TWÓJ KOKPIT
0

8 Spotkanie Krakowskich Fanów Star Wars :: Fandom

8 Spotkanie Krakowskich Fanów Star Wars

29.03.2008


29.03.2008 odbyło się kolejne spotkanie krakowskich fanów Gwiezdnych Wojen. Jak zawsze zbiórka odbyła się pod fontanną na Placu Mariackim. Muszę wspomnieć, iż na spotkanie dotarło dwóch nowych fanów Qui-Gon Jinn16 oraz komix (krakowski fandom pnie się w górę^^), co bardzo ucieszyło całą ekipę. Następnie udaliśmy się do lokalu, aby wspólnie kontemplować wiedzę o SW. I tutaj kolejna nowość, tym razem ja (jediwolf) i DarthLetoo zaproponowaliśmy nowy lokal. Ekipa nie miała nic przeciwko, tak więc udaliśmy się do lokalu „Faust” (underground^^). A, że lokal duży i godzinna była taka, że klientów tylko mała garstka, bez problemu usadowiliśmy się przy wielgachnym stole i rozpoczęliśmy spotkanie (ej wiedzieliście, jakie kelnerki tam się kręcą?? towar pierwsza klasa). Oczywiście jak to na początku najpierw totalna penetracja karty menu i składnie zamówienie na wybrane trunki. Po krótkim, chmmm „oswojeniu” się z klimatem lokalu zaczęliśmy rozmowę (albo lepiej rozmowy).
Na początku nastąpiła prezentacja projektów loga na fandomowe koszulki (odpowiedzialni za to było jediwolf i DarthLetoo), po rzetelnym przestudiowaniu wszystkich opcji, wysłuchaliśmy wszystkich za i przeciw oraz jakie wnieść poprawki do loga i ostatecznie ustaliliśmy ja ma wyglądać projekt (wstępne logo, które musimy stuningować znajduje się poniżej). Acha ostateczna wersja będzie gotowa na następne spotkanie (już nadrukowana na koszulkę).
Następnie przeszliśmy do kolejnego punktu naszego spotkania, mianowicie prezentacji. Rzecz jasna nie każdy miał takową prezentację przygotowaną. I myślę, że nawet lepiej, gdyż jakby tak każdy miał ją przedstawić, krótko mówiąc cześć ekipy mogłaby się mocno nudzić (2-3 osoby na spotkanie to optymalna liczba). Pierwszym „prezenterem” został Carth Onasi (chyba z 5min musieliśmy go namawiać, żeby zaczął, ja nie wiem, dlaczego się nas tak wstydził, tacy źli znowu nie jesteśmy^^), który krótko, zwięźle i rzeczowo opowiedział nam o paru postaciach kręcących się czy pracujących w Pałacu Jabby, o których na przykład oglądając film nie wiemy praktycznie nic, gdyż tylko na moment pokazują się w kadrze i tyle (szczerze jak dla mnie bomba, gdyż dowiedziałem się kilku naprawdę ciekawych rzeczy, o których wcześniej nie miałem pojęcia). Tymi postaciami byli: Bib Fortuna, Malakilli, Tessek, Boba Fett, Oola. Po zakończeniu prezentacji przez Cartha’a, pałeczkę przejął the chosen one (na kantynie znany jako 3557), który wspomagając się komiksem opisał i opowiedział nam na temat jedi Ronhar’a Kim’a (ten Palpatine to był zgred). Ostatnim prezenterem był Adik, który starał się rozmawiać z nami na temat przejścia Anakina na Ciemną Stronę. Niestety rozmowa jakoś się nie kleiła (chyba w tym trochę naszej winy, bo przecież temat rzeka) i po paru wymianach zdań przerwaliśmy ją (myślę jednak, że temat w ogóle nie został wyczerpany i można by go kontynuować na następnym spotkaniu).
Po zakończeniu prezentacji, jak to zawsze bywało ekipa podzieliła się na dwie grupy i każda dyskutowała na jakiś odrębny temat. No i tutaj kolejna nowość, czyli… nauka gry w Pazaaka xD. Tak jak wcześniej zapowiadał Qui-Gon Jinn16 (teraz to już powinno być 18^^) przyniósł własnoręcznie zrobioną talię do tejże gry. Szybko jednak pojawił się mały problem, mianowicie nie bardzo mogliśmy sobie przypomnieć zasady. Na szczęście okazało się, że jest wśród nas pro gracz Toma, który wyjaśnił wszystkich, o co kaman i mogliśmy się brać za parę treningowych sparingów (kurde, niby gra prosta a wciąga niesamowicie^^).
Zanim się obejrzeliśmy minęło parę godzin i czas było wracać do szarej rzeczywistości. Jak to w naszym zwyczaju pamiątkowe grupowe zdjęcia na koniec spotkania i każdy fan mam nadzieję zadowolony udał się w swoją stronę.
Jeszcze muszę dodać (żal by było o tym nie wspominać), o gadżetach, które przyniósł na spotkanie Qui-Gon Jinn16. Były to nieśmiertelniki z wygrawerowanymi tekstami ze świata SW, klimatyczny wisiorek przedstawiający logo Mandalorian oraz ręcznie zrobiony miecz świetlny (szacun stary, szacun), który był niesamowicie podobny do mieczu Vadera (jeszcze raz szacun, bo miecz wygląda kosmicznie).
Oto tak w skrócie wyglądało 8 spotkanie fanów Gwiezdnych Wojen. Z mojej (a raczej naszej) strony mogę powiedzieć tyle: Kiedy robimy następne?? Bo się doczekać nie mogę:D. Pozdro dla fanów i całej ekipy Bastionu.
MTFBWY

P.S. Zapomniałem wspomnieć o jednej sprawie. Mianowicie na spotkaniu bardzo spokojna i cicha była Kika, co raczej do niej jest nie podobne. Nie wiem, co mogło być tego powodem, ale następnym razem się postaramy, żeby się nie nudziła za bardzo:P

Obecni: the chosen one, Carth Onasi, Toma, Kika, Mistrz Marc, darth_petter, DarthLetoo, komix, Qui-Gon Jinn16, Adik, jediwolf.

Opracowali: DarthLetoo, jediwolf

Zdjęcia:


komix, adik, the chosen one, Carth Onasi


od lewej: jediwolf, darthletoo, mistrz marc, Qui-Gon Jinn16 i darth_petter


the chosen one, Toma, Carth Onasi


Carth zaczyna swoją prezentację. I nasza spokojna Kika udaje, że słucha:)


komix’a całkowicie pochłonęła rządza wiedzy^^


ulubione zajęcie piromanki kiki, gdybyśmy w porę jej nie powstrzymali cały lokal poszedłby z dymem


darthletoo oraz adik i ich ciemne interesy;P


moc jest wszechobecna (nawet ta %)


Toma uczy nas grać w pazaak’a


mistrz Marc i pazaak


miecz świetlny made by Qui-Gon Jinn16 (zdjęcie jednak nie oddaje tego rzeczywistego piękna^^)


od lewej: darth_petter, Mistrz Marc, Qui-Gon Jinn16, jediwolf, the chosen one, Toma, Carth Onasi


wstępny projekt loga na przód (troche go będziemy modyfikować)


logo na tył koszulki


TAGI: Kraków (16) Relacja (301)
Loading..