że najlepiej będzie nazwać się Appo.

Z początku czułem się między nimi niepewnie. W każdej chwili mogli mnie rozszyfrować, a nigdy nie wiadomo co wtedy mogłoby się stać. Z upływem czasu zaczęli jednak rozmawiać na swoje tematy, a ja dzięki temu miałem okazję ich dokładniej poznać.

Najpierw osoba o pseudonimie Lord Sidious zaczęła mówić o czymś zwącym się „The Force Unleashed”. Czyżby chcieli uwolnić jakąś potęgę? ISI* by się przydało, oni by dowiedzieli się o co chodzi. Że tez musieliśmy zrobić na złość opozycji i ich rozwiązać. Jak najszybciej ABW musi się o tym dowiedzieć, aby im przeszkodzić. Zanotowałem sobie to do małego notesu, swoim specjalnym piórem. Taaak… Dobrze, że używam atramentu sympatycznego, dzięki temu nie zobaczą co sobie notuję.

Moje uszy wyłowiły kolejne interesujące zagadnienie – „Vector”. To Malak coś o tym opowiadał. Pewnie znowu planują przekupić kilku urzędników i zastanawiają się pod jakim wektorem najlepiej podsuwać kopertę. Nie będą się tak śmiali jak jutro rano zapuka do nich LBA*.

Kim Bo narzekał na przeciągi. Pewnie mu zimno bo przywiózł jakąś egzotyczną chorobę zza Uralu. W końcu współpracują z tamtejszą opozycją. Trzeba na niego nasłać Unepid*. Niech to sprawdzą.

Potem wypłynął temat dotyczący „The Clone Wars”. To wydało mi się szczególnie podejrzane. Warto byłoby zlecić rozpoznanie chłopcom z BODu*, oni chyba nauczyli się najlepiej jak rozróżniać identyczne jednostki.

Najbardziej podejrzana wydała się jednak kolejna część. Konkurs. Kto to widział konkursy na spotkaniach spiskowców? Tak jak myślałem to nie był zwykły konkurs. Dopasowywali autorów do tytułów książek. Teraz już wiem w jaki sposób przekazują sobie informacje o nowościach wydanych w podziemnych drukarniach. Tego który to zorganizował czeka jutro o 4 rano nieprzyjemna pobudka. Tak, koledzy z UOWu* potrafią skutecznie budzić.

Nie sądziłem, że jako Appo uda mi się tyle informacji zebrać. Nie sądziłem, że dadzą się nabrać. W takim razie będę ich inwigilował dalej. Niech myślą, że jestem ich towarzyszem. Może parę miesięcy pracy z nimi wreszcie da mi awans na starszego agenta specjalnego...

Przypiski:
Unepid – Unijna Inspekcja Sanitarna (zwyczajowa nazwa: Unepid)
ISI – Imperialne Służby Wywiadowcze
LBA – Lokalne Biuro Antykorupcyjne
BOD – Biuro Ochrony Dolnegośląska
UOW – Urząd Ochrony Wrocławia


TAGI: Relacja (301) Wrocław (69)
Loading..