TWÓJ KOKPIT
0

10 Spotkanie Krakowskich Fanów Star Wars :: Fandom

10 Spotkanie Krakowskich Fanow Star Wars


31.05.2008

Lista obecności:

  • Aaryndo Kinree
  • Carth Onasi
  • DarthLetoo
  • JediWolf
  • Kika
  • Komix
  • Mistrz Marc
  • Qui Gon
  • The Chosen One
  • Toma
Doczekaliśmy się, 10. Spotkania Krakowskiego Fandomu - pierwszego skromnego jubileuszu, na które przybyło 10 osób. Utrzymała się więc stała liczba uczestników, co bardzo cieszy. Zebraliśmy się nie opodal fontanny w cieniu, chowając się przed żarem bijącym z nieba. Mimo tak pięknej pogody zdecydowaliśmy, że jednak lepiej będzie udać się w jakieś chłodne miejsce – np. do piwnicy… Więc wybór padł na Faust. Muszę tutaj wspomnieć jeszcze, zanim już udamy się do docelowego miejsca, że JediWolf i DarthLetoo przybyli w fandomowych koszulkach (zaprojektowanych przez nich).
Po dłuższym odczekaniu już na ewentualnych maruderów, ruszyliśmy do docelowego miejsca. Wkrótce po rozlokowaniu się, przybyli jeszcze Aaryndo i Qui-Gon. Zaczęło się od zrealizowania zamówień na koszulki. JediWolf i DathLetoo rozłożyli swój kram wyprzedając chyba cały swój Staff, Carthowi dostała się przy okazji „gratisowa” koszulka, ku jego wielkiemu zdziwieniu :-P Powoli spotkanie zaczęło się rozkręcać, dyskusje nabrały tempa. Qui-Gon zaprezentował kilka przyniesionych ze sobą rzeczy: replikę blastera Hana Solo z TESB i handbook do komiksowej serii „Legacy” (0 ½).
Wkrótce nastał czas na stworzoną przez Cartha i mnie (Marc) ankietę. Myślę, że ten pomysł się udał, bo wywiązały się dosyć ciekawe dyskusje, a i zapewne niektórzy mogli skorzystać z wiedzy innych i uzupełnić swoje „databank”. Przytoczę tutaj co poniektóre odpowiedzi ankietowanych: i tak dla przykładu z pośród dziesięciu osób, tylko samotna dwójka sympatyzuje z Imperium, a Komix chciałby jako jedyny z fandomu dowodzić niszczycielem gwiezdnym. Także Qui-Gon sam jeden czuje, że Nowa trylogia spełniła jego oczekiwania… Ciekawe dlaczego?:-) Jednogłośnie, doszliśmy do wniosku, że odsunięcie Hana, Leii i Lukea z opisywanych powieści odświeżyłoby EU. Tylko jednej osobie (Marc), podoba się wizerunek zbroi Szturmowca bardziej od wyglądu zakutego w pancerz klona?! Przeważająca większość (8 osób) nie lubi Jacena Solo. Prawie całość uczestników (9 osób) nie cieszy się z dalszej eksploracji czasu Wojen klonów czyli przyszłego serialu, tylko Qui-Gon jest znowu za…:-)
Odchodząc trochę od pytań, nadmienię tutaj, że sam mistrz oprócz wcześniej wymienionych rzeczy przyniósł jeszcze dla uczczenia naszego jubileuszu, jakiś bliżej nieznany trunek o dużej %Mocy% - domowej roboty… Nie wielu niestety pokusiło się na degustację tego „specjału” :-D
Nie wiele czasu później, gdy zabieraliśmy się za 17 pytanie, dostaliśmy nakaz eksmisji. Wśród przygniatającego ostrzału wroga i krzyżowego ognia , opuściliśmy miejsce spotkania. Odpowiedź na nie dokończone pytanie, nasunęła nam się od razu… ;-D
Później po pamiątkowym zdjęciu rodzinnym, część uczestników się ulotniła a reszta przystąpiła do rytualnego już obchodu po centrach taniej książki. Nie natrafiliśmy niestety na nic ciekawego. Ustaliliśmy jeszcze wstępny termin kolejnego zebrania i rozeszliśmy się jak zwykle w pokoju.
Zapraszam na kolejne spotkania!!! Fani z Krakowa wyjdźcie z ukrycia!!!:-)


ANKIETA
10 SPOTKANIE KRAKOWSKICH FANÓW STAR WARS
JUBILEUSZ

#1.Który z myśliwców jest według Ciebie lepszy: X - Wing (T65B) czy Tie Fighter? Dlaczego?
#2.Czyje idee są Tobie bliższe: Imperium czy Rebelii? Dlaczego?
#3.Czy popierasz separatystów, ich stronę i walkę w wojnach klonów? (pomijając mistyfikację Palpatine’a) Dlaczego?
#4.Jar Jar Binks nie jest ogólnie lubianą postacią. Czy u Ciebie jest pierwszy na liście postaci z SW, których nie cierpisz? Czy jednak jest ktoś kto budzi w Tobie jeszcze większe negatywne emocje?
#5.Czy według Ciebie Kyle Katarn jest jednym z najbardziej utalentowanych Jedi swojej epoki? Dlaczego tak uważasz?
#6.Czy uśmiechałaby Ci się praca dowódcy niszczyciela gwiezdnego w czasach świetności Imperium Palpatine’a? Co by Cię pociągało w tym, a co odrzucało?
#7.Minęło dosyć dużo czasu od pojawienia się w kinach Starej Trylogii, czy Nowa Trylogia spełniła Twoje oczekiwania?
#8.Który wizerunek zbroi: Szturmowca Imperium czy Klona Republiki podoba Ci się bardziej i spełnia według Ciebie swoje oczekiwania?
#9.Idea której generacji zakonu Jedi: Starej Republiki czy Nowej Ery Jedi wydaje Ci się odpowiedniejsza?
#10.Od czego zaczęła się Twoja przygoda z EU?
#11.Czy uważasz, że autorzy powinni uśmiercić jedną z postaci (Luke, Leia, Han) czy wszystkie trzy? Dlaczego tak uważasz?
#12.Czy ta decyzja, pozwoliłaby na wprowadzenie nowych pomysłów i odświeżenie EU?
#13.Luke jest kreowany w dosyć różny sposób w EU, jak oceniasz podejście pisarzy co do tej postaci?
#14.Zdania co do Bliźniąt Solo są podzielone czy nie lubisz któregoś z nich: Jainy, Jacena ? Dlaczego?
#15.Za niedługo do kin wejdzie kolejna edycja serialu „Wojny klonów”, jak podoba Ci się pomysł dalszego eksplorowania tego okresu?
#16.Który z okresów, według Ciebie powinien zostać bardziej eksplorowany przez twórców EU? W jakiej formie?
#17.Czy podobają Ci się miejsca spotkań naszego fandomu?
#18.Czy obecne spotkania fandomu spełniają Twoje oczekiwania?
#19.Czy podoba Ci się forma obecnych spotkań? Czy coś byś zmienił/a w nich?
#20.Czy chciał(a)byś, żeby zamiast jednego zgrupowania w Krakowie, fandom pojechał do innego miasta na spotkanie tamtejszych fanów?
#21.Czy chciał(a)byś, żeby spotkania dalej odbywały się w trakcie wakacji i czy byś na nie przyszedł/ła? Nawet gdyby się odbywały w bardzo małej grupie?JediWolf i DarthLetto (to oni popełnili projekty na koszulki)


Reverse koszulki i logo fandomu


Rozkładanie kram


Aaryndo Kinree


Blaster Hana Solo z TESB


Ankietowani


Ankieterzy (Marc i Carth)


Koreliańska i jej skutki uboczne…


Toma i Kika


Oddział delta po ewakuacji.


Pamiątkowa fotografia na tle wozu strażackiego.
Od lewej: Aaryndo, Komix, Kika, Marc, Qui-Gon, JediWolf, Carth, DarthLetoo, Toma, The Chosen One.


Carth, JediWolf, Qui-Gon, DarthLetoo i bezowocny obchód po taniej książce.


TAGI: Kraków (16) Relacja (301)
Loading..