TWÓJ KOKPIT
0

XLVII Spotkanie fanów Gwiezdnych Wojen we Wrocławiu :: Fandom

Imperiada XLVII: CBAppo


Dzień: 22 września 2007
Miejsce: Uni Cafe
Kronikarz: Lord SidiousOskarżeni zostali:
Alex Verse Naberrie
Appo – (no tu tylko dla zmyłki)
Chewie z Wooczego Imperium
Damian – gang minisów
Darth Bane – gang minisów
Jenth23
Ki Adi Mundi
Kim Bo
Lord Sidious
Malak
Maquis Scorpio
Miami
Misiek
ooryl
Rav
Rusis
Sev
Sinus – gang minisów
Urthona
Vengar


Kiedy zostanę wybrany, skończę z korupcją.
Senator Palpatine w „Mrocznym Widmie” o swoim programie wyborczym

Korupcja ma wiele imion i wiele form. Z łaciny corruptio oznacza zepsucie. Jest to przede wszystkim nadużywanie stanowiska w celu uzyskiwania prywatnych korzyści. Jak podaje Wikipedia warunki sprzyjające powstawaniu korupcji to:
 • Skupienie Mocy (o tego to tu było wiele) podejmowania decyzji, reżimy niedemokratyczne (wiadomo kto rządzi)
 • Brak przejrzystości w podejmowaniu decyzji przez zarząd (nikt nie wie dlaczego coś wygląda tak a nie inaczej)
 • Zaangażowanie dużej ilości pieniędzy publicznych w jakiś nieokreślone projekt (np. Imperiada L)
 • Zamknięte kliki dbające o własne interesy, sieci kolesiowskie (jak nic Imperiada)
 • Mały nacisk na zachowanie procedur prawnych (tu raczej ich brak)
 • Źle opłacani urzędnicy (albo nawet w ogóle)
 • Apatyczny i niezainteresowany lub bezkrytyczny i łatwo dający się prowadzić demos, niewystarczająco zaangażowany w monitorowanie sfery działań politycznych (znalazłoby się kilku takich)
 • Zbyt słabe więzy społeczne (jak najbardziej)
 • Zbyt duża władza w rękach urzędników (wszyscy to mogą potwierdzić)
 • Mała wolność wypowiedzi i mała wolność mediów (dostają to, co napisało im biuro polityczne)
 • Brak programu prewencyjnego w społeczeństwie (i niszczenie wszelkich alternatywy)

Nie było innej możliwości CBA (Centralne Biuro Antykorupcyjne) musiało zadziałać. W tej misji wystawiono nowego bohatera (raportów jak twierdzi oskarżony Misiek) narodowego, klona Appo, w skrócie CBAppo. Jego misja była prosta, zinfiltrować zepsute środowisko i zebrać wystarczające dowody, aby postawić wszystkich przed sądem. Faktem jest, że niektórzy osobnicy mieli własne dyktafony i nagrywali fragmenty rozmów, aby potem je niecnie wykorzystać do szantażu, lub sprzedać w ramach szarej strefy. Jednak młody oficer uzbrojony w kamerkę (kto nosi kamerki może być... sami sprawdźcie kim - tutaj - sugeruje oskarżona Chewie) i sprzęt nagrywający wmieszał się w tłum i rejestrował wszystko starannie, wychodząc co dziesięć minut do ubikacji, ażeby nadać kolejny komunikat do bazy.

I tak na pierwszy rzut oka podejrzani byli członkowie gangu minisów tudzież osoby z nimi niejako kojarzone – Malak, Sev, Rav i Ki Adi. Oczywiście CBAppo wmieszał się w tłum dla niepoznaki i znalazł dowody na nielegalne obstawianie zwycięstw, nieoficjalną wymianę, handel bez płacenia VATu i inne. Same dowody. Co gorsza samotny diler ooryl robił podobne rzeczy z kartami, jak nic nadawał się tylko do przymknięcia.

Potem doszło do jeszcze straszliwszej rzeczy – niejaki Lord Sidious nielegalnie rozprowadzał książki nie płacąc przy tym akcyzy. Kupowali (bez należnych państwu podatków) Rusis i Jenth23. Po sali kręcił się w dodatku kryminalista Miami (pseudonim operacyjny Majonez), oraz skorumpowany gliniarz Misiek.

Kolejnymi podejrzanymi osobami byli szpieg z Poznania – Urthona, murzyn Vengar, Maquis Scorpio oraz Alex Verse Naberrie a także emerytowany ochroniarz Kim Bo.

Co gorsza później doszło do jakiś ekscesów obrażających moralność, nazwano to kalamburami, ale każdy wiedział, co to ma być. Wiele okazji do korupcji, nielegalnych interesów, a także nabijania się z władzy.

To ostatnie po kalamburach miało już miejsce w sposób nieskrępowany. Tego było już za wiele, przestępcy nie powinni tak się bezkarnie zachowywać. Zdesperowany Appo poszedł jeszcze raz do ubikacji nadając tam ostatni komunikat. Dziesięć minut później do sali wpadła eskadra CBA i aresztowała wszystkich podejrzanych.

Na koniec zdjęcia operacyjne z akt.:CBAppo w stroju służbowymHandel książkami i kartami - ooryl, Rav, Misiek, MaquisGang minisówJenth23 korumpuję herbatęPodejrzany numer 1 - RusisPodejrzany numer 2 - Lord Sidious - przynajmniej wiedział jak się ustawić z profiluKi Adi i minisowcyPodejrzana numer 3 - Chewie z Wooczego ImperiumTAGI: Relacja (301) Wrocław (69)
Loading..